Indai

Salotos: iš kokių medžiagų ir kaip jas pasirinkti?

Salotos: iš kokių medžiagų ir kaip jas pasirinkti?

prisijungti prie diskusijos

 
Turinys
 1. Salotų dubenų savybės
 2. Medžiagos
 3. Formų ir dydžių įvairovė
 4. Patarimai, kaip pasirinkti

Salotų dubenys reikalingos salotoms aptarnauti ant stalo. Tokie patiekalai naudojami tiek kasdien, tiek kaip atostogos, dažnai tarnauja kaip apdaila. Namų šeimininkės dažnai turi keletą skirtingų salotų dubenėlių, kurie yra rinkiniai arba atskiros veislės.

Salotų dubenų savybės

Etiketo taisyklėse siūloma, kad salotos nedelsiant būtų platinamos a la carte plokštelėse. Namų šventėse ar kasdienio valgio metu mes patys mėgstame savo mėgstamas salotas iš bendros salotos dubenį. Šiems tikslams paliekamas didelis šaukštas ar specialūs žnyplės.

Salotų dubuo dažnai atlieka stalo dekoro vaidmenį. Paprasta salotos, gražiai padengtos šiais patiekalais, atrodys labai patrauklios. Ant stalo yra įprasta surengti keletą salotų dubenėlių, tačiau jų tarpusavyje derinti jų ypatumai.

Pavyzdžiui, perkant plokšteles salotoms, svarbu atkreipti dėmesį į modelį, spalvas ir skersmenį. Naujų salotų dubenėlių rinkinys turėtų būti tinkamas tiems, kurie jau naudojami kasdieniame gyvenime. Galbūt salotų dubenys nebūtinai turi daug, tiesiog pakankamai poros, viskas susieta su ruošiamų patiekalų skaičiumi.

Įranga salotų dubenėliais leidžia juos pritaikyti kitiems patiekalams, pvz., Mėsos iš mėsos ar mėsos. Neseniai populiarios mažos salotos, kurios atrodo kaip įprastos puodeliai. Patiekiamos salotos arba desertai. Didelės salotų lėkštės dažnai naudojamos kaip saldainiai arba patiekalai įvairiam kepimui.

Salotų dubuo dažnai vaidina gražią dovaną. Gerai parinkta salotų plokštė papuošs net ir kuklus šventes. Specialūs patiekalai atkreipia dėmesį į kulinarinius talentus, todėl pagrindinis patiekalas patiekiamas salotų dubenyse. Aukštos estetikos dėka salotų dubenys suderinamos su kitais patiekalais. Stalo įrankių rinkiniai dažnai renkami pagal šventinio renginio temą.

  Salotos dubenys ant stalo prisideda prie komforto, rūpestingumo ir šilumos atmosferos. Salotos padeda suteikti maistui pageidaujamą formą, efektyviai derindamos su šventinio stalo interjeru. Tokiu atveju patiekalai gali būti gilūs ir sekli, su didelėmis ar mažomis sienomis. Salotų dubenėlių formos yra įvairios, tačiau šie patiekalai jungia šį patiekalą:

  • polinkis į oksidaciją;
  • maisto kvapų trūkumas;
  • nesugebėjimas įsisavinti riebalų.

  Salotų dubenėlių medžiaga turi būti ekologiška, saugi sveikatai, praktiška ir rūpestinga. Daugelis produktų, pasižyminčių ryškiu dizainu, ilgaamžiškumo nesiskiria.

  Išsiaiškinkime salotų dubenų gamybos medžiagas ir aspektus.

  Medžiagos

  Salotos dubenys gali būti pagamintos iš geležies, stiklo, fajanso, porceliano, keramikos, krištolo, net plastiko. Labiausiai paplitęs stiklo salotų dubenėlis minimalistinio stiliaus. Antras populiariausias metalo stalo indas, kuris idealiai atitinka mados aukštųjų technologijų kryptį.

  Porceliano salotų dubenys pasižymi ypatinga elegancija ir grožiu. Be dizaino elegancijos jie turi dar vieną pranašumą - puikų patiekalų temperatūros išsaugojimą. Porcelianiniai indai laikomi ekologiškomis, bet trapiomis medžiagomis. Be to, porcelianas nerekomenduojamas įkrauti indaplovėje, ypač jei paviršius yra plonas arba auksas.

  Krištolinių salotų dubenys yra ypač gražios, derinant su likusiu interjeru. Krištolas reikalauja ypatingos atsargumo.Indai neturėtų būti naudojami karštam maistui.

  Karščiui atsparus grūdintas stiklas yra daugiafunkcinė medžiaga, iš kurios gaminami įvairūs patiekalai. Stiklo salotos nebijo aukštos temperatūros. Jie tinka naudoti indaplovėje, yra patvarūs. Jei salotos dubuo yra aukštos kokybės grūdinto stiklo, jį galima naudoti po karštu, salotų dubenyje ir paruošti.

  Labai stilingi išvaizdos stikliniai salotos dubenys kartu su sidabro papuošalais. Sidabro apvadas suteikia eleganciją ir patrauklumą tradicinėms salotų dubenims.

  Paskutinės kartos nerūdijančio plieno salotos yra elegantiški interjero elementai. Be patrauklios išvaizdos, šis patiekalas yra pranašesnis: stiprumas, atsparumas chemiškai agresyvioms medžiagoms, gebėjimas naudoti indaplovėje. Modernus plienas, naudojamas indų pramonėje, nerūdija, nerūdija.

  Keraminiai indai yra daugiafunkciniai. Pavyzdžiui, salotų dubenys gali būti patiekiami ant stalo, o juos galite šildyti mikrobangų krosnelėje. Kokybiškos keramikos rūšys gali būti naudojamos orkaitėje arba viryklėje. Neigiama keramikos kokybė: krekingo galimybė, išvaizdos praradimas.

  Salotų dubenėliai, pagaminti iš medžio ar bambuko patiekalų, yra naudojami kaip patiekalas. Pavyzdžiui, medines kopijas galima naudoti kepimui, picoms ar žuvies patiekalams. Naudojant tokius salotų indelius verta prisiminti, kad jie reikalauja elgtis, ir kontaktas su skysčiu jiems yra labai kontraindikuotinas.

  Salotų salotos dažnai yra įvairių dydžių dubenėlių rinkinys.kasdien naudojami. Dubenys gali būti skirtingos formos, dažnai dekoruotos dekoro, be jokio dizaino. Tokiems dubenėliams netaikomi šventiniai stalai.

  Pastaruoju metu plastikiniai indai populiarėja. Tokie produktai yra labai praktiški, pasižymi nepretenzinga priežiūra. Pagal kainą jie yra vienas iš nebrangiausių. Kitas plastikinių salotų dubenėlių privalumas: įvairių spalvų ir formų. Jie yra skaidrūs, spalvoti, briaunoti arba turi gražią raštą. Parduodami plastikiniai salotų dubenys be dekoro, tačiau jie nėra patrauklūs.

  Formų ir dydžių įvairovė

  Klasikinis salotų dubuo yra formuojamas kaip gilus dubuo be rankenų. Šiuolaikiniai dizaineriai siūlo vartotojui įvairias formas. Pvz., Salotos gali būti trapecijos arba kvadratinio indo pavidalo lukštų arba rozetės pavidalu.

  Didelis arba mažas salotos dubuo, pagamintas pusrutulio formos, turi talpos. Seklios rūšys yra 12 cm skersmens ir paprastai naudojamos smulkiai pjaustytoms daržovėms ar vaisiams, kurie gerai išlaiko savo formą.

  15 cm dydžio salotų rutuliukai laikomi giliais. Tinka naudoti su dideliais lapais, su klampiais salotų padažais. Mažesnės rūšys, vadinamos kremenki, yra ant kojų ir naudojamos kaip atskiri prietaisai. Portsware idealiai tinka šventiniam vakarui ar renginiui, organizuojamam pora svečių.

  Parduodant dar yra a la carte patiekalų, kurie skiriasi. Jis pasirenkamas atsižvelgiant į objekto paskirtį. Pavyzdžiui, plokščios salotos dubenys puikiai tinka užkandžiams, duonoms ar griežinėliams. Patiekalai su dangčiu ir rankenėlėmis naudojami karštai mėsai ar žuvies skanavimui. Be to, tokio patiekalo apvali forma yra geras šaltų užkandžių ir ovalo formos - žuvims, triušiams ar antims. Gražūs ažūriniai salotų dubenėliai naudojami tik saldumynams.

  Parduodami šie stalo reikmenys yra atskiri arba rinkiniai. Komplektuose gali būti kopijų poros arba 5-10 įvairių dydžių elementų, tačiau tos pačios spalvos ar dizainas. Į salotų dubenėlį rinkinys paprastai pasiima tinkamą išorinį stalą.

  Patarimai, kaip pasirinkti

  Salotų dubenų paieška ir pirkimas turėtų būti atliekamas atsižvelgiant į namuose jau naudojamų patiekalų tipus ir formas. Pavyzdžiui, salotų dubuo gali visiškai atitikti plokščių formą. Pagrindinės parduodamos formos:

  • turas;
  • aikštė;
  • ovalo formos;
  • stačiakampio formos.
  Nepriklausomi variantai atrodo gerai, atsižvelgiant į atitinkamą spalvą ar medžiagą. Labiausiai praktiški stiklo ir plastikiniai salotų dubenys. Plastikiniai gaminiai, nesvarbu, kokie jie yra, yra geriausiai naudojami kasdieniame gyvenime.

  Paprasti stikliniai salotų dubenys yra tinkami neeilinei šventei, o romantiškoms vakarienėms ar dvasinėms šventėms geriau pasirinkti daugiau išskirtinių porceliano ar kristalų.

  Nors stiklo salotų dubenėlių asortimentas rinkoje yra labai įvairus. Pavyzdžiui, „Luminarc“ stalo indai, pagaminti iš atsparaus grūdinto stiklo, turintys ekologišką, saugų modelį, nuo porceliano skiriasi nuo didelio praktiškumo.

  Pavyzdžiui Krištoliniai patiekalai gali būti labai sudėtingi valyti po šventės, ypač jei jis buvo naudojamas salotoms su majonezu. Rinkiniai turi būti mirkomi labai karštu vandeniu, naudojant tinkamą švelną valymo priemonę. Visi nešvarumai ir tepalai kartais išnyksta tik po valandos poveikio tirpalui.

  Porceliano salotų dubenėlių priežiūra taip pat turi būti laiku, be didelių cheminių medžiagų poveikio. Porceliano salotų dubenims taip pat reikia kruopščiai laikyti.

  Šiuolaikiški restoranai renkasi lakoniškus patiekalus, kuriuose nėra patiekalų. Griežtos ir tiesios salotų dubenėlių linijos neatkreipia svečių dėmesio į vidinį turinį. Pavyzdžiui, paprastos stiklo ledų dubenys suteiks įspūdį šeimos šventei, o kasdieniame gyvenime jie gali būti naudojami ledams, grietinėlės, putų, pjaustytų vaisių.

  Salotos taip pat gali būti naudingas dalykas kasdieniame gyvenime ir stilingas aksesuaras kaip vidaus apdaila. Tinkamai parinktas salotų dubuo būtinai bus būtinas ir daugiafunkcinis elementas. Įvairūs gamintojai siūlo kokybiškas stiklo ar plastiko salotų dubenis už prieinamą kainą.

  Toliau žiūrėkite keramikos salotų dubenėlį „Krauff“.

  Parašykite komentarą
  Informacija pateikiama referenciniais tikslais. Negalima savarankiškai gydyti. Dėl sveikatos visada konsultuotis su specialistu.

  Mada

  Grožis

  Ryšys