Indai

„Meissen“ porceliano savybės

„Meissen“ porceliano savybės

prisijungti prie diskusijos

 
Turinys
 1. Kūrimo istorija
 2. Gamintojo pavadinimas
 3. Menininkai ir stiliai
 4. Gamybos procesas
 5. Kaip patikrinti autentiškumą?
 6. Priežiūros taisyklės

Jums nereikia būti kolekcionieriu, tiesiog reikia laikyti išsilavinusiu ir kultivuotu asmeniu, kad įsivaizduotumėte, kas yra „Meissen“ porcelianas. Jei anksčiau neišgirdėjote šio žodžio, bet pradėjote rimtai domėtis patiekalais, tuomet nepakanka susipažinti su šiuo prekės ženklu.

Kūrimo istorija

„Meissen“ porcelianas gaminamas jau tris šimtus metų - jis yra įspūdingas ir sukelia didelį maišymą aplink vokiškus produktus. Porceliano gaminiai laikomi Vokietijos nuosavybe: jie eksponuojami garsiausiuose pasaulio muziejuose, jie taip pat tampa ilgai lauktais privačių aukcionų. Jie žavisi ir dainuoja šio porceliano garbę, stengiasi atskleisti gamybos paslaptį. Laimingi asmenys gali rinkti porceliano gaminį.

Viskas prasidėjo Meissen mieste (buvusiame Meissene) netoli garsiosios Elbės upės. Miestas yra senas, jis yra daugiau nei 1000 metų. Svarbus miesto įvykis buvo Albrechtsburg pilies statyba XV a. Kai Saksonijos karalius, Augustas Stiprus, pakilo į sostą, pilis buvo rekonstruota. Amatininkai pradėjo raižyti rūmų lubas, įrengė krosnis, o salėse jie pradėjo gaminti medines pertvaras. Kažkada pilis atrodė kaip didelis pastatas su dėžėmis, puodais ir įvairiais įrankiais: tarsi dirvožemis augtų porceliano išvaizdai.

1710 m. Įvyko tikrai didelis įvykis: Europoje išrado porcelianą, bet mes negalime žinoti, kaip tai tiksliai įvyko. Europos porceliano receptas vis dar klasifikuojamas. Kodėl jis iš esmės pasirodė, galime manyti. Augustas Strongas buvo labai ambicingas valdovas, jis aiškiai stebėjo įvairių objektų ekonominę naudą, ir jis nebuvo įsitikinęs, kad Albrechtsburg pilis nebuvo visiškai panaudota.

Galiausiai garsus kinų porcelianas buvo per brangus, o mintys apie savo kūrimą, ne mažiau gražią, turėjo rimtai rūpintis Augustu. Ir jis rado žmogų, kuris sugebėjo atskleisti Kinijos gamybos paslaptį (gerai arba kreipėsi į tai). Taigi, vokiečių alchemikas Friedrichas Betteris sugebėjo tapti mažu stebuklu vykdančiu meistru - tai jis išrado tvirtą Europos porcelianą.

Palei pati medžiaga pradėta gaminti, laikui bėgant, dirbtuvės buvo pastatytos specialiai gamybos tikslams, o šiose dirbtuvėse gaminamas baltasis auksas. Tai buvo laimėjimas, Meissen tapo žinomas visoje Europoje. Miesto priemiestyje buvo vieta, kur buvo rastas pagrindinis porceliano gaminimo komponentas. Šioje vietoje buvo pastatyta nedidelė kasykla, o kaolinas buvo iškasamas tik „Meissen“ gamyklai. Taip vadinamas gryniausio baltos spalvos molis, atsparus ugniai ir skaidrus. Jis gamina puikų plastiko gamybos procesą, tarnauja kaip ideali porceliano medžiaga.

Ne viena gamykla bandė (ir bando) išspręsti Meissen porceliano formulę. Gamybos metu konkrečiai atsitinka kaolino, kvarco ir lauko špatas. Nežinoma, kokių proporcijų komponentai yra sumaišyti, kaip jie saugomi. Tai yra didelė paslaptis, leidžianti garsiam prekės ženklui kelis šimtmečius laikyti pasaulio porceliano gamybos pavyzdžiu. Nors ne slapčiausios istorinės manipuliacijos, susijusios su slaptumu, buvo padarytos daugiau nei vieną kartą.

Porceliano kūrėjas niekam nepranešė apie receptą, tik tam tikras etapas buvo žinomas darbuotojams. Kai Bettger mirė, vienas iš jo palydovų, paslapties laikytojas, tiesiog pabėgo į Vieną ir norėjo ten plėtoti savo manufaktūrą.Tiesa, Augustas Strongas pasiekė, kad išdavikas grįžo į savo tėvynę.

Ir šis sugrįžimas buvo teisingas žingsnis: Johanas Heroldas atvyko į Vokietiją su Stolzelu, kuris daug nuveikė gamybai.

Gamintojo pavadinimas

Autentiški „Meissen“ porcelianai nėra lengva įsigyti, gaminys turi turėti antspaudą. Sukčiai naudojasi šiais produktais ir sukelia netikrus prekių pavadinimus. Tai lengva rasti tikrųjų ženklų pavyzdžius ir pamatyti, kaip jie pasikeitė per metus, ir kokie yra jų požymiai. Dažnai be ekspertų nuomonės negalima daryti: jis įvertins visišką stigmos kokybę ir apdailos kokybę.

Nuo 1948 m. Gamintojas kasmet žymi ženklus, ir šie metiniai ženklai taip pat gali būti laikomi autentiškumo kodais. Gamykloje tai buvo imtasi daugiau nei rimtai: griežčiausia kokybės kontrolė leido išvengti santuokos išleidimo. Jei gaminyje buvo trūkumas, jis buvo atmestas arba parduotas amatininkams kaip antras tarifas.

Bet, beje, tokie namų freskos yra labai vertinamos: jos laikomos brangesnėmis nei gamyklos, nes jos yra išskirtinės ir saugo visas autoriaus rankraščio savybes. Tokiu atveju prekės ženklo pakeitimai: jei kūnas buvo sugadintas, viena linija buvo įdėta, du ar trys - jei dekoras buvo pažeistas.

Stigmos, prekės ženklo, jo variacijos ir kūrybingų klastotių tyrimas - kažkas panašaus į istorinę detektyvų istoriją. Antikvariatų gerbėjai nebebus, nei sukčiai, kurie nori užsidirbti pinigų.

Menininkai ir stiliai

Kaip žinoma, porcelianas buvo išrastas Kinijoje. Dėl šios priežasties pirmieji „Meissen“ porceliano dešimtys buvo nudažyti rytietiškais motyvais. Atpažįstamos ganyklos nendrėse, žvejais, papuošalais, gėlėmis - tai pirmasis darbas. Johann Gregorius Geroldas norėjo dirbti japoniško stiliaus „kakiemon“. Japonų menininkai buvo suvaržyti spalvomis, tačiau Geroldas sužinojo, kaip gauti naujas spalvas, ir dėka šio įgūdžio spalvų spektras išplito iki šimtų atspalvių.

Johann Gregorius Gerold

1731 m. Johann Joachim Candler atėjo į porceliano verslą. Iki šios dienos jis laikomas pagrindiniu garsaus įmonės skulptu. Jo gimtadienis ir šiandien švenčiami: pavyzdžiui, 2006 m. Jie švenčia 300 metų nuo legendinio menininko pasirodymo pasaulyje. Kūrėjas buvo jo laiko genijus: jis sukūrė mažiausiai 1000 miniatiūrinių skulptūrų, net sugebėjo skulptūrų paukščių gyvybės dydį.

Johann Joachim Candler

Ir Kendlerio stalo porceliano mėginiai yra ne giriami.

Jis turėjo daug imitatorių, tapo šio meno krypties klasika: jo išrado turetų raštai, sudėtingos gėlių dekoracijos, elegantiški angelai ir pilami vaisiai tapo šio meno modeliais ir idealais. Stiliai pasikeitė, mada smarkiai pakilo į šoną, bet nieko nepaveikė puokštės ir vaisių lazdelės „Meissen“ stalo induose.

Po „Candler“ jis tęsė „Michel-Victor Asya“ porceliano prabangos tradiciją. Jo atvykimas paveikė gamybą: baltas neglazuotas porcelianas, kempinė su kempine, tuo metu buvo madinga. Jis tapo puikia figūračių drobė mitologine tema. Įdomu tai, kad meno istorikai vis dar ginčijasi dėl Asjos: kai kurie teigia, kad jis buvo geriausias, kad jis sukūrė autentišką Meissen porcelianą, kiti sako, ne, jis negali palyginti su „Candler“, o „Asya“ prekių kokybė sumažėjo.

Michel-Victor Asya

„Meissen“ porcelianas taip pat įtraukė tokius pavadinimus: Hermann Seilinger, Hugo Stein, William Baring, Otto Edward Voight. Jau nekalbant Paul ShoyrihaJis daugiausia dirbo Art Deco stiliaus, ir būtent šis meistras sukūrė garsiąją Rusijos baleto seriją, kuri kilo dėl legendinių Dyagilevo baleto spektaklių Berlyne. Stiliai skyrėsi, bet rokoko liko pagrinde.

Paul Scheurich
William Baring

Ir netgi ekspresionizmo dvasia, kuri buvo matoma žydų ir plokščių tapyboje mėlynos spalvos, nebuvo labiau žinoma nei rokoko stiliaus porcelianas.

Gamybos procesas

Meissen šedevrai yra nepriekaištinga kokybės kontrolė, įvairių mišinių naudojimas, įvairių produktų kūrimas.

Sumaišykite meistrą, paruoštą keliais etapais. Pirma, jie griežtai susimaišo ingredientus pagal receptą, tada jie viską gerai sutraiško, įpilkite truputį vandens ir sumaišykite, kol jie bus vienodi. Naudojant filtrų presą, išspauskite per didelę drėgmę.

Mišinys būtinai pašalinamas vakuume, dėl to iš jo pašalinamos oro dalelės (jos savo ruožtu patenka į mišinį trupinimo ir tolesnio maišymo metu).

Apsvarstykite gamybos ypatybes.

 • Ir iki šiol puodžiai dalyvauja Meissen šedevrų kūrime, jie aktyvuoja puodžiaus ratą su pėdomis. Šlapias palmių kapitonas užsikabina ruošinį, kuris sukasi ant apskritimo, paviršius išvalomas iki homogeniškumo. Po to kapitonas gali rankiniu būdu pakeisti produkto formą.
 • Po to ruošinys dedamas į besisukančią gipso formą: kapitonas daro spaudimą minkštoms vidinėms ruošinio sienoms su kempine, todėl matricos reljefas ir struktūra perkeliami ant jo. Su šia technika sukurkite puodelius, dubenis, arbatinius puodelius, ąsočius ir kitus indus.
 • Po pusės valandos produktas pašalinamas iš gipso matricos. Forma suskirstyta į kelis segmentus, leidžiančius ją pašalinti be produkto deformavimo. Matricai naudojami gipsas, kuris sugeria drėgmės dalį, o tai padidina produkto stiprumo ir patikimumo koeficientą.
 • Plokšti patiekalai gaminami skirtingai. Meistras atplėšia molio sluoksnį, jis dedamas ant formos. Kad gaminys įsigytų išorinių kontūrų, naudojama antroji forma iš viršaus (ji taip pat yra atsakinga už sienelės storį). Tada ant gaminio šikšnosparnių numerio.
 • Smulkių objektų detalės yra klasikinio formavimo, tačiau didelių daiktų rankenos yra suformuotos. Po to rankenos yra klijuojamos skysčio tirpalu.

Daugelis patiekalų ir figūrų kūrimo niuansų yra žinomi šiuolaikiniams meistrams, bet ne visiems. Pasiliekant paslaptis ir lojalumą, „Meissen“ prekės ženklas gali toliau vystytis, nes jo arbatos poroms, vazoms, liemenėms ir plokštelėms nereikia reklamos.

Kaip patikrinti autentiškumą?

„Meissen“ porcelianas yra suklastotas nuo pat jo egzistavimo pradžios. 1772 m. Buvo išrastas prekės ženklas - du kryžiavę kardai, kurie per metus pasikeitė, tačiau esmė išliko tokia pati. Pagal kardus šiandien yra užrašas Meissen, tai rodo, kad toks produktas buvo pagamintas vėliau 1974 m.

Įdomu tai, kad klastotės yra taip sumanios, kad vidutinis pirkėjas negali suprasti produkto autentiškumo. Daugelis ekspertų teigia, kad tikrai norėtumėte pasakyti, kad įsigijote tikrą antikvarinį ar gražią padirbtą, tik manufaktūros atstovai. Ne visi gali gauti tokį ekspertinį vertinimą, bet jei perkate ką nors, kas yra kaip senas „Meissen“ porcelianas, tikrai padėsite specialistams.

Produktas yra per brangus mokėti už netikrą (nors ir teisinga pasakyti, kad kai kurie padirbiniai yra stebėtinai geri).

Priežiūros taisyklės

Tai trapus, todėl reikia atidžiai prižiūrėti. Kuo senesnis produktas, tuo drebinantis savininkas. Net jei įsigijote šiuolaikinius patiekalus arba žinomą prekės ženklą, jums reikės išmokti tinkamai prižiūrėti.

 • Nuplaukite porcelianą tik rankomis, jūs negalite to padaryti pagal svorį, po tekančiu vandeniu. Įdėkite produktą į plastikinį indą, iš apačios padėkite minkštą rankšluostį.
 • Vanduo turi būti šiltas, bet ne karštas. Visi gaminiai su rankenomis turi turėti kūną, švelniai palaikydami apačią.
 • Iš buitinių cheminių medžiagų turėtų būti visiškai atsisakyta. Maksimalus, kurį galite sau leisti, yra neutralus kūdikių muilas. Dėmių ir purvo dėmių gali būti lašinamas į vandenį šiek tiek amoniako.
 • Už porceliano kartais trinamas lengvas vandenilio peroksido tirpalas.Viduje porcelianas gali būti nuvalytas atskiestu dantų milteliais.
 • Šepečiai, kempinės ir šveitimo priemonės nenaudojamos, tik minkšti audiniai gali dalyvauti porceliano plovimo procese. Arbatinukai yra išvalomi švelniu šepetėliu kūdikių buteliams.
 • Porceliano gaminiai ilgą laiką nepalieka vandenyje - kartais dėl emalio susidaro įtrūkimai. Patrinkite patiekalus, kai skalbimas taip pat nėra būtinas.

  Vertingiausi antikvariniai daiktai yra geriau ne plauti, tiesiog valyti dulkes nuo jo specialiu šepetėliu arba kosmetiniu šepetėliu su natūraliais šeriais.

  2010 m. Pasaulyje garsioji Vokietijos manufaktūra švenčia savo 300-ąsias metines. Jubiliejaus proga meistrai atkartojo gaminių, garbinančių ją - „Gulbių rinkinys“, „Beždžionių orkestras“ ir kitas skulptūras. Jie buvo parduoti už daug pinigų, nors Meissen porcelianas niekada nebuvo pigus.

  „Monkey Orchestra“
  Gulbių paslaugos

  Žiūrėkite Meissen porceliano istoriją žemiau esančiame vaizdo įraše.

  Parašykite komentarą
  Informacija pateikiama referenciniais tikslais. Negalima savarankiškai gydyti. Dėl sveikatos visada konsultuotis su specialistu.

  Mada

  Grožis

  Ryšys