Indai

Dubenys: paskirtis, įvairovė ir rekomendacijos dėl pasirinkimo

Dubenys: paskirtis, įvairovė ir rekomendacijos dėl pasirinkimo

prisijungti prie diskusijos

 
Turinys
 1. Taikymo sritis
 2. Asortimento įvairovė
 3. Gamybos medžiagų savybės
 4. Naudingi patarimai perkant

Dubuo vadinama giliais ir plačiais patiekalais, panašiais į mažą baseiną. Šio tipo virtuvės įrankiai dažniausiai turi pusrutulio formą be dangčio ir rankenų. Skirtingas šio patiekalo bruožas yra plonas dugnas ir plonos sienos. Šiandien įvairios formos ir talpos dubenys parduodami plačiai. Labai įvairi ir medžiaga, iš kurios jie pagaminti.

Taikymo sritis

Šio tipo virtuvės reikmenys yra skirti daugiausia ingredientų maišymui ir produktų maišymui. Tačiau, be to, dubenys dažnai naudojamos sriubai ir kitiems skystiems patiekalams ruošti, grūdams ir salotoms gaminti. Jie minkyti tešlą, nuplauna vaisius ir daržoves, atšildytą maistą, marinuotą maistą, naudojamą maisto laikymui šaldytuve.

Yra specialūs dubenys su gelio šildytuvu, kad būtų galima greitai išplauti tešlą, kol suminkite. Šio tipo indai, pagaminti iš nerūdijančio plieno, yra būtini iškylos metu arba stovyklavietėje.

Asortimento įvairovė

Dubenys gali būti parduodami tiek individualiai, tiek rinkiniuose. Tokiuose rinkiniuose yra nuo 2 iki 6 (arba daugiau) elementų, kurie yra labai patogu, nes įvairių dydžių dubenys gali būti naudojamos įvairiems tikslams. Mažuose konteineriuose patogu iš anksto pašildyti pirmuosius patiekalus ir marinuotus maisto produktus, šaldytuve galite laikyti mažas maisto dalis.

Vidutinio dydžio dubenys dažniausiai naudojamos salotoms arba maltai mėsai gaminti, jos taip pat naudojamos maisto laikymui. Didelės dubenys idealiai tinka tešlos minkymui, salotų ir kitų patiekalų patiekimui prie stalo.

Gamybos medžiagų savybės

Šiandien dubenys gaminamos iš įvairių bazių, kurios turi savo privalumų ir trūkumų. Dažniausiai šio tipo indai gaminami iš šių medžiagų.

 • Nerūdijantis plienas. Tai labai stipri ir patvari medžiaga, kuri gali atlaikyti aukštą temperatūrą. Nerūdijančio plieno dubenėliais galite greitai virti vandenį, pašildyti maistą, virkite maistą ant ugnies. Tačiau nerūdijančio plieno indus sunku išvalyti nuo purvo, nes bet kokie virtuvės reikmenų abrazyvai savo paviršiuje įbrėžia įbrėžimus.
 • Aliuminis. Jis turi gerą šilumos laidumą, yra lengvas ir patvarus. Tačiau aliuminio patiekalai sunaikinami kontaktuojant su rūgštine aplinka ir šarminiais plovikliais. Aliuminio dubenys rekomenduojamos verdančiam vandeniui, bet ne virimui.
 • Metalai. Metaliniai dubenys nėra dažomi maisto dažais, nepriima maisto kvapo, juos lengva plauti ir ilgą laiką išlaikyti patrauklią išvaizdą. Tačiau, pavyzdžiui, nepageidautina įpilti vandens į geležies rezervuarus, kad nebūtų prisidedama prie korozijos proceso. Jie puikiai tinka gaminiams kepti ir kepti. Po naudojimo jie turi būti kruopščiai išvalyti ir išdžiovinti.
 • Emalis Emaliu padengtas plieninis dubuo yra lengvai valomas, estetinis ir higieniškas. Jis yra atsparus rūgštims ir druskoms. Tačiau emaliuojant reikia labai atsargiai. Tokie produktai netoleruoja sukrėtimų ir staigių temperatūros pokyčių. Jokiu būdu negalima naudoti patiekalų su pažeistu emalio sluoksniu, tai kelia grėsmę jūsų sveikatai.
 • Medis Mediniai patiekalai yra ekologiški, pakankamai patvarūs ir turi savo unikalų kvapą. Mediniai dubenys idealiai tinka vinaigretėms, salotoms, uogoms, pyragams, marinuotiems grybams ir daržovėms.Patiekiamas medinis konteineris švenčių stalui atrodo labai įspūdingas. Tačiau reikia nepamiršti, kad tokie patiekalai tamsiu laiku ir gali kauptis kvapams.
 • Molis Tai puiki gamtinė medžiaga. Tokiuose patiekaluose virti žuvys, mėsa arba grybai turi ypatingą aromatą ir unikalų skonį. Molio dubeniuose galite ilgai laikyti maistą. Šis patiekalas, kuriame nėra glazūros, yra visiškai saugus sveikatai. Gaminiai iš molio neturėtų būti dedami į aukštos temperatūros aplinką ir trinamas metaliniais šepetėliais.
 • Keramika. Keraminiai indai yra trapūs ir netoleruoja staigių temperatūros pokyčių. Tokiuose virtuvės induose gali būti nesveiko švino. Keraminės dubenys geriausiai naudojamos paruoštiems patiekalams ir mikrobangų krosnelėms.
 • Stiklas. Ji turi patrauklią išvaizdą. Stikliniai dubenys yra lengvai valomi, bet jautrūs bet kokiems mechaniniams pažeidimams, todėl juos reikia atidžiai tvarkyti. Jie efektyviai naudojami salotoms aptarnauti į šventinį stalą. Karščiui atsparūs stikliniai indai gali būti plaunami cheminėmis medžiagomis ir naudojami mikrobangų krosnelėse ir orkaitėse.
 • Plastikiniai. Plastikiniai indai yra lengvi ir nereikalauja ypatingos priežiūros. Polipropileno plastikiniai dubenys su PP ženklu yra pagaminti iš medžiagos, saugios žmonių sveikatai. Jie gali būti naudojami šaltam ir karštam maistui, tačiau jų negalima šildyti. Dažniausiai salotos ir daržovės dedamos į tokius konteinerius. Maišytuvui ir plaktuvams jie naudoja plastikinį dubenėlį su rankena, aukštos sienos ir stabilų dugną.
 • Silikonas. Silikoniniai patiekalai paprastai yra ryškios spalvos, atsparūs aukštai temperatūrai, nepriima svetimų kvapų. Maisto kokybės silikonas yra saugi medžiaga. Tokius patiekalus galima plauti rankiniu būdu ir indaplovėje. Tačiau nepamirškite, kad silikono dubenys yra labai lengvai subraižomos su aštriais daiktais.
 • Kokosų. Šios talpyklos yra visiškai natūralios, pakartotinai naudojamos ir turi unikalų dizainą. Kokosą pasižymi lengvumas ir stiprumas. Kokoso dubenys turi būti nuplaunamos rankomis ir nekeisti staigių temperatūros pokyčių.

Naudingi patarimai perkant

Norėdami pasirinkti patikimiausius ir praktiškiausius dubenis, atidžiai perskaitykite patyrusių virėjų rekomendacijas.

 • Idealiu atveju turėtumėte įsigyti kelis šio patiekalo variantus su skirtingais kiekiais, pavyzdžiui, 1,5, 2,5 ir 5 litrų.
 • Kad galėtumėte įsigyti dubenį, turite iš karto nusipirkti sietą, skirtą miltų ir grūdų sijojimui, taip pat žievelę.
 • Paruošti paruoštus patiekalus pasirinkite išoriškai patrauklius ir tvarius variantus. Salotų ir sumaltos mėsos maišymui tinka plačiai šio patiekalo modeliai.
 • Jei pasirenkate maistui skirtus dubenis, pirmenybė teikiama aukščiausios klasės produktams su dangčiu, kuris apsaugo maistą nuo oksidacijos.
 • Matavimo skalės dubenys leidžia tiksliai išmatuoti tešlos arba košė skysčio kiekį.
 • Būtinai paprašykite pardavėjo parodyti pasirinktų mėginių sertifikatą, kad įsitikintumėte, jog patiekalai yra saugūs.

Dubenys yra būtini ir daugiafunkciniai virtuvės reikmenys.

Jie privalo paruošti įvairiems patiekalams ruošti ir tiesiogiai ruošiant maistą bei toliau saugoti maistą.

Šiandien yra daug įvairių formų ir dydžių dubenėlių, pagamintų iš įvairių medžiagų. Tinkamai parinktos kokybės dubenys su tinkama priežiūra ilgai truks.

Žiūrėkite žemiau, kaip pagaminti mediniai dubenys.

Parašykite komentarą
Informacija pateikiama referenciniais tikslais. Negalima savarankiškai gydyti. Dėl sveikatos visada konsultuotis su specialistu.

Mada

Grožis

Ryšys