Indai

Kaulų porceliano: kas tai yra ir kas yra žinomas prekės ženklas?

Kaulų porceliano: kas tai yra ir kas yra žinomas prekės ženklas?

prisijungti prie diskusijos

 
Turinys
 1. Kas tai?
 2. Privalumai ir trūkumai
 3. Patiekalų tipai
 4. Tema ir spalvos
 5. Gamintojų apžvalga
 6. Kaip pasirinkti?
 7. Priežiūros funkcijos

Patiekalų gamybai ir interjero dekoravimui naudojami daiktai buvo naudojami daug, o tarp jų - porcelianas. Be įprastų, šiandien gamintojai aktyviai naudoja kaulų porcelianą, kuris skiriasi nuo jo, ir dėl to išsiskiria unikalios savybės.

Kas tai?

Taip vadinama medžiaga yra kieta žaliava, kurios sudedamoji dalis yra sudegintas kaulas. Tarp tokių porceliano savybių verta atkreipti dėmesį į didelį stiprumą ir baltą spalvą. Medžiaga atsirado dėl bandymų atkurti pasaulinio garso Kinijos porceliano gamybos formą. Pirmą kartą XVIII a. Kaulų pelenai buvo įtraukti į kietųjų žaliavų sudėtį, o tai paskatino sukurti pagrindinę kaulo porceliano gamybos formulę, kuri vis dar naudojama šiandien.

Idealiu atveju medžiagos sudėtyje turėtų būti tokių komponentų, kaip:

 • balta molis - 25%;
 • lauko špatas - 25%;
 • sukietėjusi gyvūnų kaulų masė - 50%.

Pagrindinės savybės, dėl kurių ši medžiaga skiriasi nuo įprastų dėl to, kad viduje nėra tuštumų, puikiai pripildyta kaulų pelenais. Tarp išorinių savybių, kurios buvo ypač populiarios kaulų porcelianui, verta pabrėžti ekspresyvų baltumą ir skaidrumą, taip pat galimybę atkurti subtilų kremo atspalvį ant šio kieto ir tuo pačiu elegantiškos žaliavos produktų ir patiekalų. Porceliano pagrindinės savybės palaipsniui įgyja degimo metu, kurios atliekamos nuo +1050 iki +1300 ° C temperatūroje.

Kaulų masė taip pat yra iš anksto apdorota, todėl klijai ir organiniai komponentai pašalinami. Be to, su gipso formų pagalba gaminami gaminiai, po to suprojektuojami glazūros, dažymo ar lipdukai.

Kaulų porcelianas laikomas plonomis sienelėmis, nes šios žaliavos produktai skiriasi nuo jų sienų storio nuo paprastų porceliano indų.

Privalumai ir trūkumai

Kaulų porcelianas, kaip ir bet kuri kita žaliava, turi stipriąsias ir silpnąsias puses, kurios pasirodys gaminant iš jo pagamintus produktus. Taigi medžiagos privalumai yra šie:

 • padidėjęs stiprumas, net ir esant plonoms gaminio sienoms; kaip rodo praktika, produktai, kurių sudėtyje yra tokios sudėties, bus atsparesni mechaniniams pažeidimams nei kiti žaliavų, naudojamų indams ir dekoratyviniams daiktams gaminti, variantai;
 • šios porceliano gaminių sienos spindės, todėl produktai atrodo lengvesni, rafinuotesni ir sudėtingesni; panašias savybes ypač vertina senovės ir kiti mėgėjai bei aristokratinių figūrų, patiekalų ir kt. kolekcininkai;
 • veislė garsėja savo kilnine spalva; tikroji kaulų porcelianas neturės kieto atspalvio;
 • šios žaliavos produktų paviršiuje nėra jokių šiurkščių briaunų, visi patiekalai ir kiti produktai bus puikiai prigludę;
 • Gamintojai gamina rinkinius ir kitus namų apyvokos daiktus iš medžiagos, kuri gali būti klasifikuojama kaip universalus, nes jie gali būti naudojami ne tik namų dekoravimui, bet ir įprastam naudojimui prie šeimos stalo.

Neturite medžiagos ir kai kurių minusų, būtent:

 • nepaisant ilgaamžiškumo, iš šios žaliavos pagamintiems produktams reikės ypatingos priežiūros, kuri išsaugos jų pradinę išvaizdą ir prailgins eksploatavimo laiką;
 • be specialaus požiūrio į priežiūrą kaulų porcelianas taip pat reikalauja, kad savininkas laikytųsi tam tikrų saugojimo niuansų;
 • iš šios medžiagos pagaminti produktai yra brangūs;
 • nepaisant jo stiprumo ir kietumo, kaulų porcelianas neatlaiko staigių temperatūros svyravimų, nei aukštyn, nei žemyn.

Patiekalų tipai

Šiandien gamintojai, kurie naudoja šią medžiagą savo gamyboje, siūlo tokius patiekalus:

 • įvairių dydžių ir gylio plokštės, įskaitant apdailai naudojamus produktus;
 • rinkiniai;
 • arbatos ir kavos aparatai, skirti 2 ar daugiau žmonių;
 • tureens;
 • rinkiniai.

Be virtuvės reikmenų, figūrėlės, vazos, tematinės figūrėlės yra pagamintos iš porceliano.

Tema ir spalvos

Baltos porceliano ar dramblio kaulo produktai, prieš patekdami į parduotuvių lentyną, yra privalomi dažymo ir apdailos procesai. Paveikslas gali būti apatinis arba pernelyg glaistas, taip pat yra produktų, kurių dizainas apjungia du menininkų darbo metodus. Dauguma kaulų porceliano produktų yra pagaminti iš baltos ir mėlynos spalvos, kuri vadinama "Kobalto tinklas", kuri tapo šios rūšies verslo kortelių produktais. Toks dažymas, priklausomai nuo temperatūros apdorojimo, gali būti šviesiai mėlynas arba prisotintas mėlynas. Kartais naudojami juodos, pilkos ir rudos atspalviai, ant patiekalų paviršių nubrėžiamos magnolijos ir kitų augalų gėlės.

Dažymo produktai atliekami rankomis, tačiau kai kuriose gamybos parduotuvėse kaulų porceliano gaminiai yra dekoruoti specialiomis figūromis, turinčiomis plonas linijas, apibrėžiančias kontūrą. Ir praktikoje aktyviai naudojamasi plonas plėvelė - lipdukas, kuris „veikia“ pagal analogiją. Dažniausiai patiekalų ir kitų gaminių dažymas yra per auksą. Darbas su tauriuoju metalu gali būti atliekamas šepečiu. rankiniu būdu arba su specialiu antspaudu.

Gamintojų apžvalga

Šiandien daugelis vidaus ir užsienio prekių ženklų užsiima kaulų porceliano produktų gamyba. Tarp populiariausių prekių ženklų išsiskiria populiariausia produkcija.

 • Imperial porceliano gamykla. Ši įmonė carinės Rusijos dienomis buvo pirmoji vidaus produkcija, kurios specializacija - porceliano patiekalų gamyba. Kalbant apie kaulų medžiagą, remiantis šiuo augalu, pirmieji produktai buvo pagaminti jau TSRS laikais.

Šiuo metu ji yra vienintelė rusų organizacija, gaminanti pačias žaliavas, taip pat ir iš jos pagaminti produktai.

 • Karališkasis doultonas - Tai anglų kalba, kuri specializuojasi dirbant su panašiomis medžiagomis. Dabar prekės ženklas yra vienas didžiausių kaulų porceliano produktų tiekėjų. Bendrovės asortimente yra įvairių produktų, įskaitant išskirtinius rinkinius ir dekoro elementus.
 • Wedgwood - tai ne mažiau populiarus prekės ženklas nei Rusijos gamykla, bendrovė užima vieną iš labiausiai pageidaujamų nišų, nes ji veikia ne tik porceliano tiekimui paprastiems vartotojams, bet ir užsakymų gaminti patiekalus Britanijos karališkam teismui. Be pageidaujamų klasikų, įmonė užsiima ypatingų gaminių ir meno kūrinių gamyba.
 • Spode - Tai dar vienas populiarus prekės ženklas gaminant produktus iš kaulų porceliano, kuris siūlo klientams platų aukštos kokybės patiekalų asortimentą. Gamybos įrenginiai veikė daugiau nei 200 metų. Šiandien prekės ženklas pristatė savo išskirtinę elito klasės gaminių gamybą.
 • Narumi - yra japonų prekės ženklas, laikomas vienu iš jaunų šios rinkos segmentų. Tačiau šio prekės ženklo gaminiai išsiskiria savo sudėtingumu, kokybe ir ypatingu požiūriu į patiekalų dizainą. Japonija daugiausia dėmesio skiria gaminių gamybai ir dažymui rankomis, o tai suteikia vertę patiekalams ir kitiems produktams.

Bendrovė neatsilieka nuo angliškų prekių ženklų ir todėl aktyviai gamina aukštos kokybės porceliano liniją. Be pirmiau minėtų įmonių, Kinijoje ir Kazachstane naudojamas kaulų porcelianas, kaip pagrindinė maisto produktų gamybos žaliava.

Kaip pasirinkti?

Norint įsigyti tokių patiekalų ar kitų produktų, reikia suprasti, kaip atskirti aukštos kokybės produktus nuo antros pakopos klastotės. Vertindami savo mėgstamo produkto išvaizdą, turėtumėte atkreipti ypatingą dėmesį į keletą niuansų.

 • Spalva Kokybiški produktai turi būti gryni balti arba grietinėlės. Ir taip pat turėtų švytėti porcelianas. Spalvų schema gali skirtis atsižvelgiant į naujų technologijų naudojimą darbe, tačiau gaminių paviršiaus atspalvis turi būti šiltas, o ne atskirti tyčiniu baltumu.
 • Skaidrumas. Plokštelės ar bet kokie kiti aukštos kokybės kaulų porceliano produktai turėtų perduoti šviesą.
 • Pav Jei siūlomas produktas yra pastatytas kaip indai ar rankomis dažyti suvenyrai, tada artimesniame tyrime galėsite matyti būdingas šepetys.
 • Žymėjimas Visi produktai turi būti pažymėti. Paprastai atitinkami antspaudai dedami ant apatinės pusės. Rekomenduojama teikti pirmenybę gamintojams, turintiems žinomą pavadinimą.
 • Nėra paviršiaus defektų. Pirkdami indus dovanoms ar asmeniniam naudojimui, turite įsitikinti, kad visos sienos yra lygios. Svarbu, kad gaminyje nebūtų skylių, burbulų, skiedrų ir įbrėžimų, ypač išilgai krašto.

Priežiūros funkcijos

Įsigydami kaulų porceliano produktų gamybą, verta toliau nagrinėti klausimus, susijusius su tokių produktų priežiūra ir saugojimu, atkreipkite dėmesį į šias rekomendacijas:

 • plauti indus draudžiama naudoti kietas abrazyvines kempines, taip pat buitinių cheminių medžiagų miltelių naudojimą, kuris gali subraižyti paviršių; jei įmanoma, verta paminėti bet kokios papildomos chemijos naudojimą;
 • porcelianas yra labai jautrus staigiems temperatūros svyravimams, todėl reikia išlaikyti puodelių, plokštelių ar kitų daiktų priežiūrą ar priežiūrą; jei į indą pilamas karštas skystis, pirmiausia jį reikia nuplauti šiltu vandeniu ir tt;
 • porceliano priežiūra apima vandens naudojimą kambario temperatūroje; neįmanoma plauti karštu vandeniu net ir esant stipriai taršai;
 • įrengti indus ant stalo arba laikydami ant lentynos turi būti taip, kad konteineriai nepaliestų kraštų vienas su kitu; geriausia laikyti indus ant vienos kitos ant kitos, pakuotes geriausia perkelti į balto popieriaus servetėles;
 • po šlapio apdorojimo porceliano gaminiai turi būti nuvalomi sausai; Pašalinkite dulkes sausu, nepūkuotu skudurėliu.

Daugiau informacijos apie tai, kaip gaminama garsioji anglų kalbos „Dunoon“ kaulų porcelianas, žr. Šį vaizdo įrašą.

Parašykite komentarą
Informacija pateikiama referenciniais tikslais. Negalima savarankiškai gydyti. Dėl sveikatos visada konsultuotis su specialistu.

Mada

Grožis

Ryšys