Indai

Kepimo indas: tipai, pasirinkimas ir taikymas

Kepimo indas: tipai, pasirinkimas ir taikymas

prisijungti prie diskusijos

 
Turinys
 1. Savybės
 2. Gamybos medžiagos
 3. Išvaizda ir paskirtis
 4. Populiariausi gamintojai
 5. Kaip pasirinkti?
 6. Naudojimo sąlygos

Mūsų laikais kulinarijos (ypač konditerijos) kryptis yra labai dažna. Praktiškai kiekvienoje šeimoje, atostogaujant ar be priežasties, kepami įvairūs pyragaičiai, pyragaičiai, bandelės ir pyragaičiai. Kai kuriems tai tik hobis, bet kitiems - tikras pašaukimas ir profesinė veikla. Ir nė vienoje iš šių parinkčių negalima kepti gražių ir įvairiausių gėrybių be tinkamai pasirinktos formos. Išsiaiškinkime, kokie kepimo patiekalų tipai egzistuoja, kokios yra jų savybės, taip pat susipažinsime su kiekvieno iš jų naudojimo taisyklėmis.

Savybės

Daugeliui kepimo yra tikras menas, todėl gaminant tą patį muffiną ir pyragą, tiesiog nuobodu. Tokiais atvejais labai svarbu naudoti įvairias formas. Be to, tokios formos yra labai patrauklios. Pavyzdžiui beveik kiekviena forma su nelipniu paviršiumi, todėl galite lengvai išimti savo pyragus, kai būsite pasiruošę. Ir su teisinga tešlos konsistencija, šaldytos pyragaičiai, išgauti iš šios formos, tiksliai pakartos jo formą. Štai kodėl populiariausi produktai, dekoruoti, pavyzdžiui, gėlių, gyvūnų ir kitų neįprastų formų pavidalu.

Įdomu tai, kad iš pradžių visi kepimo indai buvo pagaminti iš keramikos, o vėliau atsirado kitų variantų. Taip pat verta paminėti, kad beveik kiekviena medžiaga, naudojama gaminti šį virtuvės elementą, yra saugi aplinkaitačiau vis dar yra keletas išimčių, į kurias mes ypatingą dėmesį skirsime. Pažymėtina, kad kai kurių produktų gamyboje, pavyzdžiui, buvo ruošiami gilūs virtuvės indų elementai. Taigi, atlikus katilų, keptuvių ir kai kuriais atvejais molio puodus, gilias kepimo formas buvo naudojamos bandelės, Velykų pyragaičiai ir kiti pakankamo aukščio kepimo būdai.

Atsižvelgiant į kepimo formų savybes, neįmanoma paminėti, kad produktai, sudaryti iš kelių elementų, apatinėje dalyje yra gana sandarūs, todėl net ir plonas tešla negalės nusausinti ir sugadinti jūsų kulinarinio šedevro. Be to, dauguma jų yra labai lengva plauti, o tai taip pat yra neabejotinas pranašumas ir labai supaprastina jų naudojimą.

Gamybos medžiagos

Yra daug įvairių bakeware rūšių, pagamintų iš įvairių medžiagų, turinčių tiek privalumų, tiek didelių trūkumų. Pavyzdžiui plieno gaminiams, neturintiems nelipniosios dangos, būdinga tai, kad kepimas gali stipriai prilipti prie šoninių sienelių ir pelėsių dugno.. Tai yra neabejotinas trūkumas, nes sudeginti produktai atrodo ne itin patrauklūs išorėje, taip pat gali šiek tiek skonio. Tokių formų trūkumai taip pat apima tai, kad jie griežtai draudžiami naudoti mikrobangų krosnelėse.

Tarp plieno formų privalumų galima pastebėti nerūdijančias savybes ir atsparumą oksiduojantiems komponentams. Be to, jie turi labai patrauklią kainą ir yra visiškai saugūs net ir šildant aukščiausioje temperatūroje. Labai įspūdingas svoris ir ne visai patraukli ketaus gaminių išvaizda gali būti priskirta šių formų minusams, bet tai apie tai, nes yra daug daugiau pliusų. Vienodas paviršiaus šildymas leidžia keptiems produktams palaipsniui nustatyti iš vidaus, o tai padės greičiau ir visapusiškiau virti.

Be to, produktai, pagaminti iš ketaus, garsėja savo ilgaamžiškumu, jie yra patvaresni nei daugelis kitų formų, atsparūs cheminiams ir mechaniniams poveikiams, ir galiausiai už prieinamą kainą.

Aliuminio formoms būdingas greitas kaitinimas ir, atitinkamai, greitas bet kurių patiekalų ruošimas.. Be to, šie produktai yra labai praktiški, nebrangūs ir gana lengvi. Tačiau, deja, šios formos yra trumpalaikės ir labai lengvai sugadinamos. Pažymėtina, kad šios formos yra pagamintos iš aliuminio folijos, o dažnai įdėtos prekės yra vienkartinės.

Keraminės formos, pvz., Ketaus, yra gana sunkios, tačiau, deja, neturi didelio atsparumo nusidėvėjimui. Keramikos gaminiai pasižymi žetonų ir įbrėžimų išvaizda, o taip pat netoleruojančia atvira ugnimi. Todėl tokių formų naudojimas dujinėse viryklėse nerekomenduojamas. Nepaisant didelių sąnaudų, keramikos gaminiai turi nemažai trūkumų, tačiau yra ir teigiamų jų veikimo aspektų. Be vizualinio patrauklumo, keramika taip pat padės išsaugoti visas naudingas indo savybes, ilgiau išlaikyti temperatūrą ir taip pat būti visiškai saugi sveikatai.

Taip pat yra labai patraukli dėl savybių, tačiau jos turi didelę kainą - teflono formos. Šie gaminiai yra su nelipniąja danga, todėl kepimas nelipina prie pelėsių paviršių. Ir jie yra labai atsparūs aukštai temperatūrai, o tai daro teigiamą poveikį jų naudojimo trukmei. Neigiamos pusės yra jautrumas žalai, tiek mechaninėms, tiek kai kurioms cheminėms priemonėms. Be to, naudojant Teflono patiekalus, neleidžiami staigūs temperatūros kritimai, todėl karšto objekto sąveika su šaltu skysčiu yra griežtai draudžiama.

Kalbant apie nelipnius savybes, neįmanoma paminėti ir geležies, ir kitų metalų formų, kurios turi priimtiną kainą, yra lengvai naudojamos ir nereikalauja ypatingos priežiūros.

Šiuo metu populiariausios yra gumos formos. Tačiau jie vadinami tik guma, ir iš tikrųjų yra pagaminti iš didelio stiprumo karščiui atsparaus silikono. Nors tokios formos yra labai jautrios atvirai liepsnai ir pernelyg aukštai temperatūrai, jos nesiskiria nuo didelio atsparumo nusidėvėjimui, tačiau yra daug privalumų, kurie gerokai viršija trūkumų skaičių.

Pavyzdžiui, šios formos yra labai lengva naudoti ir prižiūrėti, jos nėra jautrios rūdijimui ir kitiems metalo pokyčiams, kurie gali atsirasti, kai jie liečiasi su chemikalais ir tam tikrais plovikliais. Silikoninės formos puikiai išlaiko savo formą, kai jie atvėsina, tačiau šildant gali deformuotis. Be to, produktai turi labai patrauklią kainą, nereaguoja į staigius temperatūros pokyčius, taip pat turi anti-burnos savybių, neturėdami specialios dangos.

Išvaizda ir paskirtis

Be išskirtinių medžiagų savybių, taip pat yra skirtingų išvaizdų, kurie tiesiogiai veikia konkretaus produkto paskirtį. Pavyzdžiui Širdies forma, neatsižvelgiant į tai, kokią medžiagą ji pagaminta, labiausiai tinka kepimo ir pyragų kepimui iš skystos tešlos. Labai originali forma bus puiki galimybė paruošti valgomąją staigmeną antrojoje pusėje.

Galbūt kiekviena namų šeimininkė žino, kad galima įvairiais būdais paruošti šepetėlį, pvz., Iš storos tešlos, kuri yra valcuota, supjaustyta tinkamo dydžio gabalėliais ir panardinta į verdančią alyvą - tokiais atvejais forma nebus reikalinga. Tai būtina kepimui iš tešlos kepimo, ir ši forma atrodo labai neįprasta.

Tai gana didelis metalo elementas figūros pavidalu, jis gali būti gėlės, žvaigždės, širdys, snaigės ir daug daugiau. Šis elementas sumontuotas ant ilgo kaiščio, kuriame yra medinė rankena. Taigi, paprasto ir saugaus šepečio sudarymo principas:

 • forma užpilama į tešlą;
 • elementas su tešla yra panardintas į aliejų;
 • Po gražaus aukso atspalvio būtina paruošti šepetėlį.

Ši forma apsaugo jus nuo tiesioginio sąlyčio su alyva ir apsaugo nuo galimų sužalojimų.

„Lokio“ forma yra panaši į „Širdies“ savybes. Dažniausiai šios formos yra pagamintos iš minkštos versijos - nuo karščiui atsparaus silikono, daug rečiau - jos yra metalo variacijos. Ši forma puikiai tinka kepant saldainius vaikų renginiams. Didelės apvalios formos labai dažnai naudojamos kepti pyragus ir didelius sausainius. Apvalių metalinių formų, turinčių mažas puses, privalumas taip pat yra tai, kad jie gali gaminti picą ar kokią pyragą, kurios tešla nėra skysta. Be to, yra atskirtų variantų ir didelių šonų, kurios yra tinkamos neįprastiems konditerijos gaminiams, pvz., Medvilnės sūrio pyragui, paruošti.

Kepiniai su įvairiais įdarais ir dekorais yra labai populiarūs tarp konditerijos ir kepimo. Jų paruošimas yra gana paprastas, nes yra daug formų variantų. Pavyzdžiui, mažos aliuminio ir popieriaus formos yra atskiri elementai, skirti kiekvienam atskiram puodeliui, o didelės metalo formos skirtos kepimui, paprastai 6, 9 arba 12 vienetų.

Kepimo kepimui taip pat naudojami silikoniniai pelėsiai, kurie gali būti pateikiami kaip kepimo skardos forma, skirta pirmiau minėtam tortų skaičiui, ir kaip nepriklausomi elementai, naudojant popieriaus formų pavyzdį.

Dažnai kepimo formos naudojamos su dangčiu, kuris yra suskirstytas į du tipus: kai kuriems dangtelis yra plastikinis ir reikalingas tik indui padengti po to, kai jis virinamas, kad būtų laikomas šaldytuve, o kitiems dangtis yra tiesiogiai susijęs su virimo procesu. Antrasis variantas yra ypač aktualus, jei storos pyragaičiai kepami formoje, kuri turi būti kruopščiai skrudinta iš vidaus, o po to galite atidaryti dangtelį ir leisti pyragą ant raudono.

Žiedas yra gana neįprastas kepimo indas., nes ji yra tik sienos, neturinčios apačios ir viršaus. Šis elementas dažniausiai naudojamas gaminant pyragus iš įvairių storų tešlos rūšių. Kepant, forma paprasčiausiai dedama ant pergamento popieriaus ir ant kepimo skardos, kad tortas neužsidegtų. Yra daug įvairių žiedų formų, kurios skiriasi nuo to, ar nėra nuimamo mechanizmo aukščio, skersmens ir dydžio, todėl kiekviena namų šeimininkė gali pasirinkti sau tinkamą.

Taip pat yra daug įvairių stačiakampių ir kvadratinių formų, kurios gali būti naudojamos ne tik kepimui, bet ir kitiems patiekalams. Tokios formos skiriasi dydžiu, stačiakampio forma ir medžiaga, iš kurios jie pagaminti. Taip pat yra modeliai be dugno, vienkartinės aliuminio folijos ir produktai su griliumi, skirti mėsos gaminimui.

„Figūros“ formos dažniausiai yra pagamintos iš elastingo karščiui atsparaus silikono.Taip yra dėl to, kad baigtas kepimas figūrų pavidalu bus daug lengviau pasiekiamas iš judančio, lankstumo, nei iš kieto metalo korpuso. Dažniausiai šie atributai naudojami kepant neįprastas tortų pyragas į įvykius, susijusius su konkrečiomis datomis ar amžiais.

Taip pat turėtume atkreipti dėmesį į užkandžių formavimo formas, nes jie gali būti lengvai supainioti su daiktais, skirtais padaryti cupcakes. Tokio tipo produktai gali būti pavaizduoti atskirų elementų pavidalu ir padėklų su įdubomis forma, o jų pagrindinis skirtumas yra tas, kad jie yra mažiau gilūs nei formos, skirtos cupcakes. Produktai taip pat gali skirtis skersmens, krašto formos ir dydžio. Be to, yra daug variantų, kaip gaminti pyragus ir kvapus.

Yra tik dvi kepimo vamzdžių parinktys - cilindrai ir kūgiai. Abiem atvejais plonas valcuotas tešlos sluoksnis apvyniotas aplink pelėsią, po to tam tikrą laiką dedamas į pašildytą orkaitę. Šie atributai puikiai tinka desertui, žinomiems nuo vaikystės - pūslių konditerijos vamzdžiai ir grietinėlės užpildas. Kepant spurgas, naudojamos panašios į cupcakes ir tartlets savybes., tačiau pasižymi tuo, kad viduryje yra įrengta maža detalė, kurios dėka viduryje daroma tradicinė skylė. Jis taip pat pritraukia tai, kad tam tikrų formų dėka spurgos gali būti gaminamos ne tik apvalios, bet ir gėlių pavidalu arba dekoratyviniu briaunotu paviršiumi.

Populiariausi gamintojai

Yra daug kepimo patiekalų gamintojų. Kai kurie iš jų turi pasaulinį šlovę ir daugybę teigiamų atsiliepimų, kalbėdami apie produktų kokybę ir patikimumą, o kiti - tik plačiai reklamuojami prekiniai ženklai, kurių formos gali atlaikyti tik kelis naudojimo būdus. Išsamiau apsvarstykime, kurie gamintojai yra geriausi ir, žinoma, nusipelno dėmesio ir pripažinimo.

Prekės ženklas Tefalas nors ji yra europinė, ji jau seniai žinoma visame pasaulyje, o tai nenuostabu. Šio gamintojo virtuvės indų kaina yra gana didelė, tačiau tai visiškai pateisinama, nes aukštos kokybės produktai leis daugelį metų kepti ir gaminti įvairius patiekalus visiškai saugiai.

Vokietijos prekės ženklas Rondell Jis garsėja ne tik puikia produktų kokybe, bet ir labai stilinga jos kolekcijų išvaizda. Šio gamintojo produktai yra pagaminti iš didelio stiprumo plieno lydinių, taip pat iš karščiui atsparaus silikono, kuris leidžia naudoti formas esant aukštai temperatūrai tiek elektrinėse, tiek šildomose krosnyse ir dujų įrenginiuose.

Aukščiau yra tarptautinis gamintojas ir turi gamyklas keliose pasaulio vietose. Šio prekės ženklo virtuvės reikmenys yra labai populiarūs ne tik dėl savo aukštos kokybės, bet ir dėl to, kad kepimo patiekalų ir kitų karščiui atsparių patiekalų gamyboje naudojamos tik ekologiškos medžiagos.

Taip pat verta atkreipti ypatingą dėmesį į Europos prekės ženklą. Pyrex, kurio populiarumas yra plačiai paplitęs visame pasaulyje. Gamintojas garsėja karšto atsparumo stiklo krosnių ir keraminių elektrinių krosnių gamybai.

Kaip pasirinkti?

Žinoma, kiekviena namų šeimininkė savo virtuvėje nori turėti kepimo indą arba net daugiau nei vieną. Tačiau norint pasirinkti tikrai aukštos kokybės produktą, kuris tęsis jums daugelį metų, reikia atsižvelgti į keletą paprastų taisyklių.

 • Renkantis, neturėtumėte vadovautis mažomis kainomis. Labai dažnai, esant patrauklioms kainoms ar apsvaiginimo veiksmams, yra prastos kokybės arba sugadintas produktas.
 • Taip pat turėtume paminėti žalą.Labai dažnai netyčia arba skubėti galite įsigyti pažeistą kepimo indą. Dažniausiai tarp pažeidimų yra keramikos lustai ir nelabai pastebimi nelipniosios dangos įbrėžimai, todėl pasirenkant būtina atidžiai išnagrinėti objekto išorinę būklę.
 • Jei suplanavote bet kurio konkretaus patiekalo paruošimą, turite pasirinkti reikiamą formą ir dydį.
 • Nepaisant to, verta atkreipti dėmesį į nelipnius dangą sudarančius elementus, nes juos galima lengvai padaryti be kepimo, nenaudojant didelio sviesto kiekio.
 • Nerekomenduojama gauti pernelyg sunkių formų, nes maisto ruošimo procese, pripildyto kažkuo, jie taps dar sunkesni, o tai gali rimtai trukdyti objekto judėjimui.
 • Labai dažnai galite patekti į netikrų kokybiškų garsių prekių ženklų patiekalų. Kilus abejonėms, turėtumėte atidžiai išnagrinėti dokumentus, kurie pridedami prie bet kokių brangių patiekalų, ir atkreipkite dėmesį į išlaidas - jei jis yra per mažas, tikėtina, kad turite suklastotą.
 • Be to, labai dažnai po nelipniosios dangos padengimu išduodami paprasti dažai, kurie neatitinka pastovios apkrovos aukštoje temperatūroje. Nelipnios dangos išlieka ant indo paviršiaus beveik amžinai, o dažai pradės eiti po kelių naudojimo būdų.

Naudojimo sąlygos

Nepakanka tik žinoti konkretaus dalyko tikslą, taip pat tai, kaip jį pasirinkti. Taip pat būtina tinkamai naudoti įvairius kepimo patiekalus, tik tada jie gali jus tarnauti daugelį metų.

 • Visų pirma, Teflonas ir kiti metalo gaminiai su nelipniąja danga griežtai draudžiama plauti kietais šepečiais ir metalo kempinėmis. Mechaninis smūgis gali sugadinti dangą, dėl to prarandamas šio indo funkcionalumas.
 • Be to, danga gali būti pažeista staigiais temperatūros pokyčiais. Todėl nerekomenduojama pradėti skalbti iš karto po kepimo vieno ar kito produkto, todėl būtina leisti šiai formai atvėsti.
 • Naudojant silikonines formas, griežtai draudžiama naudoti aštrius pjovimo objektus. Silikonas, nors ir karščiui atsparus, vis dar yra nestabilus dėl tokio pobūdžio mechaninių poveikių, o kai atsiranda gilūs įbrėžimai ir pjūviai, jis tiesiog tampa netinkamas.
 • Turi būti pamiršta apie abrazyvinius indų ploviklius, nes jų komponentai neigiamai veikia tokių patiekalų dangos būklę.
 • Naudojant tam tikras formas, gali prireikti papildomo tepimo alyva, tačiau gamintojai tai paprastai nurodo instrukcijose.
 • Jei jūsų patiekalas vis dar yra sudegintas, griežtai draudžiama šveisti jį su metaliniais daiktais. Rekomenduojama naudoti medinę, plastikinę arba silikoninę mentelę, po atvėsinimo mirkyti formą vandenyje ir leisti sudeginti daleles.

Daugiau informacijos apie tai, kaip teisingai pasirinkti kepimo indą, žr.

Parašykite komentarą
Informacija pateikiama referenciniais tikslais. Negalima savarankiškai gydyti. Dėl sveikatos visada konsultuotis su specialistu.

Mada

Grožis

Ryšys