Indai

Keramikos patiekalai: rūšys, pasirinkimo ir priežiūros taisyklės

Keramikos patiekalai: rūšys, pasirinkimo ir priežiūros taisyklės

prisijungti prie diskusijos

 
Turinys
 1. Kas tai?
 2. Stiprybės ir trūkumai
 3. Rūšis
 4. Kaip pasirinkti patiekalus?
 5. Priežiūros taisyklės

Virtuvės iš fajanso daugelį amžių buvo laikomos vienu iš patogiausių ir reprezentatyviausių. Tiesa, daugelis vartotojų dažnai sumaišo molinius indus su porcelianu, tačiau jie yra visiškai skirtingi dalykai, nepaisant to, kad jie atrodo panašūs ir pagaminti iš keramikos. Senovės Egipto ir Mesopotamijos teritorijoje pagaminti keramikos gaminiai, nors jų atsiradimas tuo metu buvo toli gražu ne tobulas.

Vos kelis šimtmečius vėliau pirmasis fajansas pasirodė Italijos mieste Faenzoje. Šio laikmečio meistrai ilgą laiką bandė pasiekti Kinijos porceliano malonę, todėl jie pasiekė tobulumo fajanso gamyboje.

Ilgą laiką keramika buvo vadinama majolika, pagaminta visoje Europoje. Ši medžiaga į Rusijos teritoriją pateko tik XVIII a. Ukrainos aukštos kvalifikacijos gamyboje meistrai iš Tripolio. Fajansas iš Maskvos prekybos fabriko A. Grebenshchikovo turėjo ypatingą populiarumą: amatininkai, dažyti dažais emalio dažais. Šių meistrų šedevrai vis dar vertinami grožio žinovų pasaulyje.

Kas tai?

Fajansas - tai medžiaga, kuri yra įvairi keramika, todėl molis su tam tikrais mineraliniais priedais yra sukepinamas. Viduramžiais keramika buvo gaminama iš kvarco akmenukų, kalkakmenio, sodos ir vario rūdos. Šiandien gaminant naudojamas molis (kaolinas), spar ir kvarcas. Keramikos patiekalai yra labai panašūs į porcelianą, tačiau, priešingai nei šviesa, jo spalva nėra visiškai balta.

Fajansas yra visiškai nepralaidus vandeniui, o kai jį paliesite, girdite garsą. Tai susidaro dėl to, kad jo gamybos metu neužsidegė labai aukšta temperatūra.

Pagrindinis fajanso komponentų elementas yra Baltas molis yra medžiaga, kuri suteikia indams gana trapią ir ne visai atsparią aukštai temperatūrai. Produktų struktūra yra akyta, sienos yra storos. Fajanso produktų ypatybė yra tai, kad jie periodiškai sugeria produktų kvapus. Bet kokiu atveju, šios medžiagos produktai yra labai populiarūs šiuolaikinių šeimininkų teritorijoje. Šviesūs, nestandartiniai puodeliai ir plokštės gali būti bet kurios virtuvės akcentas.

Stiprybės ir trūkumai

Pagrindiniai šios įdomios medžiagos patiekalų privalumai yra: puikus įrankių dizainas, nes paviršius gali būti padengtas spalvotomis glazūromis, o taip pat gana maža kaina. Be to, tokie privalumai taip pat yra svarbūs:

 • nesukelia alergijos;
 • palyginti su paprastais fajansais, fajansas yra patvaresnis;
 • indai puikiai išlaiko šilumą, o tai labai patogu gaminant patiekalus;
 • labai patogus ir lengvai naudojamas, lengvai nuplaunamas bet kokį tepalą ir atsparus bet kuriam plovikliui;
 • jūs negalite bijoti laikyti, pavyzdžiui, vienoje kitoje plokštėje, nerimaudami, kad jie bus įtrūkę;
 • Tokių patiekalų rinkinys gali būti puiki dovana bet kuriam grožio mėgėjui.

Galite pridėti ir tai, kad iš keramikos gaminami ne tik indai, bet ir kiti produktai, pvz., Statulos.

Tokių patiekalų trūkumai yra:

 • nepakankamas baltumas;
 • elegancijos stoka (lyginant su prabangiais porceliano indais);
 • staigaus temperatūros pokyčių nestabilumas;
 • nemalonių kvapų įsisavinimas - šis patiekalas neturi būti uždengtas ilgą laiką.

Rūšis

Šiandien gamintojai siūlo 4 rūšių fajanso produktus. Juos išvardijame.

 • Limy. Tokiu atveju, be molio ir kvarco, prie medžiagos sudėties pridedama kalcio ir magnio turinčių kreidų ir dolomito. Šis keramikos tipas yra termiškai deginamas ne itin aukštoje temperatūroje.
 • Minkštas. Šio tipo fajanso gamyboje, be įprastų molio ir tradicinių kvarco priedų, gamintojai prideda fluxus - medžiagas, kurios gali prisidėti prie tam tikro produktų skrudinimo ir jo proceso metu patenka į išlydytą būseną, sudarant sulietą junginį.
 • Feldspar. Tokios medžiagos pavadinimas kalba apie save: į kalcinuotą masę pridedamas tam tikras kiekis laukinių šparagų, mineralinių medžiagų iš silikatų klasės.
 • Kieta. Vienas iš tankiausių medžiagų, kalcinuotų aukštoje temperatūroje. Todėl patiekalai iš šio tipo fajanso labiausiai patvarūs ir tankūs.

Visi patiekalai, pagaminti iš tokios neįprastos medžiagos, yra reikalingi ne tik privačiuose namų ūkiuose, bet jau seniai populiarėja įvairiuose maitinimo tipuose: restoranuose, kavinėse, valgyklose ir picerijose, greito maisto produktuose.

Dažniausiai naudojami tankūs balti moliniai indai.

Atsižvelgiant į šiandienos patiekalų rinkoje pateiktą asortimentą, fajanso pramonė turi ką pasigirti:

 • gilios, vidutinės ir sumuštinės plokštės;
 • įvairių formų keptuvės;
 • patiekalai žuvims ir salotoms;
 • įvairių rūšių sriubų aptarnavimo patalpos;
 • puodeliai sultiniams su dangteliais;
 • kavos ir kavos puodeliai;
 • puodeliai arbatai ir arbatinukams;
 • Įvairių dydžių dubenys;
 • cukraus dubenys, pieno ąsočiai ir įvairios vazos;
 • arbatos ir kavos rinkiniai;
 • Vaikų patiekalų rinkiniai;
 • „kinų“ gėrimo dubenėlių rinkiniai;
 • įvairių talpinių medžiagų laikymo talpyklos;
 • Juvelyrinių dirbinių rinkiniai: karoliukai, ritualiniai aksesuarai žygiui.

Kaip pasirinkti patiekalus?

Renkantis keramiką, svarbiausia yra nustatyti indų gamybos kokybę. Turite kruopščiai jį ištirti viduje ir išorėje. Bet kokio produkto paviršius turi būti visiškai plokščias, kitaip bet kokie pažeidimai ir lustai gali tapti bakterijų ir purvo surinkimu. Kad nebūtų klaidinga, pabandykite sugauti saulės šviesą ant tos pačios plokštės paviršiaus - šis natūralus prožektorius leis jums pamatyti visus pažeidimus ir šiurkštumą.

Būtinai patikrinkite gamintoją - tuo labiau žinoma, kad ji yra, tuo labiau tikėtina, kad įsigysite aukštos kokybės patiekalus. Geriau pasirinkti prekės ženklo bendroves. Pirkdami įvairius produktus iš savo rankų, galite padaryti klaidą - aplaidūs gamintojai, ieškantys greito pelno, gali pasiūlyti fajanso produktus, kurių dažuose yra toksiškų komponentų. Todėl geriau pasirinkti patiekalus labiau civilizuotose vietose.

Ekspertai teigia, kad baltoji fajanso įranga yra saugiausia šiuo atžvilgiu, nes ji nėra padengta spalvota glazūra, o glaso dekoras yra mikrobų plitimo šaltinis. Štai kodėl Rekomenduojama nenaudoti krekingo patiekalų. Kad įsitikintumėte, jog jūsų perkami patiekalai neturi įtrūkimų, tiesiog įjunkite jį. Visas fajansas skamba gana nuobodu.

Jei jūsų virtuvėje dažnai naudojate fajansą, geriausia rinktis apvalią ir sutirštintą kraštą. Kvadratinės plokštės yra labai patogios, o apvalios plokštės yra lengvai valomos.

Priežiūros taisyklės

Įvairių medžiagų patiekalai reikalauja specialios priežiūros. Fajansas nėra išimtis. Iš jo pagaminti produktai nepatinka staigiems temperatūros pokyčiams, todėl geriausia plauti naudojamas plokšteles ir puodelius šiltu vandeniu. Per karštas vanduo gali sukelti įtrūkimus glazūroje.

Išskyrus, kai plaunate įvairius metalinius šepečius, kurie susmulkina paviršių ir gali subraižyti spalvotą glazūrą ar kitą subtilią dangą.

Nepalikite fajanso ant karšto krosnies - ji įtrūks.

Ekspertai rekomenduoja „stiprinti“ fajanso namuose: įdėkite indus į didelį puodą arba metalinį indą, supilkite paprastą vandenį be įvairių rūšių priedų. Atvėrus vandenį, užvirkite 15 minučių ir palikite atvėsti su turiniu. Svarbiausia yra išlaikyti šilumą patalpoje, kurioje visa tai darote - uždarykite ventiliacijos angas ar langus, kitaip temperatūros skirtumas taip pat gali sukelti įtrūkimus ant indų paviršiaus. Negalima ištraukti bet kokių indų - ir jis ilgai tarnaus jums.

Kepimo metu geriau neuždengti keramikos puodelio, kad jis nebūtų maisto kvapas. Bet jei taip atsitiktų, nuplaukite jį šiltu vandeniu, pridedant druskos ir acto rūgšties.

Jei jūsų indai yra padengti spalvotu emaliu, tada saugojimo metu geriau perkelti kiekvieną popieriaus lapą popieriaus ar audinio gabalėliais.

Keramika geriau nenaudoti mikrobangų krosnelėje - jis įtrūks nuo karštos temperatūros.

Keramikos paklausa kasdien auga dėl daugelio privalumų, kurių pagrindinė yra dizainas ir originalumas.

Apie porceliano ir keramikos gaminių skirtumus žr.

Parašykite komentarą
Informacija pateikiama referenciniais tikslais. Negalima savarankiškai gydyti. Dėl sveikatos visada konsultuotis su specialistu.

Mada

Grožis

Ryšys