Indai

Porcelianas: kas tai yra ir kas yra pagaminta, istorija, rūšys ir naudojimo būdai

Porcelianas: kas tai yra ir kas yra pagaminta, istorija, rūšys ir naudojimo būdai

prisijungti prie diskusijos

 
Turinys
 1. Kas yra porcelianas?
 2. Kiek istorijos
 3. Privalumai ir trūkumai
 4. Tipai ir jų savybės
 5. Tapybos variantai
 6. Gamintojų apžvalga
 7. Kaip atskirti nuo klastotės?
 8. Programos funkcijos
 9. Priežiūros taisyklės
 10. Įdomūs faktai

Porcelianas yra labai sena medžiaga, tačiau šiandien ji yra populiari ir paklausa daugelyje pramonės šakų visame pasaulyje.

Kas yra porcelianas?

Ši medžiaga laikoma viena iš keramikos rūšių. Produktai yra pagaminti iš tokių žaliavų apdorojant baltą molį - kaoliną, įskaitant papildomus ingredientus, tokius kaip lauko špatas, kvarcas, sudegintas kaulas. Skrudinimo masė leidžia jums gaminti galutinį produktą vandeniui atsparių savybių, patrauklios spalvos - baltos arba grietinėlės. Be to, porcelianas tampa neobjektyvus, o būdingas skambėjimas tampa natūraliu indų ir dekoratyvinių daiktų gamybos medžiaga.

Kaolinas yra grynas molis, kuris susidaro, kai sunaikinama lauko špatas. Prieš apdorojimą, kiniški akmenys yra sumalti į miltelių pavidalą, po kurio mišinys termiškai apdorojamas nuo +1200 iki +1500 laipsnių. Kepimo metu kiniški akmenys keičia konsistenciją, saugiklius ir sudaro nešvarų stiklą. Kaolinas išsiskiria atsparumu karščiui, todėl išlaiko savo pradinę formą. Porceliano kūrimo procesas laikomas užbaigtu, kai šios medžiagos sujungiamos į vieną darbo masę.

Kiek istorijos

Dauguma šaltinių rodo, kad Kinija yra Kinijos gimtinė. Šios žaliavos atsiradimas priklauso VI-VIII a. er Jau daugelį metų šios medžiagos formulė ir sudėtis buvo laikoma slapta, čia gimė įdomių apdailos būdų, įskaitant „ryžių porcelianą“. Vidurinėje Azijoje porceliano gaminiai pasirodė maždaug 9-ajame amžiuje, o po 7 a. Japonų meistrams tapo žinoma unikalių žaliavų gamybos technologija, o vėliau porceliano gamyba prasidėjo Europoje.

Kinijos porcelianas
Japonų porcelianas

Rusų porceliano kūrimo istorija susiformavo XVIII a., Tačiau iš pradžių tokia medžiaga buvo panaši į fajanso technines charakteristikas. Porceliano gamybos formavimas carinėje Rusijoje turėjo dvi kryptis: tomis dienomis veikė privačios manufaktūros, o prekių gamyba iš šios žaliavos buvo sukurta karališkosios dinastijos valdžioje.

Tarp garsiausių įrenginių, kurie vis dar veikia, yra Imperial porceliano gamyklakur iš pradžių buvo pagaminti nedideli daiktai, pavyzdžiui, arbatos rinkiniai, šaukšteliai ir šaukštai. Su sovietinės valdžios atsiradimu, nacionalizuotos privačios manufaktūros, prarasta daug gamybos metodų.

1930-aisiais, d ÷ l meistrų pastangų, buvo atkurti kai kurie kokybiškų žaliavų išradimo pagrindai, taip pat prad ÷ jo tobul ÷ ti porceliano gaminių dažymo meninis aspektas.

Kalbant apie Europos tendencijas porceliano istorijoje, pirmieji meistrai, bandantys sukurti šią medžiagą, buvo italai. Šiuo atveju taip pat stengėsi sėkmingai sekti britus, prancūzus ir vokiečius. Tačiau, norint pasiekti tokį rezultatą, kaip ir kinų, jie iš karto nepavyko.

Pirmieji Europos porceliano mėginiai buvo panašūs į stiklą.Vokietijoje, kur jaunas alchemikas Bettger ir fizikas Walter von Chirnhaus atrado didelius baltojo molio telkinius, kurie buvo radikaliai skirtingi nuo kitų mineralų, buvo pasiektas tikras laimėjimas.

1710 m. Atidarytas žaliavų gamybos seminaras, tačiau medžiaga buvo išradta daug vėliau, po ilgo ir sunkaus darbo, kuris vėliau baigėsi tarptautiniu Meissen porceliano pripažinimu.

Privalumai ir trūkumai

Šiandien porcelianas gaminamas iš skirtingų produktų. Kiekvienu atveju medžiagos sudėtis gali skirtis, atsižvelgiant į tai, kokie yra tam tikri žaliavų bruožai. Apskritai reikėtų pabrėžti šias teigiamas porceliano savybes:

 • žaliava yra visiškai nepralaidi drėgmei;
 • medžiagos sudėtyje nėra tuštumų, kurie laikomi dideliu pliusu higienos porceliano gaminių atžvilgiu;
 • porceliano indai, atsparūs cheminėms medžiagoms, ypač rūgštims;
 • nepaisant to, kad porceliano gaminiai dažniausiai yra ploni, medžiaga pasižymi atsparumu mechaniniams pažeidimams;
 • suvenyrai, taip pat rinkiniai ir kiti įrankiai gali perduoti šviesą, kuri suteikia jiems ypatingą eleganciją ir patogumą;
 • iš aukštos kokybės žaliavų pagaminti produktai išsiskiria savo kilniais dažais be pilkos spalvos blizgesio;
 • porceliano paviršius bus visiškai lygus;
 • Dauguma dekoratyvinių gaminių gali būti naudojami kasdieniame maistui, todėl jis tampa universalus.

Neturite medžiagos ir produktų iš minusų:

 • dauguma porceliano gaminių reikalauja ypatingos priežiūros ir sandėliavimo;
 • Paprastai aukštos kokybės produktai išsiskiria savo didelėmis sąnaudomis;
 • patiekalai ir suvenyrai negali atlaikyti staigių temperatūros pokyčių.

Tipai ir jų savybės

Šiandien yra keletas šios žaliavos rūšių, kurios skiriasi kokybės savybėmis ir technologiniais niuansais, susijusiais su gamyba.

Sunku

Šis tipas taip pat vadinamas natūraliu. Šiuolaikiniai gamintojai daro jį naudodami kitą pagrindinių komponentų skaičių - kaoliną ir kinišką akmenį. Pirmasis ingredientas atlieka svarbų vaidmenį suteikiant žaliavas tokiu rodikliu kaip stiprumas, tačiau tuo pačiu metu jis yra gana nestabilus dėl mechaninių pažeidimų, todėl jį lengva sumušti. Kieta veislė paprastai turi didelį svorį, toks porcelianas nebus skaidrus, o jo paviršiuje gali būti mikroskopinių porų.

Gauta medžiaga dėl aukštos temperatūros kaitinimo komponentų, kaip paprastai, norint gauti žaliavų, masė vidutiniškai šildoma iki 1500 laipsnių, Šaudymo procesas vyksta keliais etapais. Iš pradžių kietas porcelianas bus pilkas arba baltas-mėlynas, vėliau apdorojant, žaliavos atspalvis pasikeis į kilnesnį. Kieto porceliano komponentai nėra išskiriami didelėmis kainomis.

Kaip rodo praktika, tokia veislė iš esmės yra prastesnės kokybės nei kaulų porcelianas, tačiau iš kietų rūšių produktai bus kelis kartus pigesni.

Minkštas

Antrasis tipas vadinamas atvirkščiai - dirbtinis porcelianas. Taip yra dėl to, kad minkšta išvaizda pirmą kartą buvo gauta Europoje bandant atkartoti tvirtų medžiagų gaminančių kinų meistrų įgūdžius. Minkšto porceliano gamybos proceso bruožas yra skrudinimas, bet veikiant ne tokios kritinės temperatūros masei, dėl kurios žaliava nėra visiškai sukepinta, bet išlieka akyta. Tarp svarbiausių savybių yra pabrėžti patrauklesnę medžiagos spalvą, kuri bus arčiau kremo.

Kitas variantas yra svarstomas kaulų ir šaltoje Kinijoje. Pirmasis tipas, be pagrindinių komponentų, papildomai susideda iš sudegintos kaulų masės, jis yra patvarus, išsiskiria skaidrumu ir baltumu.

Ši medžiaga taip pat apima specifinę lauko špagato masės deginimo technologiją naudojant iš anksto apdorotą kaulų komponentą, iš kurio pašalinamas klijų komponentas. Būtent šis porcelianas vadinamas plonu, nes jo gaminiai pasižymi plonomis sienomis.

Argentinos meistrai buvo užsiėmę šalto porceliano, kuris naudojo klijus, gliceriną, aliejus ir kukurūzų krakmolą, gamybai. Masė yra panaši į molį, sustoja po mechaninio veikimo pabaigos. Žaliavos yra labai plastikinės, todėl naudojamos ploniems ir filigranams gaminti. Medžiaga parduodama galutine forma.

Tapybos variantai

Šiuolaikiniai porceliano gaminių gamintojai praktiškai taiko keletą tapybos variantų:

 • virš glazūros;
 • apatinis;
 • intraglazė

„Overglaze“ dizaino esmė yra dažymo kompozicijų panaudojimas ant objekto paviršiaus, sudegintas ir padengtas specialia glazūra. Iš kitų dažiklių kompozicijų naudojamos medžiagos skiriasi nuo skysto komponento, galinčio sumažinti temperatūrą.

Prieš glazūravimo kompoziciją padengiama tapyba. Kadangi ateityje toks produktas bus veikiamas temperatūromis, šiuo atveju naudojamų medžiagų spalvų asortimentas išsiskiria minimaliu asortimentu. Dažniausiai modeliams naudojamas chromo arba kobalto oksidas.

Medžiaga su vidiniu glazūravimu leidžia termiškai apdoroti, tai yra + 1200С 1300 laipsnių. Tokio poveikio metu dažymo kompozicija patenka į glazūruotą sluoksnį, kuris turi teigiamą poveikį spalvų išsaugojimui ir ryškumui, net ir po to, kai jie susilieja su rūgštinėmis terpėmis ar alkoholiais.

Tokiu atveju spalviniai sprendimai gali būti nuo prislopintų spalvų aukso, rožinės arba pilkos spalvos iki turtingų spalvų papuošalų.

Gamintojų apžvalga

Šiandien galime nustatyti pagrindinius porceliano gaminių gamintojus:

 • Kuznecovo porcelianas - maža įmonė, kuri specializuojasi patiekalų ir suvenyrų gamyboje;
 • Tradicinių amatų atgaivinimo centras „Fabled“ - įmonė, užsiimanti suvenyrų, meno porceliano, statybinių ir architektūrinių keramikos gaminių gamyba;
 • „Gzhel“ porceliano gamykla - didelė įmonė, gaminanti ir parduodanti rankomis dažytus gaminius;
 • PC "Dulevsky Porcelain" - vidaus apdailos produktų, taip pat liaudies meno ir amatų gaminių gamintojas;
 • Sagradelos - Ispanijos gamykla keramikos gamybai;
 • Pickman - Europos Kinijos gamintojas;
 • Anglų prekių ženklai Royal Doulton ir Wedgwood.
Kuznecovo porcelianas
„Gzhel“ porceliano gamykla
Pickman

Kaip atskirti nuo klastotės?

Kad nebūtų klaidinami su porceliano gaminių pasirinkimu, turėtumėte laikytis šių taisyklių.

 • Aukštos kokybės keramika turėtų būti plona, ​​bet patvari. Nuo to, kiek žaliavos bus plonos, jos kaina priklauso. Todėl, atsižvelgiant į produkto kainą, per kurį galite pamatyti, kaip jūsų rankos spindi. Tai taikoma tiek patiekalams, tiek dekoratyviniams gaminiams.
 • Be to, kad nekilnojamojo porcelianas bus skaidrus, jis taip pat turi „garsą“ tam tikru būdu. Paprastai daiktai tikrinami gaminant medinę lazdą. Garsas, kai jis liečiasi su porcelianu, turėtų būti skambėjęs ir melodingas, o kurčias nurodys, kad tiriamas produktas yra suklastotas.
 • Taip pat svarbu atkreipti dėmesį į tai, kokia spalva bus medžiaga. Idealiu atveju aukštos kokybės žaliavos būtų baltos arba dramblio kaulo, pilkas turėtų įspėti pirkėją.
 • Verta atkreipti dėmesį į tai, kaip gaminys gaminamas. Kokybiški produktai visur bus puikiai sklandžiai, įlenkimai ir iškilimai parodys prastą siūlomų produktų kokybę.
 • Individualus dėmesys nusipelno nuotraukos.Net rankomis nudažyti turėtų būti vienodi ir tvarkingi, tačiau leidžiama, jei ant paviršiaus matomi šepečiai.
 • Taip pat atkreipkite dėmesį į produktų ir prekių ženklų ženklinimą. Paprastai jų gamintojas taikomas antroje pusėje. Pirmenybė teikiama gerai žinomiems prekių ženklams.

Programos funkcijos

Medžiagos tikslas - ne tik gaminti patiekalus ir interjero dekoravimo produktus. Porcelianas naudojamas techninėms dalims gaminti, nes jo absorbcija ir kietumas yra mažas. Tai pasakytina apie tvirtą žaliavų įvairovę. Minkštas porcelianas dažniausiai tinka meno gaminių, patiekalų ir kt. Gamybai. Taip pat stomatologijos biuruose, ypač dantų vainikėlių gamyboje, reikalingos žaliavos.

Porcelianas tarnauja kaip medžiaga kriauklėms, tualetams ir kriauklėms gaminti, mikroelektronikos žaliavų paklausa, be to, remiantis porcelianu, gaminami kai kurie šarvai.

Priežiūros taisyklės

Kalbant apie namų ūkio produktus iš šios medžiagos, jiems reikia specialaus požiūrio į priežiūrą ir saugojimą. Norėdami keramikos gaminius išlaikyti savo pradinę išvaizdą kuo ilgiau, būtina laikytis tokių rekomendacijų.

 • Porceliano, ypač antikvarinių daiktų, plovimas turėtų būti atliekamas tik rankomis. Rankomis nudažyti daiktai gali rimtai nukentėti nuo karšto vandens ir abrazyvinių kempinių naudojimo.
 • Plokštelės ir kiti patiekalai negali būti plaunami nuo svorio po tekančiu vandeniu. Paprastai indai ar daiktai yra ant plastikinio paviršiaus kriaukle. Būtina ant jo uždėti minkštą rankšluostį, paimti vandenį kambario temperatūroje, švelniai nuplauti porcelianą.
 • Dirbant su rankenomis, turite laikyti kūną, nedaryti spaudimo ploniems ar nėrinių elementams.
 • Rūpinimasis šiuo porcelianu geriausiai atliekamas nenaudojant buitinių chemikalų. Norint pašalinti stiprią taršą, leidžiama naudoti kūdikių muilą arba neutralią chemiją. Kai kuriais atvejais į vandenį galite pridėti šiek tiek skysto amoniako. Perdirbimui leidžiama atlikti vandenilio peroksidą.
 • Porceliano paviršių netrinkite su kietu paviršiumi metalinėmis grandinėmis ar kempinėmis. Būtų geriau naudoti minkštą šepetį arba audinį.
 • Porcelianas ilgą laiką neturėtų būti visiškai panardintas į vandenį.
 • Nuplauti porceliano gaminiai turi būti nuvalomi sausai.
 • Nerekomenduojama nuplauti antikvarinių porcelianų su vandeniu, todėl bus pakankamas reguliarus dulkių pašalinimas su natūraliais šeriais.

Įdomūs faktai

Pilietinio karo metu ant porceliano pagamintiems patiekalams ir dekoratyviniams daiktams vietoj brėžinių ir ornamentų buvo naudojami agitacijos šūkiai ir simbolika. Tai prisidėjo prie keramikos gaminių paklausos padidėjimo tarp visų gyventojų grupių. Taip pat ypač vertinami tokie produktai tarp kolekcininkų.

Nepaisant didelių porceliano gaminių, kurie bus atsparūs mechaniniam poveikiui, išleidimas, o kai kurie patiekalai gali būti naudojami net ir mikrobangų krosnelėse ir plaunami indaplovėse. brangiausi yra tik antikvariniai daiktai.

Aukcionuose yra daug simetrijos ir įtrūkimų, kurie yra apskaičiuoti milijonais dolerių.

Kitame vaizdo įraše rasite ekskursiją į arbatos porceliano gamyklą.

Parašykite komentarą
Informacija pateikiama referenciniais tikslais. Negalima savarankiškai gydyti. Dėl sveikatos visada konsultuotis su specialistu.

Mada

Grožis

Ryšys