Indai

Kas daro porcelianą nuo keramikos?

Kas daro porcelianą nuo keramikos?

prisijungti prie diskusijos

 
Turinys
 1. Sąvokų skirtumai
 2. Kompozicijos ir šaudymo taisyklių skirtumai
 3. Kaip atskirti išvaizdą?
 4. Kas geriau pasirinkti?

Nuo vaikystės daugelis girdėjo: „Porceliano paslaugos - tik švenčių dienomis!“ Darbo dienomis šeima buvo patenkinta keraminiais indais, o paslauga buvo pervežta į šventinį stalą, prie kurio visi namų ūkio nariai turėjo baimę. Ir kodėl, mažai žmonių suprato, kad puodeliai atrodė pagaminti iš tos pačios medžiagos, ir buvo sunku tiksliai pasakyti, koks porcelianas išsiskyrė. Gražus, elegantiškas, bet tada gali būti keraminių puodelių ir plokštelių. Būtina suprasti, kaip šios medžiagos skiriasi viena nuo kitos.

Sąvokų skirtumai

Keramika - tai produktai, pagaminti iš įvairių neorganinių medžiagų, pagamintų esant aukštai šilumai. Keramikos istorija datuojama tūkstančius metų, o visą laiką keramikos esmė nepasikeitė. Patobulinta technologija, dizainas pasikeitė, tačiau darbo su moliu ir jo deginimo principas iš esmės nepakito. Iš pradžių, kaip teigia istorikai, keramika buvo skirta namų apyvokos reikmėms - keraminiai indai pasirodė seniai ir gyvena šiandien. Pirmieji keraminiai žaislai gali turėti ritualinę reikšmę.

Dabar keramika naudojama mechanikos, medicinos, statybos ir mokslo srityse. Pavyzdžiui, šiandien yra nanokeramika - jos pagalba jie gamina sudėtingus technologinius įrenginius.

Techninė keramika
Konstrukcinė keramika
Keraminė danga

Porcelianas nuo keramikos skiriasi tuo, kad jis nėra atskiras laivas, bet tam tikra bauda keramika. Skirtingas porceliano bruožas yra jo vizualinis lengvumas ir tai, kad ši medžiaga yra permatoma.

Tai daugiau grakštus, plonas ir gerai suteikia dekoro. Todėl porcelianas negali būti prieš keramiką - tai jo įvairovė. Keramika yra labai bendra sąvoka. Keramikas gali būti vadinamas ir tas, kuris gamina molinius puodus, ir tas, kuris dirba porceliano figūrų kūrime.

Kompozicijos ir šaudymo taisyklių skirtumai

Jums nereikia būti ekspertu, kad negalėtumėte atskirti porceliano nuo kitų medžiagų. Pvz., Jei labai atsargiai stumiate jį įprastu pieštuku, garsas bus aiškus ir aukštas. Ir tai būdinga tik šiai medžiagai. Porceliano skirtumai yra kitose savybėse.

 • Tai puikiai tinka tapybai, kiekvienas regionas turi savo tapybos tradicijas.. Iš Azijos atnešite autentišką rinkinį ar atskirus patiekalus su tradiciniais modeliais ir papuošalais. Daugelyje namų yra porceliano puodeliai „net iš močiutės“. Ir ne visi žino, kad jų nudažymas nėra priežastis išmesti patiekalus, gali būti išvalytas porcelianas, ir tokia senovinė paslauga papuošs jūsų namus.
 • Išvaizdos išsaugojimas. Turiu pasakyti, kad porcelianas gali išnykti tik po daugelio metų. Tai iš tikrųjų unikalus išorės išsaugojimo požiūriu. Tame pačiame fajanse dažnai atsiranda nedideli internetiniai įtrūkimai, kurie paprasčiausiai kalba apie natūralius medžiagos pasikeitimus. Porcelianas yra sunkus, tokiu būdu jis lyginamas su keraminiais „broliais“.

Kaip jau minėta, porcelianas yra keramikos tipas. Keramika yra plona ir šiurkščia. Pirmuoju atveju kompozicija turi smulkiagrūdę struktūrą, dėl kurios šparagai yra beveik skaidrūs. Stambios keramikos struktūra yra šiurkštus, tokia masė naudojama keramikoje.

Porceliano masės sudėtį sudaro ploni kaolino, kvarco, laukošafto ir aliuminio silikatų mišiniai. Medžiaga neturi porų, todėl ji yra patvaresnė, kietesnė, termiškai atspari. Daugelis pasaulio markių, gaminančių porcelianą, klasifikuoja savo produktų receptus.

Porceliano masė
Žaliavos gamybai

Pati medžiaga gali būti kieta ir minkšta. Kieta yra gaunama dvigubu deginimu, kai temperatūra viršija +1350 laipsnių. Minkštas porcelianas deginamas žemesnėje temperatūroje. Vizualiai tai neatsiejama nuo kieto, nors ekspertai mano, kad tai yra trapesnė medžiaga. Kietasis porcelianas yra europietiškas (pagrindinė kompozicijos dalis yra klasikinis molis) ir rytų (sudėtyje nėra tiek daug kaolino). Minkštas porcelianas yra europietiškas, anglų ir, žinoma, prancūzų.

Dažniausiai tai supainioti su fajansa: jie iš tikrųjų yra panašūs išvaizdos, tačiau fajansas gali būti labiau sumaniai nudažytas ir taip pat pigesnis.

Kaip atskirti išvaizdą?

Porceliano gaminiai niekada nepadengiami apledėjimo ar dažymo būdu, naudojant konvejerio metodą, ty gamybą. Tik rankomis nudažyti gali išsaugoti ir padidinti medžiagos didybę. Žinoma, toks elementas kainuos daugiau.

Porcelianą galima atskirti pagal šias savybes:

 • produkto apačioje visada yra sluoksnis, kurio nepaliečia glazūra: jei ji yra balta, tada Kinija yra jūsų rankose;
 • jei porceliano produktas patenka į šviesą, jis bus permatomas, kiti keraminiai pavyzdžiai negali pasigirti šia funkcija;
 • jei porceliano produktas yra tūrinis, tuomet jo apačioje nebus glazūros (deginimas atliekamas aukščiausioje temperatūroje, šiuo atveju glazūruota dugnas trivialiai prilips prie stovo);
 • prisiminkite porceliano „muzikalumą“ - jei jūs jį užmušsite, garsas bus aiškus ir aiškus.

Ekspertai gerai atskiria anglų porcelianą, pavyzdžiui, iš prancūzų. Prancūzų kalba Pagaminta iš smulkiagrūdžių stiklinių masių su glazūra. Anglų porcelianas apima deginamus galvijų kaulus, fosfatų druskas ir kaoliną, ir atrodo kaip baltas alabasteris. Jis dažnai naudojamas tapybai su auksu ir net papuošalais.

Kitų Europos kaolino medžiagų analogų sudėtyje nėra porceliano, tačiau jų sudėtis vis dar yra stiklo. Tokiems dažams galima naudoti tokius dažus: jie yra sukepinti glazūra ir taps dar labiau skaidrūs ir puikūs.

Kinijoje (jei ją lyginame su ta pačia keramika), yra mažiau molio, daugiau nei kiti komponentai. Tai lemia jo stiklumą, todėl jis atrodo plonesnis nei kitos keramikos.

Kas geriau pasirinkti?

Pirkdami patiekalus, turime kelis reikalavimus: kaina ir kokybė turi atitikti vieni kitus, dizainas neturėtų turėti trūkumų, galiausiai patiekalai turėtų tapti virtuvės dalimi ir visais namais (o ne atrodo kaip svetimas elementas). Yra keletas variantų.

 • Keramika. Tai ekologiška medžiaga, ji išlaiko temperatūrą, yra prieinama. Plokštės yra patogios: galite laikyti maistą šaldytuve ir kaitinti maistą mikrobangų krosnelėje.

Čia yra tik temperatūros lašai medžiaga bijo. Indai vienu metu gali įtrūkti. Todėl keraminiai puodeliai ir plokštelės, kai jie vis dar yra šilti arba karšti, nuplaukite ir nuplaukite šaltu vandeniu.

 • Stiklo keramika. Šie produktai yra stipresni ir patvaresni, jie tęsis ilgiau, bet dėl ​​to, kad indai yra stipresni ir brangesni, kainuos. Tai plonos ir elegantiškos plokštės, puodeliai, salotų dubenys, patogios šventiniams stalams ir kasdieniniam naudojimui. Bet pasakyti, kad stiklo keramika visai nebijo temperatūros pokyčių, taip pat yra neteisinga. Todėl geriau ne organizuoti ypatingų tokių patiekalų patikrinimų.
 • Porcelianas. Elitas, atstovaujantis stalo reikmenims, ir visa tai sako. Lengvumą, skaidrumą ir gražią porceliano žiedą sunku sumaišyti su fajansa ar stiklo keramika. Tikruose porcelianuose dugno kraštai visada bus grubūs, net labai senos plokštės šviečia pro šviesą.
Keramika
Stiklo keramika
Porcelianas

   Daugeliu atvejų namuose yra visi šios keramikos šeimos atstovai: praktinė ir nebrangi keramika, susijusi su namų židiniu, rafinuota stiklo keramika ir prabangiu porcelianu. Porcelianui reikia ypatingos priežiūros., jei, žinoma, norite, kad šie produktai būtų perduoti kitoms kartoms. Jis nuplaunamas buitinėmis cheminėmis medžiagomis, nenaudokite karšto vandens, kartais nuvalykite jį minkštu skudurėliu.

   Ši medžiaga, tiksliau iš jo pagaminti produktai, gali būti klijuojama ir atkurta. Parduodant šiandien yra pastos, kurios nepalieka žymės klijavimo vietoje. Vienintelis momentas yra po restauravimo porceliano patiekalai turėtų būti naudojami rečiau. Tačiau porceliano figūrėlės ir vazos gali būti laikomos ilgai ir ne kažkur spintoje, bet garbės vietoje.

   Patiekalai yra, jei ne namo veidas, tada tie patys skruostai, kurie atrodo ne tokie svarbūs, bet su jais ateina žavesys ir šiluma. Net maži vaikai sako, kad iš vienos plokštelės sriuba geresnė už kitą.

   Todėl dėmesys šiai gyvenimo daliai yra gana suprantamas. Patiekalai tarnauja ne tik praktiniams tikslams, bet ir gyvenimo grožiui, ir ši misija yra labai svarbi.

   Apie keramikos ir porceliano skirtumus, žr. Žemiau.

   Parašykite komentarą
   Informacija pateikiama referenciniais tikslais. Negalima savarankiškai gydyti. Dėl sveikatos visada konsultuotis su specialistu.

   Mada

   Grožis

   Ryšys