Indai

Bankai biriems produktams: tipai, prekės ženklai, atranka ir eksploatavimas

Bankai biriems produktams: tipai, prekės ženklai, atranka ir eksploatavimas

prisijungti prie diskusijos

 
Turinys
 1. Savybės
 2. Formos ir dydžiai
 3. Medžiagos ir spalvos
 4. Privalumai ir trūkumai
 5. Kaip pasirinkti
 6. Gamintojų apžvalga
 7. Naudojimo ir priežiūros sąlygos

Šiuolaikinės namų šeimininkės, kurių šeimose yra įprasta valgyti namuose, atkreipia dėmesį į tinkamą mitybą. Tačiau norint, kad naminis maistas būtų tikrai sveikas ir sveikas, jis turėtų būti paruoštas iš aukštos kokybės produktų. Tam reikia tinkamai saugoti maisto atsargas. Supalaidi produktai - miltai, granuliuotas cukrus, makaronai, įvairių rūšių grūdai - sudaro didelę šeimos aprūpinimo maistu dalį.

Savybės

Praktiškai kiekvienoje modernioje virtuvėje yra specialūs konteineriai, skirti sandėliuoti sandėliavimo sąlygomis. Dabar galite lengvai įsigyti maistą bet kuriame prekybos centre, taigi jums nereikia jo laikyti namuose strateginių atsargų kiekiu. Rezervų saugojimas, netgi tinkamai laikant iki rekomenduojamo laikymo laikotarpio pabaigos, nekeičia geresnių skonio savybių. Tačiau tai nereiškia, kad prieš ruošdami maistą, kiekvieną kartą turite paleisti į parduotuvę. Virtuvėje kiekviena šeimininkė visada maitina maistą, priklausomai nuo šeimos sudėties.

Geriausia sandėliuoti didmeninius produktus sandariai uždarytame inde.

Tai gali būti skardinės su dangčiu, konteineriai, įvairių dydžių, formų, spalvų dėžutės, pagamintos iš įvairių medžiagų. Klaidos ir kandys dažnai įdedami į paprastus maišelius, atsiranda drėgmė ir pelėsiai. Sandėliavimas specialiuose konteineriuose leidžia išsaugoti pradines produktų savybes rekomenduojamu tinkamumo laiku. Užpildytus konteinerius būtina įdėti į virtuvės spintelę, kurioje ji yra tamsiai ir sausa, nes saulės šviesa, vandens garai ir įvairūs kepimo kvapai neprisideda prie produktų išsaugojimo.

Galima laikyti atsargas atvirose virtuvės lentynose, tačiau tik nepermatomose sandariai uždarytose talpyklose, kad šviesa ir drėgmė jiems nedarytų įtakos.

Birūs produktai yra ne tik grūdai ir miltai. Arbata, kava, cukrus, prieskoniai ir prieskoniai taip pat turi būti tinkamai laikomi. Beveik visi iš jų turi tam tikrą kvapą. Laikant juos svarbu užtikrinti sandarumą, kad kvapai nepasklistų kitiems produktams.

Formos ir dydžiai

Mažmeninės prekybos tinkluose galite rasti daug įvairių maisto produktų laikymo patiekalų. Tai yra 0,1 l talpos mini konteineriai, vidutinio dydžio 0,5–1,5 l talpos indai ir didelės talpos, kurių talpa yra 1,6 l ir daugiau. Maži stiklainiai yra tinkami prieskonių saugojimui, mažiems kiekiams pirmenybė teikiama žmonėms, turintiems mažą produktų suvartojimą, didelės talpyklos yra perkamos už didelę šeimą.

Bankų formos yra kvadratinės, stačiakampės, ovalios, cilindrinės.

Aukštis ir plotis skiriasi, todėl galite pasiimti patiekalus, atsižvelgiant į konkrečios virtuvės spintos lentynų dydį.

Yra siaurų ir didelių konteinerių, yra mažas ir platus. Jei lentynos aukštis leidžia, su siaurais aukštais konteineriais, spinta naudojamas plotas yra efektyvesnis. Tas pats pasakytina ir apie stačiakampius konteinerius. Jie yra dedami ant lentynos, beveik be tarpų. Tuo pačiu aukščiu į juos įdedami daugiau grūdų nei cilindriniai.

Medžiagos ir spalvos

Gaminant indus, skirtus dideliems produktams laikyti namuose, gamintojai naudoja plastiką, stiklą, keramiką, metalą, medieną. Iš medžiagos priklauso nuo patiekalų kainos.

Stiklas

Gražiausi stiklo stiklainiai yra populiariausi tarp kitų. Jie neturi savo kvapo ir nepriima pašalinių, jie yra saugūs, lengvai valomi, suderinami su bet kokiu virtuvės dizainu ir yra visiškai hermetiški. Naudojamas skaidrus ir spalvotas stiklas. Beveik visi didmeniniai produktai gali būti laikomi stiklo induose. (miltai, cukrus, grūdai, makaronai ir kt.). Netinka džiovintiems vaisiams laikyti dėl ventiliacijos trūkumo. Reikšmingas trūkumas yra medžiagos trapumas, todėl tokius patiekalus būtina tvarkyti labai atsargiai, kad jų nebūtų. Šiuo metu gaminami iš atsparaus stiklo stiklai, tačiau tokie produktai yra brangesni.

Plastikiniai

Įvairių formų ir dydžių plastikiniai konteineriai, spalvingas dizainas, platus spalvų pasirinkimas, prieinamos kainos, lengvumas ir kompaktiškumas leidžia pasirinkti tinkamą virtuvės pasirinkimą. Siekiant patogumo, daugelyje modelių dangtyje yra dozatoriai, švelniai išskiriantys produktus.

Tačiau tokios dėžės yra mažiau patvarios kitoms kolegoms, su laiku jos gali prarasti skaidrumą, pakeisti spalvą ir įtrūkimus.

Nauji aukštos kokybės konteineriai turi subtilų kvapą, kuris greitai išnyksta, tačiau naudojami pigūs produktai kvapo ryškiau ir išnyksta ilgiau. Geriausi iš polipropileno pagaminti produktai.

Metalas

Mūsų močiutės metu grūdai buvo laikomi metalo skardinėse. Bet paprastos geležinės dėžės greitai ir nerūdijantys viduje ir išorėje, priklausomai nuo virtuvės aplinkos. Tokiuose bankuose maisto saugojimas nebuvo saugus. Šiandien stilingi metalinių skardinių rinkiniai yra pagaminti iš nerūdijančio plieno arba iš maisto kokybės aliuminio.

Jie puikiai išsaugo turinį, neleidžia šviesai. Įrengtas sandariais dangteliais, oras nepatenka į vidų.

Virtuvėje galite pasirūpinti atvirose lentynose. Jis yra lengvas, patvarus ir patvarus. Pažymėtina, kad metalinės skardinės, pagamintos iš paprasto plieno, gali saugoti produktus su būdingu metalo skoniu.

Keramika

Keraminiai indai gaminami iš ekologiškų žaliavų, bekvapių, lengvai plaunamų. Produktai yra gražiai dekoruoti, dekoruoti paveikslais ar paprastais. Forma ir dydis skiriasi. Apima nešvarią. Tinka saugoti džiovinti vaisiai, džiovintos žolės, druska.

Yra modeliai su silikoniniu tarpikliu, kad būtų užtikrintas tinkamas dangčio tvirtinimas. Produktų trapumą ir svorį reikia atidžiai tvarkyti.

Turinys nėra matomas nepermatomame keraminiame inde, todėl saugomo produkto vaizdas dažnai naudojamas ant stiklainių. Jei nėra vaizdo, taikomi lipdukai su nuotrauka ir užrašas.

Medis

Mediniai indai yra natūralūs, amžinai klasika, visada madoje ir vertinami dėl jų natūralumo. Tai nėra pigūs produktai. Tačiau jose galima laikyti tik prieskonius, arbatą, kavą, sausas prieskonines žoleles, lauro lapus, džiovintus vaisius ir druską. Būtina nuolat naudoti tik vieno tipo urmu. Medis tvirtai sugeria saugomo produkto kvapą, kurį sunku pašalinti kelerius metus. Jei į tuščią indą įpilate kažką kito, produktas greičiausiai įgis ankstesnį kvapą. Rekomenduojama dekoratyviniais tikslais naudoti gražius medinius patiekalus, kad papuošti virtuvės interjerą, o ne laikyti maistą.

Privalumai ir trūkumai

Netinkamas saugojimas sukelia maisto produktų sugadinimą ir šalinimą, nes jie tampa pavojingi sveikatai. Maisto atsargų laikymas specialiose uždarose talpyklose leidžia sutaupyti juos nuo žalos, apsaugo nuo vabzdžių skverbimosi, išsaugo skonį ir naudingas savybes, suteikia komforto ir patogumo virimo procesui.

Be tiesioginės paskirties, konteineriai, kruopščiai pasirinkę formą, spalvą ir medžiagą, papildo interjerą ir optimizuoja gyvenamąją erdvę virtuvėje.

Vis dėlto, net ir toks paprastas virtuvės priedas turi trūkumų: stiklo ir keraminių indų trapumas ir sunkumas, plastikinių gaminių deformacijos nestabilumas, nepakankamas sandarumas, kvapų absorbcija ir medinių dėžių drėgmė, greitas plieno arba alavo metalo konteinerių rūdinimas.

Kaip pasirinkti

Renkantis birių produktų sandėliavimo konteinerius Rekomenduojama atsižvelgti į šiuos veiksnius:

 • gamybos medžiagos sauga yra pagrindinis atrankos kriterijus;
 • renkantis tūrį atsižvelgti į šeimos sudėtį;
 • produktų svoris (lengvesni yra patogesni, sunkiau patekti į lentyną);
 • konteinerio sandarumas (patikrinkite parduotuvėje);
 • taikomo modelio stabilumas (dažai neturi palikti ženklų ant rankų odos);
 • plastikinės dėžutės turėtų būti vienodos spalvos, be įtrūkimų ir žetonų, be stipraus kvapo;
 • Konteinerių aukštis turi būti kuo arčiau spintų lentynų aukščio, kad bankai nebūtų vieni kitiems, tai yra nepatogu;
 • norint efektyviai naudoti lentyną, pageidautina pasirinkti stačiakampius arba kvadratinius konteinerius;
 • Nepirkite pernelyg pigių abejotinos kokybės modelių, nes šie priedai turėtų būti naudojami ilgiau nei vienerius metus, o žemos kokybės produktai greitai praranda savo išvaizdą ir funkcines savybes.

  Ypatingas dėmesys renkantis turėtų būti skiriamas dangteliams. Jie yra 3 tipai:

  • užsukti sriegiai, metaliniai arba plastikiniai - sandarūs, patogūs, bet laikui bėgant;
  • sulankstomi dangteliai su užrakinimo skląsčiu - lengvai atidaromi ir uždaromi, leidžia iš karto užverti konteinerį nuo užsandarinto iki vėdinamo;
  • gretimi dangčiai nėra hermetiški, paprastai su tokiais dangteliais iš medienos ir keramikos uždaromi.

  Galite pasirinkti reikiamą skardinių skaičių atskirai ir įsigyti paruoštą konteinerių rinkinį.

  Gamintojų apžvalga

  Tarp gerai žinomų virtuvės reikmenų ir aksesuarų gamintojų yra šie.

  • „Fissman Company“ gamina įvairius virtuvės reikmenų tipus, įskaitant virtuvės reikmenis, pagamintus tik iš ekologiškų medžiagų be kadmio ir švino. Prieš išleidžiant į masės rinką, patiekalai yra rimtai išbandyti. Lengvas estetinis dizainas ryškiomis spalvomis, prekių parduotuvės, gebėjimas užsisakyti internetu, prekės ženklo žinomumas ir garantijos prieinamumas pritraukia klientus. Iš minusų reikėtų pažymėti, kad gamintojas yra labai simbolinis, vartotojų grįžtamojo ryšio nestabilumas, yra kainų ir kokybės nesuderinamumo atvejų.
  • Prancūzų prekės ženklas Luminarc Jis garsėja stikliniais indais, pagamintais iš atsparaus stiklo - skaidrus, matinis arba dažytas. Asortimente yra aukščiausios kokybės porceliano gaminiai. Unikali „Kokybės laboratorija“ valdo ne tik gatavus produktus, bet ir gamybos etapus. Luminarc užsandarinti stiklo indai su vakuuminiu mygtuku gali būti naudojami tiek biriems, tiek skystiems produktams laikyti. Luminarc indai nėra pigūs, bet unikalios šių produktų savybės yra tikras malonumas.
  • „Valiant“ prekės ženklo produktai (Kinija) Pradėjo patekti į Rusijos rinką nuo 2005 m. Platus asortimentas susideda iš kelių kategorijų, vienas iš jų yra virtuvės įrankiai. Sandėliavimo bankai yra įvairių dydžių, turi prieinamą kainą ir gražią modernų dizainą.
  • IDEA (M-plastikas) specializuojasi plastikinių gaminių gamybai namuose (Rusija). Įmonė buvo įkurta 1997 metais. Asortimentą sudaro daugiau kaip 450 modernių funkcinių namų apyvokos daiktų. IDEA plastikiniai indai gaminami iš aukštos kokybės žaliavų. Šviesiai raudonos geltonos spalvos gaminio dizainas ir originalus ženklinimas juos skiria parduotuvių lentynose. Prieinamos kainos, aukšta kokybė, asortimento atpažinimo galimybė kreipėsi į daugelį vartotojų.

  Naudojimo ir priežiūros sąlygos

  Po įsigijimo indai turi būti kruopščiai nuplauti ir išdžiovinti. Jei ant konteinerių nėra nuotraukų, galite užklijuoti specialius lipdukus su užrašais. Prieš išpildami saugojimo produktus iš maišų, reikia atidžiai apsvarstyti, ar yra gabalėlių, pelėsių, vabzdžių lervų. Žinoma, gamyboje imamasi veiksmingų priemonių, kad būtų užkirstas kelias produktų užteršimui vabzdžiais, tačiau vis dar yra nemalonių akimirkų.

  Idealios laikymo sąlygos yra patalpų temperatūra + 19–20 laipsnių ir drėgmė ne didesnė kaip 70%.

  Virtuvėje tokios sąlygos mažai tikėtina, kad galėtų atlaikyti, tačiau spintelių viduje ji yra tamsi, sausa ir dar vėsesnė nei patalpoje, todėl uždara spintelė yra geriausias variantas pakuoti birių produktų skardines.

  Jūs neturėtumėte užpildyti grūdų banke, kur ankstesnio pirkimo grūdai nesibaigė, kad ant dugno nebūtų susidariusios pasenusios liekanos. Konteineriai neturi būti uždedami šalia viryklės ar dujinės viryklės, kur virimo metu drėgmė išgaruoja ir temperatūra pakyla. Prieskonių stiklainius ir javų konteinerius pageidautina įdėti į atskiras spintas, kad produktai nebūtų prisotinti prieskonių kvapu.

  Nepriimtina laikyti konteinerius su biriais produktais šalia buitinių chemikalų.

  Bent du kartus per metus turėtumėte pabandyti atlikti auditą virtuvėje: Patikrinkite visų skardinių turinį, pakaitomis pilant jį į tinkamą indą. Produktai, kurių galiojimo laikas baigėsi, turėtų būti išmesti be jokio apgailestavimo, ir norint tai padaryti kuo retiau, ateityje neturėtumėte pirkti papildomų produktų, geriau atsargas papildyti, kai reikia. Po audito visi indai turi būti kruopščiai nuplauti soda ir gerai išdžiovinti, tada švieži produktai turi būti užpildyti ir saugomi.

  Toliau pateikiama birių talpyklų apžvalga.

  Parašykite komentarą
  Informacija pateikiama referenciniais tikslais. Negalima savarankiškai gydyti. Dėl sveikatos visada konsultuotis su specialistu.

  Mada

  Grožis

  Ryšys