Indai

Armuda: kaip ieškoti ir kaip juos naudoti?

Armuda: kaip ieškoti ir kaip juos naudoti?

prisijungti prie diskusijos

 
Turinys
  1. Kas tai?
  2. Išvaizdos istorija
  3. Savybės ir privalumai
  4. Kaip naudotis?

Rytinių tautų arbatos ceremonija visada buvo ypatinga. Šis ritualas vis dar vykdomas pagal senas nacionalines tradicijas. Turkijoje ir Azerbaidžane diena prasideda puodeliu arbatos, ir jie gali gerti gėrimą kelis kartus per dieną, jie užbaigia kiekvieną valgį. Žinoma, vaidinamas pagrindinis arbatos gėrimo vaidmuo stikliniai puodeliai - šarvai, kultūros paveldas, likęs iš Osmanų imperijos.

Kiekvienas turistų, besilankančių Rytų šalyse, tikrai paragins Azerbaidžano krištolo stiklo arbatą. Straipsnyje apžvelgsime, kas yra armuds, aprašykite legendą, susijusią su jų išvaizda, ir taisykles dėl arbatos ceremonijos vykdymo turkų kalba.

Kas tai?

Armuda yra specialus kristalinės arbatos konteineris, kuris yra plačiai paplitęs Turkijoje, Irane ir Azerbaidžane. Pastaraisiais metais, didėjant turistų srautui į šias šalis, puodeliai tapo populiarūs Rusijoje. Tai visiškai natūralu, nes jų ypatinga forma prisideda prie ilgesnio šilumos išlaikymo, o skaidrumas leidžia matyti stiklo pilnumą, todėl net ir ilgus pokalbius, nesijaudinkite dėl to, kad gėrimas atvės.

Iš Azerbaidžano kalbos žodis „armud“ yra verčiamas kaip „kriaušė“, turkų kalba šis vaisius skamba kaip „armut“. Daugelis mano, kad būtent dėl ​​savo kriaušės formos šie akiniai gavo savo vardą. Kita galimybė - arbatos puodeliai yra tulpės formos, simbolizuojančios meilę, atsidavimą ir švelnumą Rytų gyventojams. Daugeliui armoudo įvaizdis primena moterišką figūrą su plonu juosmeniu, apvaliais klubais ir gražiomis krūtimis.

Turkijos ir Irano gyventojai patys šaukia armud arbatos puodelį.

Tradiciniai Azerbaidžano puodeliai parduodami be rankenų, tačiau parduotuvėse galite rasti modelį su turėtoju, specialiai sukurtu turistams - vietiniai gyventojai jų nenaudoja.

Karštas gėrimas karštyje išpilamas iš specialaus virdulio, galite jį gerti beveik iš karto, nesukeliant pavojaus. Faktas yra tai, kad įrenginio, išplečiančio į viršų, forma leidžia greičiau atvėsti viršutinę skysčio dalį. Arbata nėra pilama į kraštą, įprasta palikti pora centimetrų, kad svečiui būtų patogiau paimti puodelį ir gerti šiek tiek. Kai kurie produktai turi ploną sieną, nurodančią ribą, į kurią reikia išpilti skysčio.

Kasdieniame gyvenime Azerbaidžano gyventojai naudojasi paprastas stiklasTačiau yra specialių ir švenčių produktų, kurie bus rasti visose šeimose. Jie taip pat gauna atvykus. Rytiniame turguje galite rasti labai gražių porceliano ar keramikos šarvų su rankomis dažytomis ir aukso ar sidabro spalvomis.

Turtingiems žmonėms siūlomi prabangūs nekilnojamojo aukso ar sidabro modeliai. Puiki alternatyva stiklui krištolas su gražiais modeliais. Stiklų tūris yra gana mažas - 100 ml, tai pakankamai pakanka, kad pokalbių metu būtų galima gerti gėrimą, o tada pridėti daugiau. Kartais per vieną arbatos ceremoniją turkai gali gerti 15 porcijų karštos arbatos.

Nepaisant ginklų trūkumo, puodeliai rankoje yra labai patogu. Jie švelniai prisitaiko prie pirštų ir neslysta iš jų. Karščiui atsparus stiklas su sutankintu dugnu apsaugo nuo nudegimų ir greito arbatos aušinimo.

Arbatos rinkiniai parduodami dviem ar daugiau žmonių, juose yra padėklas, virdulys virduliui ir stiklinės su lėkštėmis.Armlets su rankenomis yra nedidelis, susiaurintas iki tradicinio stiklo puodelio centro. Rankena gali būti bet kurioje viršutinėje arba apačioje, o kartais net ir siaurėjimo srityje.

Europos šalyse daugelis pradėjo naudoti šiuos puodelius kavai, jie pasirodė esą patogu klasikiniam espresui dėl savo miniatiūrinio pobūdžio. Tačiau Rytų gyventojai tokius veiksmus laiko nepriimtinais ir net įžeidžiančiais.

Azerbaidžane rankena pakeičiama puodelio laikikliu. Jie pagaminti iš nikelio sidabro, bronzos ar sidabro. Nors puodelis pats yra karštas, galite jį laikyti ant puodelio laikiklio, o pagrindinis dalykas yra ne atsitiktinai apsisukti. Šių gaminių dizainas paprastai yra minimalistinis, tačiau yra ir tūrio prietaisų su rankena, kuri padengia stiklą.

Dėl dovanos galite rasti prabangių rinkinių su graviūromis, modeliais ir net brangakmeniais.

Išvaizdos istorija

Prieš daugelį šimtmečių, Osmanų imperijos dienomis, buvo įprasta gerti arbatą iš ginklų. Taurių kriaušių forma leido ilgą laiką išlaikyti optimalią gėrimo temperatūrą, nebuvo nei karšta, nei šalta. Imperija išsiskyrė ir išsaugojo tradicijas. Kiekviena Artimųjų Rytų tauta mano, kad ginkluotės pasirodė pirmą kartą savo regione ir paskui išplito visoje teritorijoje, tačiau niekas negali atsakyti į šį klausimą. Todėl įvairiais šaltiniais akiniai kartais vadinami turkų arba azerbaidžaniečiais.

Turistams pasakojama graži istorija, susijusi su susiaurintų produktų išvaizda. Senovėje arbata išgėrė iš paprastų stiklinių puodelių. Kartą, per kitą šventę, jo ausyje buvo šnabždyta padisha, kad jo žmona buvo nepatikima Jo Didenybei. Furious Sultan įsakė vykdyti savo žmoną, bet pirmiausia nusprendė pažvelgti į savo begėdiškas akis. Matydamas cheaterą, žmogus savo rankoje nuspaudė taurę taip, kad ji susiaurėjo viduryje ir pradėjo panaši į moterišką figūrą su plonu juosmens. Tačiau padishos pyktis nebuvo ilgas: matydamas savo mylimasis gražią akis, jis jam atleido ir išleido ją ramybėje. Bet jo emocijos atsispindėjo stikle.

Vėliau jis pristatė jį savo žmonai kartu su tulpių puokštė - meilės simboliu. Taigi, sultonas norėjo, kad jo sutuoktinis visada prisimintų, kaip stiprūs jo jausmai buvo jai. Turistai, lankantys Iraną ir Turkiją, išbandys karštą gėrimą iš ginklų, dažnai bandydami visiškai atgaminti tradicinę ceremoniją. Vieną kartą išbandę arbatą iš stiklo susiaurėjo, nebenorite grįžti prie paprastų.

Savybės ir privalumai

Tai daugybė produktų, kurie tapo populiarūs daugelyje Vakarų šalių privalumų. Svarbiausias armodų bruožas, žinoma, yra jų forma ir sutirštintas dugnas, kuri neleidžia arbatai atvėsti, o viršutinė išplėstinė dalis atvėsina ją greitai. Abi temperatūros derinamos viduryje ir sudaro idealų gėrimą vartoti.

Jei esate aistringas arbatos gėrimas ir pradėsite kiekvieną dieną su šiuo tauriu gėrimu, tuomet tikrai turėtumėte įsigyti tradicinį Azerbaidžano rinkinį, kuris leis gerti karštą arbatą. Didelis puodelių privalumas yra patogumas: jie neslysta iš rankų, o karščiui atsparus stiklas leidžia išlaikyti temperatūrą viduje, o ne sudeginti rankas netgi tada, kai garas kyla iš skysčio.

Arbatos rinkiniai turi nuostabų grožį. Net ir labiausiai paplitę iš stiklo ar krištolo produktai atrodo nepaprastai ir malonūs akiai, ką mes galime pasakyti apie prabangius dažytus arba iš brangiųjų metalų pagamintus modelius.

Daugelis žmonių perka turkų prekes ne tik jų numatytam naudojimui, bet ir vidaus apdailai.

Turkų arbata gali būti puiki visos šeimos tradicija.Tai nepamirštamas laikas, kai vaikai ir suaugusieji susirenka aplink stalą ir pasilepina kvapniais gėrimais su kažkuo saldžiu, jie gali sau leisti ilgus pokalbius, nes gėrimas nebus atvėsęs. Kitas svarbus Turkijos puodelių privalumas yra higieninė gamybos medžiaga. Jis yra ne tik 100% aplinkai nekenksmingas, bet nereaguoja su skysčiu, visiškai nepakeisdamas arbatos skonio.

Jei atsidursite vienoje iš rytinių šalių, be jokių abejonių galite nusipirkti kaip dovaną draugams ir giminaičiams gražius arbatos rinkinius, kurie juos džiugins ne tik švenčių dienomis, bet ir kasdien, sukurdami jaukią atmosferą su rytietiškomis pastabomis. Ypač patenkintas šia dovana bus šio didingo gėrimo mėgėjai, kurie ruošia savo užvirinti ir nepirkti arbatos maišelių. Būtinai įsigykite produktus sau.

Kaip naudotis?

Norėdami atlikti šią Turkijos arbatos ceremoniją, turite laikytis tam tikrų taisyklių. Paprastai gėrimui ruošti naudojamas labai ilgas lapų arbatas, labai retais atvejais - žalioji arbata.

Jie geria arbatą lėtai, gurkšnoja gurkšnodami, visa procedūra gali užtrukti daugiau nei keturiasdešimt minučių. Alaus lapai imami keliais etapais. Visų pirma, virdulys yra sušildomas karštu vandeniu, kad jis įšyla, tada lapų arbata įdėta į reikiamą kiekį ir pilama verdančiu vandeniu į vidų. Tada virdulys turi būti padengtas dangčiu ir supakuotas į specialų rankšluostį, kad šiluma neišnyktų. Tegul arbata stovi 4 minutes, tada užpilkite daugiau vandens užpildydami prietaisą. Palaukite dar 5 minutes ir tarnaukite svečiams.

Arbata išpilstoma, pradedant nuo labiausiai gerbiamo žmogaus stalo, paprastai tai yra seniausia. Ir tada pagerbė ir visa kita. Paprastai gėrimas patiekiamas ant lėkštutės, kartais, jei svečias atvyko iš Vakarų, patogumui palengvinti laivuose su rankena.

Cukraus kubeliai patiekiami į atvirą patiekalą ir kiekvienas iš jų turi reikiamą sumą. Rytuose saldus valgomas su šiek tiek cukraus: pirma, gabalas supilamas į gėrimą, po to truputį išjungiamas ir nuplaunamas. Šiuo atveju pageidautina laikyti lėkštes savo rankose. Be abejo, atskiruose dubeniuose jie tarnauja medui, uogienei, džiovintiems vaisiams ir tradiciniam turkų delikatesui - Turkish Delight.

Daugelis nežino, kodėl suvartojamas cukrus Turkijoje, o kitas tradicinis faktas yra susijęs su šia tradicija. Anksčiau padishah buvo apsupti sąmokslininkų, kurie norėjo jį nužudyti. Kai kurie bandė suteikti jam nuodų maiste ar gėrimuose. Ypač sumanus užsikimšęs nuodus ant cukraus, todėl kubeliai pradėjo kritti į gėrimą, kad stebėtų reakciją. Jei grūdai pradeda šnypšti, pakeisti atspalvį arba apsigyventi apačioje, tai reiškia, kad jie dirbo su jais. Dėl arbatos lapų kartais naudokite dvigubus virdulius, kurie yra uždėti ant viryklės.

Arbatos gėrimo procese taip pat reikėtų atkreipti dėmesį į kai kuriuos dalykus. Visų pirma reikia nepamiršti, kad Rytų žmonės gerbia savo vyresnius, taigi pirmasis žodis prie stalo yra namo šeimininke arba seniausias. Visi yra sėdėti ant sofos arba ant minkštos pagalvės. Skaidrūs patiekalai leidžia savininkui suprasti, kad atėjo laikas papildyti gėrimą. Svečiai nusprendė įtraukti arbatą, kol jie atsisakys.

Jei esate kviečiami į arbatos ceremoniją, tai reiškia, kad esate gerbiamas ir priimtas.

Kitame vaizdo įraše rasite arbatos ceremoniją Azerbaidžane.

Parašykite komentarą
Informacija pateikiama referenciniais tikslais. Negalima savarankiškai gydyti. Dėl sveikatos visada konsultuotis su specialistu.

Mada

Grožis

Ryšys