Šeimos ryšys tarp vyro ir žmonos

Šeimos santykių tarp vyro ir žmonos psichologija

Šeimos santykių tarp vyro ir žmonos psichologija

prisijungti prie diskusijos

 
Turinys
 1. Kokie yra šeimos santykiai?
 2. Tipai ir jų ypatybės
 3. Krizių priežastys
 4. Kaip pataisyti?
 5. Klaidos
 6. Psichologo patarimai

Šeimos santykiai nėra lengva užduotis, kad ne kiekvienas psichologas dažnai gali išsiaiškinti. Čia būtina išanalizuoti ne tik aplinkybes, iškilusias bet kuriuo metu tarp vyro ir žmonos iškilusių problemų, bet ir visą jų santykių istoriją. Ir jums reikia pradėti, greičiausiai, nuo abipusės meilės. Iš šaknų dažniausiai auga. Jie pradėjo kurti savo santykius neteisingai pradiniame šeimos atsiradimo etape - ir dabar jie gauna naudos.

Kokie yra šeimos santykiai?

Bet kokių sveikų žmonių santykių pagrindas yra pasitikėjimas, sąžiningumas, abipusė pagarba. Šios savybės ar jų nebuvimas yra ypač ryškios šeimoje - be jų ji truks ilgai. Žinoma, jaunimą vienija meilė. Jei jų meilė yra nesavanaudiška ir besąlyginė, tai bus pagrindinis veiksnys, laikantis šeimą ir padedantis jiems eiti per visus bandymus.

Tipai ir jų ypatybės

Šeimos santykių psichologija nustato šiuos pagrindinius šeimos santykių tipus:

 • Partneris - jie vis dar gali būti vadinami bendradarbiavimu, kai santykiai yra vienodi. Labiausiai geras ir stabilus santykių tipas.
 • Konkurencija - visiškai sveikas santykių būdas, kai sutuoktiniai konkuruoja siekdami bendrų tikslų, jei jie lieka geranoriški. Priešingu atveju gali tapti konkurencija.
 • Konkurencija - pasireiškia sutuoktinių noru dominuoti vieni kitus. Tokiuose santykiuose partneriams sunku susitarti dėl bendrų interesų, o visi rūpinasi savo pačių interesais. Tai labai kenkia šeimos vienybei.
 • Antagonizmas - ūmus partnerių konfrontavimas, išaugęs iš konkurencinių santykių. Tokia šeima yra saugoma tik dėl įtikinamų išorinių priežasčių, viduje niekas nesusijęs su juo, santykiai artėja.

Be klasikinių tarpasmeninių santykių tipų, taip pat yra santykiai šeimoje, pagrįsti pavydo, tylos, prisitaikymo žaidimu. Tyla yra tada, kai visi nepasitenkinimas yra kruopščiai tylus tik palaikant santykius. Yra situacijų, kai šeima egzistuoja pagal sutartį.

Ryšiai, pagrįsti prietaisu, gali būti skirtingi. Vienas iš sutuoktinių gali siekti apsaugos ar gelbėtojo, aukos ar vykdytojo vaidmens. Ir taip pat gana dažnai tokio pobūdžio santykiuose vyras elgiasi su žmona kaip tarnu ar namų šeimininku.

Santykiuose pagal sutartį vyrauja materialinės ar moralinės vertės apskaičiavimas. Tokios santuokos sudaromos remiantis žodine arba rašytine sutartimi.

Krizių priežastys

Dažniausiai šeimos krizės atsiranda dėl šių priežasčių.

 • Nepagrįsti lūkesčiai vienoje ar abiejose pusėse (dažnai materialusis planas, kartais dvasinis). Tokioje šeimoje vienas iš sutuoktinių turi vienašališką požiūrį į pareigą aprūpinti šeimą. Jis ar ji įsivaizdavo, kad jų pusė taps finansiškai turtingesnė: jie suteiks dalykų, būsto, gebėjimo keliauti ir pan.
 • Nuomonių prieš namų ūkį prieštaravimas. Pavyzdžiui, žmogus tikisi, kad, kaip ir jo tėvų šeimoje, jo žmona tarnaus jam virtuvėje, ir, manydama, kad jis yra nepriklausomas, jam suteikia sau rūpestį.
 • Priešais tėvų požiūrį. Pavyzdžiui, mergaitės šeimoje tėvai nusprendė vaikščioti kartu su vaiku, o vyras mano, kad tai yra motinos priežiūra. Tai gali sukelti painiavą poroje.
 • Įprasta, šeimos tradicijų stoka. Taip atsitinka, kad vieno sutuoktinio šeimoje yra įprasta švęsti tam tikras atostogas, laikyti jas ypatingu būdu, o antrą pusmetį šios tradicijos gali būti nepriimtinos. Pavyzdžiui: sutuoktinis yra pripratęs šventėms atostogauti restorane su draugais triukšmingoje kompanijoje, o jo žmona mėgsta švęsti ramioje šeimos aplinkoje. Neginčytini veiksniai, dėl kurių blogėja santykiai, yra monotonija ir vidaus problemos.
 • Krizės priežastis taip pat gali būti paaiškinta tuo, kad sutuoktinių jausmai atšaldomi. Tai gali atsitikti, kai santykiai formuojami remiantis išoriniais veiksniais: gražią išvaizdą, materialų saugumą. Jei dvasinė parama iš pradžių silpna santykiuose (nėra bendrų interesų, pomėgių, pasaulėžiūrų), tada, kai pirmieji ryškūs jausmai atvėsta, santykiuose atsiranda tuštuma.
 • Psichologinis klimatas šeimoje priklauso nuo sutuoktinių emocinių savybių, jų temperamentų skirtumų. Jei vienas sutuoktinis yra dydžio ir subalansuotas, o kitas smarkiai reaguoja į bet kokį smulkmeną, tada pirmasis gali greitai pavargti antrojo emocinių svyravimų.
 • Kartais nesutarimas santykiuose atsiranda po vaiko gimimo šeimoje. Šalčio santykiai tarp sutuoktinių kyla dėl to, kad jaunoji motina yra visiškai įsipareigojusi rūpintis kūdikiu ir mažiau dėmesio skirti savo vyrui. Arba vyras visiškai perkelia atsakomybę už vaiką savo žmonai, todėl ji tiesiog neturi laiko sau ar savo vyrui.

Šeimos santykių krizių diagnostika siekiama nustatyti žalingą požiūrį, susijusį su bendravimo būdais tam tikroje šeimoje ir rūpintis viena kitos jausmais, su namų priežiūros ir vaikų auginimo metodais, šeimos laisvalaikiu, taip pat atsakomybe už šeimos finansinę paramą. Dar vienas svarbus momentas šeimos diagnostikoje yra partnerių gebėjimas priimti vienas kitą.

Kaip pataisyti?

Šie veiksmai padės atkurti nerimą keliančią atmosferą tarp šeimos narių.

 • Pirmiausia reikia iš naujo apsvarstyti savo požiūrį į santuoką: jei tai yra prekybos ar santuokos sutartis, tuomet neturėtumėte tikėtis gilių jausmų ir savo partnerio įsipareigojimo. Pabandykite su juo pakeisti savo sutartį dėl bendros gėrybės.
 • Paaiškinkite: kuriam iš jūsų yra pagrindinė namų ūkio darbų dalis, atsakinga už materialinę paramą. Kad sutuoktiniai geriau suprastų vienas kitą, būtina paskirstyti vaidmenis, nuspręsti, kas yra atsakingas už tai, kokia vidaus, socialinė ir finansinė atsakomybė.
 • Tegul jūsų sielos draugas daro tai, kas jam patinka, aistra. Negalima atimti iš jos galimybės kartais būti vieninteliu - tai normalus noras. Ir leiskite sau ir kartais išeiti į pensiją.
 • Išmokite klausytis savo partnerio, leiskite jam kalbėti apie kažką svarbaus ar pasakyti kažką virimo. Nuoširdus bendravimas padės ištirpti nesusipratimų tarp jūsų.
 • Kartais patys save į vyro ar žmonos batus - tai padės jums geriau jį suprasti ir priimti jo jausmus.
 • Prisiminkite savo poreikius. Negalima slopinti jų sveikų interesų sutuoktinio naudai. Nepatenkinimas gali sukelti depresiją ar dirginimą.
 • Suplanuokite bendrą atostogas, pradėkite šeimos tradiciją. Tai padės išlaikyti darnų santykį ne tik tarp vyro ir žmonos, bet ir tarp tėvų ir vaikų.

Kaip vyras turėtų elgtis su žmona?

Vyras visada turėtų prisiminti, kad jis yra moteris. Ir nepaisant to, kad ji dirba su juo ar net atlieka tam tikrus vyrų pareigas, ji išlieka trapi ir pažeidžiama savo sieloje, o vyrų užduotis yra apsaugoti jos trapumą. Jis gali būti „labai gilus“ ir pati gali nustoti jaustis moteriškumui, tačiau dėl santuokinės laimės verta dėti pastangas.

 • Pasikalbėkite su jais dažnai, tiesiog leiskite jiems būti nuoširdžiais, realiais.Tiesiog nelaikykite savo švelnių jausmų, kol jie yra. Nebijokite išsigelbėti. Meilė yra džiaugsmo nuosavybė - davė šilumos spindesį, o priešingai - meilės liepsna. Tai reiškia, kad moterys yra labai subtilios, jaučiasi šių jausmų pasireiškimo ir visada ryškiai reaguoja į juos.
 • Dėl tos pačios priežasties, kad jūsų žmona pirmiausia yra moteris, pasiūlykite dalyvauti savo pareigose. Jūs galite vaikščioti su savo vaiku, kol ji tvarko namų ruošos darbus, perka iš maisto, ruošia pusryčius, valo stalą ar kažką kita, priklausomai nuo šeimos gyvenimo būdo.
 • Klausykitės savo sielos draugo būsenos: galbūt ji nori būti vieniša, arba, priešingai, neturite daug laiko kartu.
 • Paprasčiausiai padėkite save sutuoktinio padėtyje. Žvelgiant į situaciją iš išorės, galima gerai apsvarstyti ir matyti, kad ji nepamatė savo pozicijos.

Kaip pakeisti moterį?

Šiuolaikiniame pasaulyje nėra neįprasta, kad moteris užima vyriškus vaidmenis: ji vadovauja organizacijai, vadovauja jai, prižiūri savo vyrą. Daugelis vyrų stengiasi išlaikyti ar pakartotinai atlikti savo pareigas, o konfliktai dažnai kyla dėl to.

Todėl, siekiant išsaugoti šeimos santykių harmoniją, pirmas dalykas, kurį moteris turi, yra pakeisti savo vaidmenis iš vyrų į moteris.

 • Tegul jūsų vyras suteiks jums, o ne atvirkščiai.
 • Persvarstykite savo požiūrį į namų ūkį - švarumas ir komfortas namuose yra moters prerogatyva, o remontui ir pertvarkymui reikia vyrų galios.
 • Rūpinkitės savimi, net jei esate motinystės atostogų metu. Vyrai yra įkvėpti grožio.

Apskritai moterys turėtų išmokti pasitikėti savo vyru. Leiskite jam dalyvauti vaikų auklėjime. Nesistebėkite, jei jis yra sveikas žmogus - jis susidoros, nes jūs jam patikėjote.

Leiskite jam spręsti šeimos gyvenimo ir laisvalaikio klausimus. Net jei jums atrodo, kad jis padarys viską neteisingai. Galų gale, šeimos žmogus, kaip ir jums, yra vieta, kur norite parodyti, sukurti kažką naujo, atnešti kažką naudingo iš jūsų.

Sužinokite, kaip suprasti savo draugo nuotaiką ir netrukdyti jo norui kartais pereiti ir žvejoti. Neleiskite sau savo sveikų interesų ir pomėgių.

Tada šeima susideda iš dviejų pusių, kad kiekvienas partneris jaustųsi jo naudingumas ir realizavimas.

Klaidos

Bendra šeimos klaida yra atsakomybės perkėlimas į sutuoktinį ar aplinkybes. Partneris nenori pripažinti savo klaidos, bet manipuliuodamas pabrėžia jo draugo klaidas.

Apsvarstykite kitas klaidas.

 • Sutuoktinių lankstumo stoka. Jei reikės tik savarankiškai, tai nepadės išspręsti problemos, bet tik padidins atstumą tarp jūsų.
 • Savęs aukojimas sutuoktiniui, darbui, vaikams. Kai kas nors paaukoja save, jis jam suteikia laikiną pasitenkinimo poreikį. Ir kai atpažįstama, atsiranda nepasitenkinimas.
 • Nurodykite tik esminius kriterijus. Ši klaida gali pasireikšti ir nuolatiniame troškime uždirbti daugiau ir pastovesnėmis mintimis apie darbą, kuris veda į jausmų nuobodėjimą ir „mechaninį“ požiūrį į šeimos narius.
 • Įdėkite savo valią savo partneriui. Tokia klaida yra šiuolaikinių santykių rykštė ne tik šeimoje. Toks požiūris yra bandymas ištrinti savo partnerio unikalumą, prilyginti jį savo standartams.
 • Neteisingas vaidmenų pakeitimas: vyrai parodo pasyvumą, atsisako atsakomybės už materialius ir dvasinius šeimos gyvenimo komponentus, o moterys, priešingai, prisiima šią atsakomybę.

Vienašališkas svarbių sprendimų priėmimas taip pat yra klaidinga pozicija tiems, kurie mano, kad jų nuomonė yra vienintelė teisinga ir neatsižvelgia į partnerio nuomonę. Tikėtina, kad tokio asmens pozicija dialoge turi būti pirmoji (jis yra protingesnis nei kiekvienas).

Psichologo patarimai

Pirmiau buvo pateikti patarimai, kaip pagerinti šeimos santykius ir ką vyras ir moteris turėtų tai padaryti.Tačiau dėl šio darbo šeimos stiprinimui nesibaigia sveiki santykiai - kiekvieno šeimos nario kasdienio darbo rezultatas. Tiems, kurie nori dėti pastangas, kad išsaugotų šeimos laimę, aprašoma gera, palanki atmosfera namuose ir patarimai dėl jo išsaugojimo.

 • Leidimas būti. Ši visuotinė charakteristika susijusi su įvairiausiais sutuoktinių santykių aspektais. Tegul jūsų mylimas žmogus jaučia ir galvoja, kaip jis nori, tegul tai, ką jis gali, tegul daro tai, ką žino. Ir tada, atsakydami, jūs taip pat gausite leidimą būti - tai sukurs harmoniją jūsų šeimoje.
 • Abipusis pagarba Šis elementas yra ankstesnės versijos tęsinys. Gerbkite partnerio mintis, jausmus, veiksmus - tai yra santykiai šeimoje ir viena iš jos stabilumo sąlygų.
 • Palaikykite vieni kitus. Mažai fizikos: stalas su skaldyta koja tampa nestabili ir patenka į šoną. Santykių pobūdis yra tas pats: nesant jokios atraminės dalies - žmonos ar vyro - struktūra (šeima) tampa nestabili. Palaikydami savo sutuoktinį, prisidedate prie savo sąjungos patikimumo.
 • Nuoširdumas ir atvirumas. „Mano namai yra mano pilis“. Šio sakinio reikšmė yra ne tik apsaugoti ir remti vienas kito šeimos narius, bet ir būti atviri, tiesa, taip, kaip esate. Žinoma, tai nėra vienpusis poreikis priimti, bet ir gebėjimas priimti jūsų partnerio nuoširdumą.
 • Abipusis noras plėtoti santykius. Santykių plėtra prasideda nuo savęs vystymosi. Todėl sutuoktiniai, ieškantys harmonijos šeimoje, nelaukia, kol jų partneris pasikeis, bet pradės sau. Vėliau, kita pusė stengsis su juo sekti, kad suformuotų geriausias jo savybes.

Žiūrėkite kitą vaizdo įrašą dėl teisingo santykio tarp vyro ir žmonos.

Parašykite komentarą
Informacija pateikiama referenciniais tikslais. Negalima savarankiškai gydyti. Dėl sveikatos visada konsultuotis su specialistu.

Mada

Grožis

Ryšys