Batų priežiūra

Kaip pasirinkti ir panaudoti zomšinius šepečius?

Kaip pasirinkti ir panaudoti zomšinius šepečius?

prisijungti prie diskusijos

 
Turinys
 1. Savybės
 2. Rūšis
 3. Patarimai, kaip pasirinkti
 4. Kaip naudotis?
 5. Kai kurie profesionalūs patarimai
 6. Naudingos rekomendacijos

Bet koks zomšinių batų turėtojas turi būtinai turėti specialius įrankius, įvairius šepečius, kad būtų galima rūpintis tokia medžiaga. Nubukas arba zomšas reikalauja ypatingo požiūrio, nes ši medžiaga negali būti valoma paprastu batų šepečiu.

Savybės

Specialieji zomšiniai šepetėliai yra panašūs į įprastus, bet pasižymi kai kuriais būdingais skirtumais. Šeriai, kurie yra įpratę matyti, pakeičiami vamzdiniais guminiais dantimis. Dėl ypatingo atsargumo tokio šepečio gale yra plieniniai dantys. Jie lengvai pašalina mechaninius pažeidimus, ištiesina plaukus. Gumos pusė, panaši į trintuką, ištrina visus likusius taškus.

Suede batai visada atrodo labai subtilūs, todėl jiems reikia ypatingos priežiūros. Renkantis nubuko šepetį visada turėtumėte prisiminti, kad ši medžiaga turi keletą skirtumų - jis pagamintas iš odos, turinčios šias savybes:

 • storis;
 • minkštumas;
 • tankis;
 • krūvos ilgis.

Svarbu! Valymo drabužiai iš zomšos su paprastu šepečiu nesukels teigiamo rezultato. Švelnus išorinių drabužių padengimas pradės laižyti, raukšlėti, prarasti tūrį, o nuobodumas išnyks.

Rūšis

Ši poliruota oda netoleruoja aukštos temperatūros ir didelės drėgmės. Nuvalykite jį tinkamu šepetėliu, nubuko ar zomšų valymu. Turėtumėte susipažinti su šepečių veislėmis, kad galėtumėte teisingai pasirinkti.

 • Drabužiai ant rankų gali būti pašalinti universaliu šepečiu. Jis daugiausia naudojamas drabužių valymui. Kietieji šeriai kartu su metalo (žalvario) pluoštais, pritvirtintais prie vienos pusės.
 • Parduotuvėje galite rasti dvigubų modelių, kurių vienoje pusėje yra natūralių šerių, o kitoje pusėje yra metalinė krūva, kurios viduryje yra siaura juostelė.
 • Aplink specialų džinsų šepetėlių perimetrą sumontuoti šiurkščiai natūralūs šeriai, kurių centre yra metalinė viela. Kad valytumėte zomšos paviršių, visi judesiai turi būti atliekami prieš krūvą. Žalvarinė viela pakels odos pūkas. Jis pašalins bet kokį labai stiprų purvą iš zomšos paviršiaus.
 • Dvigubas krepo šepetys yra 16–17 cm ilgio. Vienoje pusėje yra labirinto formos guminė juosta. Natūrali guma juostelės pavidalu yra į šoną. Jo išvaizda yra panaši į tankias akmenis.
 • Guminis „trigubas“ šepetys puikiai pašalina dulkes nuo zomšos paviršiaus, taip pat suderina krūvą. Šis prietaisas gali vienu metu pašalinti dulkes ir išlyginti saulę. Šoninės šoninės juostos, pagamintos iš gumos, leidžia pašalinti nešvarumus iš įvairių vietų, kurias sunku patekti į: griovelius, padus, siūles, mažus dekoratyvinius elementus.

Patarimai, kaip pasirinkti

Norint tinkamai pasirinkti šepečius suede batai, jums reikia apsvarstyti kokia medžiaga yra pagaminta iš:

 • minkšti nailono vilnai;
 • natūrali guma;
 • stora guma.

Norint pasiekti maksimalų zomšinių drabužių ir batų valymo efektą, pasaulio gamintojai sujungia modelius. Šių produktų sudėtis apima visas pirmiau minėtas medžiagas. Pasirodo, originalus prietaisas, galintis atlikti tokias technologines operacijas, kaip:

 • dulkių šalinimas;
 • sausų purvo, dėmių ir išsiliejimų pašalinimas;
 • krūva;
 • padidėjo aksominis.

Reguliarus šio gaminio naudojimas leis nuolat išlaikyti bet kokį suede dalyką puikioje būklėje.

Nuvalyti sportinius batelius teptuku su tankiais, minkštais šeriais. Jis naudojamas pirmą kartą išvalant zomšinius batus.

Norėdami pašalinti riebalus iš sportinių čerpių, gaminami guminiai universalūs šepečiai. Šiuose įrenginiuose yra nailono ir guminių šerių. Šie produktai yra labai patogu valyti batus. Kasdien valyti batus naudinga. Minkštas, šiek tiek banguotas krūva gerai susiduria su mažu nešvarumu.

Kaip naudotis?

Norėdami išvalyti zomšą nuo šiukšlių krepinio šepečio, pakanka, kad jį laikytumėte ant paviršiaus mažu spaudimu. Šoninėje pusėje esanti nailono dalis išvalys siūles ir pašalins nešvarumus. Valymas turėtų būti atliekamas tik ant sausų batų. Šepečių judėjimas turi būti atliekamas tik viena kryptimi.

Guminis šepetėlis naudojamas suede plunksnui pakelti, ypač po plovimo specialiu agentu. Gerai plaunamas zomšas tampa labai sklandus.

Norint grąžinti medžiagą į savo pradinę išvaizdą, būtina laikyti guminį šepetį ant jo paviršiaus, pageidautina viena kryptimi.

Kai kurie profesionalūs patarimai

Jei tapote zomšinių batų savininku, įsitikinkite, kad išmoksite tokio produkto priežiūros būdą ir Taip pat atkreipkite dėmesį į šiuos patarimus:

 • neteisingi veiksmai lems tai, kad brangių batų gyvenimas bus sumažintas kelis kartus;
 • kaip zomšiniai batai nemėgsta blogų oro sąlygų, ypač lietaus, patartina dėvėti, kai jis išdžiūsta lauke;
 • zomšas negali būti apdorojamas produktais, kurie yra skirti išlaikyti lygią odą;
 • bet kokie veiksmai su nubuku gali būti atliekami tik po džiovinimo - norint pagreitinti džiovinimą batų viduje, galite užpildyti sutrauktą popierių; džiovinimas būtinai turi vykti be specialių šildymo prietaisų (radiatorių, plaukų džiovintuvų, elektrinių šildytuvų);
 • saulės spinduliai neigiamai veikia zomšų paviršių - batas pradeda išnyks, pradinė spalva išnyksta;
 • pageidautina valyti zomšą specialiu šepečiu; nesant taršos, ją galima pašalinti paprastomis ruginėmis duonomis (tvirtu pluta);
 • Norint atkurti aksominį batus, batai turi turėti šiek tiek daugiau nei labai karštą garą, tada lygiai viskas su įprastu drabužių šepečiu;
 • Draudžiama valymo metu atlikti žiedinius judesius, jie turi būti atliekami tam tikra kryptimi;
 • pašalinti fiziologinį tirpalą, galite naudoti gliceriną;
 • baltas zomšas puikiai išvalomas dantų pasta, originalus sniego baltas vaizdas grąžina vandenilio peroksido ir amoniako mišinį - 200 ml vandens pridedamas šaukštas amoniako, visas paviršius apdorojamas zomšiniu šepetėliu;
 • Kas savaitę suede turi būti dedamas specialus vandeniui atsparus purškalas;
 • draudžiama nuplauti nešvarumus nuo savo paviršiaus paprastu vandeniu - jis pradeda išnyks, o dėmės vis dar išlieka.

Naudingos rekomendacijos

Kiekvienas batų savininkas nori visada atrodyti kaip naujas. Tam reikia tinkamai rūpintis jais, laikytis visų gamintojo rekomendacijų dėl nubuko aptarnavimo. Puiki pagalba valant suede medžiagą turi specialius įrankius.

Pradinis apdorojimas

Nubukas puikiai sugeria vandenį. Kad tai būtų išvengta, po to, kai įsigijote naują batų, būtina nedelsiant ją gydyti specialiomis medžiagomis, apsaugančiomis suede nuo agresyvios aplinkos: sniego, vandens, purvo ir druskos. Kai taikomas sluoksnis yra visiškai sausas, ant bato paviršiaus susidaro plonas nematomas sluoksnis. Jis padarys batus nepalankius blogų oro sąlygų metu.

Batų blizgesys

Suede drabužiai ir batai turi nuolatinę kasdienę priežiūrą.Nepriklausomai nuo oro po pėsčiomis, jis turi būti išvalytas, pašalintas dulkių, įvairių teršalų. Pirma, produktas džiovinamas kambario temperatūroje. Jei tai nebus padaryta, neįmanoma pašalinti purvo. Valymo metu purvo dėmės bus įtrinamos tik į medžiagą.

Svarbu! Džiovinimui griežtai draudžiama naudoti radiatorių. Suede bus tvirtas ir šiurkštus.

Nedidelį purvą ant suede galima pašalinti specialiais šepečiais. Ypač stipri tarša padės pašalinti muilo tirpalą, į kurį pridėta amoniako (5: 1). Mišinys padengiamas minkštu šepečiu, tada nuplaunamas kempine, nuvalykite sausu šluoste. Norint atsikratyti blizgių dėmių, pakanka vatos tampono, sudrėkinus jį skystu amoniaku.

Pakelkite krūvą

Silpniausias zomšas yra jo aksominis. Tarp didžiulio villių kaupiasi nešvarumai, susidaro daug dulkių. Norėdami pakelti krūvą, suteikti medžiagai aksominę išvaizdą, naudokite guminį šepetį.

Teigiamas poveikis taip pat suteikia įprastą minkštą trintuką.

Spalva

Norėdami grąžinti ankstesnį grožį į zomšą, naudingas aerozolių atstatantis dažų sluoksnis, naudojamas ant bato paviršiaus. Po visiško džiovinimo dažai visiškai atkurs atspalvį, taip pat sukurs apsauginį sluoksnį. Pirkdami tokį reduktorių, turėtumėte pabandyti rasti atspalvį, kuris labiausiai panašus į „gimtoji“. Jei jis yra labai skirtingas, dažai nebus labai lygūs.

Lengviausias būdas pasirinkti juodą. Daug sunkiau rasti tinkamą rudų batų asortimentą, o spalvos dar sunkiau. Todėl, prieš pradedant dažyti, reikia pabandyti dažyti nedidelį plotą bato viduje. Jei rezultatas yra teigiamas, galite toliau atnaujinti spalvą. Norėdami atkurti zomšos spalvą, galite naudoti liaudies metodus. Pavyzdžiui, rudi batai švelniai trinamas kavos pagrindu. Išdžius, dalelės yra suplakamos zomšiniu šepetėliu.

   Su tinkama priežiūra zomšiniai drabužiai ar batai visada atrodys gražūs ir patrauklūs. Specialūs šepečiai ir daugybė apsauginių priemonių padės išlaikyti savo pradinę išvaizdą.

   Žiūrėkite šį vaizdo įrašą, kuriame rasite patarimų, kaip rūpintis zomšiniais batais.

   Parašykite komentarą
   Informacija pateikiama referenciniais tikslais. Negalima savarankiškai gydyti. Dėl sveikatos visada konsultuotis su specialistu.

   Mada

   Grožis

   Ryšys