Batų priežiūra

Kaip dažyti zomšinius batus namuose?

Kaip dažyti zomšinius batus namuose?

prisijungti prie diskusijos

 
Turinys
 1. Dažų pasirinkimas
 2. Produkto paruošimas
 3. Dažymo taisyklės
 4. Kaip dažyti zomšinius batus?
 5. Vilnos dažai zomšiniai batai
 6. Kaip padidinti spalvų atsparumą?
 7. Išvada

Suede batai išsiskiria savo grožiu ir išvaizdine išvaizda. Tačiau tam, kad tokie batai visada išliktų patrauklūs, reikia atidžiai prižiūrėti. Suede mėgėjai turėtų išmokti dažyti savo zomšinius batus, jei reikia, namuose, nesikreipdami į specializuotas dirbtuves.

Dažų pasirinkimas

Norint gauti gerą rezultatą, turite pasirinkti tinkamą dažiklio medžiagą. Profesionalams patariama laikytis kelių paprastų taisyklių. Beveik kiekviena batų parduotuvė siūlo įgyvendinti įvairius grietinėlės dažus, skirtus dirbti su batus. Tarp didelio pasirinkimo yra keletas spalvų:

 • juoda;
 • pilka;
 • raudonplaukiai;
 • ruda.

Norėdami dažyti batus ryškiomis, pavyzdžiui, raudonomis spalvomis, geriausia užsakymą pateikti specializuotoje internetinėje parduotuvėje. Norėdami pasirinkti tinkamą atspalvį, pavyzdžiui, rausvą, tokius batus turėtumėte pasiimti su savimi į parduotuvę. Vadybininkas pasakys, kuris atspalvis labiausiai tinka seniems batus.

Paprastai tinka dažai, kurių tonas yra šiek tiek tamsesnis.

Dėl naujų suede batų paprastai nusipirkti dažus, kurie atitinka medžiagos spalvą (mėlyna, mėlyna, balta, žalia).

Spalvų dažai parenkami pagal zomšų struktūrą. Jei norite, kad šie batai taptų visiškai kitokia spalva, tai darys įvairūs skysti produktai. Vasariniai bateliai (sandalai, batai) yra pagaminti iš zomšos, turinti trumpą pūką. Dažai tinkami purkštuvams. Spalvotas pigmentas bus lygus ant suede paviršiaus.

Dažymui suede batai turėtų naudoti purškiamuosius dažus. Norėdami piešti modelį patys, zomšinių batų tapyba turėtų būti atliekama su specialiais akriliniais dažais. Jie nebijo didelės drėgmės, nešvarumai ne kaupiasi ant paviršiaus. Geriausius zomšinių dažų gamintojus šiandien laikome keliomis įmonėmis:

 • Salamandras;
 • Dividik;
 • „Colorstar“.

Norėdami dažyti didelius vilnius, galite naudoti skystas kompozicijas, kurios pagerina spalvų atsparumą. Dėl savarankiško zomšinių batų atkūrimo neturėtumėte išsaugoti. Dažai turi būti aukštos kokybės, geriausio gamintojo. Dažymui maži batai turės išleisti apie 800-1000 rublių. Žieminiai batai reikalauja daug daugiau dažų, kurie yra brangūs. Verta pamąstyti apie restauravimo galimybes, geriau įsigyti naujus batus.

Produkto paruošimas

Bet kuriai dažymo operacijai reikia iš anksto parengti, kuris vyksta keliais etapais:

 • pirma, padas gerai nuplaunamas;
 • specialus šepetys pašalina dulkes ir nešvarumus nuo batų paviršiaus;
 • dekoro elementai pašalinami;
 • nėriniai ištraukiami.

Kartais batai yra blizgios. Būtina juos atsikratyti.

Jei dažai bus tiesiai ant jų, dėmės pradės išsiskirti dar stipresnės. Norėdami pašalinti dėmes, galite naudoti kelis žinomus metodus.

 • Paimkite šaukštelį sodos ir sumaišykite su šiltu pienu (200 mg). Nuvalykite dėmes šiuo mišiniu ir palikite išdžiūti.
 • Kad pašalintumėte riebias pėdsakas, reikia padaryti vandens ir acto tirpalą (santykis 3: 1). Naudokite šį mišinį atsargiai, tepkite tik blizgaus ploto. Niekas nežino, kaip zomšas reaguos į actą.Kad nepažeistumėte batų, pirmiausia turite stengtis, kad nedidelis plotas užtektų acto. Jei medžiaga yra tvarkinga, galite saugiai taikyti tirpalą.
 • Mažos dėmės gali būti pašalintos su zomšiniu paprastu trintuku. Dėmę trinamas gumine juosta, kol ji visiškai išnyks.

Prieš dažymą reikia paruošti kambarį. Uždenkite grindis plastikine plėvele. Tapybai jums reikės:

 • kempinė;
 • šepetys;
 • kutas;
 • švarus skuduras.

Kad apsisaugotų nuo agresyvios aplinkos, rankos turi būti guminės pirštinės. Vaikai turi būti išvežti iš patalpų, taip pat visi augintiniai. Žinoma, tokia operacija geriausiai tinka gatvėje, kad nepatirtų nepatogumų kambaryje.

Dažymo taisyklės

Dažymas aerozoliu gali būti lengviausias būdas. Batai dedami ant kieto paviršiaus, padengto alyva. Per visą paviršių purškite indo turinį. Dažymo metu balionas turi būti vertikalus, maždaug 20 cm atstumu nuo zomšos. Trumpesnis atstumas sukels perpildymus. Apimtis bus nevienoda. Per ilgas atstumas neduos tankaus užpildymo. Spalvoti batai paprastai išdžiūsta 10-15 minučių.

Jei gaunamas nepakankamas dangos tankis, purškimas atliekamas dar kartą. Darbas su purkštuvu turi būti atliekamas vėdinamoje vietoje. Skystam dažui taikyti geriau naudoti kempinę. Šiandien kai kurie gerai žinomi gamintojai pradėjo plastikinius butelius pakuoti specialiu minkštu kempine. Jis puikiai prisotina suede su dažymo kompozicija. Kad skystas dažas būtų absorbuojamas tolygiai suede, ypač su dideliu krūva, judesiai turi važiuoti. Atsparus dažams ant paviršiaus yra griežtai draudžiamas.

Kaip dažyti zomšinius batus?

Tokie batai nuolat reikalauja ypatingos priežiūros. Batai dengiami dulkėmis. Kai kuriose vietose susidaro labai ryškūs trinčiai. Kad zomšiniai batai būtų patrauklūs, jie turi būti dažyti. Vidaus sąlygomis tai gana paprasta. Pirma, pirmiausia turite nusipirkti parduotuvėje tam tikros spalvos specialų dažų purškiklį. Paviršius, kuriuo bus atliekamas dažymas, padengtas plastikine plėvele. Darbas turi būti atliekamas su guminėmis pirštinėmis.

Pirma, suede batai, išvalyti nuo purvo, gerai išdžiovinti. Lygūs judesiai, lėtai, ant paviršiaus dengia purškiamuosius dažus. Meistrams patariama pradėti dažyti batus iš labiausiai nepastebimos vietovės. Baigus operaciją, batai turėtų gerai išdžiūti.

Vilnos dažai zomšiniai batai

Žinoma, zomšinių batų dažymas reikalauja tam tikros patirties, didelio kantrybės ir kruopštaus veikimo. Jūs galite gauti kokybišką zomšos danga, jei naudojate paprastus dažus, kurie yra dažyti vilnos gaminiai. Suede batai yra iš anksto nuvalyti specialiu tirpalu, sudarytu iš kelių medžiagų:

 • muilinis vanduo - 4 dalys;
 • amoniako - 1 dalis.

Šis mišinys išvalys zomšinį paviršių nuo dulkių ir bet kokio sukaupto purvo. Skalbtas zomšas skalaujamas šaltame tekančiame vandenyje, paviršius yra poliruotas nepūkuotu sausu skudurėliu. Riebalų dėmės yra gaunamos iš paprastų talko miltelių. Paviršius yra pabarstomas milteliais, po tam tikro laiko talkas pašalinamas. Dažymo kompozicija praskiedžiama visiškai pagal pridedamas gamintojo instrukcijas. Tam, kad dažai taptų glaudesni ant zomšos paviršiaus ir kad ilgą laiką būtų išlaikytas jo stabilumas, į galutinį tirpalą (2-3 lašai) pilamas stalo actas.

Dažymo procesas atliekamas keliais etapais:

 • trinamas pirmąjį sluoksnį, kuris gerai išdžiūsta;
 • tada taikomas antrasis sluoksnis;
 • spalvota medžiaga nuvaloma acto rūgštimi (2%).

Kaip padidinti spalvų atsparumą?

Norėdami atnaujinti bato spalvą, padaryti ją stipresnę, nereikia pirkti naujo dažų.Pakanka turėti turimų įrankių. Pirmiausia reikia valyti batus, pašalinti nešvarumus ir gerai išdžiūti. Norėdami pagerinti spalvą, galite naudoti kelis metodus:

 • apdoroti paviršių smulkia druska;
 • tamsinti batai, padengti talko milteliais.

Taip pat naudokitės zomšinių batų meistrų patarimais.

 • Labai riebios vietovės yra lengvai valomos raštinės rašikliu. Pakanka patrinti probleminę sritį ir nuvalyti susidariusius smulkius trupinius.
 • Suede vėl tapo minkšta, aksominė, ji gali būti trinamas su rugine duona (kietu pluta).
 • Benzinas gerai veikia su tepalo dėmėmis. Jei sudrėkinkite dėmę benzinu, tada pabarstykite talko milteliais, seni zomšiniai batai vėl taps patrauklūs ir gražūs.
 • Suede batai turi būti laikomi audinio maišelyje specialioje dėžutėje. Jis apsaugo medžiagą nuo drėgmės, apsaugo suede nuo dulkių. Dėžutėje paslėptas zomšas išlaikys savo struktūrą. Jo spalva išliks prisotinta ir ryški.
 • Valymo zomšiniai batai turėtų būti atliekami tik gerai išdžiovinus.

Išvada

    Suede batai namuose gali būti atliekami bet kurioje šeimininkėje. Labai svarbu, kad paviršiuje nebūtų dėmių ir nešvarumų.

    Jei norite naudoti tokius batus, paprasta naudoti paprastas priemones. Norėdami išlaikyti ryškius atspalvius, galite naudoti specialų impregnavimą, nešvarumus ir vandenį.

    Kai kurie namo dažymo zomšinių batų paslaptys pateikiami žemiau esančiame vaizdo įraše.

    Parašykite komentarą
    Informacija pateikiama referenciniais tikslais. Negalima savarankiškai gydyti. Dėl sveikatos visada konsultuotis su specialistu.

    Mada

    Grožis

    Ryšys