Batų priežiūra

Kaip plauti zomšinius batelius?

Kaip plauti zomšinius batelius?

prisijungti prie diskusijos

 

Kiekvieną dieną sportinių batelių mėgėjai vis labiau ir daugiau. Ir tai nenuostabu. Galų gale, sportbačiai yra patogūs, praktiški ir net gražūs. Sporto bateliai gali būti labai veiksmingi, pavyzdžiui, jei jie yra suede. Tiesa, zomšiniai sportiniai bateliai greitai purvina ir nėra tokie paprasti, kad juos būtų galima įdėti. Tačiau, jei žinote keletą taisyklių, galite lengvai atsikratyti dėmių ir purvo batų.

Kokia tarša?

Prabangūs ir įspūdingi zomšiniai batai visada buvo madingi. Neseniai tapo populiarūs ne tik batai ar batai, bet ir batai. Sporto modeliai visiems be išimties. Net tiems, kurie toli nuo sporto, bet labai patinka patogūs ir įspūdingi batai.

Tiesa, ne visi rizikuoja pirkti tokius produktus, nes jie greitai purvina. Suede batai turi ypatingą priežiūrą, kitaip jis greitai įgyja netikėtą ir netvarkingą išvaizdą. Daugelis, kurie nesugebėjo sugrąžinti senų sportinių batelių išvaizdos, tiesiog atsikratė jų ir nusipirko paprastus.

Tokio tipo batų patenka iš purvo ar purvo dėmių. Atsikratykite tokių probleminių dėmių naudodami įprastą drėgną skudurėlį arba kempinė neveiks. Čia mums reikia specialaus požiūrio ir, svarbiausia, tikslių žinių. Kaip išvalyti nešvarumus, kaip tai padaryti, bus išsamiai aprašyta šioje medžiagoje.

Kaip plauti ir valyti?

Deja, geriau dėvėti zomšinius batus geru, aiškiu oru, bet lietingoje, drumstoje dieną geriau dėvėti kažką kitą. Tačiau ne visada įmanoma apsaugoti sportinius batelius nuo purvo, todėl dėmės žaibuoja į zomšinius audinius ir atrodo, kad batai yra visam laikui sugadinti.

Neskubėkite plauti sporto batus ir stenkitės atsikratyti dėmių namuose, nežinodami visų taisyklių ir praktinių patarimų. Namuose yra visiškai įmanoma išvalyti zomšinius produktus, kad jie atgautų savo ankstesnę išvaizdą.

Jei grįžote namo, o ant batų teko nešvarumai, neskubėkite nuvalyti batų su skudurėliu. Tokiu atveju jūs tik užtepsite taškus ir dar labiau pabloginsite į zomšinius audinius.

Pirmiausia jums reikia suteikti batų visiškai išdžiūti ir tik tada nuvalykite nešvarumus. Šepetys turi būti ypatingas, ne per sunkus, jis gali sugadinti subtilius batus. Geriau teikti pirmenybę gumos šepetėliui. Daugelyje batų parduotuvių galite iš karto įsigyti specialų zomšinį šepetėlį. Kartais šis paprastas metodas padeda atsikratyti nešvarumų ir nelieka dėmių.

Riebalų dėmės, kurios dažnai atsiranda ant batų, gali būti pašalintos naudojant paprastus talko miltelius. Pakanka užpildyti dėmę milteliais milteliais, palikti keletą valandų ir tada nuvalyti guminiu šepečiu.

Yra dar vienas veiksmingas būdas, padedantis daugeliui atnešti suede batus į gyvenimą - tai yra garų valymas. Tam nebūtina turėti specialių žinių ir įgūdžių, viską galima padaryti lengvai ir paprastai savo virtuvėje.

Kaip jau supratote, atsikratyti dėmių, jums reikia garo. Ant viryklės įdėkite vandens puodą, gerai jį kaitinkite, kol išsiskiria stiprus garas. Tuomet kelis minutes laikykite jį virš jo, tada nuvalykite užterštą vietą šepečiu. Tada jums reikia palikti batus visiškai išdžiūti.

Be to, daugybė džinsų batų dėmių gali būti pašalinami reguliariai trintuku. Švelniai trintuku nuvalykite dėmės kraštą. Jei dėmė lengvai nuteka ir dingsta, galite tęsti valymo procesą. Jei ne, tada, greičiausiai, dėmės stipriai įsitvirtina audinyje, o dabar sportiniai bateliai turi būti nuplauti.

Kaip greitai nuplauti?

Kai reikia nuplauti sportinius batelius, daugelis bando tai daryti po įprastu kriaukle esančiu čiaupu. Tačiau toks „plovimas“ gali visam laikui sugadinti zomšinius sportinius batelius, o jums tiesiog reikia juos siųsti į šiukšles.

Nuplaukite šios rūšies sportinius batelius, svarbiausia, žinokite, kaip juos nuplauti, kad nekenktų arba nepažeistų batų.

Prieš pradėdami nusiplauti sportinius batelius, įsitikinkite, kad jie tikrai tęsia visą procesą. Tai reiškia, kad turite patikrinti, ar batai yra vientisa. Jei padas atsilieka, audinio arba nedidelių dekoratyvinių dalių, kurios gali išsilieti skalbimo metu, pažeidimas yra nedidelis, tada šie batai neturėtų būti plaunami.

Pirma, nuvalykite dėmes, kaip aprašyta aukščiau.. Tai bus parengiamasis etapas prieš pagrindinį skalbimą.

Rankiniu būdu

Jei nuspręsite rankiniu būdu nuvalyti sportinius batus namuose, būkite pasiruošę tai, kad procesas bus ilgas. Beje, jei vaikščiojo blogais orais ir grįžote namo šlapiu batu, tuomet jis turėtų būti kruopščiai išdžiovintas.

Niekada nedėkite ant akumuliatoriaus kitaip sugadinti sportinius batelius: po džiovinimo jie taps gremėzdiški ir mažesni.

Norint juos tinkamai išdžiūti, turite užpildyti batus švariu popieriumi, laikraščiuose ir palikti šiltoje vietoje, kol visiškai išdžius.

Valymo veiksmai yra tokie:

 • Pirmas dalykas, kurį reikia padaryti, yra sumaišyti paprastą amoniaką su šiltu vandeniu. Šį tirpalą, šiek tiek sudrėkindami audinį, kruopščiai nuvalykite visus teršalus. Stenkitės nešlapinti batų per daug, kitaip dėmės bus absorbuojamos ir bus dėmių, kurias bus labai sunku pašalinti.
 • Antrasis - vartoti įprastą skystą muilą, pridėti vieną šaukštą amoniako ir gerai sumaišyti. Rezultatas turėtų būti vienodos konsistencijos ir gausių putų. Šis sprendimas, gana mažas, turi būti taikomas dėmėms ir trinamas specialia batų šepečiu. Stenkitės švelniai patrinti, nepažeisdami paviršiaus.
 • Trečia - plauti putas iš anksto paruoštu tirpalu: vandeniu ir stalo actu. Po sportinių batelių reikia visiškai išdžiūti.

Jei jūsų mėgstami sportbačiai yra ne tik ryškūs, bet ir balti, jiems reikia ypač subtilaus požiūrio. Labai sunku prižiūrėti tokią avalynę ir dar sunkiau pašalinti nešvarumus.

Norėdami valyti baltus zomšinius batelius, paruošite tokį tirpalą: soda ir reguliarus pienas. Šis tirpalas turėtų būti kruopščiai nuplaunamas, ne pernelyg sudrėkinant. Beje, šis metodas ne tik pašalina dėmes, bet ir padeda atkurti buvusį batų baltumą.

Ir rudi batai gali būti nuvalomi storu maltos kavos tirpalu. Galite naudoti miego kavą, bet be cukraus ir pieno. Po to, kai išvalysite dėmių batus, naudokite šį kavos skonį, jis padės atkurti spalvą ir taps mažiau pastebimas.

Ar galima plauti skalbimo mašinoje?

Batų rankų plovimas yra varginantis procesas. Ir kodėl kenčia tiek daug, jei mūsų moderniu laiku kiekvienas namas turi skalbimo mašiną. Žinoma, mašinoje galite plauti batus, tačiau su zomšiniais produktais turite būti labai atsargūs.

Prieš siųsdami sportinius batelius į skalbimo mašiną, būtinai išvalykite juos nuo nešvarumų, įskaitant ant pado.

Atminkite, kad plauti tokius batus turėtų būti tik tokiu režimu, kuris yra tinkamas subtiliam skalbimui. Tai gali būti „Wool“, „Delicate wash“ arba „Hand wash“ režimas.

Kategoriškai neįmanoma nuplauti sportbačių ilgą režimą, jis neturėtų viršyti 40 minučių. Skalbimo modeliams zomšos temperatūra geriausiai tinka 30-40 ° C temperatūrai, ne daugiau.

Labai nepageidautina, kad milteliai būtų pripildyti tokio plovimo metu, nes kiekviename ploviklio milteliuose yra dalelių, kurios skalbinius balina. Šios labai dalelės gali pakenkti sportiniams bateliams.Todėl reikia atsisakyti tradicinių miltelių ir ypač baliklio. Į dėklą įpilkite skysto muilo, skalbimo gelio ar bet kurio kito skysto ploviklio.

Kai kuriuose šiuolaikiniuose skalbimo mašinų modeliuose yra specialūs sporto batų plovimo režimai.

„Spin“ režimu jis taip pat gali sugadinti batus.. Ne tiek daug zomšinių audinių, kaip vienintelio vieneto tvirtumas. Todėl, norint sukloti, būtinai reikia atskleisti minimalų sukimo skaičių arba visiškai atsisakyti.

Jei nenorite sugadinti gaminio paviršiaus vientisumo, kiekvieną batų geriau nuplaukite atskirai. Ir tai padaryti geriau specialiame maišelyje skalbimui. Jei namuose nėra tokio maišelio, galite jį sudėti į būgną, pavyzdžiui, rankšluostį. Jis sušvelnins batų poveikį būgnui, taip neleisdamas skalbimo mašinai lūžti.

Nuplaunant batus, jie turi būti tinkamai išdžiovinti, kad jie neformuotų. Kaip jau žinote, tai neturėtų būti daroma ant akumuliatoriaus ar elektrinio šildytuvo. Be to, neturėtumėte išdžiovinti batų su plaukų džiovintuvu, kaip daugelis merginų bando tai padaryti, o tai galiausiai sugadina sportinių batelių išvaizdą.

Supakuokite batus švariu baltu popieriumi. Kai tik jis tampa šlapias, jis turi būti pakeistas sausu ir švariu popieriumi. Šis procesas turi būti pakartotas kelis kartus, kad kuo greičiau ir efektyviau atsikratytų drėgmės.

Geriausia išdžiovinti batus, jei tai yra šiltas sezonas, bet ne atviroje saulėje. Šaltu oru pakaks, kad produktas bus išdžiovintas tiesiog šiltoje vietoje.

Patarimai

Greitai ir efektyviai nuvalyti sportinius batelius, ypač iš zomšos, nėra lengva. Tačiau yra keletas triukų ir rekomendacijų dėka galėsite tinkamai prižiūrėti ypač subtilius batus:

 • pirmas įsigijimo diena turėtų būti tokių brangių ir kaprizingų batų priežiūra. Todėl perkant tokius sportinius batelius, nedelsdami nusipirkite specialų šepetį ir purškiklį valymui;
 • Taip pat turėtumėte gauti apsauginį purškiklį, dėl kurio dulkės ir nešvarumai nepažeis jūsų batų išvaizdos;
 • pabandykite nuvalyti batus flaneliniu audiniu, kad nesugadintumėte subtilaus paviršiaus;
 • Negalima nešioti tokių batų lietaus ir švelnaus oro sąlygomis. Ir jei esate lietaus metu, tada bent jau pabandykite apeiti balų;
 • kai kurie naudoja abrazyvinį popierių, kuris populiariai vadinamas „null“, kad išvalytų sudėtingus dažus. Tokiu būdu atsikratyti taršos turėtų būti labai subtilus, kitaip galite pažeisti zomšą, kad būtų „plikas pleistras“;
 • jei ketinate nusiplauti sportinius batelius ranka, jokiu būdu nešluostykite juos į dubenį;
 • siekiant atkurti pradinę zomšinių batų spalvą, galite naudoti liaudies metodus, kuriuos aprašėme anksčiau. Arba įsigykite specialų zomšinį dažą, kurio dėka batai visada atrodys kaip nauji;
 • Geruose batuose visada yra etiketė su rekomendacijomis dėl skalbimo ir priežiūros. Būtinai atkreipkite dėmesį į tai - svarbu;
 • jei nenorite arba bijo plauti batus rankomis arba rašomosios mašinėlės, tada turėtumėte jį nuvalyti į sausą valymą, kur galėsite kvėpuoti antrą gyvenimą į savo sportinius batelius, naudodami garų metodą;
 • kaip skudurėlius kasdieninei priežiūrai, tinkamas užkandis. Nuvalykite batus tokiu neapdorotu audiniu, taip pašalindami dulkes ir nešvarumus. Atminkite, kad skudurai turi būti labai sausi.

Kaip valyti suede batus namuose, žr. Žemiau.

Parašykite komentarą
Informacija pateikiama referenciniais tikslais. Negalima savarankiškai gydyti. Dėl sveikatos visada konsultuotis su specialistu.

Mada

Grožis

Ryšys