Batų priežiūra

Tinkamai ir švelniai ištrinkite sportinius batelius

Tinkamai ir švelniai ištrinkite sportinius batelius

prisijungti prie diskusijos

 
Turinys
 1. Kokia tarša?
 2. Kaip plauti?
 3. Kaip greitai išvalyti?
 4. Produktai iš įvairių medžiagų
 5. Apsvarstykite produkto spalvą
 6. Patarimai ir gudrybės

Batai yra labai patogūs, universalūs ir patvarūs batai. Ir sportui, ir lauko veiklai, jie tikriausiai yra geriausias pasirinkimas. Tačiau aktyvus ir dažnai netgi ypatingas tokio tipo batų naudojimas sukelia jų intensyvią taršą. Žinoma, kiekvienas nori sugrįžti į savo sportinius batelius, nepažeidžiant medžiagos ir išlaikant jų formą ir praktiškumą.

Kokia tarša?

Kaip ir kitų tipų batai, dažnai naudojami dėvėti įvairiomis sąlygomis, yra pateikiami sportbačiai labiausiai būdinga tarša:

 • Dažnai būtina valyti šiuos batus. nuo purvo. Daugeliui sportinių batelių modelių yra šiltas padas ir padas, todėl juos galima naudoti šaltuoju metų laiku, kai jis yra sūdantis ir drėgnas kieme. Be to, kai sportuojasi miškuose ar parke, jie dažnai liečiasi su žeme, todėl pastaroji patenka į batų medžiagą ir padus.
 • Dėl dažno ar nuolatinio nusidėvėjimo jums gali tekti atsikratyti. nuo prakaito kvapo. Batai daugiausia gaminami iš patvarios tankios medžiagos, uždaryti batų. Tai būtina norint gerai pritvirtinti koją ir intensyviai dėvėti, tačiau šio bato koja praktiškai nėra vėdinama. Ir iš sintetinės medžiagos pagamintos kojinės šią problemą dar labiau padidins.
 • Netinkamas plovimas ir džiovinimas Kojines galima palikti ant batų, kurių sunku atsikratyti. Kad tai būtų išvengta, šiuos batus reikia valyti ir išdžiūti, laikydamiesi visų būtinų taisyklių.

Kaip plauti?

Kai kuriais atvejais batai nebūtinai plaunami. Dažniausiai reikia vengti dažno ir nepagrįsto plovimo, ypač jei padėklo vidus nėra užterštas ir neturi nemalonaus kvapo. Atskiros nešvarumų ar lietaus vandens dėmės gali būti fiksuotos:

 • Jei užteršimas yra šviežus ir neužsikimšęs batų medžiagoje, tai lengviausias ir pigiausias būdas atsikratyti jo namuose gali būti skalbinių muilas. Paimkite bet kokį kietą šepetį, galite naudoti seną dantų šepetėlį. Šlapiu ir muilu sudrėkinkite muilu. Prieš suformuodami muilo sudrėkinimą, užterštą plotą patrinkite. Švelniai plaukite putas šiltu vandeniu.
 • Jei tik batų padas yra purvinas, galite jį nuplauti šiltu srautu vanduo iš čiaupo. Paprastai pado medžiaga yra pakankamai patvari, o tarša neprasiskverbia giliai į jos struktūrą. Paimkite šepetėlį arba kempinę, pakeiskite batų padėklą šviesiu šilto vandens srautu ir naudokite šepetį, kad nuplautumėte smėlį ir kitus teršalus. Intensyvios taršos atveju taip pat galite naudoti muilą ar skalbinių ploviklį.
 • Lengvasis padas gali būti valomas dantų pasta. Šis junginys ne tik padės pašalinti nešvarumus, bet ir šiek tiek palengvins vienintelę medžiagą. Su dantų pasta, taip pat galite trinti šiek tiek nešvarumų ant šviesios spalvos sportbačių.
 • Norėdami pašalinti dažytas ir giliai įsitvirtinusias avalynės medžiagas, galite naudoti cheminis dėmių valiklis. Tokios priemonės yra parduodamos buitinių cheminių medžiagų skyriuose. Prieš naudodami nurodymus, būtinai nurodykite, kokiems audiniams ir medžiagoms ši kompozicija yra tinkama.

Kaip greitai išvalyti?

Su ilgais ir intensyviais drabužiais, sporto, bėgimo, krepšinio ar žiemos sportbačiai turės būti nuplauti iš vidaus. Veikimo algoritmas bus toks:

 • Nuimkite iš batų kilpų ir nuimkite vidpadžius. Geriau juos atskirai užšaldyti, iš anksto juos mirkyti miltelių tirpale arba muilo tirpale.
 • Norėdami nuvalyti batus rankiniu būdu, sudrėkinkite padą po tekančiu vandeniu. Sutepkite šepetėlį arba kempinę ir patrinkite jį ant vidinių sportinių batelių paviršiaus.
 • Palikite batus 10-15 minučių. Per šį laiką muilo sudėtis gerai prasiskverbia į medžiagą.
 • Į dubenėlį įpilkite šiltą vandenį ir kruopščiai nuplaukite vandeniu. Labai svarbu tinkamai nuplauti sportinius batelius po valymo, tada po džiovinimo batai išliks tokie, kokie buvo, be įtempimo.
 • Skalauti pageidautina pakartoti keletą kartų, kol vanduo dubens tampa skaidrus ir muilo putos nustos formuotis ant jo.
 • Norėdami pašalinti dėmes, kurios yra labai įsitempusios į tinklelius, galite naudoti iš anksto nuvalytą su muilo ar dėmių valikliu, tada plaukus visiškai nuplauti rankomis arba skalbyklėje. Skalbimui automatinėje mašinoje reikia pasirinkti subtilų režimą, kai kuriuose modeliuose yra speciali sportinių batų plovimo programa. Sukimas - tik mažiausiu greičiu.
 • Džiovinimui nepalikite batelių ant akumuliatoriaus ar tiesioginių saulės spindulių. Intensyvus tokių produktų terminis poveikis yra draudžiamas. Džiovinantys sportbačiai turi būti įdėti į tinklelį arba kabantys raišteliai atvirame ore arba sausoje patalpoje.

Kai šilumos džiovinti batai praranda savo formą, blokas gali žymiai sumažinti ir deformuotis.

Produktai iš įvairių medžiagų

Įvairūs sportinių batelių modeliai skirtingai reaguoja į skalbimą ir kontaktą su vandeniu. Atitinkamai, plovikliai, vandens temperatūra ir plovimo būdas turi atitikti tam tikros rūšies medžiagą.

Vienas iš nepretenzingiausių yra audiniai ir audiniai. Paprastai jie gaminami iš guminių padų. Tokios avalynės gerai perduoda mašiną ir rankų plovimą.

Jei batai yra tamsios spalvos, verta atkreipti ypatingą dėmesį į skalavimą, kad po džiovinimo audinio nepastovėtų baltos. Jei mašinoje pasirinktas mašinų plovimas, reikia nustatyti papildomą skalavimo režimą.

Nuplaukite odinius batus tik po to, kai susipažinsite su etiketėmis ant šio bato. Iš tiesų yra daug natūralios odos tipų. Kai kurie iš jų yra labai subtilūs ir jautrūs. Taigi, valant ir plaunant tokius batus, griežtai laikykitės etiketėje pateiktų nurodymų ir įspėjimų.

Jei etiketė nuvaloma ir jūs negalite sužinoti, kokios odos jūsų batai yra pagaminti, geriau juos nuplauti tik ranka 30-40 laipsnių temperatūroje ne agresyvūs plovikliai, pavyzdžiui, skalbimo muilas.

Tinklinio audeklo įdėklai ant batų puikiai tinka rankų valymui. Jei produktas yra baltas, galite naudoti dėmių valiklį arba baliklį.

Nubuko batus reikia valyti tik rankomis. Skalbimas rašomoje mašinoje gali nuolat sugadinti tokių batų formą. Nubuko batų paviršius turi būti valomas minkšta kempine arba audiniu, sudrėkintu muiluotu vandeniu arba švelniu dėmių valikliu.

Veliūro sportbačiai netoleruoja jokio kontakto su vandeniu. Jiems pageidautina sausas valymas. Šiuos batus galite valyti minkštu šepečiu arba suede audiniu. Išgalvotos namų šeimininkės pastebėjo, kad įprastas pieštukas trintuvui taip pat gerai pašalina nešvarumus.

Kad išvengtumėte intensyvaus batų užteršimo nuo veliūro, turite reguliariai elgtis su specialiais vandeniui atspariais apsauginiais junginiais.

Žiemos sportiniai bateliai su kailiais turi storą sunkiąją padą, kuri gali sugadinti skalbimo mašinos būgną. Todėl tokių gaminių plovimas ir valymas yra tinkamas tik rankiniu būdu.Kailiniai elementai reikalauja ypač subtilaus, jei įmanoma, sauso valymo. Norėdami tai padaryti, reikia užpildyti kailį su krakmolu ir švelniai patrinti į krūvą visą ilgį. Po to valykite krakmolą sausu šepečiu.

Apsvarstykite produkto spalvą

Plovimo būdo ir ploviklių pasirinkimas taip pat priklauso nuo sportinių batelių spalvos.

Lengvi sportbačiai toleruoja dėmių šalinimo ir chloro turinčio baliklio poveikį. Tačiau šie gana agresyvūs agentai neturėtų būti naudojami pernelyg dažnai, nes jie žymiai paveikia medžiagos pluoštą. Silpna balinimo savybė turi citrinos rūgšties tirpalą. 40-50 gramų citrinos miltelių turėtų būti atskiesti 1 litru vandens. Gautą kompoziciją galima apdoroti atskirai užterštose vietose arba pamerkti batus 10-15 minučių. Citrinų rūgšties tirpalas taip pat turi gerą gaivumo efektą, kad galėtumėte nuolat atsikratyti nemalonaus prakaito kvapo.

Audinių sportbačiai toleruoja beveik visus ploviklius. Dėl spalvotų audinių sportinių batelių pageidautina naudoti spalvotoms medžiagoms skirtą ploviklį, kurio paskirtis - išsaugoti ryškią spalvą. Taip pat galite naudoti taupančius dėmių valiklius spalvotiems audiniams.

Geriau nuplauti spalvotas ir tamsias sportines bateles atskirai nuo šviesiai batų ar kitų daiktų. Tai padės išvengti nepageidaujamo lengvųjų produktų dažymo skalbimo metu.

Patarimai ir gudrybės

Šios gairės padės geriau prižiūrėti savo batus. ir ilgai išlaikykite savo batus:

 • Plovimo ir džiovinimo metu audiniai ir skudurų sportbačiai dažnai praranda formą. Norėdami tai išvengti, užsukite šlapias sportines bateles sausomis servetėlėmis, laikraščių gumulėliais ir rankšluosčiais. Džiovinimo procesas pagreitės, jei batai pateks į atvirą orą.
 • Nenuplaukite pernelyg dažnai bet kokio tipo sportbačių. Batų plovimą visiškai nuplaukite tik tada, kai tai tikrai būtina, pavyzdžiui, jei padėklo vidus yra labai užterštas ir yra nemalonus kvapas. Daugelio tipų nešvarumus galima lengvai pašalinti daliniu siūlais, jei nenaudojate jų ir kuo greičiau imtis veiksmų, kol neužteršia nešvarumų.
 • Maksimali vandens temperatūra, kuria galima skalbti, negali viršyti 50 laipsnių. Jautrioms medžiagoms ši riba yra 30–40 laipsnių.
 • Norėdami pagreitinti nuplautą porą, galite naudoti plaukų džiovintuvą šalto oro režimu. Intensyvus batų šilumos džiovinimas yra nepriimtinas.
 • Batų skalbimo mašinoje skalbimui naudokite specialų maišelį. Jį galite pakeisti nereikalingu senu pagalvėliu.
 • Prieš skalbdami, pašalinkite juos iš batų ir nuimkite vidpadžius, jei jie nėra priklijuoti. Patogiausia nuplauti juos rankomis, trumpai mirkant muilu arba skalbinių plovikliu.
 • Mašinos negalima plauti mašinoje daugiau nei dviejų porų batų. Tai gali sugadinti arba subalansuoti būgną. Batai su storomis ir sunkiomis padais neturėtų būti plaunami rašomosios mašinėlės.
 • Kad jūsų batai dažnai nebūtų užteršti ir nereikėtų dažnai plauti ar valyti, pabandykite reguliariai gydyti vandenį atstumiančiu apsauginiu junginiu. Renkantis kompoziciją, perskaitykite instrukcijas, kad surastumėte tinkamas priemones savo sportiniams bateliams.

Norėdami gauti daugiau patarimų, kaip nuplauti sportinius batelius rankiniu būdu, žr. Šį vaizdo įrašą.

Parašykite komentarą
Informacija pateikiama referenciniais tikslais. Negalima savarankiškai gydyti. Dėl sveikatos visada konsultuotis su specialistu.

Mada

Grožis

Ryšys