Batų priežiūra

Kaip nuplauti baltus sportinius batelius?

Kaip nuplauti baltus sportinius batelius?

prisijungti prie diskusijos

 
Turinys
 1. Savybės
 2. Parinktys
 3. Svarbūs skirtingų medžiagų priežiūros niuansai
 4. Kaip plauti indą?
 5. Liaudies gynimo priemonės nuo miltelių

Laisvalaikio batai yra laikomi universaliais batais: juos naudoja ir vaikai, ir suaugusieji. Baltos spalvos sportiniai bateliai yra ypač populiarūs, nes jie atgaivina vaizdą ir tinka kasdieniam drabužiui. Tačiau tokie batai reikalauja atsargios ir kompetentingos priežiūros.

Savybės

Baltos avalynės turi būti apsaugotos ne tik nuo nešvarumų ir dulkių, bet ir nuo įbrėžimų bei kitų defektų. Be to, balti batai be tinkamos priežiūros tampa pilki arba net gelsvi. Laisvalaikio batai gali būti valomi liaudies metodais, arba su profesionaliais, parduotuvėje įsigytais valikliais. Jei reguliariai stebite savo batus, nebus sunku juos valyti nuo užteršimo.

Taip pat svarbu pasirinkti baltą sportinę avalynę su atskiru lentynu batų spintelėje, taip pat atskirą šepetėlį ir kempinę.

Prieš pašalindami batus laikyti spintoje, jie turi būti kruopščiai išdžiovinti. Ir laikykite juos geriau supakuotus į atskirą paketą.

Parinktys

Pasiruošę nuplauti baltą sportinę avalynę namuose, turite nuspręsti, kaip tai padaryti. Batų valymas rankomis neabejotinai yra ekonomiškas ir saugus batų pasirinkimas. Rankų plovimas apsaugo medžiagą ir būgno mašiną nuo galimų pažeidimų.

Daugelis gamintojų teigia, kad mašinų plovimas kenkia sportiniams bateliams, tačiau iš tikrųjų tai nėra visiškai teisinga. Jei griežtai laikotės visų instrukcijų, batai nebus.

Apsvarstykite išsamiau abu kelius.

Rankiniu būdu

Geros skalbimo pagrindas yra tinkamas produktas. Galima taikyti milteliai su ženklu „rankų plovimui“ arba „baltai skalbti“, taip pat tinka skalbinių muilas.

Batai turi būti nuvalomi nuo matomų nešvarumų, tada nuimkite nėrinius ir vidpadžius. 30 minučių padėkite į muilą. Tada nuplaukite, kruopščiai nuvalykite dėmes. Dėl patogumo galite naudoti dantų šepetėlį. Po to nuplaukite, kad išvengtumėte dryžių nuo muilo ant batų.

Į skalbimo mašiną

Lengviausias būdas yra nuplauti sportinius batelius rašomosios mašinėlės. Tačiau šis metodas ne visada gali būti teigiamas, o kartais jis gali sugadinti batus. Taip pat yra rizika, kad sportbačiai praranda savo formą, o vienintelis gali pradėti nulupti.

Tačiau, jei vis dar pasirinkote mašinos plovimą, svarbu laikytis pagrindinių taisyklių:

 • Visų pirma, kaip ir rankų plovimo atveju, reikia pašalinti vidpadžius ir nėrinius.
 • Pašalinkite nešvarumus šepečiu ir muiluotu vandeniu, tada išdžiovinkite. Ypač svarbu išvalyti akmenų ir smėlio dugną, nes jie gali sugadinti mašiną.
 • Jokiu būdu negalima pamerkti batų. Džiovinimo metu ji gali būti deformuota.
 • Pasirinkite subtilų skalbimo režimą, nustatykite minimalų greitį. Maksimali temperatūra yra 40 laipsnių. Po pagrindinio plovimo išskalaukite.
 • Spin, kaip džiovinimas, būtinai išjunkite.
 • Batus rekomenduojama nuplauti maišeliu, o mašinoje turi būti dedamas papildomas rankšluostis arba senas lapas, kad būgnas apsaugotų nuo pažeidimų.
 • Džiovinkite batus kambario temperatūroje, įdėdami popierių. Popierius sugeria perteklinį vandenį ir išlaikys produkto formą. Jūs negalite džiovinti batų su plaukų džiovintuvu, taip pat ant šildytuvo ar radiatoriaus.
 • Išdžiovinus, užtepkite specialų vandenį.

Svarbūs skirtingų medžiagų priežiūros niuansai

Šiuo metu galima įsigyti iš įvairių medžiagų pagamintus sportinius batelius.Todėl kiekvienos prekės priežiūra turi būti individuali. Apsvarstykite kai kuriuos sportinių batelių tipus ir rekomendacijas dėl jų priežiūros.

Oda

Baltos avalynės, pagamintos iš odos, yra nuolatinis mados aksesuaras. Bet jie labai greitai praranda savo pradinę išvaizdą, ypač su kasdieniu drabužiu. Grįžkite į originalius blizgančius odinius batus:

 1. Pašalinkite nėrinius ir vidpadžius. Jie turi būti plaunami atskirai ranka.
 2. Naudokite drėgną kempinę, kad pašalintumėte nešvarumus ir dulkes.
 3. Muilo tirpalą padėkite ant kempinės ir švelniai nuvalykite visą paviršių. Vietoj kempinės galite naudoti dantų šepetėlį.
 4. Atlikę visas procedūras nuvalykite batus sausai.

Net ir baltų odos gaminių valymui galite pagaminti krakmolo ir pieno mišinį. Mišinys apdorojamas batus, o perteklius pašalinamas minkštu skudurėliu. Profesionalūs batų odos gaminių valymo dėmės puikiai tinka dėmėms pašalinti. Jie gali būti gausūs batų skyriuose.

Po valymo, užpilkite bespalviu purškikliu arba kremu ir kruopščiai poliruokite. Jei laikote šiuos įvykius, ilgą laiką galite pamiršti nešvarumus.

Tinka odinių batų tik švelnus šlapias valymas. Siekiant išvengti žalos, griežtai draudžiama išplauti ir plauti tokius produktus.

Iš audinio

„Converse“ - aukštos kokybės sportiniai bateliai be problemos, galimi tiek skalbti mašinomis, tiek rankomis.

Norint išvalyti sportinius batelius, turite pabandyti taikyti šią technologiją:

 1. Nuimkite vidpadžius ir raištelius.
 2. Nuplaukite po vandeniu iš čiaupo nuo dulkių.
 3. Norėdami įdėti nešvarias vietas tirpalas iš sodos, išplaunamas actu, tada nuvalykite šepečiu.
 4. Po 20-25 minučių konversijos sulankstomos į skalbinių maišelį.
 5. Į mašiną supilkite skystą ploviklį.
 6. Įjunkite subtilų skalbimą, išjunkite sukimą.

Džiovinimo bateliai yra pageidautini, kad jie patektų į tiesioginę saulės šviesą. Taigi konversijos bus išdžiovintos greičiau ir taps baltos. Laikydamiesi šių paprastų rekomendacijų, skudurų sportbačiai bus ne vieneri metai.

Dažnai žalios spalvos dėmės iš šviežios žolės arba užsispyręs nešvarumų pėdsakai atsiranda ant lengvų audinių batų, iš kurių neįmanoma atsikratyti naudojant įprastą skalbimą. Esant tokiai situacijai, galite naudoti dėmių valiklį arba skalbinių skalbiklį, pažymėtą „pašalinti dėmes“.

Žolės dėmės gali būti pašalintos su citrinų sulčių mišiniu. Tokia kompozicija taikoma ne mažiau kaip 30 minučių nešvariems ženklams. Po to nuplaukite batus.

Norėdami pašalinti geltonumą iš audinių stalčių, naudokite chloruotą baliklį. Jis pilamas į skaidrų vandenį, o bato padas įpilamas į galutinį tirpalą. Po pusės valandos batai plaunami rankomis ir džiovinami vertikalioje padėtyje.

Dažnai pasitaiko, kad po plovimo arba netinkamai išdžiovinus ant batų, susidaro geltonos dėmės. Jūs galite atsikratyti geltonų dėmių, naudodami talko miltelius, skalbimo miltelius su soda ar peroksidu. Prieš skalbdami baltas sportines bateles skalbimo mašinoje, jums reikia įsitikinti, kad jie yra geros kokybės, kad būtų išvengta pado nuėmimo ir medžiagos nulaužimo.

Prieš skalbimą, batai turi būti nuvalyti nuo purvo. Tai padės dantų šepetėlį ar dantų šepetėlį. Tada batai nuplaunami. Jei nesilaikysite šių taisyklių, batų audinys taps pilkas.

Norint nusiplauti sportinius batelius su tinkleliu, jums reikės įprastinio skalbimo muilo. Jis puikiai valo akių paviršių. Kai plaunate batų į rašomąją mašiną, rekomenduojama įjungti švelnų režimą esant 20-30 laipsnių temperatūrai. Sukimas turi būti išjungtas.

Nuvalykite šluostes rašomoje mašinoje, geriau naudoti koncentratus, kurių sudėtyje yra skystų medžiagų, nes paprastas milteliai prastai išplaunami ir ant medžiagos gali palikti gelsvas dėmes. Jei nuspręsite nuplauti milteliais, turite papildomai nuplauti produktą. Norėdami pasiekti maksimalų baltumą, galite pridėti deguonies baliklis.

Guma

Norint pašalinti juodąsias juosteles ir šveisti nešvarumus iš guminių batų, galite naudoti minkštą kempinę arba audinį. Griežtai draudžiama valyti baltus guminius batus kietais šepetėliais ar kempinėmis, nes jie gali subraižyti gumą.

Jei guminius batus nuplaunate bake, svarbu kuo greičiau pakeisti vandenį. Priešingu atveju ant batų bus dėmių. Iš pado nuimkite didelius nešvarumus, kad nebūtų užterštas vanduo, kuriame produktas yra plaunamas.

Nuplaukite purvinus baltus batus muiluotu vandeniu.

Jums nereikėtų naudoti chemijos, kitaip yra galimybė sugadinti baltą medžiagą. Taip pat nenaudokite acetono ir benzino. Jūs galite pašalinti juodas juosteles iš gumos su baltu trintuku. Kai batas nuplaunamas, jį reikia nuvalyti medvilnės audiniu.

Kaip plauti indą?

Tinkamai nuplaukite baltą sportinę avalynę keliais būdais:

 • Taikant biuro trintuką, galite lengvai nuvalyti nešvarumus nuo pado paviršiaus. Naudodami trintuvą, nuvalykite vandeniu sudrėkintą padą ir nuvalykite jį skudurėliu.
 • Citrina puikiai pašalina pėdsakus ir dėmes. Jis supjaustomas į keletą skiltelių ir nuvalomas. Po ketvirtadalio valandos, batai tęsiasi po vandeniu arba tiesiog nuvalomi sausu skudurėliu.
 • Kitas galimas įrankis, skirtas pašalinti dirvožemį, yra acetonas. Nedidelis šio įrankio kiekis padengiamas medvilniniu tamponu arba tamponu ir nuvalykite dėmę. Vietoj to galima naudoti ir nagų lako valiklis.
 • Nešvarios juostelės puikiai nuvalomos nuo vazelino. Jie ištepia pado paviršių ir po 15 minučių nuvalykite sausu skudurėliu.
 • Naudojant medicininį alkoholį, galite lengvai atsikratyti taršos.
 • Jei norite pašalinti senus dėmės, galite naudoti į benziną įmerktą medvilninę dėžutę. Jie gydomi padu ir po kurio laiko trinamas dėmių valikliu.
 • Norint nuslėpti dėmes, kurias sunku pašalinti iš pado, rekomenduojama batus įsigyti baltą dažą. Ji ateina kaip purškalai ir kremai. Tačiau šio įrankio stoka - jos didelės išlaidos.

Liaudies gynimo priemonės nuo miltelių

Be skalbimo miltelių, naudojamų batų valymui, yra populiarūs metodai, kurie yra išbandyti laiku, kuris greitai grąžina batų baltumą:

 • Vienas iš populiariausių būdų yra dantų pasta ar dantų milteliai. Jie dengiami ant seno dantų šepetėlio su standžiais šeriais ir tolygiai patrinkite. Tokiu atveju reikia nepamiršti atkreipti dėmesį į sportinių batelių kraštą. Norint pasiekti geriausią rezultatą, turėtumėte pasirinkti balinimo pasta. Niekada nenaudokite makaronų su skirtingų spalvų priedais.
 • Taikant dantų pasta ar miltelius, palaukite 20-25 minučių, po to nuplaukite likučius po vandeniu. Taip pat galite sumaišyti makaronus ir miltelius.
 • Kitas puikus metodas yra pieno ir vištienos kiaušinių mišinio naudojimas. Pjaukite kiaušinio baltymą iki putų, pridėkite pusę puodelio šilto pieno. Baltos odos sportbačiai nuvaloma su susidariusia kompozicija, o užteršti plotai yra ypač kruopščiai apdorojami.
 • Atnaujinkite savo mėgstamų sportinių batelių baltą spalvą, galite šviežią citrinos sulčių. Jis praskiedžiamas vandeniu ir trinamas gaminio paviršių. Po to kruopščiai nuplaukite batus taip, kad rūgštis neužterštų medžiagos nuo odos.
 • Jis taip pat padeda puikiai prižiūrėti ir valyti baltą sportinę avalynę su vandenilio peroksidu ir balinančiu muilu.
 • Dažnai sportbačiai plaunami natrio, acto rūgšties, citrinos ar šampūno tirpalu. Tokia kompozicija taikoma purvinoms produkto vietoms ir po to nuplaunama po tekančiu vandeniu. Tada juos kruopščiai nuvalykite sausu skudurėliu. Be to, šis populiarus metodas naudojamas sportiniams bateliams.
 • Skaidrūs sportiniai sportbačiai ir sportbačiai gali būti soda ir peroksidas. Dėl šios priežasties šaukštas soda yra sujungtas su šaukšteliu peroksido ir šaukštelis vandens kambario temperatūroje. Šis tirpalas intensyviai patrinamas ant audinio ir pado, o po tam tikro laiko nuplaunamas vandeniu.
 • Baigus skalbimo procesą, rekomenduojama batus padengti glicerinu ir reguliariai maitinančiu kremu. Taigi medžiaga bus apsaugota nuo išdžiūvimo. Norėdami atsikratyti įbrėžimų, naudokite dažus su klijais.
 • Šiuolaikinės baltos sportbačiai kartais dėvimi ant pliko kojos, todėl batai įgauna gelsvą atspalvį ne tik išorėje, bet ir viduje. Svarbu prisiminti, kai balinti batus, kitaip pastangos bus veltui. Todėl, naudojant priemones, pvz., Pasta ar dantų miltelius, padėkite jas į medžiagos vidų. Tada, po 30-40 minučių, atsargiai pašalinkite liekaną drėgna kempine arba audiniu.

Apie kai kurias kitas priemones ir būdus, kaip valyti baltą sportinę avalynę, galima rasti kitame vaizdo įraše.

Parašykite komentarą
Informacija pateikiama referenciniais tikslais. Negalima savarankiškai gydyti. Dėl sveikatos visada konsultuotis su specialistu.

Mada

Grožis

Ryšys