Pažeidimas

Kaip atsikratyti tėvų pasipiktinimo?

Kaip atsikratyti tėvų pasipiktinimo?

prisijungti prie diskusijos

 
Turinys
 1. Kodėl jų tėvai pažeidžia?
 2. Vaikų skundų pobūdis
 3. Poveikis tolesniam gyvenimui
 4. Kaip atleisti tėvus?

Skundas gali labai nulemti bet kurio asmens gyvenimą. Kartais nusikaltimas gali būti greitai įveiktas. Tačiau kai kuriais atvejais šis jausmas gali gyventi žmonių protuose jau daugelį metų. Suaugusiųjų vaikų pasipiktinimas tėvais yra tiksliai susijęs su tokiomis situacijomis. Dažnai tai yra paslėpta, nesąmoninga, todėl jos atsikratymas yra dar sunkiau.

Kodėl jų tėvai pažeidžia?

Tokio sunkaus jausmo, kaip įžeidimo, atsiradimas yra susijęs su neteisėtu, asmens nuomone, sprendimu ar veiksmu prieš jį. Patyręs kitų žmonių neigiamus veiksmus (apgaulė, nepagrįstos paniekos, ignoravimas, blogi anekdotai, įžeidimai), žmogus jaučiasi nežymus, pažemintas. Dažniausiai nusikaltimą lydi keršto troškimas. Kai subrendęs vaikas yra rimtai ir ilgą laiką yra užsikrėtęs motinos ar tėvo, tai taip pat smarkiai sužaloja save. Galų gale, nuo gimimo, tėvai yra artimiausi visiems. Ir būtent tokie vietiniai žmonės neigiamai kaupiasi sieloje.

Senas pasipiktinimas prieš mamą ir tėvą gali lemti tai, kad dėl nuolatinio streso susikaupimo kenčia asmens psichosomatika. Ir tai išreiškiama įvairių problemų, susijusių su sveikata ir gerove, forma. Todėl tokie klausimai turi būti sprendžiami, kad susidorotume su neigiamomis emocijomis ir visam laikui išlaisvintų situacijas, kurios buvo trikdančios ir sužeistos.

Vaikų skundų pobūdis

Apsvarstykite išsamiau vaikų nusikaltimų jų tėvams pobūdį.

 • Dažnai pasipiktinimas susijęs su autoritariniu išsilavinimo tipu. Vaikas dažnai buvo nubaustas, atimtas žaislų ir gebėjimas žaisti su bendraamžiais. Vaiko ir tėvų santykiai šiuo atveju yra beveik visada labai įtempti ir įtempti. Tokiose griežtose šeimose vaikai dažnai kaltinami dėl net klaidų ir klaidų. Jis ateina į moralinį pažeminimą. Mama nuolat kritikuoja jos dukterį, kad ji yra netinkama. Nenaudodama savo išraiškos, ji pakartotinai nuskaito plaukus ar drabužių spinta. Tėvas jo asmeniniame standarte nepakankamai mato drąsos, todėl žemina.
 • Motinos ir tėčio emocinis atokumas. Labai dažnai tai vyksta šeimose su vėlyvais vaikais. Sunku sulaukę tėvai įžengia į vaikų, jaunimo ir jaunimo kultūrą, daugelį jų smerkia. Dėl to kritikuojami vaiko interesai. Apribota jo pasirinkimo laisvė ir kūrybiškumas. Vaiką galima manipuliuoti tuo, kad jie yra priversti mokytis iš specialybės, kurią pasirinko tėvai, o ne į jį įdomų.
 • Smurtas ir prievarta šeimoje palieka gilų įspūdį apie psichiką. Čia tikslinga kalbėti ne tik apie įžeidimą, bet ir apie gilias psichologines traumas. Kad tai atleistų, tai toli gražu ne visi.
 • Įvairių priežasčių sutrikusiose šeimose vyrauja įtempta ir nestabili aplinka. Jei vyksta alkoholizmas, vienos ar abiejų tėvų priklausomybė nuo narkotikų, vaiko gyvenimas tampa visiškai nepakeliamas. Jie praktiškai nedalyvauja, nes mama ir tėtis turi daug problemų, dažnai jie nėra namie. Jie gali lengvai praleisti svarbius vaiko renginius: mokyklos rezultatus, paskutinį kvietimą, konkursą, apdovanojimą.
 • Hurtas gali nepaisyti vieno vaiko kito naudai. Taip atsitinka, kad tėvai neslepia savo brolio ar seserio, atvirai maudydami juos komplimentais, dėmesiu, dovanomis ir parama. Kita vertus, gaunami tik nepagrįstai kaltinimai ir pastabos. Ir nors ir yra.didelės mamos ir tėvų psichikos sutrikimai, problemos su amžiumi lieka tiems, kurie vaikystėje negavo tėvų meilės.
 • Labai dažnai stiprus pasipiktinimo jausmas gali būti susietas su konkrečiu vaiko, paauglystės ar ankstyvojo jaunimo įvykiu. Situacija, kai tėvai, pasak vaiko, veikė neteisingai, visam laikui „valgo“ atmintyje.
 • Tarpasmeninių tėvų santykių perdavimas vaikams sukelia nesąžiningą ryšį su jais. Motina visada nepatenkina savo vyru ir gali nesąmoningai pažeminti sūnų, kuris jai primena savo tėvą. Pasipiktinimas žmogų, kuris išvyko iš šeimos, dažnai perduodamas vienišos motinos vaikams. Šiuo atveju vaikas dažnai yra priverstas patirti nepagrįstą grubumą, keblus ir įžeidžiančias pastabas.

Poveikis tolesniam gyvenimui

Vaiko pasipiktinimas gali neigiamai paveikti daugelį žmogaus veiklos sričių. Neigiamos mintys ir prisiminimai nutekina nervų sistemą. Ir gyvenimo su disfunkcine šeima patirtis yra labai įspūdinga apie požiūrį į santuoką ir jų vaikus jau suaugusiųjų gyvenime.

Šiuolaikinė psichologija užtikrintai lygina žmogaus socializaciją ir jos santykį su tėvais.

Visų pirma, senas skundas dėl mamos ir tėvo tikrai turės įtakos vienai ar kelioms iš šių sričių:

 • psicho-emocinė būsena;
 • fizinė sveikata;
 • santykiai su sutuoktiniu ar sutuoktiniu;
 • savigarbos lygis;
 • tarpasmeniniai santykiai visuomenėje;
 • santykiai su savo vaikais.

Kaip atleisti tėvus?

Nuoširdus atleidimas yra sielą atpalaiduojantis aktas. Smarkių neigiamų minčių priespauda krinta, keršto planai yra visam laikui pamiršti. Suaugusiems vaikams labai svarbu susidoroti su sukauptomis emocijomis. Tokiu būdu jūs pritaikysite savo gyvenimą ir padedate artimiausiems žmonėms rasti ramybę. Sudėtingų situacijų išleidimas iš vaikystės nėra toks lengvas. Pradžioje svarbu turėti tvirtą ketinimą tai padaryti. Antrasis žingsnis - išsiaiškinti tuos momentus, kurie jums pakenkė. Tai galite padaryti su savo tėvais, jei turite santykių.

Be to, psichoterapeutas arba šeimos psichologas-konsultantas yra puikus ir kompetentingas padėjėjas tokiame darbe.

Priėmimai atsikratyti vaikų nusikaltimų ir patirties, susijusios su tėvais

 • Pabandykite įsivaizduoti save savo mamos ir tėvo vietoje. Suprasti situaciją ir situaciją. Apsvarstykite jų amžių, finansinę padėtį ir kitus tuo metu įvykusius įvykius. Tikriausiai, jūsų atmintyje atsiras kitos informacijos apie laiką, kai buvo įžeistas. Galbūt jūsų motina buvo labai pavargusi darbe, o šeima buvo nepatikima finansinė padėtis. Arba buvo didelis šeimos praradimas. Paklauskite savęs, kaip aš jaučiuosi, ką darytum, jei nepadarytum tos pačios klaidos? Pereikite prie savo galvos situacijos, pateikdami kitus, palankesnius rezultatus. Ar tuo metu jie buvo tikrai įmanomi?
 • Nenaudokite neigiamų prisiminimų. Jūsų vaikystė praėjo, ir tai nebuvo pakeista. Vietoj to, dažniau grįžkite į laimingas akimirkas. Dabar esate suaugęs ir nepriklausomas asmuo, pasiruošęs rimtai dirbti su savo problemomis.
 • Jūs neturėtumėte savanoriškai ir sąmoningai apkaltinti save, kad esate „alkoholikų vaikas“ arba „nesimylėjęs sūnus“. Tokiu būdu jūs įtraukiate riebalų tašką savo dvasiniam ir socialiniam vystymuisi. Net jei tavo tėvai turėjo silpnųjų ir rimtų problemų gyvenime, jie vis tiek nepadavė jums ir nepagalvojo, nesvarbu. Prisiminkite savo stipriąsias ir stipriąsias puses.
 • Pabandykite pasikalbėti su savo tėvais apie klaidas, kurių jie nenori pripažinti. Galų gale, per metus jie tapo išmintingesni ir gali kitaip pažvelgti į praeitį. Temos, kurios anksčiau sukėlė dirginimą ar neigimą, po kelerių metų galima vėl pakelti. Dažnai atleidimo procesui labai naudinga tik pripažinti, kad motina ar tėvas yra neteisingas. Praeities padėtis praranda savo skubumą ir palaipsniui pamiršta.
 • Būkite pasirengę tai, kad vyresnio amžiaus tėvai vis dar nepripažįsta jokio veiksmo neteisybės. Taigi, jų pasaulėžiūroje šių situacijų vertinimas šiek tiek skiriasi nuo jūsų. Kad radikaliai pakeistų nusistovėjusią nuomonę, tai beveik neįmanoma. Tiesiog pabandykite nepadaryti savo tėvų klaidos ir šiuo atveju priimti juos taip, kaip jie yra.
 • Negalima imtis teisėjo vaidmens. Nepaisant to, mes niekada neišvengsime tėvų amžiaus ir gyvenimo patirties. Taigi, ji neturi teisės reikalauti iš jų apgailestauja dėl savo darbų jėgų.
 • Jei aiškiai matote mamos ir tėvo klaidas savo auklėjime, tada jums pasisekė. Galų gale, jūs turite puikią galimybę ne kartoti jų šeimoje vaikams ir anūkams. Ir jūsų tėvų nesąžiningų ar įžeidžiančių veiksmų priežastis gali būti tik pradinis nepatyrimas ir trumparegiškumas.
 • Pabandykite psichiškai apgailestauti vaikystėje. Prisiminkite situacijas, kai jūs buvo įžeistas jūsų motinos, ir įsivaizduokite, kad ji iškart suprato klaidą ir atsiprašė. Gali būti, kad mama norėjo tai padaryti, bet negalėjo peržengti savo pasididžiavimo arba tuo metu buvo pernelyg likviduota.
 • Leiskite sau gedėti ir netgi verkti už savo pasipiktinimą. Aplinkybės buvo nesąžiningos ir negalėjo būti ištaisytos. Išmeskite savo liūdesį ir pažadėkite sau, kad ašaromis atleiskite nuo savo atminties.
 • Tėvų meilės kalba ne visada yra aiški ir paprasta. Už priekaištų ir komentarų gali būti slepiama nuoširdus nerimas. Staigus sutrikimas ir skandalai gali būti stiprios emocinės patirties rezultatas ir bandymai jus sugrįžti į teisingą kelią. Draudimai yra skirti apsaugoti jus nuo pavojų, kurie atrodė labai svarbūs jūsų tėvams.
Parašykite komentarą
Informacija pateikiama referenciniais tikslais. Negalima savarankiškai gydyti. Dėl sveikatos visada konsultuotis su specialistu.

Mada

Grožis

Ryšys