Pažeidimas

Kaip paleisti įžeidimą ir atleisti žmogui?

Kaip paleisti įžeidimą ir atleisti žmogui?

prisijungti prie diskusijos

 
Turinys
 1. Ar galima atleisti bet kokį nusikaltimą?
 2. Kodėl žmonės įžeidžia vienas kitą?
 3. Kaip išmokti atleisti?
 4. Psichologiniai metodai

Kiekvienas išgirdo, kad mokymasis atleisti yra labai svarbus ir būtinas. Tačiau vienas dalykas yra kalbėti apie atleidimo būtinybę ir naudą, o dar vienas - išmokti atleisti iš tikrųjų. Kiekvienas, kuris bent kartą jį bandė, žino, kad atleidimas yra labai sunkus, sunkus ir ne visada išsprendžiamas pirmą kartą. Turėtumėte žinoti pagrindinius šio proceso sunkumus ir turėti keletą naudingų metodų, kurie padės pasiekti rezultatus.

Ar galima atleisti bet kokį nusikaltimą?

Psichologija į šį klausimą turi tik vieną teisingą atsakymą, kuris yra neabejotinas. Gilus, stiprus, kartus, seklus - visiškai bet koks įžeidimas gali ir turėtų būti atleistas. Net tai, ką žmogus laiko išdavyste, tai, kas iš pradžių atrodo neįtikėtina, pertraukia gyvenimą į „prieš“ ir „po“. Kitas klausimas - ar žmogus nori atleisti? Deja, visiškai nenaudinga įtikinti daugelį žmonių įtikinti, įtikinti ir įbauginti pavojų, kurį kelia ilgalaikiai įžeidimai gyvybei ir sveikatai. Jie nenori dalyvauti su savo nusiskundimais, jie nėra pasirengę atleisti visiems. Metai eina, skriaudimai auga ir daugėja, žmogus kruopščiai juos „sunaikina“ sieloje. Tada jis susirgo, nesugeba, patenka į bėdą. Vėlgi nesiūlo išvadų ir toliau „įneša“ įžeidimą. Tai tęsis tol, kol ji visiškai sugeria - onkologija, mirtis.

Atleidimas suteikia jums galimybę išlaisvinti save, atlaisvinti kitą. Atsikratyti pasipiktinimo - kaip atsikratyti sunkios apkrovos ir lengvai eiti toliau. Jei pasirinksite tokį kelią, turėsite pabandyti įvaldyti visą atleidimo išmintį. Labai dažnai žmonės yra nepatogūs atleisti, bijo būti žinomi kaip minkšti, beprasmiški. Yra tam tikrų socialinių dogmų, kurios sako, kad, pavyzdžiui, neįmanoma atleisti išduotą žmoną, nes kai jis išdavė, jis vėl išdavė, kad priešų, kurie įsiveržė į šventiausią, atleidimas yra negerai. Dogmos įtakoje žmogus atsisako net prisipažinti apie atleidimą. Bet jei paliksite visas konvencijas ir dogmas, tuomet jūs lengvai suprasite, kad gali būti atleistos ir visos jų pasakojamos nuodėmės.

Nereikia pasakyti visiems ir nusikaltėliui, kad jūs jam atleido, jums nereikia parodyti savo dosnumo, jis gali atrodyti kaip pozingumas. Be to, toks atleidimas už parodą ne visada yra teisingas, nuoširdus. Pakanka atleisti kitam asmeniui sieloje, atlaisvinti krovinį savyje. Būtent tai turime išmokti. Pasipiktinimas - vienas iš sudėtingų jausmų. Jį sudaro pyktis, nusivylimas, įžeidimas ir gaila savo asmeniui ir yra atsakas į įvykį, asmenį, aktą, žodžius, kurie prieštarauja mūsų lūkesčiams.

Pasipiktinimas niekada nėra teigiamas, jis visada yra labai žalingas.

Žmogus mano, kad jis buvo neteisėtai įžeistas, jis pats save gailestauja, jis yra pasipiktinęs ir depresija. Negrįžtamos aplinkybės, kai niekas negali būti pakeistas, sukelia galingiausius, giliausius įžeidimus. Tai apima svetimavimo, išdavystės, vaikų tėvų nusiskundimų faktus. Grįžti ir pakartoti šias situacijas negali. Bet jūs galite pakeisti savo požiūrį į juos. Nė vienas žmogus nėra gimęs gebėjimas jausti pasipiktinimą. Naujagimiai nežino, kaip būti įžeisti. Psichologai priskiria įgimtas emocijas tik baimei. Nerūpestingais kūdikio veiksmais gali būti išsigandęs, gali būti padaryta fizinė skausmas, tačiau neįmanoma įžeisti kūdikio.

Šis sudėtingas emocijų kokteilis mokosi iš suaugusiųjų, kopijuodamas savo elgesio ir emocines reakcijas.Paprastai jau pusantrų metų jie jau puikiai gali įrodyti nusikaltimą.

Prieš išmokdami gebėjimą atleisti, svarbu nustatyti sugadinimo tipus. Ji yra demonstratyvi ir paslėpta. Pirmasis - tai reakcija, kurią žmogus turi kažkam pasiekti. Jis taip pat vadinamas manipuliatoriumi. Taigi vaikai priverčia tėvus pirkti žaislą arba duoti saldumynus. Taip dažnai moterys ir mergaitės yra įžeidžiamos. Ji visada rodoma. Antrasis yra labai pavojingas, nes žmogus jį slepia, uždaro ir patiria sunkų, nesistengdamas nieko keisti.

Skundai gali būti nukreipti į konkretų asmenį (vyrą, žmoną, draugą), žmonių grupę (kolegos, etninės grupės, visos moterys ar visi pareigūnai), visą pasaulį, aukštesnes galias, likimą ir labiausiai. Sunkiausia supratimo ir atleidimo procese yra įžeidimai sau, pasauliui, aukštesnėms jėgoms ir visų rūšių paslėptiems, kruopščiai paslėptiems įžeidimams.

Kodėl žmonės įžeidžia vienas kitą?

Jei esate įžeistas, tai reiškia tik vieną dalyką: ne kas nors iš išorės atėjo ir įžeidė jus, bet jūs patys sau leidote tokį atsakymą. Tai reiškia, kad jūs patys sukūrėte įžeidimą. Jūs ir pašalinate ją. Norėdami suprasti, kodėl taip atsitinka, reikia žinoti, kaip kyla įžeidimas. Kompleksinio jausmo mechanizmas yra labai paprastas, tai nepriklauso nuo to, ar kas nors norėjo jus įžeisti, ar viskas įvyko savaime. Įžeidimo pagrindas visada yra tikrasis jūsų lūkesčių ir realybės neatitikimas. Psichoanalitikai nustato keturis pagrindinius veiksmus, kuriuos asmuo per protą trunka per kelias sekundes, prieš patirdamas įžeidimą:

 • iliuzijų, lūkesčių kūrimas (kaip asmuo turėtų veikti, ką pasaulis turėtų mums duoti, kaip viskas turėtų būti, kad ji visiškai atitiktų mus);
 • tikrovės stebėjimas (kaip įvykiai faktiškai vystosi);
 • lūkesčių ir tikrovės palyginimas, pirmojo ir antrojo skirtumų nustatymas;
 • sąmoningas sprendimas pateikti atsiliepimus apie nustatytus neatitikimus.

Nesvarbu, kokio tipo ar tipo įžeidinėja. Aprašytas mechanizmas yra vienodai teisingas ir teisingas bet kuriai situacijai: ar tai būtų šeimos ginčas ir įžeidimas tam tikram asmeniui ar socialinis konfliktas ir įžeidimas visai žmonių grupei. Bet kuriame iš keturių etapų asmuo gali kontroliuoti situaciją, o tada pasipiktinimas neįvyks. Gebėjimas suskaidyti bet kokią įžeidžiančią situaciją į keturis etapus - teisė pradėti dirbti su neigiamais jausmais. Šie keturi veiksmai padeda geriau suprasti, kaip ir kodėl įvyko įžeidžianti situacija, kodėl jus kankina nemalonus jausmas.

Dabar, žinant, kad įžeidimas yra tik jūsų reakcija, kuri egzistuoja tik jūsų sąmonėje ir niekur kitur, jūs galite pradėti prisiimti atsakomybę už šį destruktyvų jausmą ir pabandyti jį paleisti. Ar vyras yra kaltinamas dėl jo žmonos įžeidimo? Ne, nes ji nusprendė paimti nusikaltimą. Ar gyvenimas yra nesąžiningas, pinigai ir geras darbas suteikiami vienam, o ne kitam? Ne, nes sprendimas įžeisti žmogaus gyvenime. Pyktis, nusivylimas ir kiti emociniai niuansai, kurie lydi mūsų patirtį, kai nusprendžiame įžeisti, taip pat yra mūsų, asmeniniai, ir galime su jais susidoroti. Tai suprantama paprastai sumažina pretenzijų lygį. Suprantama, kad nebūtina palaukti, kol nusikaltėlis bus atsiprašęs už atsiprašymą: jie nėra būtini.

Norėdami atleisti, mums viskas, ko mums reikia, yra mūsų noras pakeisti savo sprendimą.

Kaip išmokti atleisti?

Be tų, kurie nežino, kaip atleisti visiems, ir nieko, iš esmės, yra žmonių, kuriems psichologijos srities ekspertai nurodo pseudo atleidimo kategoriją. Tokie žmonės, nors ir sako „atleisti“, iš tikrųjų yra širdies gelmėse, visi prisimename ir esame pasiruošę bet kuriuo metu atkurti įžeidimą ir išmesti pyktį į nusikaltėją. Jei esate pasiryžę išmokti atleisti, atsikratyti neigiamų jausmų, tuomet negalima išvengti vidinių klaidų.Skundą galima susidoroti tik po to, kai jis buvo gyvenęs, priimtas, analizuojamas matematiniu tikslumu. Po to galite paleisti įžeidimą, atsikratyti, pašalinti iš sielos, kuri yra tokia apčiuopiama.

Darbas su savimi nebus lengvas ir malonus. Jums gali tekti išmokti kažką naujo ir nemalonaus apie save. Bet išlaisvinimas yra jo verta. Visų pirma mes įvertinsime keturis protinio mąstymo procesus, kurie vyksta prieš patiriant skriaudą, ir sąžiningai atsakysime į kelis klausimus.

 • Kokie buvo mano lūkesčiai? Kodėl jiems tai patiko? Ar buvo priežasčių statyti tokias iliuzijas?
 • Kodėl asmuo veikė taip, kaip jis realybėje? Kokie buvo jo motyvai? Ką jis norėjo? Ar jis žinojo apie mano lūkesčius?
 • Ar skirtumai tarp lūkesčių ir realybės buvo tokie tikslūs?
 • Kodėl man reikia mano sukeltų skundų: noriu, kad piktnaudžiavimo asmuo keistų savo veiksmus, noriu kažką gauti, noriu visiškai nutraukti santykius su asmeniu, o pasipiktinimas reikalingas kaip pasiteisinimas?

Pagalvokite apie tai, kad už bet kokį nusikaltimą yra jūsų poreikis. Tai gali būti juokinga, nepagrįsta, nesąžininga, perkainota. Niekas pasaulyje neprivalo patenkinti kažkieno lūkesčių. Norėdami susidoroti su nemaloniu jausmu, pažodžiui apsinuodiję savo gyvenimą, atleiskite nusikaltėliui daug lengviau, jei duosite sąžiningus atsakymus į šiuos klausimus. Apsvarstykite keletą įprastų situacijų ir būdų, kaip išeiti iš įžeidusios valstybės.

Vyras

Nepaisant to, kad sutuoktinis ar mylimas žmogus pažadėjo jus laimėti, jis vis dar yra atskiras asmuo. Jis turi savo interesus, planus, nuomones ir nuomones. Jis pažadėjo jums laimės, bet nesakė, kad laimė yra jūsų rankose. Ar palaikysite santykius su žmogumi po to, kai jo veiksmai, kurie apgavo jūsų lūkesčius ir pageidavimus, arba nori atsisakyti, neturi įtakos atleidimui.

Bet kuriuo atveju būtina atleisti: tai nėra būtina jam, bet jums, kad galėtumėte toliau gyventi su lengva širdimi ir normalia sveikatos būkle. Pagalvokite apie tai žmogui būdingą gėrį: malonius įvykius ir akimirkas, situacijas, kai žmogus atrado savo geriausias puses. Įdėkite save į savo vietą ir pabandykite nustatyti savo tikruosius motyvus. Suprasdami juos, padėkokite asmeniui už visus nuostabius įvykius ir paleiskite įžeidimą. Iškvėpkite ją. Uždrausti jai grįžti. Galbūt tai ne pirmą kartą veiks, bet tai tikrai veiks.

Vaikai

Vaikų pasipiktinimas tėvais yra labai dažnas, ir paprastai jie yra neįtikėtinai stiprūs ir žalingi. Pakeltas vaikas gyvena savo gyvenimą, mažiau dėmesio skiria motinai ar tėvui nei anksčiau, ir tai nenuostabu. Jei paimsite popieriaus lapelį ir pieštuką ir sąžiningai užsirašysite atsakymus į visus siūlomus klausimus, tai tikėtina, kad ne dukra ar sūnus kaltas, bet noras vis dar laikyti vaiko rankas, kontroliuoti jo gyvenimą. Reikalavimas yra nepagrįstas, nes vaikas užaugo ir dabar yra pasirengęs laikyti savo vaikų rankas.

Sūnaus ir dukters motyvai gali būti labai kūrybingi: darbas, mokymasis, šeimos kūrimas. Be to, dauguma vaikų nežino, ką tiksliai tėvai kuria savo galvose.

Pasakykite savo vaikui, kad norėtumėte jį pamatyti dažniau, kad jums reikia jo pagalbos. Išmeskite nereikalingus ir pasenusius įrenginius ir lūkesčius. Prisiminkite gera: kaip dukra paėmė pirmuosius žingsnius, ir sūnus atnešė savo pirmuosius penkis. Psichiškai palaiminkite vaiką, atleiskite įžeidimą, leiskite meilei į savo širdį. Puikus būdas psichoterapijai namuose yra šeimos nuotraukų albumas: tai leidžia jums psichiškai grįžti į gerą praeitį, vizualizuoti teigiamą.

Kolegos

Santykiai su kolegomis gali būti skirtingo įtampos laipsnio. Dirbant su tokiais nusikaltimais, labai svarbu nedelsiant nustatyti, ar jus sužeidžia kažkas, ar visa jūsų darbo jėga. Bet kokiu atveju sekite schemą.Analizuokite: ką iš tikrųjų tikėjosi iš savo kolegų? Kaip jie turėtų elgtis su jumis? Ką turėjote daryti? Ką daryti? Ar jie žinojo apie jūsų vidinius reikalavimus? Kaip pagrįsti šie reikalavimai ir ar jie turi įtakos kitų interesams?

Paprastas pavyzdys: jūs esate įžeistas, kad kolega naujojo metų šventės išvakarėse dempingo kainavo visus darbus su jumis, o ji pati paprašė pagalbos norėdama pirkti dovanas vaikams. Pirma, ji nežino, kokių reikalavimų turite savo elgesiui. Antra, ji turi tvirtus motyvus: dovanos vaikams. Galiausiai jūsų kolega išgelbėjo jus daugiau nei vieną kartą, kai turėjote palikti savo darbą. Prisiminti? Psichiškai padėkoti savo įžeidimui už savo gyvenimo pamoką, palinkėti kolegai sėkmingai pasirinkti dovanas ir paleisti įžeidimą.

Panašiai reikia išardyti ir konfliktuoti komandoje. Dėl bet kokių konfliktų yra lūkesčių neatitikimas: komanda tikėjosi iš jūsų, ir jūs veikėte kitaip, laukėte kažko konkretaus iš savo kolegų, ir jie padarė priešingai. Nustačius kiekvieno kolegos motyvus ir teigiamus bruožus, svarbu atsisakyti įžeidimo. Ir tik po to nuspręskite, ar toliau dirbti komandoje, ar tiesiog palikti vietą ir rasti kitą darbą. Nepriklausomai nuo sprendimo, svarbu atleisti.

Svarbu: bet kokioje situacijoje su bet kokiu nusikaltimu nepamirškite, kad šis jausmas negali būti paslėptas, paliktas neapdorotas, neįmanoma kovoti ir paneigti. Tai neatneš reljefo ir sukels pykčio kaupimo ir gailestingumo pavojų, kuris gali sukelti somatinių ligų vystymąsi. Dirbdami su visais jums reikalingais nusikaltimais:

 • pripažinti jausmo faktą;
 • prisiimti atsakomybę tik už save;
 • suskirstyti į keturias dalis;
 • visus neigiamus pakeitimus pakeiskite teigiamais jausmais.

Psichologiniai metodai

Psichoterapinėje praktikoje plačiai naudojami keli darbo su skundais metodai.

Profesoriaus Orlovo sanogeninio mąstymo metodai

Šį metodą 1993 m. Sukūrė profesorius Jurijus Orlovas. Sanogeninis vadinamas sveiką mąstyseną. Šis metodas aprašo, kaip pasiekti atleidimą, pakeičiant patogenines mintis sveikomis, teigiamomis. Pagal šį metodą mokytojai dirba šiandien, jos disertacijas tiria medicinos studentai, kad juos būtų galima naudoti medicinos praktikoje, rekomenduojama visiems, dirbantiems su nuteistaisiais ir neįgaliais žmonėmis. Metodas apima šiuos veiksmus:

 • savęs stebėjimas (kasdieninių minčių užrašų rašymas, jausmų aprašymas, tuo geriau);
 • jų pretenzijų ir lūkesčių pagrįstumo ir pobūdžio nustatymas;
 • tikrovės vertinimas ir nusikaltimo pobūdžio įvertinimas.

Uždavinys yra vizualiai parodyti skirtumą tarp lūkesčių ir realybės ir išmokti, kaip pakeisti neigiamą su teigiamu.

Tikslas - priimti tikrovę be pretenzijų ir preliminarių lūkesčių, visiško pasaulio ir žmonių pripažinimo, jų veiksmų, darbų ir motyvų supratimo.

Portretų nusikaltimas

Šį metodą praėjusiame amžiuje sukūrė sovietiniai psichiatrai, kurie padėjo įveikti stresą ir pasipiktinimą žmonėms, kurie ilgą laiką patyrė smurtą trauminėje situacijoje. Šiandien šis metodas plačiai naudojamas siekiant nustatyti psichosomatines vėžio, antsvorio, nutukimo ir širdies ir kraujagyslių ligų priežastis. Asmuo kviečiamas padaryti jo įžeidimą. Nėra jokio skirtumo, ar jis gali gerai traukti, ar ne. Brėžinys leidžia iš vidaus atnešti tą, kurį žmogus paprastai slopina ir slepia.

Būtinai užsirašykite arba atsakykite į tam tikrus klausimus.

 • Kur ji apsigyveno (galvos, širdies, inkstų, skrandžio ar kitur)?
 • Kokių dydžių jis turi (didelis arba mažas)?
 • Kokia yra jos struktūra (ji yra skysta ir perpildyta, kieta ir įstrigo, kaip dujų debesis ir beveik be masės)?
 • Ar tai šalta ar karšta?
 • Ar tai turi spalvą ir kvapą? Kokia spalva yra, ką jis kvepia?
 • Kaip senas (kaip ilgai ji pasirodė)?
 • Kodėl tai didėja, kokiomis aplinkybėmis tai vyksta?
 • Kodėl jis egzistuoja? Kokia yra jo paskirtis ir užduotis?
 • Kokius privalumus jis teikia (galbūt apsaugo nuo bendravimo su kažkuo nemaloniu ar pavojingu)?
 • Kas bus nusikaltimas (atostogos, šventė, atsisveikinimas ant platformos)?
 • Kas atsidurs šioje vietoje vietoj jos? Nustatykite teigiamą jausmą, kuris turėtų gyventi ten, kur buvo įžeidimas.

Ypač palikite paskutinę pastraipą. Sukurkite psichologinį inkarą. Pavyzdžiui, įsivaizduokite didelį ir geltoną kvapiąją oranžinę spalvą, kuri buvo suteikta kaip vaikas Naujųjų metų išvakarėse. Kiekvieną kartą, kai pasipiktinimas grįžta, atkurkite jo kvapą ir vaizdą. Palaipsniui oranžinis ir džiaugsmo pojūtis pakeičia neigiamus įžeidimo pėdsakus. Paveikslas su nusikaltimo nudegimo ar plyšimo portretu darbo pabaigoje.

Technika „kėdė“

Populiarus ir labai efektyvus metodas, grindžiamas atviru kalbėjimu su smurtautoju. Bet vietoj to, bus priešais jus tuščia kėdė arba kėdė. Jūs galite išmesti pyktį ir nusikaltimą tiesiogine šio žodžio prasme: šaukite į jį, nustumkite jį pėdomis, nusišypsokite ant jo. Gyvenant per neigiamus jausmus, galite atsisveikinti su jais.

„Teismas“

Išeiti iš praeities yra daug lengviau, jei išsiaiškinti visi įžeidimo duomenys. Surinkite ieškinį. Kalbėkite prokurorą: nurodykite visus nusikaltėlio nusikaltimus, kaltinkite jį. Kalbėkite advokatą: apsaugokite nusikaltėją, išteisinkite. Tapkite teisėju: pasverkite argumentus ir nuspręskite pamiršti.

Daugiau informacijos apie tai, kaip paleisti įžeidimą ir atleisti asmenį, žr. Kitą vaizdo įrašą.

Parašykite komentarą
Informacija pateikiama referenciniais tikslais. Negalima savarankiškai gydyti. Dėl sveikatos visada konsultuotis su specialistu.

Mada

Grožis

Ryšys