Pažeidimas

Ką daryti, jei esate įžeistas?

Ką daryti, jei esate įžeistas?

prisijungti prie diskusijos

 
Turinys
  1. Pavaizduota „auka“
  2. Susidomėjimas su įžeidimais

Skundas yra natūrali reakcija į agresyvius ir blogius kitų veiksmus. Daugeliu atvejų pasipiktinimas padeda ginti savo interesus ir teises, skatindamas atsakomuosius veiksmus. Bet kas, jei jums atrodo, kad jie pernelyg dažnai įžeidžia? Kaip elgtis, jei jūsų mylimas žmogus yra įžeistas? Straipsnyje daugiausia dėmesio bus skiriama, kaip reaguoti į tokias nemalonias situacijas.

Pavaizduota „auka“

Mūsų reakcija į kitų veiksmus yra labai individuali. Bet sutinku, kai matote pernelyg kaprizingą ir gėdingai pažeidžiamą asmenį, jūs norite išvengti glaudaus bendravimo su juo.

Žinoma, kiekvienas bent kartą susitiko su tokiais žmonėmis, švelniais ir ne agresyviais, bet tikrai pažeidė visą pasaulį. Su jais, tikrai, dažnai yra problemų, kurias jie ilgai ir sunkiai patiria. Darbe jie nepatinka, nepaisant nuopelnų. Net arti žmonės dažnai jiems pakenkė.

Žmogus pats niekšiškai veda viskas, kas vyksta, nesudaro tiesioginio konflikto su niekuo. Nukentėjusio vaidmuo yra tvirtai pririštas prie jo.

Faktas yra tas, kad visi žmonės sugeba patirti pyktį, nerimą, agresiją ir kitas emocijas. Bet stipriems jausmams, atsiradusiems sąmonėje kaip reakcija į įvykius ir situacijas, reikia kažkokio išeitinio. Ir čia kalbame apie gebėjimą ar nesugebėjimą juos išreikšti ir patirti.

Specialistai, aprašyti aukščiau, ekspertai vadina masochistiką. Šiuo atveju mes nekalbame apie seksualines nuostatas. Tai reiškia, kad pats nesąmoningas kerštas, dėl to, kad žmogus neturi tinkamų emocijų bangavimo būdų.

Dažniausiai tai yra tie, kurių tėvai griežtai slopino savo vaiko jausmų pasireiškimus. Jie galėjo jį kaltinti arba jį pasibjaurėti, nes tėvai, garsiai juokdami ar netinkamai, šaukdami, bet tiesiog frazę. Kaip rezultatas, žmogus priprato paslėpti visiškai visas emocijas sau. Įskaitant sąžiningą agresiją.

Esmė yra ta, kad tokiu asmeniu tokį asmenį iš tiesų draudžia patirti stiprią emociją, juos gyventi ir suteikti jiems tinkamą sprendimą. Jis nuolankiai suvaržytas net ir visiškiausiose situacijose, kurios dažnai sukelia dirginimą kitiems ir norą vis dar provokuoti jį imtis bet kokių veiksmų.

Labai tiksli masochistinio pobūdžio bruožų turinčio asmens pasakų prototipas yra Pelenė. Meek, natūra, negailestinga merginos blogiui ir negailestingumui. Ji sukelia panieką ir stiprią neapykantą tarp seserų ir pamotės. Nesuteikdamas jiems absoliučiai jokio, netgi verbalinio, repulsijos, jis perkelia juos išradinėti visus naujus ir sudėtingesnius pasityčiojimus.

Žinoma, čia kyla keletas klausimų. Jei asmuo iš tiesų nesąmoningai nuslopina pyktį, ar ne gerai? Ar ne jis laimingas, uždraudžia sau neigiamus jausmus kitiems? Atsakymas į abu šiuos klausimus: deja, ne.

Nusivylusios emocijos, atsirandančios dėl nemalonių situacijų, niekur nepasieks. Bet kadangi žmogus jų nepatiria ir neišreiškia savo nusikaltėlių, prieš jį patiria sunkios patirties.

Gedimas išsivysto į autoagresiją. Todėl sudėtingose ​​situacijose, kai toks žmogus patiria įžeidimus, pasityčiojimą ar priespaudą, jam yra daug lengviau likti nuolanki avimi. Tada kažkas bus blogas ir kaltas. Nepaklausę žmonės, turintys tokį savitumo pobūdį, savo protuose išlaiko savo juodesnį vaizdą, kuris jiems yra labai svarbus.

Galbūt jūs išmokote aprašytų charakterio bruožų, susijusių su jūsų artimaisiais ar sau. Toliau pakalbėkime apie tai, kaip elgtis, kai įžeidėte.

Susidomėjimas su įžeidimais

Psichologija teikia daug rekomendacijų, kaip tinkamai elgtis, kai yra įžeidimas, negailestingumas ir kiti nemalonūs veiksmai. Tačiau, be abejo, nėra jokių visuotinių nurodymų visoms progoms. Kiekvienoje konkrečioje situacijoje tik jūs patys galite įvertinti jo sunkumą ir sunkumą, o tada nuspręsti, kaip į jį reaguoti.

  • Problema yra geriau praleisti praeityje, nei gyventi ant jų. Įvertink savo ramybę ir rūpinkitės savo nervais. Pasverkite prieš tai, kas įvyko. Suprasti priežastis, kodėl jūs pažeidėte jus. Galbūt situacija atsitiko atsitiktinai, ir jūs tikrai nenorėjote sukelti blogio. Jei smurtautojas nuoširdžiai atsiprašė, tai geriausia atleisti jam ir tokiu būdu suteikti sau paslaugą, leisdami išeiti iš neigiamo.
  • Prieš nuspręsdami atsakyti, pagalvokite, kaip jis atrodys iš išorės. Pasakykite, kolega pasisavino jums blogą pokštą, ir jūs susprogdėte atsakydami į prakeikimą. Ar ne jūsų sugadinimas? Žmonės kreipiasi į tuos, kurie yra ramūs ir tinkami, sugeba gydyti klaidas su supratimu, o ne būti išsklaidyti per smulkmenas. Nusileidimas į nusikaltėlio lygį arba netgi bandydamas jį įveikti yra bjaurus ir nevertas.

Jei manote, kad jus provokuojate ir bandote įžeisti, galite įspėti asmenį. Ramiai pasakykite, kad jis ketina kirsti sieną, ir jo žodžiai (ar veiksmai) jums yra nemalonūs.

  • Jei prieš jus buvo padaryta neteisėtų veiksmų, turite teisę kreiptis į policiją. Daiktų ir turto nujunkymas ar sugadinimas, nepadorios grėsmės ir įžeidimai, net lengvo smurto naudojimas yra įstatymo pažeidimas. Atitinkamoms institucijoms pateiktos paraiškos bus įsišaknijusios ir suteiks smurtautojui gerą pamoką.
  • Galbūt jūs tiesiog esate linkę į jautrumą. Jūs labai susižeidžiate su jumis nukreiptais anekdotais, atrodo, kad visi žmonės nuolat jus persekioja, ir mylimas žmogus daro viską, kad jums pareikštų. Šiuo atveju reikia dirbti su juo. Nebandykite nedelsiant mirksėti, bet objektyviai slinkite ir įvertinkite situaciją. Padarykite pretenziją ramiai. Gali būti, kad pats nusikaltėlis buvo pasirengęs atsiprašyti, bet jūs bijo jį savo pykčiu.
  • Tai skauda, ​​kai mylimas žmogus įžeidžia. Jei mes vis dar esame pasirengę atsisakyti žmonių, kurie mums yra abejingi, tada, kai netinkamas vaikinas, vyras ar žmona, neigiami jausmai ir pasipiktinimas kartojasi. Su mylimu žmogumi verta būti ypač atsargiems išreiškiant emocijas. Ar jums reikia „karo“ santykiuose?

Suteikite mylimam žmogui galimybę paaiškinti, suprasti, kas atsitiko. Dažnai mylimasis yra pasirengęs ištaisyti viską ir nuoširdžiai atgailauti, bet mes, pasidavę emocijoms, neabejotinai norėsime atsikratyti ir skaudėti. Dėl to yra nereikalingų ilgai trunkančių ginčų ir skandalų.

  • Yra žmonių, kurie yra grubūs, grubūs ir tyčia sužeisti. Geriau jų nepaisyti savo dėmesiu ir, jei įmanoma, sumažinti arba nutraukti bendravimą su jais.
  • Kalbant su asmeniu, kuriuo pasitikite, dažnai padeda emocijos. Pasakykite jam apie savo skundą, išreikškite visus savo jausmus. Išleisdami savo jausmus tokiu būdu, labiau tikėtina, kad atvėsite ir lengviau reaguosite į įvykusias problemas.

Ką daryti, jei esate nuolat pažeidžiamas, žr. Kitą vaizdo įrašą.

Parašykite komentarą
Informacija pateikiama referenciniais tikslais. Negalima savarankiškai gydyti. Dėl sveikatos visada konsultuotis su specialistu.

Mada

Grožis

Ryšys