Nagų priežiūra

Sluoksniuoti nagai: priežastys, gydymas ir prevencija

Sluoksniuoti nagai: priežastys, gydymas ir prevencija

prisijungti prie diskusijos

 
Turinys
 1. Kaip veikia nagai?
 2. Stratifikuotų nagų charakteristikos
 3. Priežastys
 4. Gydymas
 5. Prevencinės priemonės

Nagų sluoksnis - tai rimta problema daugeliui, nes jie atrodo bjaurūs ir netvarkingi. Šis straipsnis jums pasakys daugiau apie nagų šveitimo priežastis, gydymą ir prevenciją.

Kaip veikia nagai?

Nagų plokštės struktūra yra gana sudėtinga. Taigi, po kiekviena nagų plokštelė yra padengta nedideliu odos raukšleliu. Jis vadinamas ritiniu arba kutikulu. Ši nago dalis yra labai svarbi. Odelė apsaugo nagą nuo įvairių patogenų įsiskverbimo. Jei odelės vientisumas dėl kokios nors priežasties yra pažeistas, tai lemia daugelio patologinių sąlygų atsiradimą.

Kutikulą vaizduoja epitelinės ląstelės. Jie auga, o tada, kai jie amžius, jie paprasčiausiai išskleidžia. Jei šiai nagų daliai skiriama nepakankamai dėmesio, tada, kai atnaujinamos epitelio ląstelės, gali kilti nemažai problemų - pavyzdžiui, pernelyg didelis odelės sausumas. Tokia būsena dažnai lemia tai, kad odos volas pradeda laikytis drabužių ir sužeisti.

Nagų plokštelė yra tradiciškai suskirstyta į kelias zonas. Taigi, išskirkite nagų plokštės kūną ir šaknį. Tiesa, šaknis reiškia nago nugarą, kuris yra „paslėptas“ po oda. Jei nagas nepažeistas, tada visiškai neaptiks savo šaknų su plika akimi. Vienintelė matoma šios zonos dalis yra baltas mėnulio volas. Sveikiems nagams atrodo, kad ji yra balta juostelė, panaši į pusę pilnaties. Ši nagų plokštės dalis vadinama moonula.

Nagų šaknis yra labai svarbi sritis. Nėra atsitiktinumas, kad gamta yra suprojektuota taip, kad odos volas apsaugotų nuo išorinio poveikio. Ši svarbi dalis taip pat vadinama matrica. Ląstelės, kurios formuojasi, aktyviai dalijasi ir vystosi. Būtent iš šios dalies auga visas nagas. Jei matrica yra sugadinta dėl kokios nors priežasties, tada visiškai neįvyksta nagų plokštelė. Šios nagų dugno dalies struktūra yra gana sudėtinga. Aktyviai skirstomi ląstelių elementai vadinami onihoblastais. Per biologinę transformaciją jie transformuojami į epitelines ragines ląsteles, kurios sudaro pagrindinę nagų plokštės dalį.

Matoma nagų plokštės dalis yra sudėtinga, o jo cheminė sudėtis yra sudėtinga. Įdomu tai, kad šios nagų dalies stiprumas suteikia ypatingų baltymų, svarbiausia - keratinas. Daugelis žmonių girdėjo apie tokios medžiagos buvimą iš žiniasklaidos ir įvairios reklamos. Kosmetikos gaminių ir kūno priežiūros produktų gamintojai paprastai į keratiną įdeda į įvairius šampūnus ir kondicionierius. Tačiau be šios medžiagos neįmanoma normalios nagų stiprumo.

Keratino molekulinė struktūra yra labai sudėtinga. Sieros mikromolekulės yra susijusios su kiekvienos tokios „pastato“ baltymo molekulės formavimu. Jie yra prijungti specialiomis cheminėmis jungtimis, suteikiančiomis unikalią keratino struktūrą. Ši konstrukcijos ypatybė aiškiai parodo, kad bet kokie mineralinių medžiagų apykaitos pažeidimai, ypač susiję su nepakankamu daugelio amino rūgščių, turinčių sieros atomų, vartojimu, gali sukelti nagų stiprumo problemas.

Verta pažymėti, kad net ir paveldimumas turi įtakos šio baltymo struktūros kokybei.Šiuolaikiniai mokslininkai vis dar tęsia savo eksperimentus, kurie turėtų nustatyti konkrečius genus, atsakingus už individualias keratino struktūros savybes. Tačiau jau tampa aišku, kad šio „pastato“ baltymo statybai labai priklauso paveldimumas. Šis veiksnys gali paaiškinti faktą, kad kažkieno nagai beveik niekada nesulūžsta, o kažkas, net naudojant daugelį kosmetikos gaminių nagų priežiūrai, negali atkurti plokštelių stiprumo.

Be baltymų komponentų, nagų plokštelėje yra ir kitų elementų, pavyzdžiui, lipidų. Šios medžiagos suteikia nagams ypatingą blizgesį. Jei dėl kokių nors priežasčių sumažėja riebalų komponentų kiekis nagų plokštelėje, pasikeičia jų išvaizda. Taigi, jie tampa mažiau blizgūs ir atrodo bjaurūs. Nagų plokštelė gerai tiekiama su krauju. Nagų lovoje, kurioje yra jungiamojo audinio, yra daug kraujagyslių. Jie suteikia kraujo tiekimą į nagų augimo zoną. Jei yra pakankamai kraujo, nagai gerai auga ir atrodo patrauklūs.

Nagų plokštelė susideda iš epitelio ląstelių, išdėstytų sluoksniuose. Jei ląstelių sluoksniai netrukdomi, nagai lieka nepažeisti. Tuo pat metu ląstelių sluoksnių tankis gali būti skirtingas. Taigi, kai kurie žmonės nagai atrodo gana stori, kitose jie yra ploni ir dažnai sulaužomi. Nagų plokštės yra gana atsparios įvairiems poveikiams. Pavyzdžiui, jei jie nėra pažeisti, įvairūs cheminiai komponentai jiems beveik neturi jokio poveikio. Kai kurie žmonės valo namus, o jų nagai lieka sveiki ir blizgūs. Kitiems, netgi plaunant indus su pirštinėmis, nagų plokštės pradeda spindėti.

Kiekvienas nagas baigiasi laisvu kraštu. Manikiūrininkai dirba su šia anatomine zona. Šioje nagų dalyje nėra nervų galūnių ar kraujagyslių, todėl bet koks mechaninis gydymas nėra susijęs su kraujavimu ir skausmingais pojūčiais.

Kita anatominė nagų sritis yra sinusai. Manikiūro metu jie neturėtų būti pamiršti. Jei sužeisti šią nagų sritį, vėliau galite susidurti su įvairiomis problemomis. Sinusai yra tarp nagų plokštelės ir odos volelio (odelių). Būtina apdoroti šią svetainę tik švariais, dezinfekuotais įrankiais. Netinkamo gydymo metu galite užsikrėsti infekcija, kuri toliau sukels.

Stratifikuotų nagų charakteristikos

Nagų laminavimas gali atsirasti dėl įvairių priežasčių. Stratifikacijos laipsnis taip pat skiriasi. Su nagų plokštelių pažeidimu, nagų išvaizda labai nepasikeičia. Dažniausiai jie atrodo sveiki, tačiau jie auga gana lėtai. Šiuo atveju, kaip taisyklė, yra tik laisvas nagų plokštelės kraštas. Jei nagai yra stipriai plečiami, jie atrodo netvarkingi. Daugelis moterų stengiasi užmaskuoti šią problemą tapydami nagus dekoratyviniu laku. Tačiau tokioje situacijoje geriau naudoti ne dekoratyvinį produktą, o terapinį agentą. Šiuo atveju būtina nustatyti sutrikimų atsiradimo priežastį ir atlikti išsamų gydymą.

Vinys suformuoja ne tik rankas, bet ir ant kojų. Dermatologai teigia, kad dažniausiai nyksta didelis pirštas. Tokių pokyčių priežastys gali būti daug - nuo trauminių iki grybelinių infekcijų. Tokiu atveju žala paprastai atsiranda patys iš nagų. Tokia sąlyga reikalauja kruopštaus požiūrio, taip pat privaloma priežasties nustatymo, kuris prisidėjo prie šveitimo.

Priežastys

Nagų stratifikacija gali įvykti dėl įvairių priežasčių. Įdomu tai, kad galite susidurti su šia problema įvairiais amžiais.Taigi, kartais vaikai stipriai išpjauna nagus, tas pats išpuolis įvyksta ir brandusiems, ir net vyresnio amžiaus žmonėms. Daugelis sako, kad nagai susitraukia tik tada, kai organizme trūksta tam tikrų mineralų. Tačiau tai nėra visiškai teisinga. Mineralinio suvartojimo trūkumas yra tik viena iš galimų priežasčių, galinčių sukelti šį pažeidimą. Tačiau nagų plokščių stratifikacijos atsiradimas ir kiti daug veiksniai.

Siekiant nustatyti tokio pažeidimo atsiradimo priežastį, visų pirma būtina įvertinti amžių. Pavyzdžiui, vaiko ir suaugusiojo problemos priežastys gali skirtis.

Turėkite vaiką

Iškirpantys nagai gali pasirodyti ankstyvame amžiuje. Taigi, marigolds kartais išsiskiria net kūdikiams. Vaikų gydytojai pastebi, kad ši sąlyga dažnai užregistruojama kūdikiams 2-3 metus. Tuo pačiu metu, ekspertai sako, kad tokio pažeidimo priežastys, kaip taisyklė, yra vidinės, tai yra, susijusios su tam tikrais vaiko kūno funkcionavimo pokyčiais.

Jevgenijus Komarovskis, populiarus pediatras, pažymi, kad kiekvienas kūdikis turi savo individualias savybes, todėl būtina atskirai nustatyti nagų skaldymo problemą. Vaikams, jaunesniems nei trejiems metams, geležies trūkumo anemija dažnai sukelia vinis. Šiai patologijai būdingas hemoglobino ir (arba) raudonųjų kraujo kūnelių sumažėjimas. Yra tokia patologinė būklė dėl to, kad vaikų kūnas patiria geležies trūkumą.

Nesubalansuota mityba yra dar vienas veiksnys, galintis sukelti šios patologijos vystymąsi. Taigi, jei kūdikis nevalgo pakankamai daržovių ir vaisių, jis negamina savo kūno poreikių. Nepakankamas kalcio, chromo ar cinko suvartojimas gali sukelti mineralinių sutrikimų atsiradimą, dėl ko padidėja nagų trapumas, o vaikai, lankantys švietimo įstaigas, dažnai turi įvairių odos ligų, susijusių su padidėjusiu nagų plitimu. Šiame amžiuje tokios problemos atsiradimas gali sukelti:

 • egzema;
 • psoriazė;
 • grybelinė infekcija;
 • įgimta epidermolizė.

Paauglystėje disormoniniai sutrikimai gali prisidėti prie stipraus nagų laminavimo. Brendimo metu lyties hormonų pusiausvyra kinta organizme. Tokie pokyčiai lemia tai, kad paauglys turi įvairių simptomų - pavyzdžiui, padidėjęs riebi oda, trapūs nagai arba galvos odos sordai. Paprastai tokie nepageidaujami simptomai išnyksta, kai vaikas senėja ir „išauga“ nuo paauglystės.

Net psichologinės priežastys gali padidinti trapius nagus. Gydytojai sako, kad žmonės, kurie netoleruoja įvairių stresų ir linkę į neurozę, paprastai susiduria su šia problema. Tačiau ši problema dažnai pasireiškia įvairiuose depresijos sutrikimuose.

Kita kūdikiams būdinga patologija yra onichofagija. Ši sąlyga pasižymi tuo, kad vaikas, nervingas, pradeda kasti nagus. Įdomu tai, kad šis įprotis yra gana patvari. Jei psichologas nedirbo su vaiku kaip vaikas, jo nagų kramtymo įpročiai gali būti išlaikyti visą savo gyvenimą. Ir jis pasireiškia, kaip taisyklė, netyčia. Taigi, jei žmogus, sergantis onichofagija, išsivysto stresą, jis nekontroliuojamai pradeda kasti nagų griovelius. Paprastai tokie žmonės vaikščioja su burrs, o jų rankos atrodo netvarkingos.

Kitas blogas įprotis, kuris gali pasireikšti nuo vaikystės, yra stiprus griebimasis nagais ant kietų daiktų. Paprastai šis troškimas atsiranda žmonėms tuo metu, kai jie yra labai nervingi. Jei pastebėjote tokį dalyką savo vaikui, tada šiuo atveju jums reikia kalbėti su juo ir, jei reikia, parodyti jam psichologui.Tokiu atveju reikalinga aukštos kokybės specialistų konsultacija, taip pat būtina psichoterapija, kad šis įprotis nebūtų įsišaknijęs ir taptų nuolatiniu.

Moterims

Sąžininga lytis nori atrodyti bet kokiame amžiuje. Vinys - bet kokios „ponia“ „vizitinės kortelės“ rūšis. Jei jūsų rankos yra gerai prižiūrimos, tai tikrai suteikia žavesio ir net padidina savigarbą. Taigi, jei nagų plokštelė pradeda lūžti ir trupėti, tai sukelia psichologinį diskomfortą. Tai gali būti kelios priežastys. Dažnai išoriniai poveikiai lemia nagų plokščių atskyrimą:

 • buitinės cheminės medžiagos;
 • vanduo, ypač karštas;
 • šarminės medžiagos;
 • muilas su cheminiais dažais ir kitais priedais.

Nagai taip pat gali išsiskirti dėl manikiūro, naudojant dekoratyvinius lakus, kuriuose yra pavojingų cheminių komponentų. Taigi, formaldehidas, kuris dažnai pridedamas prie lakų, ypač pigių, gali stipriai naikinti nagų plokšteles.

Nagų susitraukimo problema gali prisidėti prie net dažno susikaupimo Tokios procedūros metu ne tik stipriai apdorojama nagų plokštelė, bet ir naudojamos įvairios cheminės medžiagos, įskaitant dangas. Moterims, kurios dažnai augina nagus, nagų plokštelės pradeda pleiskanoti net ir nuėmus dirbtinius nagus. To priežastis yra sukauptų elementų pašalinimo technologijos pažeidimas.

Naudojant acetoną turinčius skysčius, taip pat gali atsirasti nagų pleiskanojimas. Jei naudojate tokį įrankį, kad pernelyg dažnai pašalintumėte dekoratyvinius lakus, tai gali lemti tai, kad nagų plokštelė bus pernelyg džiūsta. Acetonas - medžiaga, kuri gali pakeisti cheminę nagų sudėtį. Jei moters nagai yra blogai sudaužyti, geriau atsisakyti naudoti tokią priemonę.

Temperatūra papildomai veikia nagus. Žema temperatūra prisideda prie to, kad nagai pradeda stipriai susitraukti. Paprastai nagų šveitimo problema pasireiškia moterims, kurios nešioja pirštines šalta. Be to, šią problemą gali sukelti pernelyg sausas oras. Nagų plokštelėje yra tam tikras kiekis vandens, o pernelyg sausas oras gali prisidėti prie nagų nutekėjimo, o tai lemia tai, kad jie pradeda smarkiai sutraukti.

Mechaninės išorinės priežastys yra papildoma veiksnių grupė, užtikrinanti stiprų delaminavimą. Netinkamai atliktas manikiūras ar pedikiūras gali sukelti šią problemą. Be to, bet kokie trauminiai sužalojimai gali sukelti stiprią pasipiktinimą. Specialią grupę sudaro patologinės sąlygos, kurias sukėlė trauminiai kraujagyslių pažeidimai.

Vidinės priežastys taip pat gali sukelti problemų su nagų skaldymu. Taigi, moterys, kurios patiria hormonų pusiausvyros sutrikimus, dažnai nulemia nagus. Prisidėti prie skydliaukės patologijos. Lėtinės kiaušidžių ligos, dėl kurių atsiranda hormonų disbalansas, taip pat gali sukelti stiprų nagų plitimą. Daugeliu atvejų nėštumo metu kyla problemų dėl nagų lūžio.

Gydymas

Prieš apdorojant sluoksniuotus nagus, reikia nustatyti jo vystymosi priežastį. Norėdami tai padaryti, susisiekite su specialistu. Geriau, kad pirminę konsultaciją atliko bendrosios praktikos gydytojas. Gydytojas ištirs pažeistus nagus ir parengs būtinų tyrimų planą. Po tokio išsamaus tyrimo gydytojas nustatys, kurie specialistai privalo apsilankyti.

Jei stipraus nagų laminavimo priežastis buvo virškinimo sutrikimai ar mineralinis sutrikimas, reikės gastroenterologo. Jei priežastis yra hormoniniai sutrikimai, jums bus išsiųstas endokrinologas.Kūdikių tėvai, turintys stiprią nagų naikinimo problemą, turėtų aplankyti pediatrą ir vaikų dermatologą. Šie specialistai gali nustatyti šio sutrikimo priežastį, todėl gydymą bus lengviau atlikti.

Gydyti pūkuotas nagai gali būti skirtingi. Šiuo tikslu naudojamos tiek farmacijos, tiek tradicinės medicinos priemonės. Gydymas turi būti sudėtingas, o kai kuriais atvejais gana ilgas. Tuo pat metu gydytojai rekomenduoja atlikti tiksliai sudėtingą gydymą, nes tai leis pasiekti reikšmingą rezultatą.

Prevencinės priemonės

Nagų grožis priklauso nuo jų pagrindinės priežiūros. Dermatologai teigia, kad, norint išvengti nagų plokštelės patologinio trapumo problemos, daug lengviau nei vėliau jį gydyti. Štai kodėl jie rekomenduoja laikytis kai kurių prevencinių rekomendacijų.

 • Valant namus ar plaunant indus, reikia naudoti specialias apsaugines pirštines.
 • Higieninis manikiūras turėtų būti atliekamas tik su dezinfekuotomis priemonėmis. Jei toks apdorojimas atliekamas ne namuose, tai turėtų atlikti kompetentingas, patyręs specialistas, kuris gavo tinkamą mokymą ir turi pakankamai darbo patirties.
 • Labai svarbu laikytis dietos. Dietoje būtinai turi būti įvairių maisto maistinių medžiagų šaltinių, taip pat svarbu organizmui mineralinių junginių ir vitaminų. Bet kokia dieta turėtų būti subalansuota ir atsižvelgti į individualias organizmo savybes.

Kaip išgydyti skiltelius, žr. Kitą vaizdo įrašą.

Parašykite komentarą
Informacija pateikiama referenciniais tikslais. Negalima savarankiškai gydyti. Dėl sveikatos visada konsultuotis su specialistu.

Mada

Grožis

Ryšys