Nagų priežiūra

Nagų matrica: žalos aprašymas, struktūra ir priežastys

Nagų matrica: žalos aprašymas, struktūra ir priežastys

prisijungti prie diskusijos

 
Turinys
  1. Kas tai?
  2. Žalos priežastys
  3. Gydymo ypatybės

Nagas turi gana sudėtingą struktūrą, o matrica yra viena iš jos dalių. Mes daugiau pasakysime apie šios anatominės zonos aprašymą, struktūrą ir priežastis.

Kas tai?

Norint nustatyti nagų matricos vietą, reikia suprasti, kaip yra įrengtas vinis. Taigi, ji susideda iš kelių pagrindinių dalių ir turi kraštus.

Apatinis nagų plokštės kraštas yra padengtas specialiu odos voleliu, vadinamu odelė. Šį elementą sudaro keli odos sluoksniai, kuriuos vaizduoja epitelinės ląstelės. Šie elementiniai elementai palaipsniui pakeičiami naujais. Tai prisideda prie to, kad odelės oda nuolat atnaujinama.

Svarbi nagų plokštės dalis yra šaknis. Jei norite pamatyti šią anatominę zoną, ji neveiks, nes ją apgaubia netoliese esantys audiniai. Tačiau galite apsvarstyti tik nedidelę jo dalį. Atrodo, balta dryžuota, panaši į pusmėnulį. Ši anatominė zona vadinama mėnuliu.

Jei nagai yra sveiki, šios dalies spalva yra balta. Jei mėnulis keičia savo toną, tai rodo patologinių būsenų buvimą organizme. Verta pažymėti, kad ši nagų dalis taip pat yra gana pažeidžiama ir gali būti lengvai pažeista.

Svarbi nago dalis yra matrica. Nagų plokštės storis priklauso nuo to, kiek storio jis yra. Štai kodėl kai kurie žmonės turi labai stiprius nagus, o kiti skundžiasi dėl nuolatinio nagų plokščių laminavimo.

Pradinį matricos storį lemia daug veiksnių. Pavyzdžiui, šį parametrą veikia paveldimumas. Jei nagų matrica yra plona nuo gimimo, vėliau gali atsirasti sunkių trapių nagų problemų. Šiuo atveju bus sunku susidoroti su rykstu. Medicinos lakų naudojimas, žinoma, gali padėti, bet vis dar visiškai atsikratyti trapumo.

Nagų matrica yra labai jautri zona. Jos pagrindiniai elementai yra specialios ląstelės - onihoblastai. Jie palaipsniui transformuojasi ir dalyvauja nagų plokštės formavime. Nuo onchoblastų sveikatos priklauso nuo nagų išvaizdos. Jei šios ląstelės veikia gerai, nagai gerai auga, lūžti rečiau ir atrodo puikiai.

Svarbi medžiaga, lemianti cheminę nagų sudėtį, yra keratinas. Daugelis žmonių mano, kad šis biologinis komponentas yra tik plaukuose, tačiau ne. Keratinas yra svarbus baltymas, kuris yra susijęs su nagų plokštės konstrukcija. Šio komponento molekulinė struktūra yra gana sudėtinga.

Šis elementas yra susijęs su keratino pluoštų statyba. Nagų plokštės stiprumą lemia jų individuali struktūra. Keratinas reiškia fibrillinius komponentus, kurie yra gana atsparūs įvairiems poveikiams. Kai kurie mokslininkai atkreipia dėmesį, kad tik stipresnė jėga yra chitinas - medžiaga, kuri dalyvauja statant daugelio vabzdžių išorinius dangčius.

keratino molekulė
kitoks vabalas

Norint sukurti net vieną keratino molekulę, jums reikia pakankamai amino rūgšties - cisteino. Joje esančios sieros molekulės tarpusavyje sąveikauja per chemines jungtis, o tai lemia tai, kad keratinas pasižymi ypatingomis savybėmis.

Žmonės, kurių matrica turi nedidelį storį, turi būti kruopščiai prižiūrimi. Taigi, jei ši procedūra daroma blogai, tai gali tik padidinti pažeidžiamumą.Be to, nepatyręs kapitonas gali atlikti pavojingą infekciją, kuri gali sukelti nepageidaujamų simptomų atsiradimą.

Kiekvienas nagas yra gerai aprūpintas krauju. Jei tokios mitybos nebūtų, nagų plokštelė paprasčiausiai negalėtų augti. Taigi, kraujagyslės yra nagų lovoje. Ši anatominė zona yra atstovaujama jungiamojo audinio. Jis suteikia kraujo tiekimą į augimo zoną, atsakingą už nagų plokštės augimą.

kraujo tiekimas į nagą

Išorės vinys yra padengtas keliais epitelio ląstelių sluoksniais. Tokia struktūra sukelia nagų dugno ir matricos apsaugą nuo įvairių sužeidimų. Be to, ši nago dalis apsaugo ją nuo įvairių cheminių medžiagų, kurios gali turėti neigiamą poveikį, poveikio.

Kiekvieno nago pusėje yra labai svarbios sritys - sinusai. Manikiūro ar pedikiūro metu jie turi būti kruopščiai tvarkomi. Netinkamo gydymo atveju į sinusus galima patekti į infekciją, dėl kurios šioje zonoje gali atsirasti pūlingas. Be to, įvairios svetimos dalelės gali patekti į sinusus, jei higienos rankų ir pėdų priežiūra nėra gerai atlikta.

Žalos priežastys

Matricos gedimų priežastys gali būti skirtingos. Taigi, mechaninė žala šiai anatominei zonai gali sukelti nagų augimo sustabdymą. Jei buvo ryškus keratino pluošto pažeidimas, tada gali atsirasti reikšmingos plokštės deformacijos. Šio tipo sužalojimai atsiranda kai kuriems sportininkams, kurie treniruočių ir pratybų metu sugadino nagus. Pavyzdžiui, dažni nagų matricos sužalojimai atsiranda žmonėms, kurie profesionaliai dalyvauja tinklinio, gimnastikos ar krepšinio veikloje.

Nagų matricos pažeidimas paprastai būna dėl stipraus rutulio, kuris pataiko į šią anatominę zoną. Jei smūgio jėga yra didelė, tai gali sukelti kraujavimą, nes nagų lova su jame esančiais kraujagyslėmis bus sužeista. Verta pažymėti, kad jei dėl trauminių pažeidimų, nagų dugno vientisumas buvo pažeistas, tada kraujo netekimas gali būti gana didelis. Kai atsiranda net mažas kraujavimas, geriau kreiptis į gydytoją.

Nagų matrica gali būti pažeista net ir esant prastai kokybei. Jei nagų plokštės apdorojimas atliekamas neteisingai, nepatogus judėjimas gali sukelti sužalojimą. Kai kurie pedikiūro specialistai, dirbantys su odele, taip pat gali sugadinti nagų matricos plotą. Dėl to nagas gali netinkamai augti arba netgi tapti trapesnis.

Namų sužalojimai taip pat gali pakenkti nagų matricai. Pvz., Durų suspaudimas. Be to, įvairūs pirštų pjūviai gali pažeisti šią anatominę zoną. Tokiu atveju reikia skubios pagalbos, nes kitaip nebus galima išvengti neigiamų pasekmių.

Ligos yra dar viena problemų, susijusių su matrica, priežastis. Viena iš bendrų patologijų yra grybelinė infekcija. Paprastai pirštų nagų plokštelę veikia grybelis. Grybelis pasirodo nagų krašte ir po to palaipsniui „auga“ į matricą. Jei grybelinė infekcija greitai vystosi ir sukelia žalą, tai lemia tai, kad nagų plokštės žymiai keičia jų išvaizdą.

grybelinė infekcija
nagų grybelio tipai

Gydymo ypatybės

Sugadintos nagų matricos terapiją didele dalimi lemia priežastis, dėl kurios atsirado tai. Taigi, jei priežastis buvo sužalojimas, tada laiku teikiama medicininė pagalba yra labai svarbi. Jei nagai yra stipriai pažeisti, pažeistą nagų plokštelę reikia nuimti.Šią procedūrą atlieka traumatologas arba chirurgas, naudodamasis specialiai medicininiais instrumentais, kurie buvo anksčiau sterilizuoti.

Po visiškai sunaikinto nago pašalinimo, pažeidimo vietai taikomas tvarstis. Taip pat būtina užrašyti įrankius, kurie apsaugo nuo infekcijos padarytą žalą ir padės atkurti nagų plokštelę. Kai kuriais atvejais reikalingas net antibakterinių preparatų vartojimas. Tokių vaistų vartojimas padės sumažinti pūlingų komplikacijų riziką.

Matricinis gydymas paprastai yra gana ilgas. Norint atkurti šią anatominę zoną, kartais reikia praleisti keletą mėnesių. Todėl tokiam gydymui reikia būti kantriai.

Jei grybelinė infekcija sukėlė matricos pažeidimą, reikalingi priešgrybeliniai vaistai. Lėtinėje formoje grybelis yra silpnai gydomas specialiais medicininiais lakais, čia jau yra numatyti sisteminiai vaistai.

Dėl problemų, susijusių su nagų matrica ir kitomis nagų ligomis, žr. Toliau pateiktą vaizdo įrašą.

Parašykite komentarą
Informacija pateikiama referenciniais tikslais. Negalima savarankiškai gydyti. Dėl sveikatos visada konsultuotis su specialistu.

Mada

Grožis

Ryšys