Nagų priežiūra

Kaip ir kokiu greičiu nagai auga?

Kaip ir kokiu greičiu nagai auga?

prisijungti prie diskusijos

 
Turinys
 1. Nagų plokštės struktūra
 2. Kaip nagai auga?
 3. Greitis
 4. Nenormalaus augimo priežastys
 5. Prevencija

Atrodo, kad toks pažįstamas visoms kūno dalims - nagams, tačiau yra netgi visai mokslo daliai, skirti jų tyrimui. Nagų anatomija nėra tokia paprasta, kaip atrodo. Mūsų nagai atlieka svarbias funkcijas. Pagrindinis yra apsauginis. Pakalbėkime apie tai, kaip tinkamai augti ir formuoti nagus žmogaus rankose, pažvelgti į galimas nukrypimų nuo normos priežasčių, atskleisti prevencinių priemonių paslaptis, siekiant pagerinti ir stiprinti.

Nagų plokštės struktūra

Nagas nėra lengva kūno dalis. Tačiau gali atrodyti, kad jo prietaisas yra žinomas, tačiau tai nėra taip. Vinys yra ragenos susidarymas, panašus į gyvūno nagą ar kanopą. Jo vieta yra nagų lova, iš kur ji auga.

Kieto pirštų galo šaltinis yra matrica (matrica). Ši dalis yra atsakinga už naujų nagų audinių susidarymą, nuo jo auga plokštelės augimas. Antrasis nagų pagrindas - šaknis. Jis yra nagų atotrūkyje. Mes matome nago kūną ir laisvą kraštą (laikui bėgant augančią dalį). Šaknis yra gana didelis: jis pasiekia 25–30% matomo nagų plokštės ilgio. Nagų dugne, tiksliau - į jos matricą, tinka keli kraujagyslės, kurios yra atsakingos už jo mitybą ir sveiką natūralią spalvą. Abiejų pusių odos raukšlės vadinamos nagų ritiniais.

Žinomas žodis „kutikulė“ reiškia ploną odos sluoksnį, kuris pritvirtina odą raukšlėmis prie nago ir laiko nagų plokštelę savo vietoje lovoje laisvo krašto srityje. Odelė apsaugo nagus nuo infekcijų ir kenksmingų bakterijų. Nagų struktūra ant rankų ir kojų nėra skirtinga, išskyrus formą. Funkciniame rinkinyje yra skirtumų: pavyzdžiui, jie yra skirti atlikti daug laiko reikalaujančius, sudėtingus mažus judesius ant jų rankų, pagerinti pirštų smulkius motorinius įgūdžius, o ant kojų pagrindinis tikslas yra apsaugoti pirštus nuo nedidelių sužeidimų. Šiandien nagai turi estetinę apkrovą: gerai prižiūrimi pirštai ant rankų ir kojų tapo neatskiriamu savęs gerbiančios moters bruožu. Vyrų populiacija pastaraisiais laikais taip pat neatmeta rankų grožio.

Suprasdami, kaip veikia nagai, kas veikia jo augimą ir sveikatą, galima ne tik pasirinkti tinkamą nagų plokštelių priežiūrą, bet ir nustatyti bendrą kūno sveikatą pagal jų išvaizdą.

Kaip nagai auga?

Žmogaus nagai auga visą gyvenimą. Jie turi sugebėjimą atgaivinti ir visiškai augti su rimta trauma. Išimtis: didelis nagų matricos pažeidimas arba pilnas sunaikinimas visiškai sustabdys stratum corneum augimą ir vystymąsi. Vidutinis žmogaus nagų storis yra 0,3-0,4 mm. Atkreipkite dėmesį, kad jos storis stipresnės lyties atstovuose yra šiek tiek didesnis nei gražiosios žmonijos pusės. Tačiau toks rodiklis, kaip augimo tempas, yra tiesiai priešingas: moteriški medetkai auga daug greičiau nei vyrai. Šiuos du pagrindinius parametrus taip pat įtakoja asmens amžius, jo profesijos ypatumai, kasdieniniai rankų veiksmai.

Nagų augimas prasideda ląstelių dalijimu matricoje. Yra suformuoti vadinamieji onihoblastai. Onychoblastai yra vienodos ląstelės. Suaugusiųjų motinos ląstelė yra suskirstyta į du: vienas iš jų liks matricoje ir toliau, o antrasis - aukštyn. Šis procesas kartojamas ir vėl.Naujai suformuotos ląstelės išstumia senas ląsteles, kurios lemia nagų augimą laisvu kraštu.

Iš pradžių naujos ląstelės turi apvalią formą ir balti atspalvį. Jų klasteriai gali būti matomi: baltieji puslankiai prie nago pagrindo yra lunuliai (arba dimples, kaip mes juos vadiname paprasčiau). Naujų ląstelių gyvavimo metu vyksta cheminiai pokyčiai, kurių įtakoje jų vaizdinė forma ir spalvos pasikeičia. Nagai atsiduria vaisiaus gimdos vystymosi laikotarpiu, o tada augimas tęsiasi visą gyvenimą. Augimo greitis gali skirtis priklausomai nuo sezono, dietos, paveldimumo, ligos.

Greitis

Vidutinis nagų augimo greitis normalioje būsenoje yra 1 milimetras per savaitę. Tai reiškia, kad per mėnesį sveikas žmogus auga apie 0,5 cm, o pirštai auga šiek tiek lėčiau nei pirštai. Jei nagų plokštelė visiškai pašalinama, regeneravimas truks vidutiniškai apie šešis mėnesius. Nagų plokštės augimo tempą įtakoja daugelis veiksnių. Pagrindiniai:

 • amžius;
 • lėtinių ligų buvimas;
 • narkotikų vartojimas;
 • pirštų sužalojimai;
 • paveldimumas.

Manoma, kad nagai auga asmenyje visą gyvenimą. Bet tai nėra visiškai tiesa. Jei visiškai nustosite nukopijuoti dalį, po kurio laiko augimas labai sulėtės. Pasiekus tam tikrą ilgį, nagai visai nustos augti. Tai patvirtina tie, kurie pateko į Gineso rekordų knygą. Augimo tempą taip pat įtakoja konkretus pirštas. Mokslininkai atskleidė modelį: kuo ilgiau yra žmogaus pirštai, tuo didesnis nagų augimo greitis. Taip pat paaiškėjo, kad ant nykščio ir mažo piršto nagų plokštės augimas yra lėtesnis nei likusioje.

Įdomi informacija apie nagų augimą ir veiksnius, darančius įtaką šiam procesui. Dauguma jų yra teisingi.

Nenormalaus augimo priežastys

Idealiu atveju nagai turėtų būti lygūs, sveiki, reguliariai geometrinės formos. Dėl įvairių priežasčių, kartais nepriklausančių nuo paties asmens, jie gali netinkamai augti (sulenkti arba pakelti, turėti išorinių defektų, augti kreivai, bangos plačios, ilgos ar ne ištisos). Nagų plokštelės deformacija - visų rūšių pokyčiai nagų paviršiuje, kuriuos sukelia išorės ir vidinės priežastys. Dažniau nei kiti yra tokių trūkumų:

 • griovelių buvimas (išilginis arba skersinis pobūdis);
 • pernelyg didelio nago išsiliejimo;
 • šaukšto formos nagų plokštelė su tuščiaviduriais;
 • plokšti nagai.

Ekspertai (dermatologas, mikologas, podologas) gali nustatyti deformacijos priežastis. Kartais sunkiais atvejais gali prireikti operacijos (korekcija arba pilnas nagų pašalinimas). Pakalbėkime apie nagų ligų priežastis.

Turėkite vaiką

Įvairaus amžiaus vaikai dažnai turi šaukšto formos nagus. Šis defektas vadinamas koilonikhia. Šis nukrypimas vaikystėje nereikalauja specialaus gydymo. Vaikams tai yra normalus reiškinys, kuris praeis su amžiumi: augant kūnui, nagų plokštelės bus natūralios, sveikos. Dažniausiai kūdikiams kūdikiams yra vadinamosios „Bo“ linijos, trapūs ir trapūs klijai, pigmentinės dėmės ant nagų plokštelių. Vaikų imunitetas, kuris nėra visiškai suformuotas, negali apsaugoti vaiko nuo grybelinių bakterijų. Tai gali padėti daug veiksnių, įskaitant vidaus ir vidaus organų ligas.

Vaikui neturėtų būti leidžiama vaikščioti basomis tokiose vietose, kur lieka daug žmonių. Jūs neturėtumėte dėvėti kito asmens batų, dažniau reikia plauti trikotažą, nes prakaitavimo kojos sukuria palankias sąlygas kenksmingų bakterijų ir grybų dauginimui.Nagų deformacijai gali prisidėti ir įtempti arba nepatogūs vaiko batai, atsitiktiniai sužalojimai, sąlytis su grybelinės ligos nešikliu. Vaikų pirštų sveikatą taip pat veikia vitaminų ir mineralų trūkumas organizme. Ypač svarbūs yra kalcis ir geležis: jų trūkumas sukelia kūdikio nagų struktūros pokyčius.

Vidaus ligos, galinčios paveikti vaikų pirštų būklę, apima anemiją ir sutrikimus antinksčių liaukose, medžiagų apykaitos sutrikimus organizme. Bet kuriuo atveju, siekiant išvengti komplikacijų ir pabloginti situaciją, verta paminėti vaikui specialisto, turinčio mažiausiai įtarimų dėl nukrypimo nuo nagų plokščių būklės normų.

Moteris

Sąžiningos lyties problemos su nagais atstovauja daugiau nei bet kas. Šiandien visoms amžiaus grupėms moterys linkusios laikyti rašiklius. Viena iš problemų, susijusių su nagais, gali būti netinkama priežiūra arba jos trūkumas. Užteršimas, arba, priešingai, pernelyg didelės pastangos, dėl kurių gali būti sužeisti nagai ir oda aplink jį, gali sukelti patogenų. Šios bakterijos galiausiai gali pakenkti nagams ir sukelti jų deformaciją. Moterys gali patirti negražų nagų išvaizdą ir dėl to, kad jų rankas dažnai veikia buitiniai valymo produktai. Daugeliui žmonių nepatogu atlikti namų ruošos darbus su pirštinėmis, todėl subtilios rankos kenčia.

Noras visada būti madingi ir kulniukai kartais veda prie nemalonių pasekmių nagų kreivės forma. Nepatogūs, standūs batai, aukšti kulniukai - visi šie veiksniai, keliantys nemalonius simptomus ir ligas. Dažniausiai nykščiu yra nagų. Grožio pramonė prisideda prie to, kad kartais dėl dažnų pratęsimo procedūrų, pernelyg didelio apdailos, nagai tampa ploni, susilpnėję, netolygūs. Todėl moterys turėtų kruopščiai rinktis tokias procedūras salonus ir meistrus, taip pat būti atsargiems renkantis kosmetiką rankoms ir nagams prižiūrėti.

Prevencija

Dažnai galite išgirsti frazę, kad mūsų nagai atspindi vidinę kūno būseną. Todėl svarbu stebėti sveikatą, tinkamai juos prižiūrėti. Ne visi rūpestingai elgiasi su savo rankomis ir laikosi paprastų gydytojų rekomendacijų dėl priežiūros ir higienos, o tai galiausiai sukelia sunkiausias pasekmes. Yra visiškai paprastų prevencinių priemonių, kurios padės išvengti nagų problemų: geriau užkirsti kelią problemoms, o ne gydytis. Drėgnoje aplinkoje grybai ir bakterijos plinta daug greičiau. Todėl daroma išvada: sausas rankas ir nagus.

Šiuolaikiniame pasaulyje įtampa ir patirtis persekioja kiekvieną žingsnį, ir daugelis žmonių patenka į nagų kramtymo įpročius. Pirma, tai nemalonus kitiems, ir, antra, tai yra kenksminga ir pavojinga sveikatai! Rankų estetinė išvaizda bus aiškiai sugadinta, ir jūs taip pat rizikuojate sukelti kenksmingas bakterijas ne tik į nagų dugno plotą, bet ir jas nuryti, sukeldama virškinimo traktą. Atkreipkite dėmesį, kad šis įprotis priklauso nervų ligų kategorijai - apsilankykite atitinkamame gydytoju.

Jei kasdien drėkinate odos augimo plotą ant pirštų, tada jūsų nagai aiškiai jums pasakys. E vitaminas yra ypač svarbus: jis yra nagų plokštės ir natūralaus antioksidanto mitybos šaltinis. Išimdami dekoratyvinį laką iš nagų plokštės paviršiaus, stenkitės naudoti produktus, kuriuose nėra acetono - tai labai sausa. Stebėkite savo mitybą. Pusiausvyra, įvairovė, pakankamo vaisių ir daržovių kiekio vartojimas akivaizdžiai bus naudingas ne tik jūsų rašikliui, bet ir visam organizmui. Vitaminų ir mineralų trūkumas pirmiausia paveikia asmens nagus, plaukus ir odą.

Išlaikyti kūno vandens balansą: gerti dienos normos vandens (ty, vandens!) per dieną. Tai yra apie 1,5-2 litrai. Kartu čia nėra sriubų, arbatos ir kavos. Jei pastebėsite problemų su nagais ant rankų ar kojų, įdėtos plokštės, tada jokiu būdu nesirūpinkite savimi - nedelsdami kreipkitės į tinkamą specialistą. Kosmetikos procedūros, manikiūras ir pedikiūras atliekami tik tose salonuose ir studijose, kurios yra išbandytos laiku. Tai paprasčiausių rekomendacijų ir patarimų, kurie padės išvengti problemų, susijusių su nagų sveikata, sąrašas. Jų sekimas nėra toks sudėtingas.

Gerai prižiūrimos rankenos visada buvo ir bus švarumo ir žmonių sveikatos ženklas. Tai taikoma ne tik moterims, bet ir vyrams. Nagai auga beveik visą laiką. Tačiau jų išvaizdą ir sveikatą įtakoja daug išorinių ir vidinių veiksnių. Žinant pagrindinius rizikos veiksnius, po paprastų patarimų ir patarimų, nagų sveikata yra ne taip sunku.

Kaip auginti nagus ir kodėl jie yra sunkūs, žr. Šį vaizdo įrašą.

Parašykite komentarą
Informacija pateikiama referenciniais tikslais. Negalima savarankiškai gydyti. Dėl sveikatos visada konsultuotis su specialistu.

Mada

Grožis

Ryšys