Mokslininkai nustatė, kad vyrai ne mažiau nei moterys

Kalifornijos universiteto mokslininkų grupė „Riverside“ atskleidė mitą, kad tik moterys gandai. Tai parodė keletas eksperimentų vyrai linkę gandai ne mažiau kaip tikrosios lyties. Be to, psichologai ir sociologai atskleidė kitą plačiai paplitusį klaidingą supratimą, sakydami, kad vyresnio amžiaus žmonės gandai vis dažniau nei jaunesni.

Tyrimo rezultatai buvo paskelbti Rusijos mokslo ir gyvenimo leidinyje.

Eksperimente dalyvavo keli šimtai visų amžiaus grupių vyrų ir moterų. nuo 18 iki 58 metų. Kiekvienas dalykas buvo paprašytas pridėti prie savo drabužių įrašymo įrenginį. Jis pasirinktinai fiksavo ne viską, ką žmogus sakė, bet tik atskirus jo pokalbių fragmentus. Įjungus prietaisą, subjektai nežinojo. Pagal taisykles jie ne vieną dieną nešiojo, o tik miegodami.

Gauti garso failai buvo analizuojami psichologų ir specialios neuronų tinklo programos, kurios tikslas buvo ieškoti informacijos iš kalbėtojo burnos apie kitus žmones. Taip pavyko suskaičiuoti kas ir kiek gossiped eksperimento metu.

Paaiškėjo, kad bet kokio amžiaus žmonės nepatiko gandai per daug - tik apie 14% dialogų turėjo gandų požymių.

Daugeliu atvejų gandai buvo visiškai neutralūs - jie nebuvo pasmerkti, o ne kaltinami. Apie 10% atvejų šie dialogai buvo neigiami, ir tik 5% atvejų jie buvo teigiami (jie buvo geri žmonėms už akis).

Žymių žmonių asmeninis gyvenimas dažniau domisi mūsų amžininkus nei asmeninis kaimyno ar kolegos gyvenimas. Gossip apie žvaigždes randama 9 kartus dažniau.

Mokslininkai nerado jokių amžiaus skirtumų: tiek 18 metų, tiek 55 metų amžiaus eksperimento dalyviai gossipavo tokiu pat intensyvumu ir dažnumu. Taip pat nebuvo skirtumų tarp išsilavinimo, finansinės padėties - turtingi ir išsilavinę paskalos lygiai tokie patys kaip neturtingi ir nepakankamai išsilavinę.

Bet dabar moterys turi ką nors ginčytis, kai vyrai kaltina juos, kad jie yra priklausomi nuo gandų - mokslininkai nerado lyties skirtumų. Lygiai taip pat ir kiti ir kiti. Tačiau vyrai dažniau nei moterys nešališkai ir neigiamai kalba apie asmenį už akis. Moterų gandai yra labiau teigiami ar neutralūs.

Parašykite komentarą
Informacija pateikiama referenciniais tikslais. Negalima savarankiškai gydyti. Dėl sveikatos visada konsultuotis su specialistu.

Mada

Grožis

Ryšys