Pavadinta greičiausia greito senėjimo priežastis

Mičigano universiteto specialistai sužinojo apie tai, kas pagyvina moteris ir vyrus. Paaiškėjo, kad senėjimą ląstelių lygyje sukelia chromosomų galūnių sutrumpinimas - telomeras. Jų sutrumpinimas sukelia greitą kūno senėjimą.

Mokslininkai padarė išvadą, kad kuo sunkiau ir ilgiau žmogus dirba, mokosi, tuo greičiau vyksta telomero sutrumpinimo procesai.

telomerai (pažymėti žalia spalva)

Kaip eksperimento dalis, genetika ir biologai pirmiausia išmatavo pirmojo kurso studentų telomero ilgį, o po to baigė egzaminus. Panašūs matavimai buvo atlikti su jaunomis merginomis ir berniukais pirmuosius savo stažuotės metus klinikose baigus medicinos universitetus.

Paaiškėjo, kad nauji gydytojai dėl padidėjusios atsakomybės, jaudulio, ilgo darbo, DNR senėjimo pradėjo tekėti daugiau nei šešis kartus greičiau nei pirmojo kurso studentai ir tris kartus greičiau nei studentai, rengiantis baigti.

Mokslininkai yra įsitikinę, kad tai yra chromosomų galūnių ilgis, kuris gali būti ženklas, rodantis senėjimo procesus. Jos apibrėžimas padės nustatyti, kaip apkrova veikia asmenį, kaip jis patyrė stresinę situaciją.

Eksperto autorių rekomendacija visiems, norintiems ilgesnį laiką išsaugoti jaunimą ir grožį, yra paprasta: dirbkite saikingai, būtinai raskite laiką lauko veiklai.

Dabar ta pati mokslininkų grupė ketina atlikti tyrimą Ar moterų senėjimas sukelia nėštumą ir gimdymą. Telomero ilgio matavimai jau prasidėjo nėščių moterų grupėje, o po gimdymo jie pakartos tyrimą. Taip pat planuojama atlikti trečiąjį eksperimentą - vienerius metus po gimimo, siekiant nustatyti, kaip nuovargis ir naktinis miegas, kuris dažnai lydi pirmuosius kūdikio gyvenimo mėnesius, paveikia motinos jaunimą.

Parašykite komentarą
Informacija pateikiama referenciniais tikslais. Negalima savarankiškai gydyti. Dėl sveikatos visada konsultuotis su specialistu.

Mada

Grožis

Ryšys