Virtuvės reikmenys

Kepinių kepimo formos: kas yra ir kaip pasirinkti?

Kepinių kepimo formos: kas yra ir kaip pasirinkti?

prisijungti prie diskusijos

 
Turinys
 1. Gamybos medžiaga
 2. Formų įvairovė
 3. Atrankos kriterijai

Tikriausiai sunku rasti ką nors, kas nenorėtų skanių šviežių naminių pyragų. Kvapnios tortas arba subtilus kempinės pyragas yra neatsiejama kiekvienos tikrosios šeimininkės paruoštų patiekalų „asortimentas“.

Jei anksčiau būtų sunku rasti kepimo indus, šiandien šiuolaikinė virtuvės atributų rinka yra tiesiog perpildyta įvairiais pasiūlymais. Yra specialios formos pyragaičių, pyragų ir kitų gėrybių kepimui. Kalbama apie šias formas ir kalbėkime šiame straipsnyje, apsvarstykime visas formas ir nustatome atrankos kriterijus.

Gamybos medžiaga

Kaip žinote, nė vieno šventinio renginio negalima padaryti be tortų - vestuvių, jubiliejaus, gimtadienio. Šių švenčių metu tortas yra akcentas ir labiausiai laukiamas patiekalas.

Kepimui kepimui galite naudoti įvairias formas. Jie gali būti iš įvairių medžiagų.

 • Ketaus Tai sunkus ir storas dengtas indas. Kepimas šiame inde neužsidegs ir kepamas tolygiai. Taip pat verta pažymėti, kad ketaus forma atlaiko aukštą temperatūrą. Neigiamos savybės apima gana didelį svorį ir polinkį į mechaninius pažeidimus.
 • Plienas Plieninė forma yra patikimiausia, patvaresnė, nerūdijanti, nesitraukia ir turi didelį šilumos laidumą. Kalbant apie trūkumus, verta paminėti, kad kepimas gali sudeginti, todėl pelėsių paviršius turi būti iš anksto suteptas.
 • Aliuminis. Pasirinkę kepimo baką reikia atkreipti dėmesį į tą, kuris turi plokščią ir lygią paviršių. Savo teigiamomis pusėmis yra prieinama kaina, lengvumas, atsparumas rūdims. Bet aliuminio patiekalai turi trūkumų - polinkį deformuotis mechaniniu būdu, netolygų kaitinimą, tešlos deginimą.
 • Alavas. Toks metalinis konteineris laikomas vienu iš pigiausių. Tačiau tokia maža kaina atsiranda dėl daugelio trūkumų - tešlos nudegimų, nevienodo šildymo, polinkio deformuotis ir alavo taip pat suteikia rūdžių. Naudojant tokį pajėgumą būtina stebėti leistinus temperatūros rodmenis.
 • Teflonas Puiki medžiaga patiekalams, labai dažnai tai yra kepimo indas, kurį mėgsta šeimininkė. Teflonas yra atsparus šilumai, tolygiai šildo. Bet naudojant tokį konteinerį, reikia prisiminti, kad toks paviršius negali būti paveiktas mechaniniu būdu. Tai reiškia, kad taikydami tešlą arba pašalindami gatavą kepimą, turėtumėte naudoti tik medinį arba silikoninį mentelę.
 • Stiklas Kepimo talpa yra pagaminta iš atsparaus ugniai atsparaus stiklo, galinčio atlaikyti labai aukštą temperatūrą. Stiklo dirbiniai, stori sienomis, užtikrina vienodą kepimą. Ekspertuose rekomenduojama naudoti pergamentinį popierių kepant - tai sumažins pyrago deginimo galimybę.
 • Silikonas. Tai labai populiari medžiaga, kuri atrado taikymą maisto pramonėje. Silikono kepimo įrankiai reikalauja tiek profesionalų, tiek mėgėjų. Medžiaga, atspari ekstremalioms temperatūroms, deformacijoms, įvairiems poveikiams. Skalbimo talpa yra labai greita ir paprasta.
 • Popierius Tai yra galimybė tiems, kurie lengviau išmesti naudotus patiekalus, o ne juos nuplauti. Popieriniai bakeware - vienkartiniai.
 • Keramika. Keraminės formos privalumai:
  • atsparumas karščiui;
  • oro pralaidumas;
  • bako sienos yra plati ir patvarios;
  • kepimas keraminiame inde kepamas tolygiai ir greitai;
  • gebėjimas kepti ne tik orkaitėje, bet ir mikrobangų krosnelėje;
  • tokie gaminiai yra nereikalingi paliekant.

Tarp trūkumų, kuriuos verta paminėti, yra trapūs, todėl, kai naudojate, turite būti labai atsargūs, kad nepažeistumėte formos.

Formų įvairovė

Dėl skirtingos bakeware konfigūracijos galite gaminti beveik bet kokį produktą.

Kepimo patiekalas gali būti:

 • aikštė;
 • apskritimas (kvadratiniai ir apvalūs konteineriai dažniausiai naudojami sausainiams);
 • skaičiai (figūriniai patiekalai kepimui gali būti pagaminti iš skirtingų medžiagų, dažniausiai tai yra silikonas, tokioje talpykloje galite kepti viską);
 • skaičiaus pavidalu (tai gali būti laikoma kepimo indų naujovėmis, tai labai įdomi galimybė, pavyzdžiui, kai vaikas tampa 1 metų amžiaus, galite kepti pyragą „vieno“ numerio pavidalu).

Stumdomos talpyklos yra populiarios. Jie yra vienas iš dažniausiai naudojamų ir gali būti apvalūs, kvadratiniai, stačiakampiai, širdies formos, apvalūs. Geometrinė forma gali būti bet kokia, viskas priklauso nuo to, kokią konfigūraciją norite duoti kepimui.

Taip pat verta paminėti tai komerciškai prieinamos kepimo plokštės be dugno. Jie gali atrodyti kitaip, turėti skirtingus skersmenis, bet neturi dugno. Jums tereikia įdėti kepimo lapą ant pergamento popieriaus, įdėti formą ant jos ir tik tada užpilkite tešlą.

Atrankos kriterijai

Pasirinkite gerus ir kokybiškus patiekalus pyragaičių kepimui - tai labai svarbu. Kepimo procese svarbu ne tik teisingas receptas ir jo vykdymas, bet ir svarbi forma, kurioje bus paruošta tešla. Galutinis rezultatas yra 70% priklausomai nuo kepimo pajėgumų.

Taigi, pasirinkdami pajėgumus, turite vadovautis šiais kriterijais.

 • Medžiagakuris konteineris yra pagamintas, yra svarbiausias renkantis. Anksčiau straipsnyje jau išsamiai išanalizavome visus galimus variantus. Todėl prieš perkant reikia atidžiai išnagrinėti privalumus ir trūkumus, teigiamus ir neigiamus taškus ir tik tada pasirinkti vieną iš medžiagų.
 • Aukštis ir tūris. Taip pat reikia atsižvelgti į šias specifikacijas, t. Y. Bako matmenis. Tai priklauso nuo jų, kaip didelis ir didelis skersmuo ateityje bus.
 • Gamintojas. Atsižvelgiant į didelę kepimo indų paklausą, nenuostabu, kad yra įvairių gamintojų pasirinkimas. Pasirinkite labiausiai žinomo ir gerai žinomo prekinio ženklo patiekalus.

Atkreipkite dėmesį į išlaidas. Atminkite: stiprus, patikimas ir aukštos kokybės kepimo indas niekada nebus pigus. Šiuo atveju geriau nei taupyti.

Yra specialūs profesionalūs kepimo bakai, naudojami profesionaliose virtuvėse ir atitinka visus reikalavimus.

Daugiau informacijos apie tai, kaip teisingai pasirinkti kepimo indą, žr.

Parašykite komentarą
Informacija pateikiama referenciniais tikslais.Negalima savarankiškai gydyti. Dėl sveikatos visada konsultuotis su specialistu.

Mada

Grožis

Ryšys