Virtuvės reikmenys

Turk: prietaisas, pasirinkimas ir naudojimo taisyklės

Turk: prietaisas, pasirinkimas ir naudojimo taisyklės

prisijungti prie diskusijos

 
Turinys
 1. Kas tai?
 2. Palyginimas su kavos virimo aparatu
 3. Rūšis
 4. Gamybos medžiagos
 5. Sienų forma ir storis
 6. Populiarūs prekės ženklai
 7. Kaip pasirinkti?
 8. Pasirinkimas priklauso nuo plokštelės tipo
 9. Veiklos subtilybės
 10. Priežiūra
 11. Įdomių turkų apžvalga

Daugeliui žmonių kava yra nuolatinis ryto gėrimas, kuris leidžia jums grįžti nuo miego ir pralinksminti. Vienas iš jų yra šiek tiek verdančio vandens ir tirpios kavos miltelių, atskiestų tam tikru kiekiu cukraus. Bet tikrojo skonio mėgėjai turi apšaudyti prie krosnies, kad gautų tobulą ryto gėrimą. Galų gale, kokybiška kava priklauso ne tik nuo pupelių rūšies ir skrudinimo laipsnio, bet ir nuo prietaiso, kuriame jis gaminamas.

Šiuo atveju kalbame apie turką. Tai nenuostabu, nes kavos nektaras, pagamintas specialiame inde, turi unikalų aromatą ir turtingą skonį.

Kas tai?

„Cezve“ yra specialus patiekalas, sukurtas kavos alaus gamybai. Prietaiso konstrukcija pagaminta iš miniatiūrinio kibiro su storu pagrindu ir plonu kaklu. Tai leidžia jums paversti skrudintas kavos pupeles, kurios anksčiau buvo susmulkintos į trupinius, į išskirtinį malonumo gėrimą.

Bandymai užvirinti grūdų kavą su įprastu verdančiu vandeniu nebus vainikuojami sėkme, todėl nebus įmanoma sukurti temperatūros, reikalingos gėrimui paruošti puodelyje. Turkas gali atlaikyti verdančio vandens.

Tikrieji šio kavos gėrimo žinovai mano, kad kavos virimo procesas yra ypatingas ritualas, susietas su žmogaus rankomis ir intymiu žvilgsniu. Jie nepasitiki automatiniais prietaisais, kuriais siekiama pagyvinti gėrimą.

Turk
Jazva

Manoma, kad pirmasis turkų turkas buvo pagamintas iš tikro aukso.

Per praėjusius šimtmečius buvo tikima, kad tauriųjų kavos gėrimų reikia paruošti atitinkamose klasėse. Todėl iš pigių metalų pagaminti cezves net nebuvo laikomi virtuvės reikmenimis.

Ypatingas dėmesys turėtų būti skiriamas turkų prietaisui. Pateikiami patiekalai be jokios priežasties yra neįprasta. Dėl siauros kavos gėrimo virimo metu ant krosnies gali nebūti. Dizaino viduje, kavos gėrimo viršuje, susidaro kreminės spalvos putos, kurias daugelis kavos žmonių laiko realiu. Apatinė turkų dizaino dalis yra plati ir plokščia.

Dėl šios savybės laivo viduje esantis skystis tolygiai įšyla, o asmeniui daug patogiau stebėti temperatūros režimą.

Šiandien galite susitikti su turkais, susidedančiais iš kelių dalių. Atitinkamai jie turi suvirinimą, kurį gamintojas bando bet kokiu būdu paslėpti. Jei paaiškėja, kad jis yra cezve, sulankstytas iš kelių dalių, būtina atidžiai susipažinti su ryšio linija. Silpna jungtis bus pagrindinė nuotėkio priežastis.

Palyginimas su kavos virimo aparatu

Kavos pakaitalų ventiliatoriai nesupranta skirtumo tarp kavos virimo aparate ir Turk. Bet tikrieji tinkamai paruoštos kavos žinovai teigia, kad Turkas yra vienintelė galimybė sukurti tinkamą gėrimą.

Nuo pirmo karto, kad kavą būtų galima įsigyti Turkijoje, tai labai retai. Daugeliu atvejų pirmosios 3 ar net 4 dalys bus išsiųstos į dujotiekį. Su kavos virimo aparatu viskas atrodo daug paprasčiau, viskas vyksta automatiškai.Pakanka užpildyti kavos pupeles, sumaišyti ir supilkite reikiamą vandens kiekį.

Atsižvelgdami į kainodaros politiką, galime tai pasitikėti Paprasčiausias turkų modelis kainuoja daug pigiau nei įprastas kavos virimo aparatas. Be to, kavos gėrimas cezve ruošiamas daug greičiau nei automatiniame įrenginyje.

Ir naudodamiesi Turku, pakanka skalauti po tekančiu vandeniu, o ne ištraukti ir išvalyti kavos aparato filtrus ir tinklelius.

Šiandien yra universalus prietaisas, tarp Turk ir kavos virimo aparatas, būtent elektrinis džiazas. Išvaizda panaši į elektrinį virdulį, su šildymo plokšte, prijungtu prie elektros tinklo. Turkas pats yra įrengtas ant specialaus griovelio, kuris tiekia energiją. Prietaiso rankena yra nuimama, todėl įrenginys lengvai sulankstomas į bagažą. Be techninių charakteristikų, tikro kavos gėrimo žinovai teigia, kad elektrinėje turkoje pasirodo tikroji aromatizuota kava.

Kitas skirtumas tarp puodų ir kavos virimo aparato yra kavos gėrimo procesas. Nuo pirmųjų verdančio vandens minučių, Turkijoje ruošiama kava pradeda skleisti nuostabų kvapą, o kavos aparatas išskleidžia aromatus.

Be to, „Turk“ leidžia jums gaminti kavą pagal keletą receptų, kurių kiekvienas užpildo gėrimą ypatingu akcentu, delikatesu ir unikalumu.

Deja, neįmanoma virti kažko ypatingo su kavos aparatu. Kita vertus, kavos aparatas gali gaminti įvairių rūšių kavą, pavyzdžiui, kapučino ar espresso. Turkas to negali sau leisti, bet kvalifikuotose šeimininko rankose jis pasirodys tinkamu kavos gėrimu pagal specialų receptą, o paskui jį pagardins grietinėlės arba cinamono.

Rūšis

Iki šiol labiausiai paplitęs prietaisas kavai gaminti su savo rankomis yra džiazas. Ir tik sudėtingi kavos mėgėjai gali pasigirti žiniomis apie įvairius šio virtuvės elemento tipus, leidžiančius užpildyti rytą įdomiais aromatais.

Vidutinis

Įvairūs armėnų turkai, suformuoti kaip kūgis su išlenkta nosimi ir ilga rankena. Gamybos srdzhepa skirtingų niuansų rinkinys. Pirma, forma yra spaudžiama priešinga kryptimi.

Paprastais žodžiais tariant, jis nėra kūgiškas aukštyn, bet plečiasi nuo kaklo iki apačios.

Pradinis tuščiasis sluoksnis spaudžiamas sunkiu svoriu, tada pasukamas aukštyn kojom. Nuo siauros pusės apačia yra išpjauta ir sumontuota didelėje dalyje. Tada prietaisas yra suformuotas ir, be to, viršutinė dalis yra naudojama tik rankomis. Paskutinis žingsnis yra atkaitinimas. Pagal Armėnijos tradicijas, virtuvės indai, įskaitant turkus, puošiami nacionaliniais modeliais.

Ibrik

Tokio neįprasto pavadinimo šaknys kilo iš persų kalbos. Žodinis vertimas skamba kaip „pilti vandenį“. Istoriniai dokumentai rodo, kad tai pirmasis kavos gamybos įrenginys, neturintis analogų. Naudojamas ilgą laiką. Išvaizda ibrik primena 100 ml talpos ąsotį.

Nors archeologai sugebėjo rasti stacionarius ibriksus, kurių talpa yra 100 litrų. Įrenginio konstrukcija turi ploną ilgą nosį, per kurią labai patogu užpilti karšto vandens. Dėl apvalaus pagrindo ir plokščio dugno papildomas stabilumas.

Dalla

Senovėje kava buvo laikoma klajoklių ir beduinų gėrimu, ir, atsiradusi Arabijos teritorijoje, nuotrauka dramatiškai pasikeitė. Kava pradėjo vartoti tauriuosiuose namuose, dėl to padidėjo gėrimų būklė ir ji buvo gaminama tik išskirtiniais patiekalais.

Taigi dalla pradėjo atsirasti senose virtuvėse. Išvaizda kavos patiekalai turėjo neįprastą aukštą formą ir trumpą nosį.

Būtina sąlyga dizaino projektavimui buvo skaičius, atitinkantis tauriuosius namus. Pirmosios dallaso kopijos buvo pagamintos iš metalo, nors vienu metu jos buvo pagamintos iš molio.

Gamybos medžiagos

Modernūs Turkijos modeliai kavos gėrimų ruošimui turi skirtingus tūrius, skiriasi forma, rankenos forma ir yra pagaminti iš įvairių medžiagų.

Varis

Varis yra palyginti pigi medžiaga, atitinkanti gatavų patiekalų kainų politiką. Vario skiriamieji bruožai yra stiprumas ir ilgaamžiškumas. Ši medžiaga pasirodė tik teigiamai, todėl naudojama pramoniniams poreikiams. Varis turi didelį šilumos laidumą, todėl kavos gaminimo procese galite naudoti bet kokį šilumos šaltinį.

Ir siekiant apsaugoti žmogaus kūną nuo neigiamo vario, vidinio poveikio Turkų paviršius padengtas papildomu sidabro, alavo ar nerūdijančio plieno sluoksniu.

Pagal tradicinių kavos gėrimų gamybos taisykles, į smėlį dedamas Turkas, kuris yra pašildytas šalia ugnies.

Šiuolaikinėse kavos rinkiniuose yra nedideli smėlio dėžės ir mentelės, pagamintos iš vario. Šie rinkiniai idealiai tinka miesto apartamentams.

Molis

Ilgą laiką molis buvo bendra ir lengvai prieinama medžiaga, iš kurios gaminami ne tik turkai, bet ir kiti virtuvės reikmenys. Dėl technologinės pažangos atsirado kitų medžiagų, kurias buvo lengviau naudoti nei molis. Atitinkamai molio produktų kaina padidėjo kelis kartus. Savitoji molio kalakutų savybė yra ilgas kavos gėrimo aušinimo procesas, kurio metu kava yra prisotinta deguonimi.

Akytojo molio struktūra absorbuoja kvapus, kurie vėliau užpildys virtuvę su ypatingu aromatu.

Be to, molio konstrukcijos yra labai lengvai plaunamos. Nereikia naudoti ploviklių, tiesiog nuplaukite puodus šaltu vandeniu.

Keramika

Keramika, pavyzdžiui, molis, idealiai išlaiko gėrimo temperatūrą, todėl būtina nuolat stebėti virimo procesą. Kai tik atsiras pirmieji virimo patarimai, indas turi būti nedelsiant pašalintas iš šilumos. Todėl vienintelis keramikos trūkumas yra trapumas tokie turkai turėtų būti apsaugoti nuo kritimo ir atsitiktinių streikų.

Stiklas

Šiuolaikinė medžiaga, palyginti neseniai gauta gamintojų paklausa, tačiau dar nepasiekė daug vartotojų susidomėjimo. Stiklo konstrukcijoje daugeliu atvejų nėra siauros kaklo. Todėl jos sienos yra plonos turkų turinys greitai sušyla. Jei per kelias sekundes pailsėsite, viryklėje teka verdantis skystis. Stiklo dizainą dažniausiai įsigyja kavos gėrimų žinovai, Mėgsta eksperimentuoti su naujomis kavos rūšimis.

Gėrimo aušinimo procesas yra pakankamai greitas, todėl jį reikia nedelsiant pilti į puodelius.

Ypatingas stiklo turkų bruožas yra tūris, kurio pakanka, kad vienu metu gydytų kelis žmones. Stiklo turkų analogas yra kristalas ir kvarco džiazas. Šių produktų storis leidžia išlaikyti reikiamą gėrimo temperatūrą šiek tiek ilgiau nei paprastas stiklas. Išvaizda kristalai, kvarcas ir stiklas turkai neturi skirtumų.

Metalas

Universali medžiaga, iš kurios gaminami ne tik kavos puodai, bet ir kiti patiekalai. Paprastai yra aliuminis arba nerūdijantis plienas. Senovėje vertingieji metalai, pavyzdžiui, sidabras ir auksas, buvo naudojami kaip jų analogai. Pagal istorines pastabas, sidabro ir aukso patiekalai buvo tik kilnuosiuose namuose.

Skirtingas nerūdijančio plieno turkų bruožas yra didžiausias šilumos laidumas.

Metalo konstrukcijos labai greitai šildo ir ilgą laiką gali išlaikyti laivo temperatūrą. „Cezve“ plieno modelis yra plačiai paplitęs tarp naujokų kavos.

Ypatingas dėmesys skiriamas turkų žalvario konstrukcijai. Iš šios medžiagos paaiškėja, kad ne tik ištepami patiekalai, bet ir sukuriamas individualus dekoras ant paviršiaus. Svarbiausia, kad žalvaris labai ilgai atvėsina kavos mėgėjas galės ilgą laiką mėgautis gaivinančio eliksyro skoniu ir aromatu.

Aliuminis

Bet kokie indai, pagaminti iš aliuminio medžiagos, yra labai patogu žygiams, tas pats pasakytina ir apie emaliuotas struktūras. Ypatingas aliuminio bruožas yra mažas svoris ir mažos kainos. Atitinkamai atsitiktinai užmirštas džiazas, esantis pelenų krūvoje iškyloje, jums nesukels. Vienintelis aliuminio turkų trūkumas yra struktūrinis nestabilumas.

Tai labai lengva nugriauti ir net prisiminti. Dažnai kyla problemų su įbrėžimais.

Aliuminio turkai išvaizdos požiūriu toli gražu nėra idealūs, dažnai produktų forma primena griovį ar kavos puodą. Klasikinė išvaizda yra labai reti. Sudėtingus kavos mėgėjus atbaido konstrukcijos dizainas, kuris jokiu būdu negali tapti virtuvės erdvės puošmena.

Sienų forma ir storis

Klasikinė kavos turkų forma yra tiesiog įpareigota turėti tradicinę išvaizdą, ty siaurą kaklą ir platų dugną, viršutinės ir apatinės dalies plotis turėtų skirtis du kartus. Siauras Turkijos kaklas padeda sumažinti gaminio atvirą plotą, kad viršuje esantis gėrimas būtų padengtas daugiau išmuštų putų. Būtent šiame dangtelyje išsaugomas neįprastas gėrimo aromatas, taip pat užblokuotas eterinių aliejų garavimas.

Be to, susiaurėjusi kaklo dalis apačioje rodo stiprų gaminio šoninių sienelių polinkį. Šis veiksnys vaidina svarbų vaidmenį verdant gėrimą. Dėl dizaino ypatybių kava nėra pakilusi, bet, atvirkščiai, teka žemyn, sutelkdama dėmesį į apačią.

Yra keletas nuomonių dėl sienos storio. Kai kurie teigia, kad 1,5 mm yra ideali dizaino savybė.

Ir iš esmės tai yra pagrįsta nuomonė prieš dzhevą su sutankinta baze.

Svarbiausia yra tai, kad stora konstrukcijos danga neturi plonų sienų. Šis faktas rodo dviejų gaminio dalių sujungimą, dėl kurio gali sumažėti patikimumas. Tai ypač pastebima, kai dažnai keičiasi temperatūra. Ir pati sukibimo jungtis ne visada yra pagaminta iš aukštos kokybės metalo. Dažnai naudojami įtartinos kilmės lydiniai.

Jei turkų dizainas visiškai turi storas sienas, tada prietaisas greitai išlaisvins sukauptą šilumą, tik virimo metu bus daug sunkiau kontroliuoti virimo laiką.

Ypač sunku stebėti, kaip kavos gėrimas ruošiamas storoje sienoje esančiame Turkyje ant smėlio.

Ypatingas dėmesys turėtų būti skiriamas cezve. Manoma, kad klasikinio dizaino tūris neturi viršyti 100 ml. Paprastai jie gamina apie 50 arba 75 ml kavos. Patyrę kavos aparatai teigia, kad gydyti daugybę žmonių, vienu metu turėtumėte gaminti 50 ml kavos. Visų pirma, jis pasirodys, kad nustebins svečius kokybe ir, antra, prašome su kiekiu. Pagrindinis dalykas, kuris nustebins dabartines gėrimo savybes.

Šiuolaikiniuose modeliuose, be ryškaus dizaino, yra papildomų niuansų. Pavyzdžiui, daugelis turkų dizaino yra papildytas dangčiu. O rankenos ne visada turi patogią formą, dažniausiai patiekalų dekoratyvinis vaidmuo.

Populiarūs prekės ženklai

Iki šiol yra daug įvairių patiekalų, skirtų kavos paruošimui. Mes kalbame apie rankinio ir gamyklos gamybos džiazą. Padaryta daugiau turkų pasaulio rinkoje. Armėnijos, Pietų Osetijos, Turkijos ir Azerbaidžano teritorijoje. Tačiau kai kurios kopijos turi visą gyvenimą trunkančią garantiją.

Ypatingas dėmesys skiriamas džiazo kompanijų gamybai. Sojoskur vietoj staklių buvo naudojami žmogaus rankų įgūdžiai. Šio prekės ženklo produktai yra paklausūs visame pasaulyje. Kiekviena atskira kopija sukuriama iš vieno vario lapo. Išorinė pusė sukurta įspaudžiant įdomius modelius. Vidinė dalis padengta sidabro sluoksniu. Dėl savo tvirtos konstrukcijos sojos turkai paveldimi.

Jei svarstysime turkų gamybą gamybos mastu, kompanija užima pirmaujančią poziciją Ceraflame su keramikos gaminiais. Produktai turi daug teigiamų savybių. Pavyzdžiui, šie turkai nėra toksiški, jie drąsiai toleruoja staigius temperatūros pokyčius, jų išorinis sluoksnis apsaugo nuo įbrėžimų ir, svarbiausia, jie gali būti naudojami atviroje ugnyje. Visas dzhezv asortimentas turi teisingą klasikinę formą, skirtumą tarp jų - tik tūrio ir spalvos.

Rusijos Federacijos teritorijoje lyderystės lygis buvo padalintas tarp dviejų įmonių - UAB „Stanitsa“ ir „Gus-Crystal Glass Factory“. Tuo pačiu metu „Stanitsa“ sukuria turkus iš vario, kur kiekvienas gatavas egzempliorius turi sutirštintą dugną, patogią rankeną ir neįprastą dizainą. „Gus-Khrusalny stiklo fabrikas“ gamina cezves iš roko kristalo. Šios medžiagos dėka turkai yra skaidrūs, kurie atrodo ypač gražūs.

Be to, kristalų indai, skirti kavos virimui šildymo metu, nėra įtrūkę arba nesulaužomi, bet gali būti sulaužyti iš atsitiktinių lašų.

Be pasaulyje žinomų prekinių ženklų, gaminančių puodus, yra ir kitų įmonių, kurios pasirodė esančios teigiamomis.

 • Vitesse. Gerai žinomas prekės ženklas, gaminantis virtuvės indus ir namų apyvokos prietaisus. Iš pradžių bendrovė užsiima tik nerūdijančio plieno indų gamyba, o 2007 m. Pabaigoje jų gaminių asortimentą papildė įvairūs virtuvės prietaisai, įskaitant turkus.
 • Fissman. Šis prekės ženklas pasaulyje žinomas jau daugiau nei 10 metų. Įmonė užsiima tik patiekalų ir mažų virtuvės reikmenų gamyba. Visa linija yra patvari ir patikima. Įrankių gamybai naudojamos medžiagos turi aukštą saugumo lygį, kuris vaidina svarbų vaidmenį kuriant aukštos kokybės cezve.
 • Standartiniai meno gaminiai. Indijos įmonė, užsiimanti neįprastu dizainu gaminamų prekių gamyba. Kasmet didėja prekės ženklo struktūra, į darbą įtraukiami nauji kadrai, diegiami šiuolaikiniai sprendimai. Dizaineriai užsiima aukštos kvalifikacijos specialistais. Gerai koordinuojamo komandos darbo dėka kompanija sugeba užkariauti naujus aukštus ir sukurti geresnius produktus, įskaitant turkus.
 • TimA. Rusijos gamintojas užsiima aukštos kokybės virtuvės reikmenų gamyba. Tuo pačiu metu gamybos procesas nesibaigia per minutę. Kasmet gamybos apimtis tik didėja. Pagrindiniai turkų modeliai buvo perstatyti, o šiandien šiuolaikinis žmogus gali ne tik mėgautis tinkamai paruoštos kavos skoniu, bet ir dekoruoti virtuvės erdvę su savo estetiniu dizainu.

Kaip pasirinkti?

Turkas arba džiazas - tai labiausiai paplitęs prietaisas kavai gaminti. Kiekvienas asmuo pasirenka šį įrenginį pagal savo pageidavimus ir asmeninius reikalavimus. Bet tiems, kurie niekada nebandė tikros kavos ir nori susipažinti su šiuo kvapniu gėrimu, Turėtumėte klausytis kavos virimo aparatų rekomendacijų dėl virimo įrankių pasirinkimo, kuris lemia gėrimo kokybę.

 • Pradedančiam kavos mylėtojui geriausiai tinka Klasikinis Turk, pagamintas iš metalo, tinka tiek dujų, tiek elektrinėms viryklėms. Jo vertė, kaip visuma, neturės įtakos šeimos biudžetui, tačiau ji išbandys šį puikų kavos gėrimą. Metalinių turkų pagalba galite gaminti kavą pagal senus receptus, būtent karštame smėliu.
 • Jei kavos pakaitalo mėgėjai norėjo pakeisti malonumo gėrimą iš miltelių masės į skrudintus grūdus, geriausia atkreipti dėmesį į šiuolaikiniai elektriniai modeliai. Atrodo, kad tokie prietaisai yra patogūs didelėms šeimoms, kai reikia paruošti pusryčius vaikams, suaugusieji gali pasiruošti darbui, ir nėra galimybės sekti kavos gamybos procesą.
 • Žmonėms, kurių profesija susijusi su dažnai vykstančiomis komandiruotėmis, reikia atkreipti dėmesį elektriniai turksai pagamintas iš metalo. Jie turėtų turėti nuimamą rankeną, kad prietaisas būtų daug lengviau vežamas bagaže. Elektrinių turkų metalo dėklas transportavimo metu praktiškai nėra pažeistas.
 • Jei rytiniai mokesčiai turi papildomą laiką, geriausia jį naudoti kavos ruošimui Turk, pagamintas iš molio arba keramikos. Šios medžiagos gali priimti šilumą ir palaipsniui perkelti jį į gėrimą. Ir galutinės kavos skonis negali būti apibūdinamas žodžiais.
 • Renkantis turkų dydį geriausia teikti pirmenybę mažos talpos. Juose galima išsaugoti kavos gėrimo aromatą. Žinoma, ši parinktis ne visada tinka didelėms šeimoms, bet dviem suaugusiems ji puikiai tinka.
 • Turkų rankenos medžiaga turi turėti karščiui atsparias savybes. Dėl šios priežasties geriausia net apsvarstyti plastikines galimybes.

Pasirinkimas priklauso nuo plokštelės tipo

Keletas ginčų tarp kavos žmonių, apie kuriuos Turkas yra geriausias, niekada nesibaigs. Šių ginčų priežastis yra ne tik kavos gėrimo paruošimo ypatybė, bet ir virimo krosnių charakteristika. Galų gale, kiekviena namų šeimininkė žino, kad indai, skirti elektrinei viryklei, ne visada gali atlaikyti dujų degiklio veikimą. Pavyzdžiui, viryklėje su standartine dujų jungtimi, kurioje įrengtos kelios degiklio parinktys su atvira liepsna, reikia pasirinkti metalinius puodų, pagamintų iš vario, plieno, žalvario ir net bronzos, modelius.

Jų vienintelis trūkumas - neįprastas dizaineris padengia nudegimus, kai sąveikauja su atvira ugnimi.

Siekiant išvengti žalos turkų išvaizdai, būtina naudoti skirstytuvą, kuris yra atskyrimas tarp liepsnos ir indų. Jei dujų krosnių skirstytuvas naudojamas nuolat, galite naudoti turkų, pagamintų iš keramikos, stiklo, porceliano ar molio.

Stiklinių keraminių plokščių laikikliai tinkami kvarco džiazui. Jau seniai įrodyta, kad kvarcas nebijo kontakto su atvira ugnimi. Šiuolaikinės stiklo keramikos plokštės turi specialią dangą, ant kurios galite patiekti indus iš bet kurios medžiagos. Svarbiausia yra turėti sklandų dugną.. Dėl šios priežasties stiklinių keraminių plokščių savininkai gali įsigyti keletą turkų veislių, kurių kiekvienas leis Jums gaminti specialius kavos receptus. Bet norint, kad kavos gėrimas būtų kraštutinėje didžiausio degiklio pusėje, turkų rankena išeina už viryklės.

Tinkamiausias variantas indukcinėms plokštėms yra turkai, pagaminti iš plieno arba turintys feromagnetinį dugną.

Pasirenkant pokerį specializuotoje parduotuvėje, reikia atkreipti ypatingą dėmesį įrenginio suderinamumas su indukcinėmis plokštėmis. Arba siūloma įsigyti specialų adapterį.

Elektrinėms krosnelėms naudoti turkai, pagaminti iš metalo. Prietaiso medžiaga leidžia šeimininkui įdėti cezvea ant šildomo paviršiaus, nesirūpindama patiekalais. Tačiau, nepaisant šiuolaikinės technikos pažangos, ant smėlio ruošiama skaniausia ir aromatinė kava.Skrudintuvės receptui naudojami plonasieniai turkai, pagaminti iš žalvario ar bronzos. Kitos materialinės galimybės neturėtų būti svarstomos.

Bronza
Žalvaris

Veiklos subtilybės

Deja, ne visi šiuolaikiniai žmonės yra susipažinę su visais turkų išnaudojimo subtilybėmis ir niuansais. Ir taip, kad ateityje nebus jokių problemų, būtina supažindinti su pokerio įvedimo į darbą taisyklėmis ir jo naudojimo subtilybėmis.

 • Įsigytas Turk turi būti plaunamas tekančiu vandeniu.
 • Tada supilkite švarų skystį į plaunamą cezve, įpilkite citrinos gabaliuką ir uždėkite ant ugnies, kad virintumėte indą. Ši taisyklė taikoma visų tipų turkams, išskyrus aliuminį.
 • Po pirmųjų dviejų žingsnių galite pradėti kavos gaminimą, tačiau pirmoji dalis neturėtų būti suvartojama. Jis turėtų būti pilamas.

Pateiktos instrukcijos padeda maksimaliai valyti kenksmingų elementų vidinį paviršių.

Dėl teisingos veiksmų sekos vidinė dalis yra padengta eteriniais aliejais, kurie apsaugo nuo išmetamų kenksmingų medžiagų.

Ir po visų manipuliacijų jis pasirodys malonus ir neįprastas gėrimas.

Tai svarbu prisiminti šiuolaikinę meilužę Jokiu būdu Turk negali būti valomas valymo priemonėmis, ir net indaplovėje jis netinka kavai gaminti.

Priežiūra

Patiekalų, kurie patiekia rytinį gėrimą, turėtojai turėtų žinoti šio elemento priežiūros ypatybes. Daugumai turkų skalbimo negalima naudoti agresyvių ploviklių. Pavyzdžiui, molis Turkas labai greitai absorbuoja cheminių valymo priemonių kvapą, todėl garo gėrimui skleidžia nemalonius kvapus. Kava turi būti plaunama po kiekvieno kavos paruošimo. Norėdami tai padaryti, tiesiog naudokite nedidelį vandens slėgį iš čiaupo.

Varis Turk yra patvariausias, tačiau laikui bėgant gali prarasti natūralų blizgesį. Viduje ir išorėje jis yra padengtas tamsiu prisilietimu. Tokiais atvejais galite naudoti chemines medžiagas vario priežiūros tikslais. Bet jei to nepakanka, galite naudoti kitas valymo galimybes, kurios yra virtuvės lentynose. Pvz., Tamsos turkų sienos gali būti valomos citrina, kavos indų paviršiuje susiformavusios citrinos sultys, palaukite kelias minutes, tada nuplaukite.

Stikliniai puodai nėra išrankūs. Jie gali būti plaunami gelio arba specialaus indų plovikliu.

Svarbiausia yra naudoti minkštą kempinės pusę, kitaip ant stiklo atsiras įbrėžimų, kurie pakenks indo išvaizdai. Nepageidautina naudoti produktus, pagamintus iš paprasto muilo. Priešingu atveju, džiovinus ant turkų sienų, atrodo purvinas žydėjimas.

Kita problema gali būti nemalonus molio džiazo kvapas. Atsikratykite tai padės paprastam soda. Jis ištirpinamas nedideliame vandens kiekyje, supilamas į indų indą, paliekamas naktį. Ryte patiekalai iš pradžių nuplaunami karštu vandeniu, po to šaltu. Po šių manipuliacijų galite saugiai pereiti prie naujų kavos gėrimų rūšių.

Įdomių turkų apžvalga

Rengiant geriausių turkų reitingą buvo atsižvelgta į natūralių kavos mėgėjų nuomonę. Kiekvienas asmuo pasisakė už vieną ar kitą modelį, kurio dėka buvo galima pasirinkti aukščiausios kokybės kopijas, pagamintas iš skirtingų medžiagų.

"Kaimas" Varis "

Šis turkų modelis buvo labai vertinamas vartotojų. Klasikinio stiliaus patiekalų dizainas. Indo tūris yra 500 ml. Vario pagrindas ant viršaus yra padengtas specialiu apsauginiu sluoksniu, vidinis paviršius apdorojamas su maisto rūšimi alsu, kuris atsparus oksidacijai. Suvaržytas kaklas leidžia paruošti kavos gėrimą, išlaikant jo turtingą aromatą ir skonį.

Skirtingas aprašytų turkų bruožas yra patogi rankena, pagaminta iš natūralios medienos. Jos dėka gėrimo paruošimo procesas tampa labai malonu, o svarbiausia - nudegimo rizika.

Be to, Cezvea dizainas turi specialų žiedą, kuris leidžia pakabinti indus ant kablio, o ne tik įdėti jį į lentyną.

Ypatingas dėmesys turėtų būti skiriamas virimo prietaiso projektavimui, kuris idealiai derinamas su bet kokios virtuvės interjeru. Daugelis turkų savininkų pabrėžia dizaino stiprumą. Medžiaga nėra tinkama deformacijai, išorinė pusė nėra subraižyta, o jos plovimas nėra sudėtingas.

"Vitesse Turguoise"

Turkų, pagamintų iš nerūdijančio plieno, kopija yra ypač populiari tarp kavos mėgėjų. Jo išvaizda pasižymi ypatingu pritraukimu, o visa tai suderinama su matiniu ir veidrodžiu. Struktūros sienos ir apačios įkaitus gana greitai, per trumpą laiką paaiškėja, kad gaivinantis gėrimas su ypatingu aromatu.

Turkų rankenoje yra papildomas įdėklas, kuris neleidžia nuslysti nuo rankų. Be to, jis neužsiliepsnoja, nudegina.

Aprašyta Turkija pasižymi puikiomis savybėmis. Jis nėra deformuojamas, lengvai plaunamas, neapdengtas žydinčiomis ir tamsiomis dėmėmis. Svarstant džiazą pagal kainos / kokybės kriterijų, Vitesse "Turguoise" yra naujausias atvejis.

„Ceraflame Ibriks New“

Tarp keraminių turkų šis patiekalų pavyzdys yra labai patenkintas kavos mėgėjams. Elegantiška išvaizda ir elegantiškas dizainas leidžia prietaisui harmoningai suderinti visus virtuvės interjerus.

Aprašyto modelio sienų išorinės pusės padengtos emalio sluoksniu, kuris garantuoja apsaugą nuo šiurkštumo ir įbrėžimų. Verta pažymėti, kad „Ceraflame Ibriks New“ plovimui nereikia specialių įrankių, pakanka naudoti lengvas ploviklius ir minkštą kempinės pusę.

„Ceraflame Ibriks New“ laikoma visuotine cezve. Jis lengvai perduoda tiesioginį kontaktą su atvira ugnimi, elektrine virykle ir netgi perduoda sąveiką su mikrobangų krosnele ir šaldikliu.

Aštrieji šio turkų statybos pokyčiai nėra baisūs. Gaminant naudojamos tik medžiagos, nekenksmingos žmonių sveikatai.

Pagrindinis šio modelio bruožas yra vienodas skysčio šildymas, tuo pačiu sukuriant bangavimo efektą. Šie veiksniai suteikia kavos gėrimui neįprastą skonį ir turtingą aromatą. Išėmus Ceraflame Ibriks Naują iš krosnies, keramika gana ilgai atvėsina, o viduje esančio kavos skonis nekinta.

Plovimo patogumui, cezve dizainas turi nuimamą rankenėlę.

Norėdami sužinoti, kaip tinkamai gaminti kavą Turkijoje, žr. Toliau.

Parašykite komentarą
Informacija pateikiama referenciniais tikslais. Negalima savarankiškai gydyti. Dėl sveikatos visada konsultuotis su specialistu.

Mada

Grožis

Ryšys