Virtuvės reikmenys

Skalki: veislių aprašymas ir pasirinkimo niuansai

Skalki: veislių aprašymas ir pasirinkimo niuansai

prisijungti prie diskusijos

 
Turinys
  1. Istorija
  2. Aprašymas
  3. Veislės
  4. Matmenys
  5. Medžiagos
  6. Dizaino parinktys
  7. Geriausių modelių apžvalga
  8. Kaip pasirinkti skersinį?

„Rolling pin“ yra žinomiausias virtuvės „charakteris“. Žinoma, tai daugiausia priklauso nuo anekdotų, kuriuose indai veikia kaip moterų ginkluotės prieš ginklą kaltas vyras. Tačiau, atmetus anekdotus, mes galime pasitikėti, kad tai priklauso nuo jos daugeliu atvejų dėl to, kaip pasirodys skanus tortas ar makaronai.

Istorija

Gana paprasta ir gerai žinoma riedėjimo smeigė turi turtingą istoriją. Mokslininkai nustatė, kad prieš maždaug 3000 metų etruskai kasdieniame gyvenime aktyviai naudojo tokio tipo indus. Tačiau kitose pasaulio dalyse įrenginiai taip pat buvo paplitę. Jie buvo pagaminti iš akmens, molio ar medžio. Pažymėtina, kad valcavimo juosta ne visada naudojama dirbant su tešla. Jie taip pat nugalėjo mėsos ir maltų prieskonių ir šaknų. Ir IV a. Pr. Kr. er senovės Graikijoje produktas buvo naudojamas švelninimui arba, priešingai, audiniams. Prieš valcavimą audinys buvo laikomas specialiame tirpale.

XIX a. Pabaigoje tešlos riedėjimui buvo sukurtas medinis suktuvas su rankenomis. Galima pastebėti, kad tokie valcavimo smeigtukai pradėjo atsirasti įvairiuose miestuose, tačiau šis išradimas buvo patentuotas „African American Reed“. Jis padarė judančią verpimo cilindrą su rankenomis, kurios išliko fiksuotoje padėtyje.

Ypač įdomi ir romantiška stiklo skalokų istorija. Juos davė angliški jūreiviai savo žmonoms, plaukdami. Silpna dovana buvo puošiama liečiančiais piešiniais ir užrašais. Natūralu, kad tokia dovana nebuvo naudojama virtuvėje, bet buvo laikoma suvenyru ir talismanu. Buvo manoma, kad jei valcavimo galvutė krekingo ar sudaužė, tai yra blogas ženklas, laivas buvo sugriautas. Tradiciškai stiklo dirbiniai buvo tuščiaviduriai ir turėjo vieną rankenėlę. Viduje buvo galima išpilti arbatos, prieskonių. Tačiau jūreivių žmonos ten pilvo jūros druską, tikėdamos, kad ji išgelbės nuo blogos akies ir nelaimės ant vandens.

Garsiausios tuo metu, kai stiklo valcavimo kaiščiai buvo kobalto Bristol (gaminami Bristolio mieste), jie turėjo didelę kainą. Pigesni analogai buvo „Nailsea“ (iš Neilsey miesto). Jie buvo pagaminti iš butelio stiklo.

XIX a. Pradžioje taip pat pasirodė keraminiai suktuvai, susiję su sveikatos ir higienos skatinimu. Keraminiai kolektoriai buvo lengviau valomi nei mediena. Tešla nebuvo prilipusi prie jų, valcavimo ir tešlos temperatūra gali būti reguliuojama atvėsinant arba šildant priedą. Vienintelis keramikos trūkumas yra trapumas.

Porceliano ir keramikos gamyklos akimirksniu paėmė šią idėją ir pradėjo gaminti indus. Tuo metu populiariausi buvo vokiečių gamyklos „Meissen“ ir olandų „Delft“ mėlynos spalvos gaminiai. Kadangi keraminiai riedėjimo kaiščiai reikalavo kruopščiai tvarkyti, juos reikėjo tobulinti. Taigi, buvo sukamos (ritininės) keraminės versijos su medinėmis rankenomis.

Aprašymas

Riedėjimo kaištis - tai virtuvės įrankio tipas, kuris yra cilindrinis objektas, skirtas tešlos valcavimui. Kai kuriuose modeliuose yra rankenos.

Riedėjimo kaiščiai gali būti pagaminti iš įvairių medžiagų, turi skirtingą konfigūraciją.

Konkrečio modelio pasirinkimas priklauso nuo daugelio veiksnių, bet visų pirma tai priklauso nuo valcavimo tikslo.

Veislės

Konstrukcijos požiūriu valcavimo smeigtukai gali būti suskirstyti į 2 grupes - tuos, kurie turi rankenas, ir be jų (volo pavidalu).Priedo rankenos padaro tešlos riedėjimą patogesnę - rankos lieka švarios, kaip ir pati tešla. Tačiau nebuvo jokio specialaus palengvinimo gaminio ištraukimui rankenomis. Kitas darbo su tokiais indais privalumas yra apsauga nuo perkaitimo dėl rankų trinties. Tai ypač aktualu, kai receptas reikalauja atvėsti riedėjimo smeigtuką arba ištraukti tešlą iš šaldytuvo.

Ritininių kaiščių rankenos gali būti ritinio tęsinys su darbiniu paviršiumi arba montuojamas atskirai. Šiandien gamintojai siūlo ir įrenginius su sulankstomomis rankenomis. Dažnai pastarieji yra pagaminti iš kitų medžiagų.

Įdomiau galima pavadinti klasikiniai cilindriniai modeliai. Jie laikomi universaliais, nes jie tinka dirbti su tešla, net ant kepimo skardos arba keptuvėje. Tokiu atveju analogiška rankena bus nepatogu. Be to, daugelis namų šeimininkių naudojasi tokiu riedėjimu ir tolkushki.

Galime atskirti kitą tipo cilindrus su sutankinta vidurine dalimi (darbiniu paviršiumi). Tokie prietaisai yra patogūs darbui su tankiais plokščiais pyragais (pavyzdžiui, belyashes), tačiau yra nepatogu, jei tokį tešlą sukite tokiais indais.

Jei kalbame apie atnaujinimus, verta paminėti suktuvas su sukamomis rankenomis. Produktas susideda iš besisukančios dalies ir rankenos. Jūs netgi galite sulaikyti pastarąjį, nes sukasi tik darbinis paviršius. Tokie riedėjimo kaiščiai yra ypač patogu tiems, kurie dirba su dideliu tešlos kiekiu: rankos yra mažiau pavargusios, nėra pūslių.

Paprastai produktai su besisukančiomis rankenomis yra sujungti iš medžio ir metalo, metalo ir silikono. Patogiai, jei rankenos neslysta ir patogiai užsikabina rankose, jas taip pat lengva valyti.

Konstrukciniai ritinių elementai yra susiję su jų paskirtimi. Pvz., Be gerai žinomo cilindrinio suktuvo, yra gydomasis ritinis. Jis gali būti naudojamas gydyti raviolius, kurių tekstūra yra arti koldūnų.

Raviolnitsa labai supaprastina ir pagreitina modeliavimą: jie sudeda ant tešlos sluoksnio ir padengia antrą sluoksnį. Dabar dar reikia eiti į tešlą vieną kartą, kad susidarytų raviolis.

Makaronų pjaustytuvas - būtinas pagalbininkas tiems, kurie mėgsta naminius makaronus. Tešlą reikia išgręžti įprastu suktuvu, o po to su makaronų pjaustytuvu. Kaip rezultatas, jūs gaunate puikiai plonas ir vienodas makaronai. Ir vėl bus sutaupyta laiko ir pastangų.

Produktas "3 in 1" laimės tų, kurie vertina funkcionalumą ir ergonomiką, širdis. Dėl konstrukcinių savybių jis gali veikti kaip butelis, skirtas laikyti aliejų arba padažą, prieskonių šlifavimo įrankis, taip pat gali būti valcavimo įrankis.

Kitas daugiafunkcis įrenginys - valcavimo įrankis slapukus. Atstovauja klasikiniam cilindriniam asistentui iš plastiko su rankenomis. Tačiau gaminio viduje yra tuščiavidurė, ji atsidaro ir jame saugomi slapukų pyragai. Tai labai patogu, nes pelėsiai nebus prarasti ir nereikės atskiros saugojimo vietos.

Matmenys

Riedėjimo kaiščio matmenys, ty ilgis ir skersmuo, nustatomi pagal produkto paskirtį. Nepamirškite reikmenų pasirinkimo pagal savo dydį. Kai kurie prietaisai skirti dideliems tešlos sluoksniams sukti, kiti leidžia sukti tešlą tiesiai ant kepimo skardos arba keptuvėje, taupydami laiką ir pastangas.

Prietaisas, kurio ilgis yra 25–30 cm, skersmuo 5–6 cm, yra laikomas universaliu ir populiariausiu, tinka dirbti su mažais produktais ir vidutinio dydžio valcavimo siūlais. Didesniems, rekomenduojama pasirinkti riedėjimo kaištį, kurio ilgis yra 40-50 cm, kartu su dydžiu, produkto skersmuo visuomet didėja - tai yra 8-10 cm. koldūnai, manti. Kartais jie gali turėti vieną švirkštą ritinio pavidalu. Tokie prietaisai yra nepakeičiami vietos trūkumo sąlygomis.

Taip pat yra ploni ilgai priedai, vadinami uklyuv. Jie naudojami Armėnijos lavash, baklava valcavimui.Jie taip pat patogūs valcuoti picą, tešlą kai kuriems pyragams. Tokiuose induose taip pat galite apvynioti tešlos sluoksnius. Kai kurių produktų ilgis pasiekia metrą.

Medžiagos

Skirtumai gali būti taikomi medžiagoms, iš kurių gaminamas suktuvas. Apsvarstykite labiausiai paplitusius.

Medis

Vienas iš populiariausių variantų, pritraukiantis praktiškumą, ilgaamžiškumą, optimalų svorį. Vidutiniškai tai yra 0,5-1 kg, ty prietaisai nėra sunkūs, bet ne per šviesūs. Tačiau medienos gaminiai turi trūkumų. Visų pirma, jiems reikia ypatingos priežiūros. Mediena netoleruoja drėgmės, kuri apsunkina priedų plovimą ir dezinfekavimą. Nenusivilkite valcavimo juostos, skalbimui naudokite indaplovę.

Tešla tvirtai prilimpa prie medžio paviršiaus, ypač minkšta. Visą laiką būtina supilti miltus arba naudoti filmą. Galiausiai, medžio paviršiuje gali atsirasti skalda ir įtrūkimai. Tai kupina bakterijų išsivystymo ant paviršiaus, o ritinėliai ant valcavimo gali sužaloti rankas.

Renkantis medinį suktuvą pirmenybė turėtų būti teikiama iš medžio masyvo: bukas, liepa, ąžuolas Galite apsvarstyti bambuko versiją.

Nepaisant to, kad bambukas nėra medis, iš jo besisukantys smeigtukai vis dar klasifikuojami kaip mediniai.

Bukas
Bambukas

Silikonas

Šiuolaikinė elastinė medžiaga, spaudžiama medine kolona. Silikono gaminiai yra lengvai naudojami, tačiau tešla neliečia jų. Didesniam patogumui patyrusios namų šeimininkės naudoja valcavimo kaiščius kartu su kilimėliais iš silikono.

Svarbus taškas - iš silikono pagaminti suktuvai yra gana lengvi, todėl jie netinka visų rūšių tešlai. Geriausia juos naudoti, jei reikia sukti minkštą tešlą, tačiau pats darbų kiekis yra mažas. Priešingu atveju, galite naudoti silikono analogus su svorio agentu. Pastarojo vaidmuo yra metalinis cilindras, pritvirtintas prie aksesuaro.

Metalas (nerūdijantis plienas)

Namų šeimininkės neretai naudoja nerūdijančio plieno suktį, tačiau profesionalioje virtuvėje tai gana dažnas ir būtinas „vienetas“. Visų pirma Profesionalus riedėjimo smeigtukas yra vertingas, nes jis gali visiškai išpjauti visų rūšių tešlą. Tuo pačiu metu, medžiaga nekelia pavojaus, kad ji bus padengta įtrūkimais ir įtrūkimais, todėl galima kalbėti apie jo ilgaamžiškumą. Be to, dėl didelio svorio, patogu naudoti metalo įrankius klampiam, neelastiniam tešlui, norint ištraukti didelius sluoksnius.

Šiek tiek mažiau naudojamas aliuminis, kuris yra patogus minkštesnę ir elastingesnę tešlą. Taip pat priedas tinka riešutų ir prieskonių šlifavimui juos sukant. Jei to reikalauja receptas, galite šildyti arba atvėsti metalo valcavimo galvutę. Tai gana paprasta rūpintis, galima naudoti indaplovę.

Metalo priedų trūkumas gali būti vadinamas sunkumu dirbti su juo. Tai nėra lengva prisitaikyti prie tokio riedėjimo, svarbu pasirinkti tinkamą storį. Metalo valcavimo smeigtukai yra kieti ir sujungti - tai reiškia, kad metalo darbinis paviršius derinamas su rankenomis, pagamintomis iš medžio arba silikono.

Metalo valcavimo smeigtukai dažnai yra tuščiaviduriai su galimybe užpildyti vidų vandeniu. Tai leidžia reguliuoti suktuvo svorį ir pakeisti jo temperatūrą. Pavyzdžiui, jei tešlos sudėtyje yra alyvos, ir svarbu, kad ji nesilydytų, į valcavimo galvutę įpilkite šaltą vandenį. Jei, priešingai, reikia šiltinti tešlą, kad pagerintumėte jo elastingumą, užpilkite šiltu vandeniu.

Stiklas (keramika)

Neprivaloma ne kasdieniniam naudojimui, kuris tinka ne tik tešlos, bet ir cukraus mastikos, mėsos ir žuvies įdaro, marmelado, šokolado masės. Akivaizdu, kad tai gana trapus produktas, kurį reikia atidžiai tvarkyti. Labai dažnai stiklo valcavimo kaiščiai yra tuščiaviduriai, tačiau, jei reikia, jie gali būti užpildyti kruopomis. Pastarasis padeda reguliuoti suktuvo svorį. Be to, šis aksesuaras papuošs interjerą.

Porcelianas ir keramika taip pat gali būti priskirti stiklo valcavimo kaiščiams, klasifikacija grindžiama jų dekoratyviniu panašumu ir trapumu. Svarbu apsaugoti šių produktų apledėjimą nuo smulkinimo ir staigių temperatūros pokyčių.

Akmuo

Akmens valcavimo kaiščiai, kartu su mediniais, atsirado tarp pirmųjų namų šeimininkių ir profesionalų arsenale. Tada jie išnyko iš kasdienio gyvenimo, bet dabar jie vėl atgaivina ir pasižymi didelėmis kainomis. Pirmiausia verta paminėti jų garbingą išvaizdą ir įspūdingą svorį (vidutiniškai 2 kg). Tokie valcavimo kaiščiai yra optimalūs tvirtajai tešlai. Šiuo atveju ypač patogu dirbti su marmuro valcavimo įrankiu. Tačiau plona ir subtili tešla reikalauja specialių įgūdžių dirbti su akmens priedais.

Akmens gaminiai, jei reikia, gali būti šildomi ir aušinami, tačiau jūs negalite to daryti staiga. Tokios temperatūros šuoliai yra pripildyti įtrūkimų ant paviršiaus. Tas pats pasakytina apie sukrėtimus, atsitiktinius riedėjimo kaiščius. Štai kodėl, nepaisant akmens stiprumo, modelis vis tiek reikalauja kruopščiai tvarkyti.

Plastikiniai

Šiuolaikinė medžiaga, atspari vandeniui, riebalams, temperatūros pokyčiams. Plastikinis priedas gana gerai sukasi tešlą, nesiliečia su priedų paviršiumi, tešlą galite perkelti į kepimo skardą su valcavimo galvute. Tačiau visos šios savybės yra tikros, jei modelis yra pagamintas iš aukštos kokybės maisto kokybės plastiko. Jei nėra tikslios informacijos apie gamintoją ir medžiagą, geriau atsisakyti pirkti.

Svarbus dalykas - jūs negalite laikyti indų iš plastiko šalia orkaitės, skalbimas indaplovėje yra nepageidaujamas.

Dizaino parinktys

Ant paviršiaus yra ritininiai smeigtukai su centimetriniu valdikliu. Jie leidžia sukti tokio pat dydžio tešlą, kuri yra ypač svarbi profesionalių kepėjų ir konditerijos virėjų darbui - paruošti pyragaičiai yra idealūs.

Jei reikia griežtai reguliuoti tešlos storį, reikia atkreipti dėmesį į ritininį kaištį su specialiais spaustukais. Dėl pastarojo, valcavimo juostos darbinis paviršius tiesiog nesiekia žemiau nurodyto parametro, o tešla gaunamas norimas storis.

Kaip kamščiai naudojami specialūs pamušaliniai žiedai, kurie dėvimi abiejose valcavimo juostos pusėse. Žiedai gali būti rinkinyje, užtikrinant norimą tešlos storį, šiuo atveju, kiekvieną kartą, kai reikia paimti naujus žiedus ir įdėti juos. Be to, žiedai gali būti įterpti, o tada tiesiog juos slinkti, nustatydami norimą aukščio parametrą.

Apskaičiuotas suktuvas su nuotrauka ar užrašu skirtas papuošti pyragus. Jis netinka tešlos valcavimui. Raižyti ritininis kaištis su raštais yra naudojamas jau paruoštoje pjaustymo formoje, būtina griežtai per įrankį eiti per vieną kartą. Priešingu atveju piešinys bus sugadintas. Raštuotas valcavimo įrankis gali turėti skirtingą dizainą: nuo nedidelio užrašo slapukų iki ryškesnio už pipirų ir pyragaičių. Tokio asistento dėka galima greitai ir lengvai papuošti bet kokį tešlą.

Atkreipkite dėmesį, kad šis suktuvas netinka visų tipų tešlai. Jei įdėsite ornamentą ar piešdami tešlą, kilusią orkaitėje (pvz., Mieles), jis tiesiog išnyks. Bet ant smėlio tešlos modelis išliks ryškus.

Slapukams ir meduoliams geriau rinktis ne tik ritinį su ornamentu, bet ir specialų modelį, kuris padalina tešlą į segmentus. Pakanka pasivaikščioti per tešlą, kad jis būtų suskirstytas į sausainius ar imbiero lapelius. Viskas, ką dar reikia padaryti, yra supjaustyti produktus pagal numatytas linijas.

Geriausių modelių apžvalga

Specialistai vadina vienu iš geriausių šiuolaikinių skallerių iš prekės ženklo. Stahlberg. Tai metalo pagrindas, kuris yra ištemptas silikono korpusas. Be stilingos išvaizdos, jis užtikrina riedėjimo sijos stiprumą ir funkcionalumą. Dirbant su šio Vokietijos gamintojo riedėjimo kaiščiu nereikia dėti daug pastangų - pakanka užimti rankenas ir sunkiau stumti tešlą.Pastarasis neprilipsta prie silikono, o indai iškelia net storus sluoksnius.

Optimalus svoris, ryškus dizainas (silikoninė danga, prieinama keliomis spalvomis) ir priimtina kaina yra valtuvo privalumai.

Jei dar neturite patirties tešlos valcavime, bet svajojate apie tobulą kepimą, koldūnus ir makaronus, atkreipkite dėmesį į modelį, kuris leidžia reguliuoti tešlos storį. Pirkėjų pasitikėjimą laimėjo tokių markių produktai kaip Mastradas ir Teskoma. Pirmajame yra 3 nuimami žiedai, skirti tešlos valymui pica, makaronams ir sausainiams. Antrasis modelis neturi nuimamų žiedų, sluoksnio storiui reguliuoti naudojamos specialios atramos. Pastato aukštis reguliuojamas sukant specialią vožtuvo vožtuvą.

Abu variantai yra pagaminti iš maisto kokybės plastiko. Tešla nelipina ant paviršiaus, pats produktas yra patogus naudoti ir lengvai valomas. Kitas prekės ženklas, kuris gamina kokybiškas valcavimo kaiščius, reguliuojančius tešlos storį Tupperware.

Mastradas
Tescoma
Tupperware

Nerūdijančio plieno tepalui rekomenduojama naudoti nerūdijančio plieno gaminį. „Multidom“ (Kinija). Tai klasikinis suktuvas su ryškių spalvų polipropileninėmis rankenomis. Jis gali būti priskirtas universaliosioms veislėms - ilgis 42 cm, tačiau kai kurių svoris gali pasirodyti nepakankamas, kad sukietų storą tešlą (200 g). Tačiau dėl ritininio darbo cilindro darbas nemažai pastangų.

Iš papildomų privalumų: lengvumas, galimybė plauti priedą indaplovėje.

Dėl tankios tešlos, iš efektyvaus suktuvo Premier namų apyvokos reikmenys. Marmurinis gaminys su mediniu stendu ir ta pačia rankena turi 26 cm ilgį ir yra ypač veiksmingas tepalams.

Kaip ir visi akmens valcavimo kaiščiai, šis modelis turi daug išlaidų ir reikalauja kruopščiai tvarkyti. Jo svoris yra įspūdingas - 2 kg.

Kaip pasirinkti skersinį?

Prieš perkant, reikia laikyti riedėjimo galvutę į rankas, pabandykite ištraukti įsivaizduojamą tešlą. Jūs turite būti patogūs, produkto svoris neturėtų sukelti šepečių nuovargio.. Braukite darbinį paviršių, patikrinkite. Ji turėtų būti lygi, be smulkinimo ir kalvų. Tai dažnai yra pigių medinių skalokų gamintojų kaltė. Jei ant metalinio riedėjimo kaiščio yra įtrūkimų ir pažeidimų, tai rodo netinkamą produkto laikymą - greičiausiai, priedas buvo numestas.

Žinoma, svarbu atsižvelgti į tai, kodėl jūs perkate valcavimo juostą. Jei ieškote universalaus modelio ir retai tešlos, pasirinkite reikmenis, kurių ilgis yra 25-30 cm, jei dažnai gaminate makaronus, koldūnus, pyragus ar pyragus su plonais tortų sluoksniais, naudingas bus pusmetro asistentas. Ir kai virtuvėje yra mažai vietos, ir jūs dažnai gaminate mažus pyragus arba atskirai išpjauti tešlą ravioliams ir koldūnams, tikslinga gauti 7-10 cm ilgio mažą suktį.

Norėdami gauti daugiau informacijos apie sukamąjį pinigus, žr. Šį vaizdo įrašą.

Parašykite komentarą
Informacija pateikiama referenciniais tikslais. Negalima savarankiškai gydyti. Dėl sveikatos visada konsultuotis su specialistu.

Mada

Grožis

Ryšys