Virtuvės reikmenys

Viskas apie matavimo akinius

Viskas apie matavimo akinius

prisijungti prie diskusijos

 
Turinys
 1. Kas tai?
 2. Veislės
 3. Gamintojų apžvalga
 4. Kaip pasirinkti?
 5. Naudojimo sąlygos
 6. Priežiūros funkcijos

Siekiant palengvinti maisto ruošimo procesą, ty naudoti naudojamų ingredientų kiekį, galite naudoti įvairius virtuvės įrankius. Tačiau veikimo metu tai yra volumetriniai akiniai, kurie išsiskiria kaip patogiausi ir nebrangūs konteineriai, pateikiami įvairiomis galimybėmis.

Kas tai?

Matavimo puodeliai yra paklausūs dėl savo universalumo ir praktiškumo, nes leidžia jums tiksliau ir greičiau nustatyti naudojamų ingredientų skaičių. Šiandien tokį prietaisą galima rasti ne tik kulinarinėse parduotuvėse ar restoranuose - daugelis namų šeimininkų aktyviai naudojasi kasdieniame gyvenime įprastose namų virtuvėse ir ne tik.

Stiklas yra talpykla keliuose tūrio variantuose, kurie atrodo panašūs į įprastą stiklą ar puodelį, nes kai kurie šiuolaikiniai modeliai yra papildomai aprūpinti rankena, kad būtų patogiau naudoti.

Be to, matavimo talpyklose paprastai yra mažas snapelis, kuris po skaičiavimų padės švelniai supilti arba išpilti iš stiklo išmatuotas medžiagas į kitą indą.

Stiklą išskiria iš įprastų patiekalų specialiu masteliu, atsekant palei sienas, todėl bus galima tiksliai nustatyti laisvo produkto, klampių medžiagų ar skysčių kiekį (masę, tūrį). Dažniausiai konteineriai yra pagaminti iš cilindrinės formos, tačiau taip pat yra įvairių versijų variantai.

Paprastai naudojama kaip pakuotės gamybos žaliava. stiklas, polimeras, plastikas, silikonas. Šiandien merniki susitinka skirtingais kiekiais, parduodant galite rasti mažus konteinerius, suprojektuotus 250-500 ml talpos arba daugiau talpių talpyklų, kurių poslinkis gali viršyti 2000 ml.

Tarp pagrindinių matavimo stiklų skirtumų verta paminėti skalės dizainą, kur sudedamosios dalys gali būti matuojamos ne tik mililitrais, bet ir gramais. Taip pat yra dvigubos skalės mernikas, kur gamintojas patogumui nurodo dvi produktų matavimo galimybes.

Veislės

Skirti panašius pajėgumus keliais pagrindiniais kriterijais. Tai taikoma skirtingoms charakteristikoms.

Medžiaga

Naudojamų indų kokybė labai priklauso nuo gamybos žaliavų. Dažniausiai gamintojas siūlo šias parinktis:

 • plastikas;
 • stiklas;
 • metalo;
 • keramika;
 • silikono.

Plastikiniai puodeliai yra labiausiai paklausūs, nes pati medžiaga išsiskiria už prieinamumą, ilgaamžiškumą ir didelį veiklos šaltinį. Atsižvelgiant į konteinerių gamybos specifiką, merniki gali būti nepermatoma arba skaidri. Be to, konteineriai gali būti pagaminti iš kietų arba minkštų žaliavų, todėl kiekvienas virėjas galės pasirinkti konteinerį, kuris idealiai tinka jų poreikiams, o produktai turės prieinamą kainą.

Vienas iš polimero privalumų yra jo atsparumas mechaniniams pažeidimams.Tačiau kai kurie nauji produktai ilgą laiką gali išsaugoti specifinį plastiko kvapą.

Stiklo puodeliai turi geresnę ir patrauklesnę išvaizdą. Tokie konteineriai gali būti tarp didesnių sąnaudų turinčių prekių kategorijų.Tačiau žaliavai būdinga higieninė prigimtis, kuri svarbi ne tik namų virtuvėms, bet ir viešosioms įstaigoms - restoranams, kavinėms. Tarp trūkumų yra stiklo trapumas, tačiau gamintojai dažnai gamina mernikį iš karščiui atsparių žaliavų, kuri leidžia įpilti į jį, be baimės, net karšto skysčio tūrio matavimui.

Kaip ir metaliniai konteineriai, dauguma jų yra pagaminti iš nerūdijančio plieno. Tokie akiniai puikiai tinka net moderniausių virtuvių ir darbo vietų interjerui. Produktus lengva plauti. Bet net jei jūs naudojate nerūdijančio plieno stiklą kiek įmanoma atsargiau, jo paviršiaus veikimo metu įbrėžsite, kas neigiamai veikia išvaizdą.

Jei gamintojas gamyboje naudojo ploną metalo lakštą, bet kritimo metu matavimo prietaiso korpusas gali deformuotis.

Parduodami taip pat yra keraminės talpos. Jie yra puikūs dėl jų skirtingos išvaizdos, spalvos, gali būti neįprastos formos, kai kurios bendrovės siūlo nestandartinio dydžio konteinerį.

Žaliavos gali būti naudojamos tiesiogiai kontaktuojant su maistu, nes keramika reiškia ekologiškas medžiagas. Tačiau tokios medžiagos stiklai neišskiriami pagal jų ilgaamžiškumą, o veikimo metu ant paviršiaus dažnai susidaro skiedros arba įtrūkimai. Be to, naudojimo metu sunku suprasti padalijimus dėl kūno skaidrumo.

Silikono matavimo talpyklos gali pritraukti vartotojo dėmesį į prieinamą kainą ir išvaizdą, tačiau naudojimo metu toks konteineris labai lengvai deformuojamas pagal jo viduje esančių medžiagų masę, nes jis neturi standžių sienų. Tačiau stiklų lankstumas palengvina jų veikimą, be to, silikonas nebus pažeistas.

Tomas

Atsižvelgiant į tūrį, matavimo akiniai yra skirtingi, todėl pasirinkimas turi būti grindžiamas asmenine šeimininko ar virėjo nuostata. Šiandien populiariausi konteineriai yra 50–1000 ml tūrio matavimo talpyklos. Jie dažniausiai randami parduotuvių lentynose. Dažniau gamintojai siūlo produktus, kurių apimtis viršys 1 litrą, bet didelėms kulinarinėms įmonėms jie galės įsigyti 5 litrų ar daugiau konteinerių.

Visi produktai gaminami atsižvelgiant į GOST. Matavimo parinkties pasirinkimas matavimui gramais arba mililitrais atliekamas pagal asmeninius vartotojų poreikius ir pageidavimus.

Gamintojų apžvalga

Šiandien daugelis vidaus ir užsienio gamintojų užsiima matavimo akinių gamyba ir pardavimu. Tarp populiariausių prekių ženklų ir produktų, kuriuos verta pabrėžti.

  Bormioli Rocco Frigoverre

  Gamintojas siūlo 1 litro akinius. Produktai yra pagaminti iš aukštos kokybės apsauginio stiklo, kad būtų lengviau laikyti ir eksploatuoti, konteineris parduodamas kartu su plastikiniu dangteliu. Konteinerio skersmuo yra 11 centimetrų, 15,5 cm aukščio.

   „Leifheit Comfortline“

   Skystų ir birių medžiagų matavimui gali būti naudojamas 0,5 litro saugus plastikinis indas. Bako korpusas yra skaidrus, o tai labai supaprastina darbą. Tara yra lengva valyti papildomai įrengtas guminis sluoksnis ant dugno, kuris neleidžia konteineriui stumti ant paviršiaus.

    Simax 0,5 L

    Patogi pakuotė, pagaminta iš terminio stiklo, atspari temperatūros pokyčiams nuo -40 ° C iki + 300 ° C. Dėl šios funkcijos įmanoma ne tik matuoti produktus, bet ir paruošti arba užšaldyti ingredientus.

     Horizon 250 ml

     Buitiniam naudojimui rekomenduojama mažo tūrio plastikinė talpa. Tinka skystų ir birių kietųjų dalelių matavimui.

     Kaip pasirinkti?

     Norėdami pasirinkti tinkamus matavimo pajėgumus, turėtų atsižvelgti į kai kuriuos niuansus.

     • Svarbu, kad siūlomi produktai būtų pagaminti iš ekologiškų žaliavų, kurios nereaguotų su produktais.

     Turėtų būti atsisakyta naudoti kitus konteinerius, kad būtų išvengta matuojamų ingredientų cheminių ir skonio savybių pokyčių.

     • Taip pat būtina nustatyti atitinkamus kiekius. Didelėms maisto įmonėms reikės daugiau nei vieno litro mernikamo, atsižvelgiant į įprastą naudojimą namuose, stiklui teks 0,5-1 litrų stiklo.
     • Dizainas, spalvų talpa yra parinkta iš asmeninių skonio nuostatų. Savo pasirinkimą galite pagrįsti matavimo priemone, likusiais patiekalais.

     Naudojimo sąlygos

     Matavimo puodelis padės laikytis visų recepto rekomendacijų. Tačiau net ir su tokiu paprastu virtuvės prietaisu verta dirbti, laikantis tam tikrų taisyklių.

     • Pirmoji rekomendacija yra naudoti tik sausą indą matavimui. Ir tai susiję su vidine ir išorine matavimo prietaiso sienele. Tokiu būdu galima išvengti šlapių konteinerių slydimo, be to, nesupakuoti paviršių nebus sunku.
     • Visi klampūs ir birūs produktai geriausiai pakraunami į konteinerį su šaukštu. Tai padės išsaugoti jų nuoseklumą, todėl sudedamosios dalys tolygiai užpildys indą.
     • Palaidi - grūdai, miltai - stikle rekomenduojama šiek tiek pakratyti, kad išvengtumėte oro tarpo susidarymo.
     • Jei vanduo tiesiog pilamas į stiklą, likusi skysčio dalis turi būti supilama griežtai išilgai matavimo prietaiso sienos, šiek tiek pakreipus, kad išvengtumėte putų susidarymo, arba nelaukite, kol nuosėdos nusėda ant stiklo dugno.
     • Jei produktai yra papildomai tikrinami ar rūšiuojami, jų skaičius pasikeis, todėl rekomenduojama naudoti matavimo taurę po aprašytų manipuliacijų.
     • Visi matavimai, net ir esant tokiam minimaliam 30, 50 arba 100 ml tūriui, turi būti atliekami tik ant lygaus paviršiaus. Draudžiama dirbti su stiklu, nes skaičiavimai bus klaidingi.
     • Jei norite matuoti ingredientą, pvz., Sviestą, tada jį reikia supjaustyti į mažus gabalus. Tai būtina siekiant išvengti oro kišenių susidarymo.
     • Kadangi maisto ruošimo procese gali prireikti matuoti kelis produktus, įskaitant birius ir skystus, pirmasis yra įpilti sausus ingredientus į stiklą, kad būtų išvengta nevienodo pasiskirstymo per šlapias sienas.
     • Lengviau įvesti ir sureguliuoti didesnį tūrį, paprastai papildoma stiklelė yra lengvai nuimama peiliu, jei tai kietos medžiagos.
     • Bet kokiu atveju, ar tai yra matavimas su specialia matavimo priemone, turinčia skalę, ar įprastu šlifuotu stiklu, normalus oro drėgnumas patalpoje yra būtinas tūrio nustatymo tikslumui. Kuo didesnė, tuo didesnė bus darbo ingredientų apimtis.
     • Mažiausios porcijos bus lengviau matuojamos mažiausiuose matavimo induose.

     Vadovaujantis pirmiau aprašytomis taisyklėmis, bus galima pasiekti tiksliausią rezultatą nustatant beveik bet kokių produktų kiekius.

     Priežiūros funkcijos

     Dauguma matavimo stiklų yra pagaminti atsižvelgiant į jų naudojimą kaip virtuvės reikmenis, todėl gamintojas daro prielaidą, kad tokių indų plovimas, priežiūra ir tolesnis saugojimas bus atliekamas su kitais naudojamais konteineriais.

     Skalbimo tipas ir buitinių cheminių medžiagų naudojimas tiesiogiai priklausys nuo žaliavų, iš kurių gaminamas stiklas, įvairovės. Paprastai beveik visos medžiagos išlieka rankomis karštu vandeniu, naudojant skystą chemiją be abrazyvinių dalelių.

     Išimtis gali būti keramika ir stiklas, kurių nerekomenduojama valyti kempinėmis su kieta puse, taip pat valyti nešvarumus indaplovėse.

     Daugiau informacijos apie matavimo akinius žr. Kitame vaizdo įraše.

     Parašykite komentarą
     Informacija pateikiama referenciniais tikslais. Negalima savarankiškai gydyti. Dėl sveikatos visada konsultuotis su specialistu.

     Mada

     Grožis

     Ryšys