Virtuvės reikmenys

Mechaniniai koldūnai: rūšys ir pasirinkimai

Mechaniniai koldūnai: rūšys ir pasirinkimai

prisijungti prie diskusijos

 
Turinys
  1. Aprašymas
  2. Kaip skulptūra?
  3. Rūšis
  4. Privalumai ir trūkumai

Skulptūriniai koldūnai yra gana varginantis procesas. Tai ypač pasakytina, kai patiekalas yra paruoštas didelei šeimai ar įmonei. Amatininkai tokiems tikslams sukūrė originalų prietaisą, kuris taupo laiką ir pastangas. Daugelis namų šeimininkių žino, kaip atrodo, tačiau kai kurie iš tiesų nesupranta, kaip jį naudoti.

Aprašymas

Nuo Sovietų Sąjungos dienų kai kurie žmonės prisimena, kad mechaniniai mėsos koldūnų skulptūriniai gaminiai namuose buvo mažos plokštės, kuriose buvo nupjauti net vienodo dydžio skylės.

Metalo paviršiaus storis buvo ne didesnis kaip 2-3 cm. Apvalių, pusapvalių, šešiakampių arba kvadratinių koldūnų kraštai buvo šiek tiek virš paviršiaus, o tai padėjo modeliuoti ir užpildyti skyles su koldūnais. Šiuolaikiniai koldūnų modeliavimo mechanizmai labai skiriasi nuo sovietinių variantų. Tačiau verta pažymėti, kad Tokių įrenginių asortimentas labai išaugo.

Dabar rinkoje pateikiami ne tik metalo modeliai - taip pat populiarūs mediniai koldūnai ir plastikiniai gaminiai. Tačiau medienos gaminiai turi trūkumų: kiekvieną kartą po skulptūrų mediena turi būti plaunama. Be to, laikui bėgant tokių variantų naudojimas tampa ne higieniškas, nes medyje kaupiasi įvairios bakterijos, o pats paviršius deformuojamas.

Manoma, kad jis yra praktiškesnis maisto plastiko modeliai. Tokie produktai yra lengvai valomi, o pakuotėje yra matavimo šaukštas, kuris gali būti naudojamas tokiam pačiam kiekiui smulkintos mėsos. Metalo modeliai turi būti pasirinkti tik iš nerūdijančio plieno. Susilietus su produktais, aliuminio produktai oksiduoja ir išskiria kenksmingus junginius.

Nerūdijančio plieno nerūdija ir yra patogu naudoti. Virtuvės reikmenų rinkoje taip pat galima pastebėti daugybę koldūnų formų ir dydžių.

Kiekvienas vartotojas pasirenka formą pagal savo skonį. Pavyzdžiui, ant plokščių su kvadratinėmis skylėmis galite lengvai pagaminti itališkus raviolius.

Kaip skulptūra?

Žemiau pateikiami koldūnų liejimo technologija naudojant mechaninį modelį. Visų pirma, būtina išberti du tešlos sluoksnius. Tada jums reikia imti svogūnų lentą modeliavimui ir padengti jo paviršių pirmuoju sluoksniu. Po to į ląsteles dedamas šaukštas su mėsa.

Prietaisas yra padengtas antruoju valcuotu tešlos sluoksniu, po kurio reikia atidžiai laikyti riedėjimo virbalą ant paviršiaus. Koldūnai, griežtai prispausti prie skylių. Briaunos, suspaustos valcavimo galvute, sujungiamos, o perteklius išpjauna. Su naminių koldūnų modelio pagalba vienu metu galite pagaminti apie 40 koldūnų.

Rūšis

Yra keletas mechaninių prietaisų, skirtų koldūnų skulptūroms. Apie juos kalbėsime toliau.

  • Liejimo mašina. Toks modelis gali būti teisingai vadinamas maisto perdirbėju. Šios įrangos praktiškumas ir funkcionalumas yra aukštas. Produkte yra du skyriai. Pirmasis skyrius skirtas bandymui, antrasis - užpildymui. Prietaisas nustatomas tam tikru režimu, o mašina - „antspaudai“. Visas procesas yra automatizuotas. Naudojant šią techniką, galima ne tik nuskinti koldūnus, bet ir kelis ant pakuotės esančius purkštukus, galite gaminti makaronus, raviolius ir naminius makaronus.

Kai kurie modeliai yra aprūpinti automatine šildymo sistema, kad gaminių forma būtų palaikoma ilgą laiką.

  • Electro Dumpling. Skirtingai nuo rašomosios mašinėlės, elektrinis svogūnų aparatas tinka tik koldūnams gaminti. Prietaisas turi vieną skyrių, kuriame dedamas tešlos sluoksnis. Tada pridedamas užpildas ir prasideda formavimo procesas. Produktas tešlą supjaustoma smulkinta mėsa ir gamina smulkius koldūnus.

Mechaninių produktų analogas yra rankiniai modeliai. Rankiniu būdu pagaminto produkto naudojimas yra gana paprastas.

Rankiniai prietaisai skirti koldūnų maistui gaminti. Toliau aprašomi rankinių modelių variantai.

  • Grotelės koldūnams gaminti. Šis prietaisas yra stačiakampis paviršius su korio skylėmis. Medžiagos produktai - daugiausia plastiko ar metalo. Lengvesni plastikiniai variantai, juos patogu nuplauti indaplovėje. Norint, kad ant tinklelio būtų koldūnai, vienoje produkto dalyje reikia įdėti valcuotą tešlos sluoksnį, įdėti įdarą ar kitą įdarą ir visą masę spausti antroji tinklo dalis. Per žemiau esančias skyles puošia koldūnai.
  • Gydomoji forma, skirta gydyti raviolius. Pelėsių veikimo principas yra toks pats, kaip ir modeliavimo tinklelis. Vienintelis skirtumas yra tas, kad produktas skirtas pelmenų gamybai. Tešlos sluoksnis padengiamas įrenginio paviršiaus, pridedamas įdaras. Po to pusės sujungiamos rankiniu būdu - susidaro pusmėnulio formos. Dauguma šių modelių turi skirtingas pakuotes aplink kraštus - tai suteikia gaminiui gražius raižinius.
  • Namų ritinio funkcionalumas yra panašus į paprastą mėsmalę. Tešla ir įdaras yra apsirengę produkto gabale. Naudojant rankinį mechanizmą, esantį voleliu, prietaisas atleidžia susidariusius koldūnus.

Privalumai ir trūkumai

Norint suprasti, kuris prietaisas pasirenkamas naminio gydomo modeliavimui, pirmiausia turite suprasti produkto privalumus ir trūkumus. Prietaiso veikimo principas yra labai paprastas. Jo taikymas yra daug patogesnis nei rankinių koldūnų modelių naudojimas. Per virimo procesą galite reguliuoti valcuotos tešlos storį, o koldūnų skaičius vienam metodui yra apie 25 vnt. Mechaninių prietaisų naudojimas nereikalauja daug laiko ir pastangų. Šiandien gamintojai taip pat gamina kelis patobulintus modelius. Tokie modeliavimo produktai yra įrengti tešlos valcavimo galimybe. Taip pat galite reguliuoti tešlos storį.

Be to, pakuotėje yra specialus peilis, kuris pjauna tešlą į to paties pločio juosteles. Tešlos juostelės išdėstytos ant gaminio paviršiaus ir užpildoma. Naudojant slinkties rankenėlę, atliekamas liejimo procesas. Mechaninių modelių trūkumas gali būti vadinamas jų verte. Priešingu atveju galime daryti prielaidą, kad tai yra praktinis namų apyvokos įrankis. Mechaninis koldūnų liejimo įtaisas - būtinas įrankis virtuvėje. Bet koks toks modelis padės per kelias minutes virti tam tikrą koldūnų skaičių.

Produkto naudojimas yra paprastas, jei žinote, kaip tinkamai jį taikyti skulptūroms. Bet kuriuo atveju patiekalas pasirodys subtilus ir skanus visai šeimai.

Kaip skinti koldūnus naudojant Risto koldūnus, žiūrėkite šį vaizdo įrašą.

Parašykite komentarą
Informacija pateikiama referenciniais tikslais. Negalima savarankiškai gydyti. Dėl sveikatos visada konsultuotis su specialistu.

Mada

Grožis

Ryšys