Virtuvės reikmenys

Kaip pasirinkti picos formą?

Kaip pasirinkti picos formą?

prisijungti prie diskusijos

 
Turinys
  1. Savybės
  2. Naudotos medžiagos
  3. Veislės
  4. Apžvalgos

Pica yra vienas iš populiariausių patiekalų, kuriuos kiekvienas gali sužinoti iš pirmo žvilgsnio. Tačiau iš tiesų yra daug picos receptų - yra ir paprastų, ir labai sudėtingų. Klasikinės neapolio picos (jos variantai paprastai patiekiami restoranuose „Margarita“) sudarymo procesas buvo įtrauktas į UNESCO nematerialaus kultūros paveldo sąrašą. Ne patiekalas pats, bet procesas - nuo sudedamųjų dalių paruošimo iki patiekimo ir forma, kuria picos kepamos, yra labai svarbus.

Savybės

Pavyzdžiui, neapolio picos kepamos ant medinės kepimo skardos akmeninėje krosnyje, bet namuose galite apsiriboti paprastesnėmis galimybėmis. Patiekalų parduotuvėse siūlomi įvairūs patiekalai kepimui ir kepimui naudojant tradicinę virtuvės krosnį.

Paprastai ugniai atsparios medžiagos naudojamos tokiems patiekalams gaminti, kad būtų išvengta gaisrų atsiradimo ar indų lydymo dujų krosnyse.

Standartinei picai, be abejo, tinka gana apvali forma, nors pageidautina, kad ją būtų galima padaryti stačiakampiu - ji vaidina didelę dalį. Apskritimo populiarumas priklauso tik nuo italų meistrų tradicijos. Populiariausi dydžiai yra 25, 30 ir 35 cm.

Naudotos medžiagos

Pica formos gali būti pagamintos iš skirtingų medžiagų. Kiekvienas turi savo savybes ir pasirinkimo savybes.

Metalinis

Bet koks metalinis patiekalas turėtų būti pasirenkamas labai atsargiai, nes jo netinkamos savybės gali lengvai sunaikinti jūsų patiekalą. Visų pirma, turėtumėte atkreipti dėmesį į nelipnius dangą, šonų aukštį, lydinio tipą.

Paprastai patiekalų gamybai naudojamas plienas, aliuminis ir ketaus. Ketaus yra lengvai atpažįstamas dideliu svoriu - tokį didelį dydį nėra lengva laikyti trapioje rankoje, tačiau galbūt tai baigsis. Tai yra geriausias variantas, kai reikalingas vienodas šildymas - geležis turi labai didelį šilumos laidumą. Šioje formoje netgi neprivaloma danga arba dugno perforacija.

Plieno atveju nelipni danga yra privaloma, kitaip bus sunku sekti picą.

Taip pat pageidautina, kad būtų perforuotas dugnas, nors ir be jo.

Renkantis aliuminio formą, prisiminkite Ši medžiaga turi labai didelį šilumos laidumą ir greitai įkaista. Pastaroji labai skiriasi nuo ketaus, todėl pica ant jo kepins daug greičiau nei bet kuri kita medžiaga. Šios galimybės trūkumas yra tas, kad bet kokie aliuminio elementai lengvai sulenkiami, todėl juos reikia atidžiai tvarkyti.

Keramika

Šios medžiagos formos yra dar labiau įnirtingos apyvartoje. Keramika - trapi medžiaga ir gali įtrūkti į mažiausią poveikį kietam paviršiui.

Tačiau šią formą galima įdėti ne tik į orkaitę, bet ir į mikrobangų krosnelę, taip pat šildyti tolygiai ir netgi išlaikyti šilumą.

Todėl keraminė forma gali būti naudojama patiekalams ant stalo. Dažnai šios formos yra pagamintos iš mažo dydžio - 200 mm.

Stiklas

Pasirinkę stiklo formą, būtinai atkreipkite dėmesį į medžiagos rūšį. Tai turi būti ugniai atsparus stiklas, o ne tik tinkamos formos ir dydžio indas. Kaip ir keramika, stiklas tam tikrą laiką gali išlaikyti gatavos picos temperatūrą, taip pat leidžia valdyti patiekalo pasirengimo stadiją per permatomas sienas, kad jis nedegtų.

Tačiau šią formą reikia tvarkyti labai atidžiai.

Silikonas

Neseniai populiarėja silikoninės formos. Tai nenuostabu, nes, skirtingai nuo visų kitų medžiagų, silikonas yra lankstus ir daro kepimą lengva išimti. Tačiau didelė pica 40, 45 ir 50 cm, kad būtų ruošiama silikoninėmis formomis, yra labai nepageidaujama. Silikonas tiesiog negali suteikti vienodo šildymo per visą picos paviršių.

Veislės

Kartais kepimo formos gali turėti tam tikrų ypatybių. Kai kurie gali, pavyzdžiui, turėti perforaciją. Skylės mažų skylučių forma kartais yra pagamintos iš plieno ir aliuminio. Tai naudinga norint greičiau kepti tešlą, o picos apačioje gali būti trapus. Paprastai jis nėra formuojamas ant kepimo skardos be skylių, nes tam reikia prieigos prie oro.

Pasirenkant tokią formą, būtinai patikrinkite, ar nėra klijuotos dangos ne tik viduje, bet ir ant visų paviršių, kitaip jie gali gauti tešlą ir sudeginti.

Ir tam, kad jis nepatektų, įsitikinkite, kad naudojate tik storą konsistenciją.

Įdomus jo sprendimas yra kūgio formos. Tokioms picoms gaminamos specialios formos, į kurias dedama, kepama tešla, o tada užpildoma. Rezultatas yra pica ledų pavidalu.

Patogu valgyti, nes ji nešvari rankomis, patogu paimti su savimi, jums nereikia atskirų patiekalų - galite apvynioti kūgį į servetėlę. Ši pica jau įgijo europiečių populiarumą kaip originalią gatvės greito maisto versiją.

Restoranams, pagamintiems specialiai presai ir krosnys, skirtos kūginei picai gaminti, bet tai gali būti padaryta namuose.

Tačiau tuomet jums reikės nelipimo stovo, kuris palaiko orkaitės puodelius. Priešingu atveju užpildas gali tiesiog tekėti.

Apžvalgos

Didžioji vartotojų dalis apklausoje apie formą su nelipiančiu tinklu atkreipia dėmesį į patogumą, didelį picos virimo greitį ir gerą kepsnį. Tačiau tokiose formose, kuriose yra skylių, pasirodo tik plona pica. Dėl picos su sodriąja tešla rekomenduojama vartoti įprastą formą.

Trūkumai pastebimi aliuminio ir plonų anglies plieno padėkluose - jie yra trumpalaikiai, lyginant su ketaus. Taip pat rekomenduojama kepimui arba jo analogams naudoti pergamentą, nes tokiose kepimo lapuose nėra klijų dengimo. Arba galite naudoti profesionalią virėjų paslaptį - sutepkite formą margarinu, kad picos neliktų arba neliptų. Jis nesuteikia didelio riebalų kiekio ir neplatina kaip augalinis aliejus.

Silikoninių picų formų apžvalga žr. Žemiau.

Parašykite komentarą
Informacija pateikiama referenciniais tikslais. Negalima savarankiškai gydyti. Dėl sveikatos visada konsultuotis su specialistu.

Mada

Grožis

Ryšys