Virtuvės reikmenys

Akmens smulkinimo lentos

Akmens smulkinimo lentos

prisijungti prie diskusijos

 
Turinys
 1. Rūšis
 2. Atrankos ir veiklos taisyklės
 3. Priežiūra
 4. Privalumai ir trūkumai

Pjaustymo lenta yra būtina virtuvė. Padedant perdirbti ir pjauti gaminius, visi kulinariniai šedevrai yra įsitvirtinti tikrovėje. Todėl renkantis lentą reikia atkreipti dėmesį į produkto kokybės charakteristikas. Labai populiarus akmens pjaustymo lenta yra įvairių formų ir spalvų, ji pasižymi aukštu atsparumo dilimui lygiui, palyginti su plastikiniais ir mediniais lentomis.

Rūšis

Dažniausiai akmens smulkinimo lentos yra kieta plokščia marmuro ar granito plokštė, taip pat dirbtinis akmuo.

Granito ir marmuro plokštės, kuriose yra granulių, turi didelį aplinkosauginį veiksmingumą, turi baktericidinių savybių, nes jų gamybai naudojamos tik natūralios medžiagos be šarminių priemaišų ir dažiklių.

Natūralaus akmens paviršius nepraranda svetimų kvapų ir neleidžia maišyti produktų skonio, išsaugant jų natūralias savybes.

Didelio stiprumo pjaustymo lenta, pagaminta iš dirbtinio akmens apie Italijos technologiją iš natūralaus mineralo, pridėjus tapybos komponentus ir aikštes. Tokie produktai turi prabangią ir sudėtingą išvaizdą, beveik identišką natūralaus akmens plokštėms. Tuo pačiu metu dirbtinis pjovimo paviršiaus variantas yra pigesnis ir pasižymi ilgu tarnavimo laikotarpiu (daugiau nei 15 metų), be to, tokie priedai yra tinkami visų tipų virtuvės darbams.

Akrilinės medžiagos paviršiuose nėra porų ir mikrokristalų, kuriuose gali kauptis bakterijos ir grybai, todėl maisto produktuose, kurie supjaustyti ant tokios plokštės, išlieka naudingos savybės.

Atrankos ir veiklos taisyklės

Manoma, kad vidutinės šeimininkės virtuvėje reikia mažiausiai 3 kapojimo plokštės, kad būtų užtikrintas būtinas higienos ir maisto saugos lygis. Vienas turėtų būti duona ir pyragaičiai, antrasis - mėsos produktams, trečias - daržovėms ir vaisiams. Kiekviena virėja turi teisę savarankiškai nustatyti reikiamą pjaustymo lentų skaičių ir gali būti įvairių dydžių ir skirtingų medžiagų.

Dirbant su pjaustymo lentomis būtina atsižvelgti į tai, kad kiekvienai produktų grupei turi būti atskiras paviršius. Taip yra dėl to, kad, pavyzdžiui, žaliavinėje žuvyje ir mėsoje gali būti įvairių kenksmingų mikroorganizmų, kurie, jei jie liečiasi su produktu, kuriam netaikomas terminis apdorojimas, gali sukelti didelę žalą sveikatai.

Pagrindiniai reikalavimai, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį renkantis akmens smulkinimo lentą, yra: medžiagos, iš kurios jis pagamintas, kokybę. Natūralus ar aukštos kokybės dirbtinis akmuo neturėtų turėti įtrūkimų, lustų, klijų ir svetimų kvapų.

Iki šiol yra daug skirtingų pjovimo paviršių modelių, kurie skiriasi išvaizda, spalva, forma, dydžiu ir apimtimi.

Šiuolaikinių technologijų ir pažangios kulinarijos meno pasaulyje mažos plokštės naudojamos ne tik pjaustymui ir pjaustymui, bet ir elegantiškas dekoratyvinis elementas patiekalams ir patiekalams ruošti.

Juoda lenta atrodo labai stilinga, kai patiekiami japoniški ir Viduržemio jūros regiono patiekalai.Be granito ar marmuro paviršiaus papildo šiuolaikinės kavinės ar sintezės restorano interjerą.

Akmeninis paviršius, skirtas pjauti su aukštųjų technologijų stiliumi arba klasikiniu virtuvės kambario dizainu, harmoningai derinamas.

Vidutinio dydžio natūrali marmuro plokštė idealiai tinka tešlos valcavimui, nes jos natūralus vėsumas neleidžia tešlai prilipti, ir paaiškėja, kad jis yra visiškai lygus ir subtilus. Dėl tos pačios priežasties akmens paviršius taps nepakeičiama šokolado grūdinimo priemone ir sukuria puikius desertus.

Platus vietinių ir užsienio gamintojų, gaminančių iš dirbtinio ir natūralaus akmens pjovimo lentas, pasirinkimas - tai daugybė pasirinkimų, atitinkančių visus poreikius - nuo klasikinio virtuvės aksesuaro iki aukštos klasės dizaino pokyčių su papildomomis atramomis, pjūviai, skirti pertekliui nusausinti ir pan.

Priežiūra

Nuvalyti natūralaus ar dirbtinio akmens apdailos paviršius nerekomenduojama naudoti detergentų su agresyviais komponentais, įskaitant šarmą, chlorą ir acetoną. Nepaisant to, kad dirbtinio akmens paviršius yra gana atsparus chemikalams, ilgalaikis kontaktas su agresyviais plovikliais gali palaipsniui sunaikinti jų dangos sudėtį.

Granito pjaustymo lentų valymas turėtų būti atliekamas rankiniu būdu naudojant indų ploviklį. Panašiai atliekamas apdailos paviršių plovimas nuo bet kokio kito natūralaus akmens.

Dezinfekavimui akmens paviršius galima apdoroti actu, soda ar citrina, tada nuplauti vandeniu ir nuvalyti minkštu skudurėliu.

Paprastai akmens pjaustymo lentoms nereikia jokių specialių laikymo sąlygų. Siekiant patogumo, daugelis jų turi specialias rankenas ar žiedus, su kuriais produktas gali būti montuojamas ant virtuvės sienos. Jei tokių elementų nėra, plokštės gali būti laikomos dėžutėse arba tiesiog ant stalo viršaus.

Virtuvės įrangą, pagamintą iš dirbtinės medžiagos, būtina saugoti atskirai nuo plokščių, pagamintų iš natūralaus akmens, kad būtų išvengta pelėsių ir įbrėžimų ant paviršiaus. Ilgalaikiam patrauklios išvaizdos išsaugojimui akmens pjaustymo lenta turi būti periodiškai poliruota.

Laikydamiesi paprastų priežiūros taisyklių, neatsižvelgiant į tai, kokia medžiaga yra pagaminta iš pjaustymo lentos, ji gali pasimėgauti ilgą tarnavimo laiką, išlaikydama savo originalią spalvą ir blizgantį blizgesį.

Privalumai ir trūkumai

Remiantis akmens pjaustymo lentų naudotojų atsiliepimais, galima nustatyti jų pagrindines teigiamas savybes:

 • akmens pjovimo paviršius turi didelį atsparumą susidėvėjimui: nesunaikina, nedažo su produktais;
 • patvarus akmens paviršius atstumia skysčius ir greitai džiūsta;
 • nesugeria kvapų ir produktų sultys, tvirtai priglunda prie darbinio paviršiaus ir neslysta;
 • išskirtinė ir stilinga išvaizda;
 • spalvų ir formų įvairovė, kuri leidžia jums pasirinkti lentą, kuri puikiai tinka virtuvės interjerui.

Iš akmens pjaustymo lentų trūkumų vartotojai nurodo kai kurias savybes.

 • Žymiai didesnės išlaidos, palyginti su lentomis, pagamintomis iš kitų medžiagų.
 • Būtinybė dažniau peiliai nubrėžti, o tai greitai pablogina jų funkcionalumą (ašmenys tampa plonesni).
 • Virtuvės paviršius iš natūralaus akmens turi „pastebimą“ svorį. Taigi vidutinė plokštė, kurios storis yra apie 1,5 cm, sveria nuo 1 iki 1,5 kg.
 • Jis deformuojamas iš pernelyg aukštos temperatūros, todėl nerekomenduojama kaip karštą stendą naudoti akmens plokštę.
 • Ilgalaikis poveikis natūralioms rūgštims, sudarančioms vaisius ir daržoves, ilgainiui sunaikina paviršių.

   Negalima ignoruoti daugelio akmens smulkinimo lentų privalumų, palyginti su panašiais plastiko, stiklo ar medienos gaminiais. Patvirtinamas tokių virtuvės reikmenų patikimumas ir kokybės užtikrinimas didelis funkcionalumas, ilgas tarnavimo laikas, paprastas naudojimas ir priežiūra, taip pat daugybė laimingų vartotojų atsiliepimų.

   Kai kurie kulinarinio meno gerbėjai tiki, kad akmens plokštės tinka tik riešutams valyti, o kai kurie, priešingai, tokius paviršius naudoja patiekalų pjaustymui, patiekimui ir patiekimui. Be to, pjaustymo lenta, pagaminta iš natūralaus akmens, yra labai brangi prabanga, tačiau kiekvienas šio aksesuaro savininkas galės pabrėžti savo statusą ir individualaus stiliaus jausmą.

   Aukštos kokybės pjaustymo lenta yra būtinas elementas, ruošiant įvairius naminius patiekalus ar skanėstus. Kuris iš jų teikia pirmenybę, priklauso nuo individualių poreikių, nustatytų tikslų ir kulinarijos specialisto finansinių galimybių.

   Akmens plokščių apžvalga, žr. Žemiau.

   Parašykite komentarą
   Informacija pateikiama referenciniais tikslais. Negalima savarankiškai gydyti. Dėl sveikatos visada konsultuotis su specialistu.

   Mada

   Grožis

   Ryšys