Batai

Kaip pasirinkti sportinius sportinius batelius?

Kaip pasirinkti sportinius sportinius batelius?

prisijungti prie diskusijos

 
Turinys
 1. Kas tinka važiuoti?
 2. Rūšis
 3. Pasirinkimas pagal sezoną
 4. Kokia turėtų būti medžiaga?
 5. Kaip pasirinkti dydį?
 6. Mes atsižvelgiame į įvairius niuansus
 7. Dažnai pasitaikančios klaidos

Jei pirmą kartą pasirenkate bėgimo batus, svarbu atsižvelgti į daugelį niuansų. Pasirinkite tinkamą modelį, padą ir medžiagą, o tada važiavimas taps tikru malonumu!

Kas tinka važiuoti?

Šiandien nėra bėgimo batų trūkumo. „Rookie“ greičiausiai susidurs su kita problema - plačiausiu kiekvienos skonio sportbačių pasirinkimu.

Nėra vieno universalaus modelio, tinkančio patogiai važiuoti gatvėje ir salėje ištisus metus.

Norėdami paleisti asfaltą, dirvožemį ir sintetinę danga, reikia pasirinkti skirtingus sportinių batelių modelius, kurie padės jums išvengti nereikalingų sužeidimų. Jei rimtai nuspręsite eiti bėgiojimui, turėtumėte turėti mažiausiai dvi porų sportinių batelių - vasarą ir žiemą, pritaikytą prie įprastai veikiančio paviršiaus.

Rūšis

Takas

Tokių sportinių sportinių batelių modelis skirtas važiuoti miško parko zonoje. Jie tinka judėti palei takus su dirvožemiu, maža augmenija, uolėta vietove. Trumpai tariant, idealiai tinka visureigiams.

Jie turi agresyvų modelį ant pado, o tai neleidžia stumti ant žemės. Kietieji įdėklai ant vienintelio paviršiaus apsaugo kojas nuo pataikymo į akmenis ir iškyšas. Dauguma modelių turi standų koją, apsaugančią pirštus.

Miestui

Jei gyvenate mieste ir važiuojate netoliese esančiame parke arba užmiestyje, jums tinka modelis asfaltuoti.

Padas turi būti briaunotas, kad būtų išvengta slydimo, bet ne taip giliai, kaip ir bėgimo takeliuose. Batai turėtų būti „kvėpuoti“, apsaugoti kojas nuo deformacijos ir turėti gerą amortizaciją. Svarbiausias dalykas yra geros pagalvėlės buvimas, kuris neleis pataikyti ant kojų asfalto. Gerose čiuožyklose kulnais ir kojų pirštais yra specialūs įdėklai, nes šiose vietose yra didžiausia apkrova.

Dėl sporto salės

Jei važiuojate trasoje tik kaip apšilimą 2-3 kartus per savaitę, jums reikės paprastų sportbačių, kuriose dirbate sporto salėje. Jie turi nedidelį nusidėvėjimą, kuris yra pakankamas vidutiniškai.

Jei intensyviai važiuojate trasoje, tai ypač aktualu bėgikų, turinčių daug svorio, atveju, jums reikės specialių bėgimo batų. Tinkami miesto eigos modeliai, turintys reikiamus amortizavimo elementus.

Atsparus vandeniui

Jei norite, kad bet kokiu oru, nepriklausomai nuo to, ar lietus, ar sniegas, jums reikės papildomų vandeniui atsparių sportinių sportbačių. Jie turi membraną „Gore-tex“, kuri neleidžia kojoms sudrėkti, bet tuo pačiu metu leidžia orui patekti, todėl oda kvėpuoja. Žiemą verta nusipirkti šiltą vandeniui atsparų modelį, kuris papildomai apsaugo jūsų kojas nuo šalčio.

Pasirinkimas pagal sezoną

Žiema

Šilti vandeniui atsparūs sportiniai bateliai, kurie išlaiko kojas sausas ir šiltas. Jei važiuosite ant asfalto, pakanka paprastų padų. Tačiau takų modeliuose paprastai yra specialus padas su metaliniais šuoliais, kuris leidžia judėti ant ledo ir sniego. Tai leidžia jums patikimai pritvirtinti ant slidžios paviršiaus, sumažinant kritimo ir sužeidimo galimybę.

Vasara

Lengvi, kvėpuojantys sportbačiai, kurie idealiai tinka bėgimui šiltame, sausame ore. Lietaus atveju jums reikės kito vandens nepraleidžiančių sportinių batelių. Jei nenorite išleisti pinigų ypatingai vasarai, galite pasirinkti visą sezoną.

Visą sezoną

Pagal tokius sportinius batelius reikia visuotinio miesto eigos modelio. Jei neveiksite kasdien ir tik asfaltui ar treniruoklių salėje, jums reikės tik vienos sportinių batelių per metus. Žiemą galite dėvėti šiltą kojinę, kuri neleidžia kojoms užšalti. Esant blogam orui, galite tiesiog pasilikti namuose, eiti bėgiojimui kitą dieną.

Kokia turėtų būti medžiaga?

Pasirinkite batus iš kokybiškos medžiagos, kuri tuo pačiu metu bus patvari ir minkšta. Pamirškite natūralią odą, kuri trukdys normaliai kojų vėdinimui.

Tai turėtų būti natūrali kvėpuojanti medžiaga, kuri leis jūsų kojoms kvėpuoti ir užkirsti kelią prakaitavimui. Dažniausiai bėgimo bateliai turi tinklinio audeklo įdėklus, kurie puikiai dirba su šia funkcija.

Kaip pasirinkti dydį?

Svarbu pasirinkti bėgimo batelių dydį, nes tai padės apsaugoti kojas nuo nudegusių pirštų, kukurūzų ir kitų sužalojimų. Jei nuolat dirbate netinkamo dydžio sportbačiuose, galite uždirbti labai sunkių sužalojimų, kuriuos turite gydyti chirurgu.

 • Daugumai žmonių pėdų ilgis šiek tiek skiriasi vienas nuo kito, todėl reikia matuoti jų ilgį abiejose kojose. Pasirinkę sportinius batelius, jums reikės sutelkti dėmesį į ilgesnę pėdą.
 • Kad matuotumėte pėdos ilgį, padėkite jį ant popieriaus lapo, tvirtai prispaustą prie grindų. Naudokite pieštuką, kad padarytumėte du ženklus - priešais ir atgal, žymiausiose vietose ir tada išmatuokite ilgį tarp žymių.
 • Kadangi jūs dirbate kojinėmis, pridėkite jų storį. Santykinai plona kojinė prideda grindų dydį, o stora žieminė kojinė prideda visą dydį. Be to, treniruotės metu kraujas teka į jūsų kojas, dėl to jie papildomai padidės.

Jei perkate vasaros sportinius batelius ar bėgimo batelius, pakanka daugiau pora ant grindų dydžio. Visą sezoną važiuojančios sportinės sportbačiai turėtų būti didesnės pagal dydį, o žiemos modeliai turėtų būti pasirinkti pusantro dydžio.

Mes atsižvelgiame į įvairius niuansus

Padas

Vieninteliai bėgimo bateliai yra trijų tipų:

 • Butas. Jis tinka lenktynėms su nedideliu kilimu ir beveik lygia koja. Batai, turintys tokį padą, užfiksuos pėdos vidų, neleisdami įsisavinti viduje.
 • Išlenktas. Reikalingi daugiaaukščiams bėgėjams. Dėl geros smūgio sugerties, jis pritvirtins pėdos nugarą, neleidžiant jam iškristi.
 • Šiek tiek išlenktas. Optimalus garantas bėgikams, kurie neturi problemų su pėdomis.

Nusidėvėjimas

Kadangi per visą kūną sukuriama didelė apkrova, būtina pasirinkti gerus smūgio sugerties treniruoklius, kurie užkerta kelią smūgiams. Kuo sunkiau, tuo geriau turėtų būti nusidėvėjimas. Jis gali būti pagamintas iš įvairių medžiagų: specialus gelis, putos arba banguotas plastikas.

Kojinės

Daugelis bėgančių bėgikų nepaiso specialių kojinių pasirinkimo. Juos galima rasti tiek iš žinomų gamintojų, tiek iš demokratinių prekių ženklų. Jie yra pagaminti iš labai elastingo audinio, kuris kvėpuoja ir dengia drėgmę.

Populiarios kompresinės kojinės ir getrai. Jie tvirtai išspausti koją, kuri pagreitina kraujo tekėjimą per veną. Tai padeda greičiau atsigauti po stipraus fizinio krūvio.

Dažnai pasitaikančios klaidos

 1. Bėgimas nėra panašus į sportinius batelius su stora minkšta danga. Bet jei jūs naudojote tokiuose sportiniuose bateliuose, jūs negalite jų smarkiai atsisakyti. Palaipsniui mažinkite storį, pereinant nuo storos iki vidutinės, o po to - ploną.
 2. Storis po kulnu neturi labai skirtis nuo likusio pado storio. Optimalus skirtumas yra ne didesnis kaip 3 mm.
 3. Batai neturėtų būti siaurūs pirštaiskitaip jie bus susiję tik su atbaidymu.Kad paleistumėte teisingai, jie turi būti ištiesinti, suteikti pakankamai pirštų.
 4. Žmonėms, turintiems daugiau svorio, reikia pasirinkti batus su storomis padais, mažas lašas ir platus pirštas. Tai sumažins kojų sąnarių apkrovą važiuojant.

Mes peržiūrėjome pagrindinius tinkamų bėgimo batelių pasirinkimo niuansus, kurie padės jums padaryti teisingą pasirinkimą.

Parašykite komentarą
Informacija pateikiama referenciniais tikslais. Negalima savarankiškai gydyti. Dėl sveikatos visada konsultuotis su specialistu.

Mada

Grožis

Ryšys