Batai

Bėgimo bateliai

Bėgimo bateliai

prisijungti prie diskusijos

 

Aukštos kokybės bėgimo bateliai - jūsų kojų sveikatos garantija. Daugelis žmonių nepaiso šio klausimo, todėl daro didžiulę klaidą. Neteisingi batai gali ne tik sugadinti visą įspūdį, kad jis veikia, bet ir sužeistas.

Kaip bėgimo bateliai skiriasi nuo paprastų?

Bėgimo bateliai yra ypatingi batai, kurie padeda jums žaisti sportuojant. Kiekvienais metais gamintojai juos visus tampa saugesni ir net labai protingi. Jie yra pagaminti naudojant pažangias technologijas, stengiantis, kad bėgikas būtų kuo lengviau vykdomas.

Nepatyręs žmogus, bėgimo bateliai labai skiriasi nuo įprastų. Tačiau patyręs sportininkas gali iš karto nustatyti tokio modelio naudą.

Į viršų

Batų viršūnė susideda iš akies arba susideda iš odos, tačiau turi akių įdėklus. Jie užtikrina gerą vėdinimą, puikiai tinka kojoms ir apsaugo nuo neigiamų aplinkos veiksnių.

Pirštų srityje turėtų būti pakankamai vietos, kad pirštai galėtų sulenkti važiuojant. Priešingu atveju, negalite išvengti skausmo ir spazmų pėdoje. Kulno plotas turi būti užsandarintas specialia kompozicine medžiaga, padedančia stabilizuoti pėdą judėjimo metu.

Achilo griovelio srityje turėtų būti specialus griovelis-apykaklė, apsauganti ir fiksuojanti labiausiai pažeidžiamą sausgyslę.

Padas

Padas turi sugerti judėjimo metu ir užtikrinti pėdos stabilumą. Jie yra trijų tipų:

 • tiesiai - tinka tiems, kurie šiek tiek pakyla ir beveik tiesios pėdos. Jis palaikys pėdos vidų, užkirsdamas kelią išprovokavimui (pėsčiomis į vidų);
 • išlenktas - tinka aukštos kėlimo ir šiek tiek išlenktos kojoms. Jis sugeria geriau, dažnai išlaikydamas pėdos nugarą ir užkertant kelią supinacijai (uždarant pėdą);
 • pusiau lenkta - sujungia dviejų ankstesnių variantų privalumus ir suteikia optimalią paramą pėdoms be matomų problemų.

Taigi, koks skirtumas tarp bėgimo batelių ir reguliarių batų? Jų pagrindinis skirtumas yra tas, kad jame atsižvelgiama į maksimalų individualių bėgikų savybių skaičių. Dėl plataus modelių asortimento galite pasirinkti bėgimo batus, atsižvelgiant į savo svorį, pėdos arkos, plokščių pėdų buvimo ar nebuvimo aukščiau išvardytas problemas. Taip pat Svarbu apsvarstyti pasirinktą važiavimo metodą (su pirštu arba kulnu).

Patyrę bėgikai atsižvelgia į aprėpties tipą. Tai gali būti bėgimo takelis, asfaltas ar nešvarumai.

Aišku, kad pagrindinis bėgimo batų skiriamasis bruožas yra tai, kad Kiekvienas modelis orientuotas į konkrečias fiziologines asmens savybes. Šis veiksnys yra svarbus tiek profesionaliems bėgikams, tiek paprastiems rytiniams bėgikams, kurie nori tai padaryti patogiai ir rūpindami savo sveikata.

Jei dirbate tik treniruoklių salėje, šios specifikacijos jums bus pakankamos. O jei kasdien, net ir lietingame ore, važiuojate parke ar stadione, jums reikės vandeniui atsparių sportinių sportbačių, pagamintų iš Gore-tex membranos audinio. Jie taip pat tinka žiemai, nes sniegas, nukritęs ant paprastų sportinių batelių, pradeda greitai ištirpti nuo jūsų kojų šilumos.

Rūšis

Su Gore-tex membrana

Batai su Gore-tex membrana skirtas sportuoti lietingu ir sniegu oru. Jie tuo pačiu metu yra vandeniui atsparūs ir hermetiški, todėl puikiai tinka sportui lauke.Jie yra žiemos ir demi sezonas - pirmasis papildomai apsaugo jūsų kojas nuo šalčio, suteikdamas jums šilumą ir komfortą.

Profesionalus

Šie sportbačiai paprastai naudojami profesionaliems sportininkams ir reguliariams bėgikams, nusprendė paleisti maratoną. Be to, tokie modeliai tinka šaudykloms. Jie vadinami „maratonais“, nors oficialiai šis tipas neegzistuoja.

Jie yra lengvi ir lankstūs batai su plokščiu padu. Jie yra beveik nesvarūs ir labai patogūs, todėl juos lengva judėti. Juose jūs pajusite kiekvieną trasos colį, visiškai sutelkdami dėmesį į lenktynes. Verta paminėti, kad tokie sportbačiai nesaugo nuo mikrotraumų, tačiau garantuoja maksimalų našumą.

Vienintelis įspėjimas - važiuojant dideliu atstumu, tinka žmonėms, sveriantiems ne daugiau kaip 60 kg. Bet jei jūs važiuojate trumpais atstumais parke ar stadione, šis modelis jums tinka.

Bėgikams su didesniu svoriu

Jei jūsų svoris yra didesnis už vidurkį, važiavimo metu bus sukurta didelė smūgio apkrova. Todėl lengvi sportiniai bateliai greitai nyksta, o tai gali sukelti pėdų sužalojimą.

Pasirinkite modelius, skirtus maksimaliai apkrovai bet taip pat apsvarstykite savo veikimo techniką. Jei nusileidžiate ant kulno, ši sritis turi būti sutankinta ir šiek tiek pakelta.

Salėje

Batai su minkštu segmentu, kurie prisideda prie pėdos judėjimo, yra tinkami apšilimui. Kelias yra stabilus, lygus paviršius, kuris yra daug patikimesnis nei asfaltas ar nešvarumai. Todėl pagrindinis atrankos kriterijus yra judėjimo paprastumas ir patogumas.

Takas

Tokie sportbačiai gali būti vadinami „visureigiais“. Viršutinė dalis yra patvari ir tanki, dažniausiai jie turi Gore-tex membraną. Vienintelėje pusėje yra specialus apsaugas, leidžiantis lengvai judėti miško parkų zonose esančiais purvo keliais.

Ortopedija plokščiajai kojoms

Kai plokščia atrama, svarbu pasirinkti sportinius batelius, kurie tvirtai palaikys kojų lanką be stipraus nusidėvėjimo. Jie turėtų tvirtai pritvirtinti koją, neleidžiant kulkšnies patekti į vidų. Pageidautina modelių su papildoma atrama kojos arka.

Pagal sezoną

 • Žiemos modeliai dažnai būna dideli, jie nesusilieja ir gerai išlaiko. Svarbiausia yra vienintelis, su ledu ir sniegu, reikalingi sportiniai bateliai su metaliniais šuoliais. Visose kitose šalyse rizikuojate slysti ir susižeisti.
 • Vasaros sportbačiai turėtų būti lengvi ir kvėpuoti. Jie retai gaminami vandeniui, todėl lietingam orui jums reikės kitos poros. Padas gali būti parinktas iš pirmiau pateiktų parinkčių, remiantis dangos tipu, ant kurio ketinate paleisti.
 • Visą sezoną. Jei važiuojate tik miesto asfaltuotais keliais, pasirinkite asfaltinius batus. Jie yra aprūpinti specialiais amortizatoriais, neleidžiančiais smūgiui pėdos. Jie gali važiuoti ištisus metus, nebijodami kristi ar slysti.

Kūdikis

Jei vaikas neturi problemų su kojomis, jis pritaikys universalius sportinių sportinių batelių modelius. Jei jis važiuoja gatvėje, atsisakykite modelių, turinčių ploną tinklelį, kuris gali užšaldyti kojas.

Medžiaga

Bėgimo bateliai turi būti pagaminti iš patvarios ir tuo pačiu minkštos medžiagoskuris užtikrina gerą ventiliaciją. Pageidautina natūralių medžiagų, kurios trukdytų prakaitavimui. Idealiu atveju, sportinių batelių viršus turėtų būti pagamintas iš patvaraus ir lengvo akių, išilgai perimetro, į kurį reikia įdėti patikimus odos intarpus.

Jie turėtų būti maži, kad pėdos galėtų gerai kvėpuoti.

Prekiniai ženklai

Adidas

Populiarus prekės ženklas siūlo kelis kroso modelių modelius:

 1. „Climawarm Oscillate“. Universalus sezono modelis, tinkantis bet kokiu oru. Viršutinė dalis užtikrina patikimą vėdinimą, drėgmę pašalina ir išlaiko kojas.Jie pasižymi atspariu nusidėvėjimui, kuris tinka važiuoti aplinkoje.
 2. „Ultra Boost“. Specialus išorinis padas gerai sugeria ir grąžina energiją važiavimo metu. Viršutinė dalis puikiai tinka kojoms, todėl pėdos yra visiškai patogios. Padas gerai prisitaiko prie pėdos ir užtikrina visišką pusiausvyrą ir stabilumą.

Niutonas

Jauna kompanija, kuri specializuojasi bėgimo batelių gamyboje „natūraliam bėgimui“. „Newton“ sportbačiai pasirenka profesionalūs sportininkai ir naujokai.

Pagrindinis šios prekės ženklo sportbačių bruožas yra unikali priekinių pėdų amortizacijos sistema. Tokiuose bateliuose, mokydamiesi tinkamos važiavimo technikos, pats savaime viskas vyksta natūraliu būdu.

„ZPrint Run“

„ZPrint Run“ - veikia Reebok batai. Padas suprojektuotas taip, kad užtikrintų patikimą amortizaciją, apsaugą ir visiškai prisitaikytų prie jūsų veikimo stiliaus. Tinklinio audinio paviršius patikimai pritvirtina koją, o mažas dizainas netrukdo laisvai judėti. Dėl specialios putplasčio padangos važiavimo metu atsiras puiki trauka su bet kokiu paviršiumi.

Sketchers

Skechers siūlo bėgikams garsųjį „Go Run“ modelį. Tai lengvi sportiniai bateliai su neįprasta pado forma, kuri, atrodo, išlenkta į išorę. Tai yra, storiausia vieta yra pėdos viduryje.

Dėl šios priežasties bėgikas nešiojamas ne iš kulno ar kojų, o nuo pėdos vidurio, kuris užtikrina greitą atbaidymą nuo paviršiaus ir gerą greitį. Lankstus išorinis padas leidžia gerai pajusti paviršių, o speciali danga užtikrina tvirtą sukibimą ir puikų sneaker jautrumą.

Dydis

Pasirinkite bėgimo batelius ant grindų ar net didesnio dydžio. Intensyvaus važiavimo metu kraujas teka į koją, o pėdos šiek tiek padidėja. Nepaisant to, šiek tiek didesni batai suteiks gerą ventiliaciją, o pėdos jausmas bus lengvas ir erdvus.

Kaip pasirinkti?

Renkantis sportinius batelius svarbu atsižvelgti į jūsų kojų tipą. Jis gali būti neutralus, ryškus supinavimas (aukštas pėdos lenkimas) arba su išraiška (flatfoot). Tinkamas batų pasirinkimas padės išvengti pėdos deformacijos ateityje.

 1. Vienintelio nusidėvėjimo buvimas yra privalomas - geras gamintojas paprastai nurodo šią informaciją.
 2. Padas turi būti lankstus ir minkštas.
 3. Vienintelėje pusėje turi būti guminiai įdėklai, kurie nėra atsparūs trinčiai. Paprastai jie yra ant kulno ir kojų išorėje.
 4. Kietieji elementai turėtų būti įrengti tik kulno srityje, tačiau jie neturėtų liestis su Achilo sausgyslėmis.
 5. Svarbu - nuimamas vidpadis, jei reikia, jį galima pakeisti ortopediniu.
 6. Sverti sportinius batelius reikia ne mažiau kaip 400 gramų.

Kaip sukti?

Būtina sukti bėgimo batus, atsižvelgiant į individualias kojų problemas.

 1. Jei po bėgio užsukama kalio formos, pakelkite savo avalynę įprastu būdu kryžminiu būdu, neįdėdami nėrinių į paskutines skyles. Prikabinkite nėrinius į paskutines skylutes be kirtimo, kad sukurtumėte mažas kilpas, per kurias jūs galite ištiesti likusius nėrinių galus.
 2. Jei ant piršto susidaro mėlynė, reikia pakelti koją, kad ji nespaudžia ant piršto. Norėdami tai padaryti, padarykite vieną galą dvigubai ilgiau nei kitas, perkelkite eilutę į apatines skyles ir užfiksuokite pagal schemoje parodytą schemą.
 3. Jei sportbačiai buvo ankšta, pradėkite juos su antrajame poroje, palikdami pirmąjį. Įtempimas atliekamas įprastu būdu kryžminiu būdu.
Parašykite komentarą
Informacija pateikiama referenciniais tikslais. Negalima savarankiškai gydyti. Dėl sveikatos visada konsultuotis su specialistu.

Mada

Grožis

Ryšys