Gyvenimas ir priežiūra namuose

Kaip balinti virtuvinius rankšluosčius?

Kaip balinti virtuvinius rankšluosčius?

prisijungti prie diskusijos

 
Turinys
 1. Priemonės balinimui be virimo namuose
 2. Kaip balinti skalbimo mašinoje?
 3. „Nuplaukite“ mikrobangų krosnelėje
 4. Virimo taisyklės
 5. Patarimai, kaip išsaugoti produkto šviežumą

Daugelis namų šeimininkių mano, kad virtuviniai rankšluosčiai gali būti tik balti tik po kelių dienų po pirkimo. Tačiau praktikoje šį požiūrį lengva paneigti. Yra daug būdų, kaip išlaikyti audinio nesugadintą išvaizdą ir spalvą, net jei rankšluostis naudojamas ilgą laiką.

Priemonės balinimui be virimo namuose

Senelių metodai pirmiausia siūlo atsikratyti dėmių virinant, nors šis metodas turi daug trūkumų.

Pirma, nemalonus kvapas iš rezervuarų su verdančiu audiniu plauks visame bute ir, antra, medžiagos tekstūra kenčia, dėl to žymiai sumažėja medžiagos ilgaamžiškumas.

Yra daug populiarių būdų balinti rankšluostį nenaudojant verdančio vandens. Svarbu prisiminti, kad kiekvienas metodas skiriasi savo savybėmis. Vieno tipo audiniams tinkamas būdas su buitinėmis cheminėmis medžiagomis, antrą kartą reikės naudoti sodą. Viskas dėl vandens kokybės ir medžiagos taršos lygio. Todėl neturėtumėte nedelsiant nusivylti, jei viena valymo priemonė nepadėjo, turėtumėte kreiptis į kitą metodą ar net trečią.

Visų pirma, šiuolaikinės namų šeimininkės bando balinti rankšluosčius su buitinėmis cheminėmis medžiagomis, tačiau naudoja tik skalbinių ploviklius. Tačiau geriausias būdas pašalinti riebalų dėmes yra indų ploviklis gelio pavidalu. Gana kokybiškai su balinimo darbu sprendžiami milteliai, skirti valymo vamzdžiui valyti. Dėl sudėtingų dėmių, tabletės iš indaplovės.

Matant šviežią riebalų dėmę, reikia nedelsiant mirkyti. Norėdami tai padaryti, 50 ml gelio valyti indus, atskiestus mažame inde su šiltu vandeniu. Gautame skystame rankšluosčiu sumažinamas maždaug trisdešimt minučių. Po to, kai mirkytas audinys turi būti perkeltas į panašų tirpalą, bet vietoj gelio, naudokite valiklį „Mole“. Po dienos, virtuvės tekstilės reikia plauti skalbimo mašinoje su įprastu milteliu.

Iš tiesų, yra daug būdų, kaip grąžinti rankšluosčius su sniego balta išvaizda. Dažnai siūlomi liaudies receptai buvo išbandyti šimtmečius ir perduoti iš kartos į kartą. Žinoma, gali eiti labiausiai neįprastų produktų, pvz., Garstyčių ar acto. Svarbiausia, kad poveikis nebus ilgas.

Saulėgrąžų aliejus

Efektyviai balinti virtuvės rankšluosčius padės augaliniam aliejui. Žinoma, šis metodas skamba šiek tiek prieštaringai, nes iš esmės būtina spręsti riebias dėmes. Nenuostabu, kad jie sako, kad panašūs į gydymą. Kitas svarbus šio metodo bruožas yra tai, kad saulėgrąžų aliejus padeda atsikratyti ne tik matomų nešvarumų, bet ir valo audinio pluoštus.

Svarbus patarimas, reikia įsigyti aliejaus. Gamybos procese jis eina per keletą filtravimo lygių, dėl kurių lengviau jį nuplauti išvalytu audiniu.

Pirmasis valymo metodas tinka standartiniams taršos tipams. Penkiuose litruose karšto vandens užpilkite pusę stiklinės skalbimo priemonės ir pridėkite keletą šaukštų baliklio. Jei skalbimo milteliai turi balinimo efektą, tada jo kiekis turėtų būti šiek tiek padidintas. Toliau pridėti tris šaukštus saulėgrąžų aliejaus.Maišykite mišinį. Nuplaukite nešvarius rankšluosčius penkias valandas, po to nuplaukite skalbimo mašinoje, tada nuplaukite. Po džiovinimo vėl bus nauja.

Antroji valymo priemonė naudojama užsispyrusiam nešvarumui pašalinti. Trys litrai karšto vandens yra imami pusę stiklinės miltelių, trys šaukštai baliklio, geriau naudoti sausus, dešimt šaukštų acto, tris šaukštus saulėgrąžų aliejaus. Prieš ruošiant mišinį patys rankšluosčiai turi būti išplauti ir išdžiovinti. Valymui paruošta tekstilė nuleidžiama į tirpalą ir yra ten, kol skystis visiškai atvės. Po to atliekamas kitas plovimas, o šeimininkė jį jau pasirinko. Tai įmanoma skalbimo mašinoje, ir tai įmanoma rankose. Beje, rankų plovimo metu aiškiai išreiškiamas rankšluosčių švarumas.

Garstyčios

Garstyčių gebėjimai kovoti su riebalų dėmėmis yra žinomi daugeliui namų šeimininkių, tačiau dėl reto naudojimo jie gali būti tiesiog pamiršti. Garstyčių milteliai gali susidoroti su bet kokiais dėmėmis, taip pat apsaugoti pluošto struktūrą.

Pasodinus šviežią dėmę ant rankšluosčio, reikia nedelsiant ištirpinti garstyčių miltelius iki storos košės nuoseklumo ir priklijuokite jį į paveiktą audinio vietą. Pusė valandos užteks šviežių dėmių. Po to rankšluostį reikia siųsti į skalbyklę.

Antrasis metodas tinka užimtas namų šeimininkes. Penkių šaukštų garstyčių miltelių ir trijų litrų karšto vandens tirpalo paruošimas. Sudedamosios dalys sumaišomos ir mišinys filtruojamas. Rankšluostis paruoštas skystis mirkomas dvi valandas. Tada eina į skalbimo mašiną įprastu milteliu.

Vandenilio peroksidas

Laikoma, kad vandenilio peroksidas yra labai veiksmingas audinių balinimui. Jo sudėtis ne tik palengvina rankšluosčius nuo purvo, bet ir suteikia papildomos medžiagos apsaugos struktūrą. Šis veiksnys prisideda prie virtuvės audinio naudojimo pratęsimo.

Pats balinimo tirpalas yra labai lengva paruošti. Du šaukštai peroksido ir vienas šaukštas amoniako pridedami prie šešių litrų karšto vandens. Sunkios taršos atveju vandens kiekis turėtų būti sumažintas perpus. Baltai balinantys rankšluosčiai turi būti išplauti ir džiovinti. Trisdešimt minučių tirpalo bus pakankamai, tada rankšluosčiai turi būti nuplauti.

Kaip balinti skalbimo mašinoje?

Valymo rankšluosčių balinimo būdai skalbimo mašinoje yra žinomi kiekvienam šeimininkui. Tai nėra sunku. Vadovaudamiesi instrukcijomis, turite įpilti baliklio į specialią skylę ir įpilti miltelių. Nustatykite programą ir palaukite, kol baigsis skalbimas. Tačiau rezultatas ne visada yra tobulas. Viskas dėl to, kad nesilaikoma skalbimo taisyklių.

 • Prieš pradedant skalbti skalbimo mašinoje, būtina atlikti nešvarių skalbinių auditą. Su baltu skudurėliu į skalbyklės būgną įkraunami tik balti daiktai.
 • Kad rezultatas būtų kuo arčiau idealaus, būtina nustatyti išankstinio plovimo režimą.
 • Norėdami balinti rankšluosčius, be baliklio turite pridėti soda.
 • Skalbant baltus virtuvinius rankšluosčius, skalbimo mašinų programos temperatūra neturi būti žemesnė kaip septyniasdešimt laipsnių.
 • Norint, kad audinio pluoštai atrodytų nesugadinti, reikia naudoti skalbimo kondicionierių. Be lytėjimo pojūčių, audinys gaus malonų kvapą.

„Nuplaukite“ mikrobangų krosnelėje

Be standartinių virtuvės rankšluosčių balinimo sprendimų, yra modernių būdų pašalinti riebias dėmes. Šiuo atveju net nereikia palikti virtuvės.

Nešvarus rankšluostis turės būti sudrėkintas, o po to užpilamas skalbimo muilu arba indų plovikliu. Plokštelė dedama į maišelį ir siunčiama į mikrobangų krosnelę. Laikmatis nustatytas penkioms minutėms, keturių šimtų penkiasdešimt vatų galia.Baigus programą, rankšluostį reikia nusiųsti į skalbimo mašiną.

Verta pažymėti, kad balinimas mikrobangų krosnelėje labiau tinka rankšluosčiams, pagamintiems iš medvilnės ir medvilnės audinių.

Virimo taisyklės

Jei populiarūs metodai nepadėjo išspręsti problemos su balinimu, turėsite pasinaudoti verdančiais rankšluosčiais. Šis gydymas idealiai tinka medvilnei ir patalynei. Tik šios medžiagos daugiausia naudojamos virtuvės rankšluosčiams ir skudurams siūti. Pačiam virimo procesui reikia naudoti emalį arba cinkuotą indą. Bet verdančiam procesui vario arba geležies keptuvė draudžiama. Gali būti cheminė reakcija, kuri neigiamai veikia balintą audinį.

Norint, kad rankšluosčiai neveiktų virimo metu, bet, priešingai, gauti originalų išvaizdą, būtina griežtai laikytis veiksmų plano.

 • Pačioje paruošto konteinerio dugne turi būti baltas audinys.
 • Toliau muilo tirpalas praskiedžiamas. Tam galite naudoti skalbimo miltelius. Alternatyvus miltelių pasirinkimas yra buitinis ploviklis. Tada amoniakas pridedamas prie muilo skysčio. Amoniako ir vandens santykis yra 1:10, tai yra amoniako, kuris virimo metu atlieka svarbų baliklio vaidmenį.
 • Rankšluosčiai dedami į gatavą tirpalą. Jei užteršimas yra senas ir įsišaknijęs, audinys turi būti iš pradžių ranka.
 • Virimo laikas trunka iki vienos valandos. Siekiant maksimaliai įsiskverbti į pluoštus, rankšluosčius reikia reguliariai maišyti medine lazdele.
 • Po virimo kruopščiai nuplaukite.

Šiuolaikinio žmogaus virimo procedūra nėra laikoma kasdienybe, todėl nemalonaus kvapo atsiradimas bute gali būti nesubalansuotas. Siekiant išvengti nemalonių akimirkų, siūloma valyti keletą kitų medžiagų.

 • Vietoj miltelių ir amoniako, idealiai tinka kalio permanganatas ir skalbinių muilas. Tik maksimalus virimo laikas su šiais elementais sumažinamas iki pusės valandos.
 • "Baltas" ir milteliai. Junginio formulė yra tokia: dešimt litrų vandens, du „baltumo“ dangteliai ir vienas stiklas skalbimo miltelių. Maksimalus virškinimo laikas yra pusantros valandos. Po to reikia nuplauti rankšluosčius šiltu ir šaltu vandeniu.
 • Soda Pakanka kelių šaukštų. Virimo laikas yra ne daugiau kaip penkiolika minučių.

Patarimai, kaip išsaugoti produkto šviežumą

   Žinoma, kiekviena namų šeimininkė savo namų ūkiams praneša, kad jie dažnai naudoja baltus rankšluosčius, nuvalydami rankas. Ir visi dėl sniego baltos spalvos patrauklumo. Norėdami išlaikyti virtuvės reikmenų nesugadinimą, turite laikytis kai kurių taisyklių.

   • Virtuvės darbams bus tinkami rankšluosčiai iš lino ir medvilnės. Jie puikiai sugeria drėgmę, lengviau plauti rankomis ir gali būti balinti.
   • Virtuvinį rankšluostį reikia pakeisti kas tris dienas.
   • Stalui nuvalyti nenaudokite virtuvės rankšluosčio. Kempinė arba vienkartiniai audiniai padės atsikratyti riebalų.
   • Kai ant rankšluosčio atsiranda purvo ar riebalų dėmių, jis turi būti mirkomas ir plaunamas.
   • Plovimo mašinos programoje temperatūra neturi būti žemesnė kaip septyniasdešimt laipsnių.
   • Be baliklio ir miltelių, audinio minkštiklis turi būti pripildytas į skalbimo mašinos ploviklių skylę. Iš šio rankšluosčio bus minkšta tekstūra ir malonus aromatas.
   • Kai rankšluosčiai plaunami rankomis, turite naudoti krakmolą. Dėl to tekstilė galės išsaugoti išvaizdos šviežumą.
   • Nedaug žmonių žino, tačiau po skalbimo išlyginti rankšluosčiai buvo daug mažiau užteršti.

   Kaip valyti virtuvinius rankšluosčius, žr. Kitą vaizdo įrašą.

   Parašykite komentarą
   Informacija pateikiama referenciniais tikslais. Negalima savarankiškai gydyti. Dėl sveikatos visada konsultuotis su specialistu.

   Mada

   Grožis

   Ryšys