Gyvenimas ir priežiūra namuose

Ką turėčiau daryti, kad rožės ilgai stovėtų vazoje?

Ką turėčiau daryti, kad rožės ilgai stovėtų vazoje?

prisijungti prie diskusijos

 
Turinys
 1. Vandens paruošimas
 2. Efektyvių papildų pasirinkimas
 3. Dienos priežiūros taisyklės
 4. Gėlių parduotuvės patarimai

Rožės yra viena iš labiausiai pageidaujamų ir mylimų gėlių, kurias daugelis sąžiningos lyties atstovų atstovauja. Puokštės, kuriose yra tokių gėlių, suteikiamos įvairiomis progomis. Gavusi tokį nuostabų puokštę, daugelis merginų klausia, ką reikia padaryti, kad rožės būtų kuo ilgesnės mažoje vazoje, malonios akis su sudėtinga išvaizda. Būtina apsvarstyti pagrindines vandens paruošimo taisykles, taip pat rekomendacijas ir patarimus, kaip rūpintis gražia šviežių rožių krūva.

Vandens paruošimas

Pagrindinis dėmesys, siekiant išsaugoti šviežias gėles ilgą laiką, jums reikia padaryti, kad vanduo būtų paruoštas vazoje. Atrodytų, kad yra daugiau galvoti: atidarote čiaupą ir supilkite jį į vazą, įdėkite gėlių ir mėgaukitės gražiais gėlėmis. Ši nuomonė neteisinga. Būtina rimtai kreiptis į vandens ruošimą, kad rožių puokštė ilgą laiką stovėtų vazoje.

 • Pirma, turėtumėte imtis priemonių gėlių atgaivinimui. Pirmasis žingsnis yra surengti puokštę dideliame inde, kad pastarasis būtų visiškai įrengtas vandenyje. Tai turėtų būti daroma net ir šviežiausioms rožėms, nes dauguma jų nuo žiedinės lovos kirpimo momento keliauja šimtus ir tūkstančius kilometrų iki patekimo į rinką ar gėlių parduotuvės.
 • Vanduo turi būti parenkamas atsižvelgiant į sezonus - todėl gėlės bus geriau aklimatizuotos. Jei perkate žiemos krūva, turite įdėti jį į vandenį kambario temperatūroje. Jei norite įsigyti karštą vasarą, jums reikia paruošti vėsią, nedidelį kiekį vandens.
 • Geriausias variantas yra palikti gėlės gulėti vandenyje per kelias valandas, bet ne daugiau. Kadangi ilgai trunkantis viso augalo buvimas vandens aplinkoje gali sukelti ir stiebų, ir pumpurų sunaikinimą.
 • Chlorintas vanduo nerekomenduojamas.nes gėlės nepatinka šio tipo vandeniui. Jei nėra kito šaltinio (kai tik ištraukite vandenį iš čiaupo), bandykite jį laikyti kelias dienas, kol išgaruos maksimalus chloro kiekis. Nedidelė dalis chloro, esančio nusistovėjusiame vandenyje, veiks kaip dezinfekavimo, puikiai kovojančios bakterijos, kurios atsiranda vandenyje, kai yra gėlių.
 • Pakeiskite vandenį kiekvieną rytą, įskaitant specialius priedus, kurie padės gėlėms išsaugoti natūralų šviežumą ilgą laiką. Naktį jiems rekomenduojama įdėti į vandenį arba vonią, pripildytą pumpurais nuo skysčio.

Efektyvių papildų pasirinkimas

Vandens, kuriame yra rožių puokštė, kokybės rodikliai turės didelį poveikį jo šviežumui. Norėdami pakeisti vandens struktūrą, reikia pridėti įvairių veikliųjų medžiagų. Šiuo tikslu gali būti naudojamos floristų sukurtos medžiagos, taip pat įprastos kasdieniame gyvenime naudojamos priemonės. Tokių priemonių pasirinkimas priklausys nuo įvairių tikslų.

 • Dėl antibakterinio profilaktikos reikia pridėti aspirino, kad rožės ilgiau liktų vazoje. Apsvarstykite, kad 1 litrui skysčio turėtų būti 1 aspirino tabletė. Jei į vazą įdedamas didesnis vandens kiekis, aspirino tablečių skaičius turi būti proporcingai padidintas.
 • Vietoj aspirino rekomenduojama naudoti įprastą baliklio arba skysto indų ploviklį. 1 litrui vandens reikės pridėti keletą lašų baliklio arba skalbimo priemonės lašą. Tokios priemonės padės sustabdyti gedimo procesą. Be to, aspirinas taip pat leidžia išlaikyti rožių pumpurų spalvą, kuri yra labai svarbi augalams su ryškių spalvų žiedlapiais.
 • Kad pasiektume antibakterinį poveikį, dažnai pridedamas borakso, glicerino ir alkoholio tirpalas.

Svarbu: norint paspartinti aspirino ištirpinimo vandenyje procesą, prieš naudojimą jį reikia sutraiškyti.

  • Jei norite, kad puokštė mielesnei akies daugiau nei 10 dienų, tada reikia įdėti jį į rūgštų vandenį. Norėdami tai padaryti, 1 litrui vandens pridedama 1 desertinis šaukštas stalo acto (jo koncentracija turėtų būti 9%). Actas gali būti pakeistas tirpalu su citrinos rūgštimi. Panašiam vandens kiekiui reikia pusę šaukštelio.
  • Norint pasiekti konservantų rezultatą, naudojamas amoniakas. Šiai medžiagai reikės tik kelių lašelių. Be skysto amoniako, ekspertai pataria įpilti 1 šaukštą degtinės litrui skysčio į skystą vandenį.
  • Siekiant prailginti gėlių egzistavimą, verta įdėti vazos medieną ar aktyvuotą anglį, kuri parduodama tabletėmis. Kai kurios namų šeimininkės naudoja kelis kalio permanganato kristalus arba aliuminio žiupsnį.
  • Galite maitinti rožes paprastu cukrumi. Norėdami tai padaryti, supilkite 2 šaukštus cukraus į 1 litrą vandens.
  • Jei norite pasiekti sodrus puokštę ir pagreitinti žydinčių pumpurų procesą, tada supilkite 2 šaukštus kamparo aliejaus proporcingai 1 litrui vandens.
  • Iš specialių įrankių, kuriuos gėlių pardavėjai naudoja puokštėms pratęsti, galite pasirinkti tokius vaistus kaip „Live Rose“, „Bouquet“, „Living Flowers“.

  Svarbu! Ekspertai nerekomenduoja sudėtinių formulių. Geriau pasirinkti tik vieną iš pirmiau minėtų receptų ir naudoti jį. Šiuo atveju nepamirškite kasdien keisti vazos vazos. Konteineris, kuriame yra gėlės, yra verta kiekvieną kartą, kai reikia tinkamai plauti ir atnaujinti įrenginio sekcijas.

  Dienos priežiūros taisyklės

  Svarbų vaidmenį išsaugant šviežių rožių puokštę atlieka kasdieninė priežiūra. Atitiktis paprastoms taisyklėms žymiai padidins jūsų gėlių gyvenimą.

  • Pabandykite kasdien purkšti pumpurus ir stiebus purškimo buteliu. Šiam tikslui naudokite tik atskirtą vandenį. Kiekvieną dieną kamieną vieną kartą per dieną nuplaukite vandeniu, kad atsikratytumėte vandenyje esančių bakterijų augalų, mažinant puvimo riziką. Panašią procedūrą reikia atlikti prieš pakeičiant vandenį į vazą.
  • Kiekvieną dieną pabandykite pastatyti rožių vonioje arba baseine, kuris buvo pripildytas vandeniu. Palikite gėles 12 valandų, geriau tai padaryti naktį. Būdami rožėmis vandenyje, būkite labai atsargūs, naudodami baltus pumpurus. Jų žiedlapiai yra daug minkštesni nei tamsesnių veislių. Be to, tokie žiedlapiai nedelsdami mato visus trūkumus.
  • Nepamirškite periodiškai atnaujinti augalų sekcijų, kurios pagerins jo medžiagų apykaitos procesus. Tai turėtų būti daroma 1–2 cm atstumu, palyginti su ankstesniu skyriumi. Jei reguliariai nepjaustysite gėlių dėl drėgmės ir maistinių medžiagų trūkumo, jie greitai džiūsta ir džiūsta.
  • Norėdami gauti daugiau informacijos, jums reikia nukirpti stiebus specialiu būdu šiam tikslui naudodami aštrią įrankį: žirklę ar genėjimą. Pjūvis atliekamas įstrižai, o pjovimas turi būti po vandeniu. Dėl šios priežasties oras nepateks į pjūvį, kamieno kraujagyslėje nebus jokių kamščių, o augalas gyvens ilgiau. Taip pat patartina supjaustyti gabalus į kelias dalis, kad augalas pasiektų geresnį vandens įsisavinimą.
  • Neturkite puokštės netoliese su šviežiais vaisiais ir daržovėmis, nes jie gamina etileną, kuris neigiamai veikia gėles. Ir taip pat nerekomenduojama įdėti vieną rožių į vieną laivą su kitomis gėlėmis. Geriausias variantas yra panašus augalų išdėstymas keli metrai vienas nuo kito.

  Gėlių parduotuvės patarimai

  Daugelis floristų rekomenduoja laikykitės šių paprastų taisyklių, kad pailgintumėte naminių puokštės gyvenimą:

  • prieš įterpiant gamyklą į vazą, nuplėškite visus vandenyje esančius lapus, kurie padės sumažinti patogeninių bakterijų susidarymo riziką ir išsaugoti gėlę nuo ankstyvo skilimo;
  • geriau naudoti aukštą laivą, kad vanduo pasiektų lygį, kuris nėra žemesnis už augalo stiebo vidurį; geriausias variantas - puokštę įdėti į keraminę vazą, nes tokia medžiaga negali perduoti saulės spindulių, dėl to ji pailgins puokštę gyvenime;
  • nedėkite į vazos iš anksto supjaustytas rožes, nes jos atsiliks nuo bako apačios ir negalės gauti maistinių medžiagų;
  • kad rožės ilgą laiką stovėtų, vazą reikia pastatyti į šešėlį, kad joje nebūtų nukreipta tiesioginė saulės spinduliuotė, ir nerekomenduojama patalpinti augalų arti šilumos šaltinio, pavyzdžiui, žiemą;
  • rožės mėgsta vėsa, tačiau tuo pačiu metu jos netoleruoja skersvėjų, todėl neuždėkite juos šalia atviro lango lapo;
  • supjaustyti gėles, kad stovėti šiek tiek ilgiau, kai kurie ekspertai rekomenduoja virti stiebo viršūnę; jis turi būti supilamas 5 minutes verdančiame vandenyje, po to įdedamas į aušintą skystį;
  • jei žiemą buvo pristatytas puokštė ir atnešėte jį iš šalčio, tuoj pat neturėtumėte ją įdėti į vazą su vandeniu, palikite tokias gėles kelias minutes, suteikiant jiems laiko sušilti.

  Jei pastebėsite, kad jūsų gėlės pradeda nykti, būtina įgyvendinti jų gaivinimo priemones.

  • Būtina atlikti išankstinį augalų genėjimą pagal įprastą metodą. Bet jie įdėjo rožių ne vėsiame vandenyje, bet, priešingai, labai karšta (temperatūra turėtų siekti +90 laipsnių). Norėdami išsaugoti augalą nuo galimų nudegimų, lapus ir pumpurus rekomenduojama atidžiai suvynioti į popierių. Būtina palaukti, kol vanduo atvės, o jo temperatūra lygi aplinkai. Būdamas karštu vandeniu, rožė palaipsniui pasikeis, vėl taps graži ir šviežia.
  • Naktį apvyniokite kiekvieną pumpurą į plastikinį maišelį. Svarbu, kad jis būtų šiek tiek drėgnas. Celiofano maišelis turi būti pritvirtintas, stebint sandarumą, o ne bandykite sugadinti kotelį. Taigi, jūs sukursite šiltnamio efektą augalui, kaip ir šiltnamyje, dėl kurio jis padidins pumpurą.

    Kai kuriais atvejais kotelio pjovimas gali sukelti ankstyvą vytėjimą. Jei matote panašią žalą, tada reikia nukirpti augalo stiebą virš šios vietos. Vodichku reikia šildyti iki + 38–39 laipsnių temperatūros. Jis pilamas į labai nedidelį keraminį indą, turintį plačią kaklą, ir pažeistos rožės yra ten.

    Jei įsigijote rožę iš anksto, kad pristatytumėte iškilmingą akimirką ir pastebėtumėte, kad tai buvo šiek tiek rūsys, padarykite naują pjūvį ir įdėkite gėlių į vandenį. Po kelių valandų augalas išimamas iš vandens, jo stiebas apvyniotas drėgnu skudurėliu, o visa rozetė turi būti suvyniota į popierių ar laikraštį. Šioje formoje gėlės dedamos į šaldytuvą, kuris suteiks jiems šviežumo ilgą laiką.

    Kaip matote, ilgą laiką šviežių rožių puokštė nėra labai sudėtinga. Svarbiausia yra laikytis paprastų kasdienės priežiūros taisyklių ir rekomendacijų, tuomet ilgą laiką galėsite grožėtis nuostabiomis gėlėmis.

    Kaip ilgiau laikyti rožes vazoje, žr. Žemiau.

    Parašykite komentarą
    Informacija pateikiama referenciniais tikslais. Negalima savarankiškai gydyti. Dėl sveikatos visada konsultuotis su specialistu.

    Mada

    Grožis

    Ryšys