Suknelių spalvos

Viskas, ką jums reikia žinoti apie „Pantone“

Viskas, ką jums reikia žinoti apie „Pantone“

prisijungti prie diskusijos

 
Turinys
 1. Kas tai?
 2. Išvaizdos istorija
 3. Kas tai yra?
 4. Spalvų paletė
 5. Naudojimo ypatybės

Spalvotas modelis „Panton“, sukurtas amerikiečių kompanijos „Pantone“, yra laikomas referenciniu katalogu, kuriame yra daug įvairių atspalvių. Turėdamas daug katalogų, jis skirtas skirtingoms spausdinimo sąlygoms. Šiame straipsnyje pateikta medžiaga padės skaitytojui suprasti, kas yra „Pantone“, koks jo ventiliatorius yra reikalingas ir kaip jį naudoti.

Kas tai?

Pagal Pantone, įprasta suprasti tam tikrą sistemą, kuri leidžia pasirinkti norimą toną iš didžiulės katalogų sistemos. Tai populiarus pasaulinis spalvų modelis, kuris laikomas universaliu ir tinka bet kokiai veiklai. Tiesą sakant, tai yra visuotinai naudojama standartizuota spalvų identifikavimo ir atrankos sistema, arba visuotinai pripažintas spalvų standartas visam pasauliui.

Išvaizdos istorija

Įvyko spalvų paletė, kai viešas spausdinimas pradėjo pereiti prie spalvų formato. Šiuo metu buvo būtina skubiai pasirinkti kokybišką paletę, tačiau pagal naujus kriterijus nebuvo jokio standartinio prekių gamybos standarto. Sudėtingas dalykas yra tai, kad spaustuvės buvo išsklaidytos visame pasaulyje. „Pantone“ sukūrė vieningą paletę, kiekvienai didžiulės sistemos spalvai priskirdama konkretų kodo numerį. Ją sudarė lotyniškos raidės ir skaičiai, kad tą pačią spalvą būtų galima naudoti bet kurioje pasaulio vietoje.

Bet kokia spalvų sistema buvo sukurta maišant kelis atspalvius, jam buvo priskirtas konkretus skaičius pagal nustatytą klasifikaciją.

Tai leido užsakyti spausdinimą spausdinant, nebijojant galutinio produkto iškraipymo. Kiekvienas „Pantone“ atspalvis gali būti sukurtas naudojant nurodytą CMYK bazinės spalvos santykį, kad būtų sukurtas konkretus pusiau tonas.

Skubus ir tikslios atspalvio įgijimo svarba buvo esminė bet kurios įmonės tapatybei. Klientas galėtų pasirinkti konkretų spausdinimo toną iš katalogo, nebijodamas, kad menininkas supras spalvą savaip. Kitaip tariant, Pantone atsiradimas supaprastino gyvenimą daugeliui. Šiuo metu spaustuvėms šioje sistemoje reikalingi maketai.

Kas tai yra?

Tai yra įvairių spalvų katalogai orientacijai CMYK sistemoje. Sistema turi ne tik klasifikaciją, bet ir specialius katalogus, vadinamus gerbėjais. Priklausomai nuo to, kokie jie yra, gamintojas gali pasiūlyti juos įvairioms medžiagoms, pavyzdžiui, tekstilės, plastiko, popieriaus. Popieriaus informacinės knygos skirstomos į savo porūšius: ofsetui, padengtai, padengtai matinei ir blizgančiai.

Tačiau informacija neapsiriboja tik gerbėjais, ji gali būti pateikta elektronine forma. Tai patogu projektuotojams, kurie gali ją eksportuoti į įvairias programas.

Vienas iš pagrindinių „Pantone“ spalvų sistemos bruožų yra tai, kad jis leidžia spausdinti fluorescenciniais ir metalizuotais dažais.

Atsižvelgiant į tai, spausdinimo dizainas dažnai gauna ryškumą ir atrodo neįprastas.

Pantone spalvų paletė yra gausu atspalvių, atkuriamų proceso spalvomis. Tokios paletės naudojimas yra patogus spausdinimo dizaino kūrimui, nes, spausdinant ant štampų, spalvų skirtumai nebus. Be to, galite pasiekti pageidaujamą spalvą ne keliems, bet vienam. Tai rodo taupymą, kuris yra svarbus užsakant spausdinimą.

„Pantone“ sistema gali būti naudojama ne tik spausdinant: ji taikoma interjero dizainui, drabužiams, taip pat plastikinių gaminių gamybai, kurie yra dažyti, kol jie yra nesupakuoti.

Sistema naudoja skaitmeninį atspalvių atpažinimą, skirtą spausdinti su mišriomis ir triadomis spalvomis. Spalvų standartai numeruojami knygoje su ventiliatoriaus sulankstymu.

Taip pat pažymėtina, kad mėginiai gali būti labai skirtingi, tačiau gamintojas reikalauja, kad ventiliatorius būtų atnaujinamas kasmet. Pasak jo, per metus spalvos susidėvėjo ir išnyks, todėl tampa netikslios. Nuo 2007 m. Rugpjūčio mėn. „Pantone“ įsigijo „X-Rite“, kuri gamina spalvų valdymo įrangą ir programinę įrangą.

Spalvų paletė

Spalvų atvaizdavimas „Pantone“ lentelėje gali skirtis. Pavyzdžiui, tai gali būti kodas, kurį sudaro trys šešioliktainio skaitmenų poros, kuriose kiekviena pora turi savo spalvų vertę. Be to, spalvos gali būti klasifikuojamos pagal raktinius žodžius (pvz., Žalia, juoda, rožinė). Jei naršyklė nesupranta žodžio, tonų spektras sumažinamas pasirenkant tik pagrindinius, kurie yra suprantami visoms naršyklėms.

RGB formatas reiškia skaičių naudojimą nuo 0 iki 255, o tai reiškia bendrą tam tikros spalvos kiekį gautame.

RGBa formatas skiriasi nuo ankstesnio formato. Tai priklauso nuo to, kad pastaroji vertė lemia skaidrumo ar alfa kanalo lygį. Jis nustatomas į frakcijos vertę nuo 0 iki 1.

Paletėje yra daugiau nei 8000 skirtingų spalvų atspalvių. Tokiu atveju viena šaltinio spalva gali turėti skirtingą sodrumo laipsnį ir gali skirtis temperatūroje. Jis gali būti šaltas arba šiltas, ryškus, silpnas, balintas. Ypač svarbus spausdinimui skirtas pantonnik, kur net nedidelis spalvos pokytis gali sugadinti visą darbą.

Paslaptingas stalas arba vadinamasis katalogas pateikiamas išilginių popieriaus lapų pavidalu, dažomas tam tikromis spalvomis.

Paprastai jų seka remiasi artumo principu.

Tai labai patogu vartotojui, nes jis turi galimybę pasirinkti tam tikros spalvos tam tikrą toną, turėdamas visus būtinus atspalvius vienoje vietoje priešais jį. Nesvarbu, kiek jie yra, tai netrukdo suvokimui, bet padeda sumažinti norimo atspalvio pasirinkimo laiką.

Sistematika yra tokia, kad lapas padalintas į tos pačios spalvos zonas, kurios keičia sodrumo laipsnį, pradedant tamsiu tonu ir baigiant balintu. „Pantone“ gėlės sudarytas sąlyginis ventiliatorius gali prasidėti geltona spalva, po to eina okkeras, tada apelsinas, koralas, rožinis, alyvinis ir violetinis. Taigi jis gali būti beveik juodas.

Kiekvienais metais kompanija pirmiausia skiria tam tikrą spalvą, laikydama ją kaip visos paletės mėgstamą. Spalva nėra pasirinkta atsitiktinai: įmonės atstovai stebi planetos būklę ekonomikos, ekologijos, psichologijos ir visuomenės srityje. Remiantis gautais duomenimis, jie susieja konkrečią spalvą su jais. Pavyzdžiui, 1999 m. Tūkstantmečio spalva buvo pasirinkta kaip mėlyna, po kelių metų (2005 m.) Violetinė buvo geriausia metų spalva. Po dar ketverių metų Mimosa laimėjo, po dvejų metų „Honeysuckle“, 2014 m.

Eksperimentinio darbo su spalva institutas yra įsitikinęs, kad jis daro poveikį įvairioms gyvenimo sritims: ne tik mados ar spaudos, bet ir reklamos, kino, grafikos, kraštovaizdžio ir kitoms pramonės šakoms.

Mimoza
Sausra
Šviesus orchidėja

Originalios spalvos skirtingoms medžiagoms nebus tokios pačios. Tai priklauso nuo spausdinimo medžiagos: pavyzdžiui, jei popierius yra nepadengtas matinis, spalva nėra tokia ryški kaip blizgus.

Atsižvelgiant į šią funkciją, ventiliatoriaus išdėstymas spausdinamas dviem versijomis - padengtas ir nepadengtas.

Kalbant apie RGB ir CMYK vertimą, šios spalvų erdvės yra susietos su konkrečia spausdinimo technika. RGB atitinka monitoriaus ekrane esančių diodų spalvas, CMYK atitinka tam tikrame spausdintuve arba kito tipo spausdinimo įrangoje naudojamus rašalo atspalvius. Tačiau spalvos niekada nepakeičia viena į kitą. Jie yra griežtai susieti su konkrečiu kūrimo metodu ir praktiškai netinka dirbti su maišymo dažais.

Naudojimo ypatybės

Kalibravimo atspalviai „Pantone“ leidžia pasirinkti norimą spalvą, pašalinant nedidelius netikslumus ir skirtumus tarp tonalumo. Bet kokio dizaino ar išdėstymo pagrindu paimkite dabartinę spalvą, kuri šiais metais buvo nominuota. Tai gali būti šrifto spalva spausdinimo antraštėse, geometrinė forma, grafinis dizainas, interjero elementas arba drabužių gabalas, taip pat sąsajos elementas, šriftas, pabrėžiantis svarbią informaciją straipsnyje.

„Pantone“ paletė yra ne tik lengva pasirinkti tinkamą spalvą.

Be to, galite sutelkti dėmesį į baigtas aiškias spalvas, jei reikia rasti harmoningą kompanioną tam tikram atspalviui. Tai nėra sunku nustatyti, be to, jūs taip pat galite vadovautis spalvomis, esančiomis ant takelio - jie visada yra naujausias spalvų tendencijas, kurios bus naudojamos visose dizaino šakose.

Pavyzdžiui, šį sezoną statymas priklauso nuo pasitikėjimo, energijos ir gyvybingumo. Šiandien nėra aiškaus pasidalijimo tarp vyrų ir moterų, kurie kalba apie lyčių nepriklausomybę. Svarbu, kad dabartinėje paletėje kalbama apie stiprinimą visuomenėje, tai yra raiška, dinamika ir energija.

Spalvų atspalvių derinys gali būti vienas kitą papildantis, o kontrastai atsiduria priešingai vienasen spalvotame rate.

Tai suteikia ypatingą energiją, leidžia pasiekti unikalius derinius, keičiant abiejų kompanijų prisotinimo laipsnį. Triado derinio modelis grindžiamas trikampio principu, o tuo pačiu metu spalvos pasirenkamos jos sąlyginėse viršūnėse. Derinys pasirodo neįprastas, bet nesuderinamas, net jei dizainui pasirenkami neryškūs atspalviai.

Be to, derinys gali būti panašus, kai naudojami du arba trys atspalviai, išdėstyti šalia spalvoto rato. Atskiras papildomas derinys grindžiamas kitokiu principu. Tokiu atveju idealus tam tikros spalvos kompanionas yra gretimų tonų, esančių priešais nurodytą spalvą, tonai.

Šis derinys leidžia jums gauti mažiau kontrasto, bet labai harmoningą.

Jei šioms schemoms atrodo, kad vidutinis asmuo yra sunkus, galite atkreipti dėmesį į atskirų atspalvių suderinamumą, pavyzdžiui:

 • balta spalva yra universalus ir gerai tinka visoms spalvų paletės spalvoms;
 • smėlio spalvos harmoningai atrodo kartu su mėlynu, rusvu, smaragdu, vynu ir neutraliais tonais (juoda, pilka, sidabrinė);
 • pilka gauna emocinę spalvą, kai ją papildo smėlio, medinės, violetinės, bordo, rožinės arba mėlynos spalvos;
 • rožinė spalva yra harmoningas duetas su mėtų, baltu, alyvuogių atspalviais, neutralus pilkas atspalvis;
 • turkis gali būti papuoštas fuksijos atspalviu, vyšnių raudonu, rusvu, kremu, sočiu violetiniu;
 • violetinė atrodo gana harmoningai, jei jį sujungiate su oranžine, rausvai, alyvuogėmis, pilkais arba baltais;
 • kalkės spalva harmoninga su pilka, ruda, oranžinė, saulėta ruda;
 • oranžinė galima sujungti su raudona, mėlyna, mėtų, taip pat balta arba juoda.

Lengvos spalvos nustatymas: paprastai jis yra pasirašytas su asmeniniu pantone kodu arba turi HTML kodą. Pavyzdžiui, užrašas „PANTONE Yellow 012“ arba kodas „# FFD200“ gali pasirodyti šalia norimo geltono atspalvio.

  Jei atspalvį reikia nustatyti spaustuvėje, dar lengviau pasirinkti norimą parinktį: tiesiog naudokite esamą katalogą. Kalbant apie elektroninę versiją, gali būti nesutampa puslaidžiai, o tai paaiškinama monitoriaus apšvietimu. Jei klientas abejoja tonų tikslumu, jis gali paimti paletę ir žiūrėti pagamintos spalvos pavyzdį, tikrindamas atspalvius.

  Elektroninis katalogas
  Spalvų asortimentas

  Kas yra Pantone ir kaip jį naudoti, žr. Toliau.

  Parašykite komentarą
  Informacija pateikiama referenciniais tikslais. Negalima savarankiškai gydyti. Dėl sveikatos visada konsultuotis su specialistu.

  Mada

  Grožis

  Ryšys