Slidinėjimo batai

Slidinėjimo batai

Slidinėjimo batai

prisijungti prie diskusijos

 
Turinys

Slidinėjimas yra labai įdomus dalykas, o kai kuriose vietose netgi ekstremalus. Yra keli slidinėjimo tipai: slidinėjimas įvairiais atstumais, kalnų slidinėjimas, slidinėjimo šuolis ir net slidinėjimas.

Be to, slidinėjimas yra suskirstytas į keletą kategorijų: šiauriniai vaizdai, vaizdai į kalnus, forma, vadinama freestyle ir snieglenčių sportu. Kiekvienoje kategorijoje yra tam tikro tipo slidinėjimo ir sporto įranga, kurios dėka galite lengvai ir sėkmingai atlikti triukus ar slidinėjimo keliones.

Be to, kai kurie olimpiniai sportai apima slidinėjimo elementus, tokius kaip biatlonas ar skitur.

Slidės taip pat puikiai tinka žiemą, nes dėl didelio sniego kiekio judėjimas miškingoje vietovėje gali būti šiek tiek sudėtingas. Slidinėjimas yra daug lengviau ir saugiau judėti giliai sniego danga dėl apkrovos pasiskirstymo.

Kai judate savarankiškai, rizikuojate patekti į sniegą, o kai kuriais atvejais netgi sugadinsite sąnarius, prisitvirtinsite koją ar netgi lūžti.

Jau seniai dangus pasirodė gana seniai ir buvo paplitęs žmonių buveinėse, kur ryškus šiaurinis klimatas vyrauja gausiuose snieguose, nes slidės buvo labiausiai paplitęs būdas judėti per sniegą.

Tačiau senais laikais slidės buvo pritvirtintos prie jų kojų kai kurių improvizuotų priemonių, styginių ir elastinių juostų pagalba. Ir pasirodė tik šiek tiek vėliau slidinėjimo batai, labai palengvinę slidinėjimo procesą.

Slidinėjimo batai neturi jokio specialaus apibrėžimo, jis priklauso pačiam pavadinimui - tai batai slidinėjimui, batai, dėvimi tik su slidėmis.

Slidinėjimo batai yra būtini, kad kruopščiai ištaisytumėte ir pataisytumėte kojas ant slidžių. Tvirtas ir teisingas fiksavimas garantuoja saugų važiavimą, visų kaulų ir sąnarių išsaugojimą visiškai.

Savybės ir specifikacijos

Slidinėjimo batai, kurie yra gana neįprasti sportiniai batai, turi turėti keletą savybių ir savybių. Pavyzdžiui, universalūs batai neturėtų būti pernelyg ilgi ir turi vidutinį standumą, o pagal tvirtinimo metodą tinka kelioms slidžių rūšims.

Čiuožimo čiuožimo batai turi specialų laikiklį, kurio dizainas vadinamas „batų įkrovikliu“ ir yra suprojektuotas taip, kad, perkeliant modelį, labai panašus į įprastą arką ir jo judėjimą.

Slidinėjimo batų padas pagamintas iš specialaus storio, termoplastinės gumos. Tai gana sunku ir nesuteikia stiprios deformacijos. Vienintelio padėties būklė keičiasi tik atsižvelgiant į pėdos padėties pokyčius (jei šis modelis yra klasikinis) arba net nesikeičia, o ne deformuojasi, jei padas turi stiprų standumą ir, pvz., Apie kalnų slidinėjimą.

Žieminiai batai turi izoliatorių, kurie tiekiami naudojant natūralias karščiui atsparias medžiagas. Kai kurie kombinuoti modeliai sujungia kelių rūšių medžiagas, taip pat dvigubą izoliaciją, dėl kurių batus galima naudoti net ir labiausiai atspariuose šalčiuose.

Yra slidžių slidinėjimo batų, kurie daugiausia atstovaujami vaikų modeliuose. Kadangi vaiko koja greitai auga, stumdomi batai gali prisitaikyti prie tam tikrų pėdos parametrų ir trunka daug ilgiau.

Modeliai

Slidinėjimo batų diapazonas nėra toks platus, apskritai skirtumai slypi veislėse, atitinkančiose vieną ar kitą slidinėjimo tipą.Pagrindiniai modelių skirtumai skiriasi tik į vyrus, moteris ir vaikus.

Moterys

Modeliai, kaip taisyklė, yra labiau rafinuoti. Jie yra pagaminti iš šviesių atspalvių medžiagų ir dažnai turi patrauklų dekoratyvinį atspaudą, gėlių, įvairių garbanų ir moteriškų papuošalų pavidalu.

Vyrai

Modeliai atrodo labiau suvaržyti, yra pagaminti daugiausia tamsiomis spalvomis ir beveik neturi dekoratyvinių elementų. Vyriški modeliai dažniausiai yra dekoruoti juostelėmis, skirtingų spalvų deriniu arba net korinio spaudinio.

Kūdikis

Vaikų modeliams būdingos ryškios spalvos. Vaikiški slidinėjimo batai gali būti žalia, raudona, mėlyna, oranžinė ir violetinė. Dažniausiai mergaičių batai yra geltonos, rožinės, mėlynos ir šviesiai žalios spalvos.

Be to, vaikų modeliai dažnai dekoruojami skirtingais atspaudais, įskaitant animacinių filmų personažus.

Rūšis

Yra nemažai slidinėjimo batų, taip pat slidinėjimo veislių, kurių kiekvienas pasižymi daugybe savybių. Ir vienas ar kitas slidinėjimo batų tipas turi atitikti šias funkcijas.

 • Pavyzdžiui, bėgimo slidinėjimo batai yra skirti didelės spartos judėjimui per visišką reljefą, su sniego danga. Bato viduje turi būti izoliacija, kad pėdos būtų apsaugotos nuo šalčio. Išorinė dalis yra pagaminta iš tvirtos, kietos medžiagos, kuri apsaugo koją nuo sužeidimų.
 • Lenktynių slidinėjimo batai nesiskiria nuo kryžminės šalies ir turi visas tas pačias funkcines savybes, išskyrus laikiklius, kurie šiuo atveju yra patvaresni.
 • Klasikiniai slidinėjimo batai neturi ypatingų savybių, nes su tokio tipo slidėmis yra mažiausia kulkšnies apkrova. Batai klasikiniam judėjimui yra nedideli, su minkštu padu ir rankogaliais. Klasikiniai slidinėjimo batai skirstomi į turizmo, laisvalaikio, profesionalius ir sporto modelius.
 • Ekskursijų slidinėjimo batai, skirti ilgoms kelionėms, gali būti tinkami medžioklei ar rekreacinėms slidėms. Labai dažnai šis modelis yra užmaskuotas kaip įprasti turistų batai ir yra aprūpintas tvirtinimu, kuris yra dar geresnis, nes užtikrinama stipresnė kojų fiksacija.
 • Skiatlonui - klasikiniam ir čiuožimui - egzistuoja atskiras modelis. Šio tipo batai turi būti universalūs ir tinka abiem slidžių tipams ir atitikti jų tvirtinimus.
 • Snieglentės turi gana įdomią išvaizdą, primenančią paprastus žiemos sporto batus. Šis modelis yra patogiausias ir tinkamas slidinėti su vaikais. Šiltas pamušalas ir patogiausias batas suteikia kojai saugią vietą ir apsaugo nuo šalčio.

Taip pat yra kitų tipų slidinėjimo batai, pavyzdžiui:

 • su dviem laikikliais - geresniam fiksavimui;
 • rantovy - senas sutrumpintas modelis su klasikiniu kvadratiniu pirštu, pasižymintis visuotinėmis savybėmis;
 • šildomas - siekiant užtikrinti maksimalią šilumą slidinėjimui sunkiausiose šalčiose.

Medžiagos

Slidinėjimo batai yra pagaminti iš įvairių medžiagų, ant kurių priklauso ne tik produktų išvaizda, bet ir jų funkcinės savybės. Apsvarstykite kiekvienos medžiagos savybes ir privalumus.

Odiniai modeliai yra labai šilti ir patogūs, bet ne labai praktiški. Faktas yra tai, kad oda greitai deformuojama, atsiranda įvairių defektų - gabalai, trinčiai ir įbrėžimai. Kai kurie defektai gali paveikti ne tik batų išvaizdą, bet ir batų ilgaamžiškumą ir funkcionalumą.

Slidinėjimo batai, pagaminti iš medžiagų, tokių kaip nubukas, yra labai praktiški, jie yra gana patvarūs, nesandarūs drėgmei ir neužsiskiria purvo.Modeliai, pagaminti iš membraninės medžiagos, kuri taip pat turi gerą atsparumą dilimui, yra gana dažni.

Slidinėjimui šaltoje aplinkoje reikia nusipirkti šiltus slidinėjimo batus. Šiltuose modeliuose yra vilnos pamušalas, tankus poliesterio sluoksnis arba kita izoliacija.

Kai kurių modelių viduje yra kailio apdaila, kurios dėka batai tampa dar šiltesni. Daugiau biudžeto variantų naudojamas dirbtinis kailis, o modeliai su didesnėmis kainomis turi natūralių kailių pamušalą, dažniausiai iš avių.

Slidinėjimo batai, pagaminti iš minkštesnių medžiagų, turi velcro tvirtinimo elementus, kurie leidžia reguliuoti batų plotį.. Dažnesnių medžiagų pavyzdžiai, kai kuriais atvejais yra aprūpinti reguliuojamais užsegimais, pagamintais iš karščiui atsparaus plastiko. Ir kai kurie sportinio stiliaus batai, kaip jau minėta, turi įrišimą.

Gamybos įmonės

Norint gauti gerą slidinėjimo batų porą, būtina ištirti įvairių gamintojų pasiūlymus, kad būtų galima suprasti jų siūlomų prekių kokybę ir ar ši kokybė atitinka nustatytą kainų politiką.

Decathlon (Decathlon)

Prancūzijos prekės ženklas, atsiradęs 70-ųjų pradžioje, jau seniai neteko savo populiarumo sporto prekių rinkoje.

Prancūzijos gamintojas taip pat garantuoja prekių ir slidinėjimo batų kokybę, taip pat pateikia įvairius įvairių atspalvių modelius.

Trek

Madingas rusų prekės ženklas, kuris ką tik atsirado, yra A.T.B.- Sport, daugelio milijonų dolerių korporacijos dalis.

Šio prekės ženklo siūlomų sporto prekių pasirinkimas yra gana didelis. Tarp jų yra tos pačios spalvos kaip slidės ir slidinėjimo batai.

Marax

Kitas vidaus prekės ženklas, kurio gaminiai gaminami garsiojoje „Klin Shoe Factory“ gamykloje. „Marax“ prekės ženklas yra santykinai „jaunas“ gamintojas, kuris pasirodė tik 2003 m. Nors įmonė užsiima sportinių drabužių išleidimu, be to, pagrindinis šios prekės ženklo dėmesys skiriamas sportinių batelių gamybai.

Tarp daugelio gaminių yra keletas įvairių slidinėjimo batų modelių. Šio gamintojo slidinėjimo batų kaina yra gana maža, o tai nekenkia kokybei. Batai yra patogūs ir patvarūs.

Rossignol (Rossignol)

Prancūzijos prekės ženklas, įkurtas 1907 m., Turbūt yra vienas pirmųjų sporto prekių gamintojų.

Daugelis batų, naudojamų tiek slidinėjimo, tiek kalnų slidėmis, modeliai suteikia vartotojams paprastesnį ir greitesnį patogiausių slidinėjimo batų pasirinkimą.

Mapetti

Šio prekės ženklo produktai yra gaminami ir gaminami Rusijoje, yra gana lanksti kainodaros politika, todėl pirkėjams yra gana prieinami beveik bet kokie biudžetai.

Slidinėjimo batai, nors ir patenka į ekonominės klasės prekių kategoriją, vis dar turi gerą kokybę ir yra gana patvarūs.

Larsen

Vienas iš didžiausių Rusijos prekių ženklų, gaminančių vidutinės kokybės slidinėjimo batus už prieinamą kainą.

Sudėtingumas nėra toks platus, kaip ir kiti prekiniai ženklai, tačiau vis dar yra pasirinkimas. Kiekvienas gali pasirinkti tinkamą porą.

Botas

1949 m. Čekijoje atsiradęs prekės ženklas iš pradžių buvo vadinamas „Botana“, o 1963 m. Jis buvo pervadintas „Botas“.

Slidinėjimo batų gamyba yra būtent tai, ką pradėjo kompanija. Modeliai turi vidutinę kokybę ir gana mažą kainą, todėl jie yra plačiai prieinami.

Karjala

Prekės ženklas, kuris jau daugiau nei penkiasdešimt metų buvo sporto prekių rinkoje, specializuojasi aukštos kokybės prekių gamyboje.

Šios bendrovės kainodaros politika yra labai lanksti, kai kurie modeliai turi labai mažą kainą, tuo tarpu kitų kaina gali būti vadinama pervertinta.

Šalies gamintojas yra Karelija, kuri atsispindi įmonės pavadinime.

Adidas

Galbūt garsiausias sporto prekės ženklas, kurio pavadinimas yra kasdien ir kurio produktai, galbūt, yra kiekvienoje spintoje.

„Adidas“ slidinėjimo batai pasižymi aukščiausia kokybe, kuri užtikrina jų ilgalaikį aptarnavimą, taip pat šiek tiek padidėjusias išlaidas.

Verta atkreipti dėmesį į tokius prekinius ženklus kaip „Next“, „Kombi“, „Motor“, „Quechua“, „Nordic“, kurie taip pat yra labai populiarūs tarp slidinėjimo sporto rėmėjų.

Rinkiniai

Dažnai batai parduodami rinkiniuose su kitomis dalimis. Tokie rinkiniai gali labai supaprastinti įrangos parinkimą, nes jei pasirinksite sau, kyla pavojus, kad bus padaryta klaida.

Dažniausias rinkinys, kurį galima įsigyti sporto prekių parduotuvėse, susideda iš slidinėjimo batų ir specialių jų dangčių. Dangteliai yra būtini norint tinkamai laikyti slidinėjimo batus ir apsaugoti visas įdėtas dalis, reikalingas tvirtinimui.

Labai dažnai parduodami komplektai su lazdomis ir kitais priedais. Paprastai, be batų ir lazdelių, tokie rinkiniai taip pat yra patys stovai ir slidės, o tai labai patogu.

Pasirinkę tokį rinkinį, neturėtumėte bijoti „peržengti“, nes tvirtinimo detalės jau parinktos pagal slidžių tipą ir batų modelį. Pasirinkimas turi būti atliekamas tik pagal asmeninius parametrus: aukštį, svorį ir pėdų dydį.

Pirkdami tokį rinkinį verta apsvarstyti jo spalvų schemą, kad pasirinktumėte harmoningą derinį.

Gana paplitusi detalė, kuri dažnai randama su slidinėjimo batų rinkiniais, yra pamušalai, kurie taip pat vadinami apsaugais. Tokie pamušalai suteikia patogiausią vaikščiojimą slidinėjimo batus, kurie nėra pritvirtinti prie slidžių.

Be to, apsaugai apsaugo slidinėjimo batų padus ir apsaugo ją kuo greičiau nuo greito nusidėvėjimo. Padėklai pagaminti iš karščiui atsparios medžiagos, todėl jie tinka naudoti net ir su sunkiausiais šalčiais, be to, jie paprasčiausiai uždedami ant slidinėjimo batų.

Kaip pasiimti?

Pasirinkus slidinėjimo batus yra gana paprasta, tiesiog reikia sekti keletą patarimų. Pavyzdžiui, jei norite, kad slidinėjimo batai būtų kuo ilgesni, turite pasirinkti aukštos kokybės modelius, nes žemos kokybės produktas greitai taps bevertis.

Norėdami pasirinkti patogų slidinėjimo batų modelį, būtina aiškiai nustatyti kai kuriuos individualius parametrus:

 • kruopščiai išmatuokite pėdą ir nustatykite pėdos dydį;
 • nustatyti savo mokymo lygį, pagal kurį turėtų būti pasirinktas batų modelis;
 • nustatyti stilių, kuriuo važiuojate;
 • pasirinkti modelį pagal priimtiną biudžetą.

Renkantis slidinėjimo batus reikia atsižvelgti į tam tikras funkcines charakteristikas, pavyzdžiui, standumą. Pradedantiesiems geriau pirkti minkštuosius batus, o sunkūs - puikiai tinka profesionalams, nes jie tiksliausiai perteikia pastangų greitį ir poveikį slidinėjimui.

Batų svoris taip pat vaidina svarbų vaidmenį, ypač judant per metus, ir tvirtinimo detalės, kurios dažnai vadinamos reguliatoriumi. Šių batų pagalba galite pritvirtinti pėdą, dydį ir pado ilgį, nes jis skiriasi nuo paties batų dydžio.

Dydis

Slidinėjimo batų dydžio nustatymas yra esminė jų pasirinkimo dalis. Tačiau daugelis gali turėti problemų ir klausimų, kaip pasirinkti tinkamą batų dydį. Siekiant supaprastinti pasirinkimą, yra tarptautinis matmenų tinklelis, kuriame nustatomas pėdos parametrų ir bato dydžio santykis.

Jei nežinote, kaip nustatyti kojų dydį, nesijaudinkite, nes tai gana paprasta ir paprasta. Kad būtų galima tiksliau ir lengviau matuoti, turite sukti pėdą, pritvirtintą prie popieriaus lapo.Tada reikia matuoti atstumą nuo išsikišusios vietos - nykščio ploto iki kulno srities vidurio.

Atlikus matavimus, rezultatus reikia palyginti su toliau pateikto dydžio lentele.

Žr

22

22.5

23

23.5

24

24.5

25

25.5

26

26.5

27

27.5

28

28.5

29

29.5

30

30.5

31

31.5

32

32.5

JK

3

3.5

4

4.5

5

5.5

6

6.5

7

7.5

8

8.5

9

9.5

10

10.5

11

11.5

12

12.5

13

13.5

JAV m

5.5

6

6.5

7

7.5

8

8.5

9

9.5

10

10.5

11

11.5

12

12.5

13

13.5

14

14.5

JAV Na

5

5.5

6

6.5

7

7.5

8

8.5

9

9.5

10

10.5

11

11.5

Ru

35

35.5

36

36.5

37

38

39

40

41

41.5

42

42.5

43

43.5

44

44.5

45

45.6

46

46.5

47

47.5

ES

36 1/3

36 2/3

37 1/2

38

38 3/3

39 1/3

40

10 2/3

41 1/3

42

42 2/3

43 1/3

44

44 2/3

45 1/3

46

46 1/3

47

47 1/2

48 1/3

49

49 1/2

Apžvalgos

Dažnai naujieji sportininkai susiduria su slidinėjimo bato pasirinkimo problema ir ilgai apmąsto, ką geriausia imtis. Žmonių, kurie jau įsigijo ir išbandė vieną ar kitą veiksmą, atsiliepimai gali padėti šiuo klausimu.

Išnagrinėjus klientų atsiliepimus paaiškėja, kad batų pasirinkimas tiesiogiai priklauso nuo to, kiek tai kainuoja arba modeliuoja. Dažniausiai pasirinkimas nėra pagrįstas funkcinėmis savybėmis, bet kaina.

Dauguma pirkėjų, kurie renkasi daugiau biudžeto modelių, vis dar atkreipia dėmesį į batų kokybę ir stengiasi rasti geriausią įmanomą modelį. Kita pirkėjų dalis linkusi pirkti slidinėjimo batus už mažiausią kainą, neatsižvelgdama į kokybę.

Jei įvertinsite įvairių markių slidinėjimo batus, tada pirmosios vietos bus ekonomiškesnės populiarių prekių ženklų, tokių kaip Karjala, Botas, Larsen, pasirinkimui. Pavyzdžiui, „Adidas“, turintys didesnę kainą, nepaisant didelio prekės ženklo populiarumo, užima vidutinę reitingų poziciją.

Kaip pataisyti?

Kadangi slidinėjimo batai yra ne visai paprasti batai, nepakanka tik pakelti kojas ant slidžių ir pradėti slidinėti, batus reikia pritvirtinti ant slidžių paviršiaus, kad apsaugotumėte save nuo kritimo ir kūno nuo pažeidimų ar lūžių.

Visų pirma, jums reikia susipažinti su skirtingų tvirtinimo detalių tipais. Būtina, kad stovai ant slidžių ir pačių batų būtų visiškai tokie patys, kitaip produktai tiesiog netelpa.

Jei slidės yra įrengtos priekinių stovai, tada ant slidinėjimo batų pado turi būti išsikišęs kojų, ant kurio yra trys skylės. Norėdami apsaugoti tokius batus, turite stovėti ant slidžių ir spausti kojinę su specialiu metaliniu lanku. Šis laikiklis yra patogus, nes slidės yra tinkamos bet kokio dydžio, net ir vaikams.

Slidinėjimo gerbėjai, tikriausiai, dažnai girdi apie SNS ir NNN tvirtinimo sistemą. Pradedantiesiems, kurie dar nėra patyrę slidininkai, kyla klausimas: kas tai yra?

Šis montavimo tipas suskirstytas į automatinius ir mechaninius. Jei norite tvirtinti mechaniniu būdu, batus reikia įkišti į tvirtinimo elementus, sureguliuoti iki norimo dydžio ir pataisyti.

Automatiškai pritvirtinus, viskas yra daug paprastesnė - įkrovos šonai yra dedami į specialias angas ir užsifiksuoja.

Verta įsitikinti, kad batas yra parinktas pagal dydį ir šiltu pirštą, o batai gerai sėdi ir pėdos jaustųsi patogios. Tik patogiausioje jūsų kojų padėtyje galite nueiti ilgą slidinėjimo kelionę.

Kaip rūpintis?

Slidinėjimo batai nėra taip lengva išlaikyti, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio. Nors jie yra sportiniai bateliai, jie neleidžia patys būti aplaidūs, todėl jiems reikia tinkamos priežiūros, kurioje jie gali dirbti daugelį metų.

Kai kurie slidinėjimo batų modeliai jau yra įrengti vandeniui atspariu sluoksniu, kurį gamintojas gamina gamindamas batus. Ir dar daugiau biudžeto galimybių neturi tokio impregnavimo.

Siekiant užtikrinti slidinėjimo batų atsparumą vandeniui, galite įsigyti specialų įrankį, ir jūs galite padaryti kažką kita, padarę tokį impregnavimą namuose.

Tam mums reikia:

 • Žuvų taukai;
 • Ricinų aliejus.
 1. Trys arbatiniai šaukšteliai žuvų taukų turėtų būti sumaišyti su vienu šaukštu ricinos aliejaus. Gautas mišinys turi būti tepamas slidinėjimo batai, išankstinis pašildymas ir batai, taip pat gaunamas skystis, kad būtų lengviau ir efektyviau naudoti.
 2. Būtina taikyti kelis šio skysčio sluoksnius. Batų batus galima ištepti specialia, atšildymui, slidinėjimo tepalu, kuris taip pat turėtų būti šildomas. Ir norint išsaugoti vienintelės medienos kokybę, būtina prisotinti medžiagą, pavyzdžiui, natūralią linų sėmenų aliejų, kuris dažnai naudojamas remontui ir statybai.
 3. Tada jums reikia pakabinti batus ir palaukti, kol tepalas išdžius. Geriausiam rezultatui, tokios manipuliacijos geriausia atlikti maždaug keturis kartus per žiemą, o taip pat prieš nuvažiuodami batus į vasarą.

Be rūpybos klausimų, kai kurie domina, ar galima nešiotis slidinėjimo batus, jei jie buvo įsigyti tuo pačiu metu?

Turėtų būti nedelsiant pasakyta, kad slidinėjimo batai yra labai tankūs ir juos bus neįmanoma ištiesti, nesvarbu, kaip stengiatės. Tai nepadės nei sudėtingos gyvenimo trukmės, nei dirbtuvės, kurios specializuojasi teikiant šią paslaugą.

Galima vežti tik batus, skirtus slidinėjimui. Kaip jau minėta, galite susisiekti su specializuotomis dirbtuvėmis, kur tokios rūšies paslauga bus teikiama kokybiškai už prieinamą kainą.

Ir jūs galite naudoti protingus patarimus dėl blizginimo, kurie išsamiai aptariami šiame vaizdo įraše.

Parašykite komentarą
Informacija pateikiama referenciniais tikslais. Negalima savarankiškai gydyti. Dėl sveikatos visada konsultuotis su specialistu.

Mada

Grožis

Ryšys