Slidinėjimo batai

Kaip pasirinkti slidinėjimo batus?

Kaip pasirinkti slidinėjimo batus?

prisijungti prie diskusijos

 
Turinys
 1. Slidinėjimo batų tipai
 2. Kaip pasirinkti slidinėjimo batus?
 3. Moterų ir vaikų modeliai
 4. Sporto prekės ženklų kainodara

Aktyvus poilsis yra sunkus, sunkus, bet labai įdomus ir emocinis darbas. Patyrę turistai tiksliai žino, kas jam reikalinga ir sėkminga: noras „užkariauti“ naujus aukštumus (sportą), pagrindines žinias ir gerą mokytoją, tinkamą įrangą. Galų gale, įranga gali atnešti ekstremalią netinkamiausiu momentu, o tai savo ruožtu gali sukelti nenuspėjamų pasekmių.

Kalbėdamas apie slidinėjimą, noriu atkreipti ypatingą dėmesį į batus. Tinkamai pasirenkami, jie pasieks geriausius rezultatus ir maksimalų malonumą mėgėjiškuose trasose.

Slidinėjimo batų tipai

Dėl bet kokių turistų patogių batų - tai raktas į patogią ir sveiką lauko veiklą. O kada pasirinkti šį priedą iš profesionalaus požiūrio, bet kokie rūpesčiai ar problemos bus tik smulkmenos.

Slidinėjimo batai yra visiškai menas. Jų modelių veislė neapsiriboja tik vyrais, moterimis ir vaikais.

Slidinėjimo batai skiriasi priklausomai nuo jų paskirties:

 1. Pėsčiomis ir lengva kelionė. Idealiai tinka pradedantiesiems sportininkams, slidinėjimo mėgėjams parke ar miške. Paprastai tai yra vienas iš paprastiausių ir nebrangių modelių, jų kaina gali padidėti dėl vidinės izoliacijos ir išorinės medžiagos.

 2. Dėl klasikinio judėjimo. Žemas, nesukelia lengvai laisvo kulkšnies sąnario, neapribojant jo judėjimo, su minkštais padais.

 3. Dėl čiuožimo. Aukšti batai su rankogaliu, tvirtai pritvirtinti apatinę koją, turi kietą padą ir skirti profesionaliam slidinėjimui.

 4. Kombinuoti modeliai turi nuimamą viršutinę rankogalį, todėl jie tinka antrajam ir trečiajam slidinėjimo tipui. Vienintelis - vidutinio kietumo. Tikrai naudojasi pradedantiesiems ir mėgėjams.

Moterų, vaikų ir vyrų modeliai skiriasi ne tik spalva ir papildomais dekorais, bet ir jų įrenginiuose, priklausomai nuo konkrečios grupės kojų fiziologinių savybių. Slidinėjimo batai turi būti ne tik gražūs ir tinkami, bet ir atitikti tam tikrus parametrus.

Kaip pasirinkti slidinėjimo batus?

Net jei turite geriausių pasaulio slidžių, surinkusių dulkes savo spintoje, jie nebus naudingi be specialių stebuklingų batų, specialiai skirtų šiai sporto įrangai. Tinkamai pasirinkdami, sumaniai valdydami ir kokybiškai prižiūrėdami, jūsų slidinėjimo batai (netgi brangiausi) truks ne mažiau kaip 10 metų.

Norint teisingai pasirinkti, specialistai pataria laikytis principų ir rekomendacijų, net jei esate tik mėgėjiškas ir nenorite eiti slidinėti iki savo dienų pabaigos.

Pagal dydį

Slidinėjimo batai turi atitikti fiziologines pėdos savybes ir tinka jums. Jei bent jau abejojate patogumu, nedelsdami atsisakykite pirkti.

Jei batai yra dideli, kyla pėdų traumų rizika, nes ji nebus saugiai ir tvirtai pritvirtinta. Per mažas sukels daug diskomforto, o dėl to „prastos kokybės“ čiuožimas.

Ypač profesionalai reikalauja, kad močiutės trikotažinės vilnonės kojinės būtų atmestos. Maksimali, kurią galite sau leisti - plona megzta arba medvilnė. Atitinkamai, montuodami, jūs turėtumėte būti tiksliai tose kojinėse (ar panašiose), kuriose pjauti sniego kalnus.

Kaip ir pasirenkant laisvalaikio batus, geriausia išbandyti savo slidinėjimo batus parduotuvėje. Šaudykite juos ir eikite pažodžiui 1-2 minutes. Šį kartą pakanka jausti diskomfortą ar tiksliai įvertinti tikslą.

Pagal kietumą

Slidinėjimui batai turėtų būti kiek įmanoma sunkesni apatinėje kojoje. Tai būtina norint, kad ji būtų tinka prie kojų ir saugiai pritvirtinta. Jų viršus paprastai yra pagamintas iš kieto šalčio atsparios medžiagos su poliuretano danga.

Nustatykite, kad parduotuvėje nėra sunku. Norėdami tai padaryti, reikia kiek įmanoma labiau sulenkti įkrovos viršutinę dalį. Jei ji nepasiduoda jūsų provokacijoms, tada nelankstumas yra tik čiuožimo kursui.

Pagal kalno tipą

Dažniausi slidinėjimo batų laikikliai yra keturi tipai:

 1. NN 75 - pastaruoju metu naudojamas rečiau. Metalo pasagos dėklas su trimis strypais, ant kurio yra įmontuotas batas, išsikišantis į priekį. Tada ši dalis pritvirtinama metaliniu laikikliu ir užsifiksuoja. Šio tipo tvirtinimo elementai praktiškai nenaudojami kraigo kelyje, nes batai yra labai nepatikimi ant slidinėjimo.

 2. NNN - kalnas, sumontuotas ant slidinėjimo. Tai stačiakampio metalo plokštė su dviem skersiniais kreipikliais. Bagažinė yra tvirtai pritvirtinta, priekinė jo dalis atsilieka nuo gumos.

 3. NIS - šis priedas yra beveik toks pat kaip ir ankstesnis. Kadangi šis vaizdas pritvirtintas prie slidžių naudojant specialią NIS platformą, čia nenaudojami varžtai ar strypai.

 4. SNS - tai specialus kalnų slidinėjimas. Batai pritvirtinami išilginiu kreiptuvu, pirštai tvirtai priglunda prie gumos.

Važiavimo stilius

Priklausomai nuo to, kaip ketinate slidinėti, priklauso nuo batų tipo, kalno ir net jų dydžio.

Jodinėjimas laikomas pusiau profesionaliu ir profesionaliu slidinėjimo trasos tipu. Jei ką tik pradėjote slidinėti, greičiausiai pirmieji žingsniai bus klasikinio pobūdžio. Todėl slidinėjimo batų tipai skiriasi savo pagrindinėmis savybėmis:

 • Aukštesnė - čiuožimui, kulkšnies fiksavimui ir apatiniams batus klasikiniam stiliui (jungtį nereikia tvirtinti);

 • Profesionalių slidžių bagažinė sėdi labiau prie kojų ir turi pakuotę. Klasika nėra tokia sudėtinga ir yra minkštesnė ir turi lengvesnį svorį;

 • Populiariausi ir naudojami įrenginiai - SNS ir NNN yra vienodai tinkami abiem slidinėjimo tipams. Tačiau čia būtina remtis paties tipo priedais.

Moterų ir vaikų modeliai

Šių slidinėjimo batų kategorijos parinkimo principai nėra labai skirtingi nei pirmiau. Kai kurie gamintojai atlieka mažą pataisą, skirtą moterų ir vaikų slidinėjimo batams. Pavyzdžiui, batai, skirti gražioms moterims, yra šiek tiek mažesni nei vyrai ir šiek tiek mažiau standūs. Dėl moterų kojų anatominių savybių sužalojimai nepadidėja.

Moterų čiuožimo bateliai paprastai veršelių raumenyse yra šiek tiek platesni arba įkišti specialūs rankogalių tūrio valdikliai. Dėl didesnio patogumo moterys šiek tiek pakyla.

Renkantis vaikų slidinėjimo batus reikia būti atsargūs ir dėmesingi. Dėl aktyvaus augimo vaikų kojų dydis gali padidėti sparčiai ir greitai. Todėl, svarbiausia - įsitikinti, kad laiku, kad pasiektumėte sporto slidinėjimo batus ant kūdikio kojos. Kaip ir moteriški modeliai, vaikiški batai yra mažesni ir nėra tokie dideli, kaip ir suaugusieji. Su vaiku būtina pasirinkti batus, kad jis galėtų imtis kelių žingsnių ir įsitikinti, kad jis tikrai jam tinka.

Yra keletas vertingų patarimų iš slidinėjimo profesionalų, kurie perspėja ateities sportininkų tėvus dėl nepalankaus pirkimo.Galų gale, netinkami batai gali ne tik atgrasyti nuo pradžios ar tęstinių užsiėmimų, bet ir sukelti sužalojimus:

 1. Norėdami nusipirkti slidinėjimo batus, net ir mažiausiems slidininkams, reikia tik dydžio. Jokių „augimo“ galimybių neturėtų būti. Tai ne batai ar dutiki, kurie gali būti dėvimi kelis sezonus iš eilės. Jūsų slidinėjimo batų dydis tiesiogiai veikia kūdikio kojų sveikatą.

 2. Būtinai atkreipkite dėmesį į batų paskyrimą.

 3. Jei tėvai nori nužudyti du paukščius su vienu akmeniu (kas atsitiktų, jei jis sukasi ant klasikinio ir tada nori važiuoti?), Rekomenduojama įsigyti specialius kombinuotus modelius su nuimamu rankogaliu.

 4. Labai rekomenduojama įsigyti slidinėjimo batus kartu su joms tinkančiomis detalėmis.

Sporto prekės ženklų kainodara

Žinoma, populiariausių prekės ženklų slidinėjimo batų modelių kainos gali būti netinkamos ekonominės kategorijos pirkėjams. Tačiau jų kokybė, patogumas ir patikimumas yra verta pinigų. Pavyzdžiui, tokie sportiniai prekių ženklai kaip Alpina, Saliamonas ir Madshus siūlo mažiausiai 4500 rublių batų porai. Stuburas ir „Nordway“ nustatė apatinę juostą 2500-3000 rublių.

Brangių slidinėjimo batų skirtumas nuo pigesnių yra geresnių, natūralių medžiagų naudojimas, individualus požiūris į kiekvieną atskirą modelį, ryškesnis šalčio ir drėgmės atsparumas.

Pasirinkę slidinėjimo batus, turėtumėte prisiminti, kad sutaupę laiko ir pinigų įrangai, galite atsispirti nemaloniems nenumatytiems padariniams, tiek žalos, tiek visiškai atsisakant planų.

Parašykite komentarą
Informacija pateikiama referenciniais tikslais. Negalima savarankiškai gydyti. Dėl sveikatos visada konsultuotis su specialistu.

Mada

Grožis

Ryšys