Slidinėjimo batai

Snieglenčių batai

Snieglenčių batai

prisijungti prie diskusijos

 
Turinys
 1. Savybės ir specifikacijos
 2. Veislės
 3. Pradedantiesiems
 4. Modeliai
 5. Kaip pasiimti?
 6. Matmenys
 7. Kaip dėvėti, laikyti, išdžiūti?
 8. Priedai
 9. Gamybos įmonės: apžvalga
 10. Apžvalgos

Neįmanoma patirti tikrą malonumą užkariauti snieguotas viršūnes, jei snieglenčių batai sukelia diskomforto jausmą. Dėl netinkamai parinktų batų sunku atlikti sudėtingus piruetus ir gali būti sužeisti.

Savybės ir specifikacijos

Snowboarder avalynė yra svarbiausia įrangos dalis. Batų dizainas (visų rūšių pamušalai) yra sukurtas taip, kad užtikrintų tinkamą standumo lygį ir gerą slėgio projekciją ant lentos. Prastos kokybės batai paneigia visus brangių lentų privalumus, nes jie neleidžia jai visiškai valdyti.

Batai turėtų turėti mažą svorį ir dvigubą sluoksnį, kur pirmasis sluoksnis yra sunkus, o antrasis slopinamas, būtinas sukibimui ir vibracijai, atsirandančiai valcavimo procese, išlyginti.

Didelis batų pliusas - tai plastikiniai armatūros padai ir kulnas. Dėl šios priežasties batai neabejotinai sėdės ant kalno ir nebus šokinėjami važiuojant, jis bus ilgiau naudojamas (iki šešių mėnesių).

Geras snieglenčių batas turi du batus: išorinį ir vidinį.

Pirmasis užtikrina pėdos saugumą, antrasis - būtiną komforto lygį. Jei esate profesionalus vairuotojas, turėtumėte pasirinkti polimero vidų (liejimo). Šio tipo bagažinė yra lengvesnė ir turi didesnį standumą. Vidinis sintetinis įdėklas - minkštas ir labai patogus, jį pasirenka gerbėjai.

Geriausi snieglentės batų modeliai turi vidinę įkrovą su termoformu.

Norint, kad produktas būtų jūsų kojos formos, turite:

 • 90 ° C temperatūroje šildykite orkaitėje 7-10 minučių (arba naudojant specialų džiovintuvą);
 • Įdėkite bagažinės vidų, padėkite ant kojinių žirgams, o tada batus.
 • kai bagažinė yra karšta, pabandykite imituoti judesius, kurie yra susipažinę su snieglenčių sportu: atakomis, pritūpimais;
 • tada jūs turite palaukti keletą minučių, kol įkrovos atvės. Toks termoforavimas bus kuo patogesnis.

Jei tokia procedūra nesuteikia patenkinamo rezultato, galite jį pakartoti ir padaryti tiek kartų, kiek įkrovos neužima reikiamos formos (arba kreipkitės pagalbos iš profesionalų: kai kurios sporto parduotuvės teikia panašias paslaugas).

Veislės

Galiojančius batus, skirtus snieglenčių sportui, galima suskirstyti į dvi dideles grupes: minkštą ir kietą. Pirmasis yra šiek tiek primena atsitiktinius batus. Jie gali vaikščioti pėsčiomis be didelių diskomforto. Šio tipo modeliai su tam tikrais apribojimais, tačiau vis dar gali sulenkti.

Minkšti batai yra tinkami freeridei, laisvalaikiui ir tik mėgėjams, įskaitant pradedantiesiems. Jie yra daug lengviau ir patogiau mokyti.

Kieti batai reikalingi tvirtai pritvirtinti kojas, reikalingas ant kietų takų ir greitai nusileidžiant. Kaip ir slidinėjimo batai, pagaminti iš plastiko ir turi klipą.

Be to, išorinį batus galima pritvirtinti „boa“ sistemoje, kur vietoj nėrinių yra ploni metaliniai kabeliai su ratuku, kurie yra priveržti specialiu rankenėliu viršutinėje batų dalyje. Šio tipo batus naudoja profesionalai, paruošę ant paruoštų šlaitų.

Siekiant, kad slidinėjimas taptų dar patogesnis ir saugesnis, snieglenčių sportininkai naudojasi procedūra, vadinama įkrovos įrengimu.Ši technologija leidžia keisti bagažinės formą (plastikinę dalį) ir reguliuoti kojos apvadą su vidine dalimi. Dėl šios priežasties avalynė anatomiškai dubliuoja pėdos formą, apsaugo ją važiuojant nuo pernelyg didelės apkrovos ir galimų sužalojimų.

Pro

Komforto pojūtis važiavimo metu ir gebėjimas pagerinti savo sportinę veiklą priklauso nuo batų standumo laipsnio.

Tiems, kurie tvirtai stovi ant lentos, tinkami vidutinio kietumo batai. Jie skirti bet kokio stiliaus vairavimui bet kokio tipo takeliuose. Juose vairuotojas bus labai patogus, ir tokie batai truks daugelį metų. Didelis batų atsparumas bus aktualus tiems, kurie mėgsta greičio čiuožimą ir greitai reaguoja.

Pradedantiesiems

Minkšti batai idealiai tinka pradedantiesiems, nes jie leidžia valdyti kiekvieną judėjimą, užtikrinant gerą manevringumą atliekant įvairius triukus. Šio tipo batai nepadaro spaudimo ant snieglenčių, todėl jie yra patogūs, o lentos valdymas yra gana saugus.

Verta pažymėti, kad minkšti batai greitai tampa nenaudingi ir nustoja tinkamai pritvirtinti koją, o tai gali sukelti įvairius sužalojimus. Du sezonai bus pakankamai, kad įvaldytų snieglenčių pagrindus minkštuose batuose, tuomet jums reikia eiti į griežtesnius batus.

Modeliai

Moteriški ir vyriški batai skiriasi ne tik kasdieniame gyvenime, bet ir tokioje sporto šakoje kaip snieglenčių sportas. Pagrindinis skirtumas yra ne bagažinės konstrukcija, bet jos aukštis. Moterų veršelių raumenys yra mažesni nei vyrams, todėl moteriški modeliai turi ypatingą tinkamumą - platų ir žemą kulkšnį, mažesnį standumo laipsnį ir yra skirti lengvesniam savininko svoriui.

Kalbant apie vaikų snieglenčių batus, jie yra minkšti, nes vaiko svoris yra daug mažesnis už suaugusiojo svorį, o tikimybė, kad jaunoji karta nedelsiant pradės svaiginti triukus, yra minimali. Minkštuose modeliuose lengviau išmokti važiuoti, kojos jaučiasi ramiai, mažiau pavargusios, skverbtis vyksta sklandžiau.

Vaikiški snieglenčių batai yra universalūs, tinka visiems jojimo stiliams: freeride, freestyle, slalomas. Šio bato tikslas yra padėti pradedantiesiems snieglentininkams išmokti slidinėjimo pagrindus. Pagrindinis kriterijus, į kurį reikia atkreipti dėmesį perkant vaikų batus, yra vidinio šilumos formavimo batų buvimas.

Svarbus pranašumas perkant vaikų batus yra tas, kad jie gali būti „augimui“, bet ne daugiau kaip pusę centimetro. Jei atsargas užima daugiau, tada kojos bus prastai fiksuotos, o tai gali sukelti sužalojimą.

Kaip pasiimti?

Kai susiduriate su klausimu, kaip rinktis batus, atminkite pagrindinę taisyklę - jame esančios kojos turėtų jaustis patogiai, nepriklausomai nuo batų rūšies ir medžiagos, iš kurios jie pagaminti.

Prieš pirkdami lentą, skirtą snieglenčių sportui ir prie jo pritvirtinti, turite nusipirkti batus.

Norėdami suprasti, ar šis modelis jums tinka, atlikite nedidelį testavimą: perkelkite savo kūno svorį į pirštą. Kojelė įkrovos viduje yra nejudama - tai rodo jos gerą fiksavimą ir atitinkamai, kad batas jums tinka. Jei kulnas pakyla - tai ne tavo pasirinkimas.

Prieš išvykdami į parduotuvę, nepamirškite su savimi pasiimti kojinių, kurios yra kuo arčiau tų, kurias planuojate priimti čiuožimui. Jei pabandysite ant batų ir manote, kad pirštai patenka į kojines, tai reiškia, kad jūsų batai puikiai tinka.

Kalbant apie batų pasirinkimą, šiuolaikinė sintetika bus optimaliausia, nors ji turi didelį trūkumą - ji yra trumpalaikė.

Odiniai batai taip pat nėra geriausias variantas, nes laikui bėgant jų forma deformuota, o išvaizda yra nusivylusi. Pagrindinis odos batų trūkumas - greitai sugeria drėgmę, o važiavimo pabaigoje tampa labai sunki.

Matmenys

Norėdami atsakyti į naujokų snieglenčių sportininkų klausimą, kaip teisingai nustatyti norimą įkrovos dydį, nepakanka pasikliauti elementariais parametrais:

 • kojos patogios, ji nesusijusi;
 • batus lengva įdėti ir pakilti;
 • niekur nėra per trumpas.

Kiekvienas gamintojas sukuria savo dydžių diapazoną, todėl neturėtumėte nustebinti, kad to paties dydžio, kurį siūlo skirtingi pardavėjai, šiek tiek skirsis.

Atkreipkite dėmesį į tai, kiek batų kainuoja. Gera pora negali būti pigi. Jei perkate batus sporto prekių mažmeninėje parduotuvėje, tuomet rasti tinkamą parinktį bus lengva - montuojant. Tačiau, užsakant internetu, gali kilti problemų. Kad išvengtumėte jų, turite matuoti pėdos ilgį su valdikliu arba centimetru ir apie tai pranešti pardavėjui. Avalynės vidpadžio ilgis turi griežtai atitikti jūsų individualius parametrus, leistinas variacijos diapazonas yra + - 0,5-1 pagal Europos standartą.

Norėdami įsitikinti, kad batai yra nedideli, atlikite šiuos veiksmus: įdėkite pėdą į avalynę (be vidinio) ir laikykite nykščiu nykščiu, nesulenkdami į pirštą. Jei penktasis ir pirmasis pirštai yra pašalinami batų šonuose, tokie batai yra 100% maži.

Kaip dėvėti, laikyti, išdžiūti?

Nepaisant to, kad kiekvienas gamintojas pagal savo batus gamina visą produktų asortimentą, pagrindinės taisyklės perkant:

 • lengva įdėti;
 • jie turėtų sėdėti tvirtai, ne kabinti ant pirštų ar kulno.

Prieš naudodami batus, geriau paskirstyti batus taip, kad pėdos būtų patogios neįprastuose batuose. Jei jūsų kojos nulaužtos, turėtumėte žinoti, kad šis dydis yra mažas ir kad jūsų batai turi būti skubiai pakeisti, nes ne visi modeliai gali ištiesti vidinę įkrovą, ši privilegija yra prieinama tik termiškai suformuotiems vidiniams.

Jei nežinote, kaip geriausiai sukti snieglenčių batus, patikrinkite esamas sistemas, įvertinkite privalumus ir trūkumus ir pasirinkite jums tinkamiausią variantą.

Yra 4 tipų įtvarai:

 • tradicinis;
 • greitai;
 • kabelis;
 • klipai.

Leiskite mums gyventi ant kiekvieno iš jų.

Tradicinių įtvarų privalumai:

 • gera kojos fiksacija;
 • gebėjimas sureguliuoti sugriežtinimo laipsnį;
 • greitas nėrinių keitimas;
 • kaina

Pagrindiniai sistemos trūkumai yra: įrišimo ilgis ir jos įgyvendinimo sunkumas šaltoje aplinkoje (tai nepatogiai dėvėti pirštines, šalta su plikomis rankomis).

 • Greitas tvirtinimas leidžia lengvai užfiksuoti bagažinę su savaime užsifiksuojančiais spaustukais, netgi neišimant pirštinių. Trūkumai yra brangus remontas, jei sistema sugedusi.
 • kabelis su ratuku leidžia greitai ir paprastai sukti batų, net ir su viena ranka, bet fiksavimas per visą ilgį bus nevienodas. Be to, ši įrišimo sistema nėra pakankamai patikima, ji dažnai suskaidoma (ypač esant dideliems kroviniams), o jo remontas kainuos gana centus.
 • Klipai yra greitas ir labai patogus tvirtinimo variantas, tačiau tinka tik drožimo lentoms.

Jei norite, kad snieglenčių batai ilgą laiką džiaugtųsi, reikia tinkamai juos prižiūrėti ir saugoti. Po žirgais išimkite vidinius batus ir per naktį išdžiovinkite. Jūs negalite džiovinti batų ant akumuliatoriaus ir šalia kitų stiprių šilumos šaltinių. Ši procedūra neigiamai paveiks interjerą, sukels jos deformaciją ir dėl to batai nebebus jums patogūs.

Jei jums reikia nuplauti snieglenčių batus, už tai nuplaukite muiluotu vandeniu, tada nuplaukite švariu vandeniu ir leiskite jiems išdžiūti atvirame ore.

Priedai

Batų juostos

Kaip ir snieglenčių batų priedams, pasirinkimas čia yra tikrai puikus. Jei sakome, kad geriau rinktis, blizgesį ar kabelį, tuomet nėra jokio aiškaus atsakymo į šį klausimą. Kiekvienas sportininkas ir mėgėjas pasirenka artimiausią variantą.Paprastos batų juostos yra labiausiai universalus variantas, nes jos visada gali būti susietos, jei jos suplyšsta, arba jie gali pirkti naujus: jie yra bet kurioje parduotuvėje ir yra gana prieinami.

Vidpadžiai

Dabar šiek tiek apie vidpadžius. Snieglentės batai yra dviejų tipų: anatominiai ir standartiniai. Vėlgi, kiekvienas pasirinkimas yra individualus. Klasikinis vidpadis yra pagamintas iš elastingos medžiagos, o anatomija visiškai dubliuoja pėdos reljefą ir palaiko jį gerai.

Elektrinis džiovintuvas

Ne mažiau aktualus batų priedas bus elektrinis džiovintuvas. Tai leis jums švelniai, bet efektyviai nusausinti batus vos per kelias valandas. Šilto oro srauto dėka drėgmė išgaruoja, nepažeidžiant medžiagų savybių. Didelis pliusas bus įrenginyje esančių ultravioletinių įrenginių buvimas, kuris neutralizuos daugumą mikrobų ir pašalins kvapus.

Krepšys

Snieglenčių batų krepšys yra esminis bet kokio vairuotojo aksesuaras, nes be batų jis taip pat gali turėti kitų įrangos elementų (apsaugą, šalmą). Daugybė kišenių bus naudingos visiems smulkiems daiktams, o peties diržas, kuris yra reguliuojamas, padės išlaisvinti rankas.

Tokie maišeliai yra pagaminti iš Cordun, įmirkyti vinilo sluoksniu, kuris užtikrina atsparumą mechaniniams pažeidimams ir drėkinimui. Dugnas papildomai sustiprinamas ir, jei reikia, sulankstomas. Dėl savo kompaktiško dydžio maišelį galima paimti į saloną arba įdėti į bagažą.

Tam, kad neužkrautumėte daugybės maišelių šiai ar kitai įrangai, galima, kad jums bus patogiau gauti atvejį, kai tinka lenta, batai ir kita įranga.

Važiuojant ar važiuojant dideliais atstumais, dangtis bus laimingas variantas, nes viskas bus vienoje vietoje, apsaugota nuo mechaninių pažeidimų. Apvalkalai paprastai turi platus diržus, kurie patogūs nešioti ant peties ar už nugaros. Galite pasirinkti ratų pasirinkimą.

Gamybos įmonės: apžvalga

„Adidas“ bendrovė gana neseniai pasirodė snieglenčių batų rinkoje ir jau sugebėjo tapti universaliu mėgstamiausiu.

Vienas iš naujausių šio gamintojo pasiekimų yra „Energy Boost“ batai.

Vietoj etilo pagrindo naudojamas putų, o ne etileno-vinilo acetato, kuris užtikrina geresnį plokštės jautrumą ir valdomumą. Be to, batai yra aprūpinti „Recco“ technologija (lavinų atveju), dvigubo rišimo sistema, neįprastas perdirbto kavos vidpadis, apsaugantis pėdas nuo mirkymo ir šiltos vandeniui atsparios medžiagos - merino vilna.

Sportinių drabužių ir avalynės pardavimo įmonė „Nike“ jau daugelį metų įrodė. Ypatingas šio gamintojo bruožas yra nuolatinis gamybos įrangos atnaujinimas, naujų technologijų įtraukimas, stilingi dizaino sprendimai, atitinkantys naujausias mados tendencijas tarp jaunų žmonių, bei aukštos kokybės produktai.

Juodosios ugnies ženklas yra plačiai žinomas ekstremalių sporto šakų srityje, garsėjančioje savo neprilygstama kokybe ir moderniausių technologijų naudojimu. Bendrovė gamina daugiau kaip 10 000 modelių, skirtų konkrečiam jojimo stiliui ir mokymo lygiui. Be kitų prekių ženklų, šis gamintojas išsiskiria, nes batai yra apsaugoti nuo sužeidimų.

Snieglenčių batų juoda ugnis puikiai tinka vaikams. Specialus bagažinės dizainas leidžia jums lengviau mokytis važiuoti snieglenčių sportu.

Bendrovė „thirtytwo“ nuo pat jos įkūrimo (1995) yra lyderė snieglenčių batų gamybai. Kiekvienas modelis yra išsamiai parengtas tyrimų institute, kuris tiria žmogaus kojos veikimą ekstremalių sporto šakų metu. Snieglentės rinkoje šio prekės ženklo batai yra laikomi technologiškai pažangiausiais, lengvais, patogiais ir saugiais.

Bone prekės ženklo Bone privalumas - universalumas.Dėl šiuolaikiško ir funkcionalaus dizaino bei ryškaus dizaino tokie batai tinka tiek pradedantiesiems, tiek garbingiems sportininkams. Visi nauji produktai yra išbandyti laboratorijoje prieš juos pateikiant į rinką. Nepaisant aukštos kokybės, šios snieglenčių avalynės kainos yra gana prieinamos.

„Deeluxe“ yra Austrijos bendrovė, įkurta 1996 m. Kaip įmonės „Raichle“ dukterinė įmonė, siekianti reklamuoti įvairius minkštų snieglenčių batus. Po 6 metų įmonė atskyrė ir pradėjo savarankiškai gaminti visą snieglenčių įrangą. Tarp pagrindinių jo pasiekimų yra „ThermoFlex“ vidinės įkrovos gamyba, kuri leido jai greitai prisitaikyti prie kojos formos ir išradimo TPS technologijoje - keičiant bagažo standumą atskirai dėl plastikinių strypų.

„Brand Forum“ įkūrė geriausi pasaulio sportininkai: „JP Walker“, „Joni Malmi“, „Cheryl Maas“. Prekės ženklo batai pirmiausia skirti laisvalaikiui, nors jie gali būti naudojami „backcountry“ ir „jibbing“.

Italijos kompanija Northwave beveik 40 metų pradėjo gaminti snieglenčių batus. Visi šios kompanijos produktai, turintys šiek tiek agresyvaus dizaino, buvo kruopščiai suprojektuoti, pritaikyti prie kojų ir išbandyti žinomi sportininkai.

Gamintojas „Nitro“ kurdamas savo batus naudoja tik aukštos kokybės medžiagas ir tai yra dėl didelių jų sąnaudų. Didelis modelių asortimentas, izoliatorius, pagamintas iš termoizoliacinės medžiagos (suteikia pėdą su šiluma ir komfortu), greita lynų sistema leidžia praleisti visą dieną snieglenčių sportui, o tai yra būtent tai, ką kiekvieną svajonę svajoja.

Apžvalgos

Atsiliepimai apie snieglenčių batų gamintojus yra prieštaringi. „Adidas“ ir „Nike“ yra besąlygiški reitingų viršuje, po jų - prabangūs, forumo, šiaurinių ir nitro ženklų, kuriuos vartotojai mėgsta kainų ir kokybės santykiu, ir todėl, kad jų modeliai tinka pradedantiesiems ir profesionalams, juoda gaisro ir thirtytwo. Pradedantiesiems vairuotojams šie batai yra daugiau ar mažiau patenkinti, bet ne pažangūs. Nė vienas iš snieglenčių sportininkų rekomenduoja pirkti batus iš įmonės kaulų dėl prastos kokybės.

Snieglentės batų diapazonas yra gana didelis. Jų kaina priklauso nuo paruošimo lygio, medžiagos, iš kurios jie pagaminti, vidiniai ir išoriniai varpai ir švilpukai.

Parašykite komentarą
Informacija pateikiama referenciniais tikslais. Negalima savarankiškai gydyti. Dėl sveikatos visada konsultuotis su specialistu.

Mada

Grožis

Ryšys