Slidinėjimo batai

Kaip pasirinkti slidinėjimo batus?

Kaip pasirinkti slidinėjimo batus?

prisijungti prie diskusijos

 
Turinys
  1. Modeliai

Taigi, jūs tvirtai nusprendėte eiti į slidinėjimo kurortą, ypač dėl to, kad turite viską šiam tikslui: norą, galimybę ir laiką. Bet prieš pakuodami maišus, turite kruopščiai pasiruošti kelionei.

Pradedantiesiems slidininkai visada galvoja apie tai, ką slidės jie nusipirko, bet beveik niekada nemanau apie batus. Tai didelė klaida! Kojų sveikata, nuotaika ant bėgių ir kaip slidinėjimas priklauso nuo batų. Taip, taip, nenuostabu. Ir mes esame pasiruošę tai įrodyti jums. Apie tai mūsų straipsnis.

Modeliai

Slidinėjimo batai gamina daugybę prekių ženklų. Garsiausios iš jų ir gerai žinomos yra Salomonas, Lange, Tecnica, Rossignol, Nordica, Atomic, Fischer.

Štai ką, pavyzdžiui, „Salomon“ moterų batai atrodo pradedantiesiems.

Ir tai yra vaikiški batai mergaitėms, kurios tik keliasi ant tos pačios bendrovės slidžių.

Abu modeliai yra labai paprasti naudoti. Juos lengva įdėti, jie yra lengvi, šilti ir patogūs. Be to, jie yra labai minkšti, nes jie skirti pradedantiesiems.

Moteriški batai skiriasi nuo vyrų batų: jie yra plati viršuje ir turi paslėptą kulną. Moterys patogiau slidinėti.

Vaikiški batai yra švelnesni nei daug daugiau moterų ir vyrų, o siuvami iš pigesnių medžiagų.

Atrankos kriterijai

Pažvelkite į slidinėjimo bato nuotrauką. Tai rodo, kad šio tipo batų sudaro išorinis ir vidinis batas. Išorinis yra užsegimai, padas, diržas prie veleno ir pakreipimo kampas.

Tvirtinimo detalės - tai privalomas šio tipo avalynės elementas. Jie reikalingi norint pritvirtinti batų koją. Tačiau ne visi slidinėjimo batai turi pakreipimo kampą. Visų pirma, tai nėra pradedantiesiems ir vaikiškiems batų modeliams. Paprastai batus, kurių nuolydis yra, priima žmonės, turintys problemų su kojomis (pavyzdžiui, jie yra X formos arba buko O). Tokiais atvejais toks batas reguliuoja kojų formą.

Be to, nuolydžio kampas yra aukštos kokybės profesionalių batų. Sportininkai važiuoja dideliu greičiu, nes jų kampas yra labai svarbus.

Batai turi būti parenkami pagal kelis kriterijus: standumą, svorį, dydį, pagalvėlės plotį ir elastingumą. Pasirinkimas priklauso nuo to, kur ir kokiu paviršiumi ketinate važiuoti.

Batų tipai

Sportas batai skirti profesionaliems sportininkams, kurie važiuoja ant paruoštų šlaitų. Šie batai yra kieti, lengvi, lengvi, jie turi plonesnę plastikinę padą.

Universalus batai skirti naudoti paruoštuose ir neparuoštuose šlaituose. Juose galite lengvai važiuoti šviežia sniegu, storu pluta, taip pat specialiose vietose. Šie batai yra kieti, šilti, turi tvirtą, tvirtą padą.

Specialūs techniniai batai - tinka slidinėjimo kelionei. Turite puikią guminę padą, labai lengvas. Profesionalus.

Specialūs batai, skirti laisvalaikiui. Kadangi jie turi daug šokinėti, jie turi gražią minkštą padą.

Dydis

Dėmesio! Dydis yra labai svarbus batų parametras! Kad teisingai ją apibrėžtumėte, turite žinoti savo kojos dydį ne tik ilgio, bet ir pločio.

Specializuotose sporto ir avalynės parduotuvėse yra modelių, kurių pagalba galite atlikti matavimus vietoje. Tačiau lengviau ir patikimiau matuoti pėdą namuose. Tai labai paprasta: padėkite koją be kojinės ant švaraus popieriaus lapo ir padėkite jį pieštuku, o tada matuokite ilgiausiu ir pločiausiu tašku.

Toliau pateikiame dydžių lentelę, kuri padės jums pereiti prie situacijos, kai Rusijos ir Europos dydžiai nesutampa.

Atkreipkite dėmesį, kad lentelė nenurodo pėdos pločio - nurodoma ant kiekvieno batų dėžutės.

Žr

Russ.

EUR

JAV moterys

JK

23,5

36,5

37,5

6

4

24

37

38

6,5

4,5

24,5

38

39

7

5

25

38,5

39,5

7,5

5,5

25,5

39

40

8

6

26

40

41

9

7

26,5

41

42

9,5

7,5

27

41,5

42,5

10

8

27,5

42,5

43,5

10,5

8,5

28

43

44

11

9

28,5

44

45

11,5

9,5

29

44,5

45,5

12,5

10,5

29,5

45,5

46,5

13

11

Kietumas

Batų standumas svyruoja nuo 15 iki 160: tuo sunkiau batai, tuo profesionalesni jie yra.

Batų stangrumas vaikams turėtų būti nuo 15 iki 60 metų. Suaugusiems pradedantiesiems bus ne mažesnis kaip 50 kietumas. Jie jokiu būdu negali važiuoti profesionaliu takeliu, kad nebūtų sužeisti ar lūžti, nes batai netinka manevruoti. Vidutinis yra standumas nuo 60 iki 80-90.

Jei reikia slidinėjimo batų, kad galėtumėte slidinėti tik vieną kartą, pasiimkite minkštus batus. Bet jei norite pajusti slidinėjimo trasą ir sužinoti, kaip tikrai stovėti ant slidžių, nedelsdami pasiimkite batus vidutinio standumo. Šis sprendimas yra labai pelningas, nes nereikia išleisti pinigų dviem batų poroms - minkštam ir vidutiniam kietumui.

Kieti batai su teisingu kampu skirti profesionalams. Jie yra gana siauri, todėl jie tvirtai pritvirtina koją ir labai lengvas, nors ir mažiau šiltas. Šie batai netinka vaikščioti sniege. priešingai nei jo minkšti ir vidutinio sunkumo broliai.

Batų bateliai

Jo plotis svyruoja nuo 92 iki 108 mm. Kuo sunkiau batų, tuo siauresnis jo batas. Norėdami suprasti, ar tam tikras plotis tinka jums, ar ne, turite pabandyti batus.

Įterpti šilumą

Įsigydami slidinėjimo batus, atkreipkite dėmesį į termoforminį įdėklą. Tai krosnis kojoms, be kurios su dažnai slidinėjimu negalima. Kai kojos šildomos, įdėklas įgauna savo formą. Šis elementas yra ne tik pigiausiuose modeliuose.

Specialiųjų kojinių vaidmuo

Kojinės, kurias ketinate dėvėti batai, turėtų būti plonos, elastingos ir ilgos, sparčiai augančios iki batų aukščio. Profesionalai pataria jaunuoliams pirkti sintetines kojines - dabar aukštos kokybės sintetika nėra prastesnė ir kartais net pranašesnė už natūralias medžiagas. Tokių kojinių kojos nėra prakaituojamos, o batų jausmas joje yra daug geriau nei storuose.

Kokybės kojinės kainuoja nuo 40 JAV dolerių, tačiau jos ilgai tarnauja.

Nepamirškite, kad jums reikia pabandyti ant slidinėjimo batų su kojinėmis!

Kaip pabandyti?

Taigi, atėjote į parduotuvę, kad pasirinktumėte slidinėjimo batus. Kaip pradėti šį sudėtingą procesą?

Visų pirma, paimkite keletą porų batų iš savo dydžio, bet skirtingų prekių ženklų. Pamatysite, kad visi jie, turintys tą patį ilgį ir plotį, sėdės ant kojų visiškai kitaip.

Įdėkite ant bato, pritvirtinkite visus tvirtinimo elementus, eikite pasivaikščioti. Ar jums patinka? Batas turi būti tvirtai pritvirtintas prie kojos.

Montuojant dažnai atrodo, kad batai yra šiek tiek maži. Tai normalu. Vienintelė išimtis yra skausmas. Lenkiant ar pėsčiomis, kulnas turėtų būti užrakintas. Jei batai yra šiek tiek bolshevat jums, jūs neturėtumėte pirkti juos, nes kai jie dėvėti, jie gali tapti dar laisvesni.

Atminkite, kad ne tik jų savininko nuotaika, bet ir jo sąnarių sveikata priklauso nuo tinkamų slidinėjimo batų. Netinkami batai lengvai pertraukiami. Būkite budrūs.

Plokščios pėdos

Taigi, jūs padarėte viską, kas atrodė teisinga: jūs paėmėte dydį, plotį, bandėte batus ir vaikščiojo aplink parduotuvę. Bet vis dėlto nė viena iš galimų porų jums netiko. Kas tai yra? Galbūt jūs turite plokščias kojas, kurių net nesate įtarę. Norėdami tai patikrinti, kreipkitės į gydytoją.

Jei diagnozė patvirtinama, jums reikės specialių ortopedinių vidpadžių ir individualų kojinių reguliavimą.

Šiuo atveju, tai geriau snieglenčių - batai jam praktiškai yra tokie patys kaip ir įprastiniai batai. Taigi galite užimti pakankamai ritinių ant sniego šlaitų ir tuo pat metu pamiršti apie savo kojas.

Kai pasirenkate savo vaikui batus, taip pat įdėkite juos ir paprašykite jų vaikščioti, sukti, sulenkti. Jei vaikas nieko nesiskundžia ir gali lengvai atlikti visus šiuos veiksmus, batai yra jam tinkami. Paprastai vaikams įsigyti minkšti batai - jie yra šilti, kaip batai, ir labai patogūs. Kūdikių batus galima laikyti nedideliu augimo tempu.

Taigi, mes jums pasakėme, ką turėtumėte atkreipti dėmesį, renkantis slidinėjimo batus, kaip juos išbandyti sau ir savo vaikui. Tikimės, kad mūsų patarimai padės jums. Gerai apsipirkti!

Parašykite komentarą
Informacija pateikiama referenciniais tikslais. Negalima savarankiškai gydyti. Dėl sveikatos visada konsultuotis su specialistu.

Mada

Grožis

Ryšys